PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=675642}
8,1 71 544
oceny
8,1 10 1 71544
7,0 8
ocen krytyków
American Horror Story: Asylum
powrót do forum serialu American Horror Story: Asylum

Uważam że ten sezon był najlepszy ze wszystkich,ciekawy,trzymający w napięciu,straszny czyli to wszystko co powinien zawierać ;) Oglądałabym z chęcią go wiele razy,ale rozczarowało mnie zakończenie,to było,no mówmy sobie szczerze głupie co się wydarzyło... Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia,ale zakończenie mi się nie podobało...

ocenił(a) serial na 10
Latka13

Racja, tak jakby brakowało im pomysłu na koniec, ale ten sezon był świetny.

john_sat

Dokładnie :)

ocenił(a) serial na 10
Latka13

Niewyjaśnili nad czym pracował dla Watykanu doktor Gruber. Jakiś rodzaj ospy? Zabił wszystkie swoje "króliki" doświadczalne, ale nie wyjaśnili co badał Watykan. Dziwne, że po tylu latach ruszyło Kardynała sumienie i popełnił samobójstwo oraz niewyjaśniony wątek UFO i zniknięcie KITa. Rozumiem, że ciężko wszystko zmieścić w 13 odcinkach. Serial rewelacyjny.

ocenił(a) serial na 9
Pafcio79

Ale Gruber nie pracował dla Watykanu, on tylko od początku miał umowę z wielebnym, który pozwalał mu na eksperymenty. A wątek z UFO chyba najbardziej, mnie osobiście, raził w tym sezonie. Co nie zmienia faktu, że serial świetny i najlepszy z wszystkich AHS.

ocenił(a) serial na 10
Rafa762456

Gruber może i trzymał swoją stronę, ale Kościól też musiał coś z tego mieć. Nie sponsorowali by Grubera za friko ? Serial oglądałem pare miesięcy tem, ale z tego co pamiętam, w jednym z odcinków Wielebny skarżył, się przełożonym z Watykanu na Dr. Grubera gł. na jego arogancję. Przełożeni mimo tego nakazali Wielebnemu nie wtrącać się do Grubera i umożliwić mu dalszą pracę, ale nie było wyjaśnione jaki w tym interes miał Watykan (ogólnie Kościół) żeby kontynuować Hitlerowskie eksperymenty i czemu to miało służyć. Nie było wyjaśnione.

ocenił(a) serial na 9
Pafcio79

Wszystko wyjaśniono. W tamtych czasach prawa człowieka, medycyna, a w szczególności psychiatria wyglądały inaczej niż obecnie, a w szpitalach psychiatrycznych pozwalano sobie na więcej w stosunku do pacjentów porzuconych przez świat i bliskich. Gruber był ambitnym naukowcem, który chciał po sobie zostawić lek/szczepionkę, która będzie ratowała życie milionom ludzi i potrzebował bardziej swobodnego dostępu do królików doświadczalnych. W praktyce miał stworzyć szczepionkę na chorobę popromienną, a stworzył lek na nieśmiertelność (przynajmniej tak twierdził podczas "prezentacji" w lesie "nowego rodzaju ludzkiego".
Trudno powiedzieć, kto go finansował i czy składał komuś raporty z postępów swojej pracy. Rząd USA po drugiej wojnie światowej czyścił życiorysy takim ludziom i umieszczał w różnych ośrodkach, gdzie mogli wykorzystywać swój intelekt. Rząd również ich finansował. Można się domyślić, że Watykan wiedział kim jest naprawdę ten człowiek, ale pewnie obowiązywała ich jakaś umowa z USA, więc prościej dla wszystkich było nie wiedzieć co się tam naprawdę dzieje.
Nie wiem czy nie wyciągam zbyt daleko idących wniosków, ale po jego śmierci ośrodek zaczął podupadać. Być może przyczyną była utrata środków rządowych, w efekcie czego Watykan zbył prawa na rzecz stanu.

ocenił(a) serial na 7
Pafcio79

Praktycznie nie udzielam się w ,,internetach". Jednak coś wam napiszę. Oczywiście, że nie wszystko wyjaśniono w zakończeniu ale wiele wniosków nasuwa się samo. Ale pewne jest to, że przeprowadzano na pacjentach zakładu ,,Briarcliff" lobotomie. A wiec wiele wydarzeń z sezonu jest poprostu mętlikiem myśli/wyobrażeń owych pacjentów którzy nie odróżniali rzeczywistości z ich fantazjami. Zakończenie jest coś na kształt ,,Shutter Island". Wiele waszych wniosków jest dość racjonalna np. moja interpretacja odejścia dr Grubera jest dość prosta. Gruber kochał (czyste)zło nade wszystko tak wiec jego życie straciło sens w momencie zabicia siostry Mary, a dokładniej tego co było w niej. Jednak na pytanie kto był chory odpowiedzcie sobie sami. Czy np. aby Kit nie popełnił owej zbrodni a potem ,,wmówiono mu" nowa rzeczywistość?
Warto
Bo jaki chory ,,cZŁOwiek" powie wam, że jest chory, a tym bardziej przyzna się do popełnionych zbrodni?
Lobotomia to najokrutniejsza znana mi praktyka, w historii medycyny. W latach 50 czy też 60 była dość masowo stosowana. Warto dodać, że większość ofiar lobotomii umierała podczas "zabiegu/okaleczania" lub zaraz po niej na skutek krwotoków stad też mogą być własnie przypuszczenia pozostałych pacjentów o tajemniczych ,,morderstwach" w ,,Briarcliff" lub też zwyczajnie stawała się ,,agnostami" osobnikami bez jakiejkolwiek samoświadomości czy brakiem jakichkolwiek emocji, empatii, współczucia (po prostu byli ,,zamieniani" w warzywa). Gruberowi przypisywano związek z hitlerowcami albo dlatego, że się z nimi kojarzył albo po prostu posiadał doświadczenie z poprzedniej tożsamości , a jak powszechnie wiadomo naziści lubili eksperymentować na ludzkości... i to prawdopodobnie on był ,,To'' osoba która wykonywała ten ,,precedens".
Podobno zdrowi są tylko ci którzy wiedza, że z nimi jest coś nie tak. Natomiast najbardziej chory jest ten, który jest głęboko przekonany, że wszystko jest z nim w porządku tylko ,,ta" reszta świata jest jakaś porąbana.

ocenił(a) serial na 8
_OstatniRaz_

Najbardziej zdziwił mnie motyw z tą Anna Frank gdzie po lobotomii była idealną żonką a nie niekontrolującym swojego ciała cieniem człowieka.

ocenił(a) serial na 10
Rafa762456

Nie był też wyjaśniony wątek UFO.

ocenił(a) serial na 9
Pafcio79

Ten wątek nawiązuje do prawdziwych zeznań uprowadzonych, które były kiedyś bardzo popularne. Co tu mieli jeszcze wyjaśniać?

ocenił(a) serial na 7
Pafcio79

Są kucharki które chcąc zrobić idealną sałatkę pakują do niej 50 składników które do siebie nie pasują z filmem jest podobnie jest dobry można z nudów pooglądać ja zobaczyłem 2 sezony w 4 dni ale niestety jest przekombinowany za dużo scenariusza,przerost formy nad treścią mogło być arcydzieło a wyszło no najwyżej ok...

ocenił(a) serial na 9
dominik1980

Jedna szczera opinia w morzu zachwyconych. A już myślałam, że jest ze mną coś nie tak, że mnie ten sezon nie powalił.

ocenił(a) serial na 8
dominik1980

W pełni się zgadzam ! Czułam się zagubiona w fabule. Pierwszy sezon był według mnie lepszy ze względu na zagadki i prostotę.

dominik1980

Cóż nareszcie opinia która nie nie popada w zachwyty nad tym sezonem ;) - Pierwszy odcinek uważam bardzo słabiutki, reszta średnia niby tyle przeróżnych dziwactw a mnie nie wciągają ):

ocenił(a) serial na 9
Latka13

Kiepska końcówka to była w pierwszym sezonie..tak ja uważam.Drugi sezon był zajebisty:-) Chociaż tych obcych mogli sobie odpuścić..Za to świetna postać Moiry jako anioła śmierci<3

dziu69

W tym pierwszym niby też,mogli tam młodzi być razem... ale w tym drugim to uważam że była idiotyczna xD

ocenił(a) serial na 8
dziu69

ja uważam końcówkę pierwszego sezonu za rewelacyjną

ocenił(a) serial na 8
Latka13

moim zdaniem zakończenie było bardzo przewidywalne. odkąd syn Lany przyznał się w przedostatnim odcinku że zamierza ją zabić, już się domyślałam że nie podoła. zmanipulowała go w najprostszy sposób, wykorzystała okazję i zabiła z równie zimną krwią, co ojca.

Latka13

Obejrzałam wszystkie sezony AHS i wydaje mi się że w żadnym nie zrobili wystarczająco dobrego zakończenia. Sezony genialne ale ostatnie odcinki z każdej serii wychodziły słabo...

Cassandrasss

No dokładnie...

ocenił(a) serial na 10
Cassandrasss

Ja uważam na odwrót w większości przypadków, sezony takie se, a końcówka niemal zawsze podciąga moją ocenę w górę. Do tego sezonu zaś nie potrafię mieć żadnego zastrzeżenia, a ostatnio sobie właśnie przypomniałam po 4/5 latach. Jak oglądałam pierwszy raz także przeszkadzało mi to UFO, ale obecnie uważam je za genialne nawiązanie do amerykańskiej popkultury tamtych lat, nie zmienia to faktu, że filmów o "zielonych ludzikach" dalej nie lubię, ale tu, właśnie na przekór, to pasuje.

ocenił(a) serial na 8
Latka13

Miałem nadzieję że dziennikarka w końcu umrze. Od początku jej nie lubiłem.

mihix

Ja też ;D

mihix

A dla mnie to najlepsza postać, razem z Judy. Za to nie cierpiałam tego synalka dziennikarki i cieszę się niezmiernie, że go załatwiła :)

Latka13

Mimo wszystko to jednak najlepszy sezon :)

ocenił(a) serial na 10
luca1985

Stary wątek już trochę, ale się wypowiem. Że jak dla mnie zakończenie drugiej serii jest najlepszym ze wszystkich sezonów. Bo jest ono przede wszystkim otwarte. Niby pokazane zostały losy postaci, niby wiemy, ale prawda jest taka, że interpretować możemy to dowolnie.
Nie jestem pewien czy dobrze zapamiętałem, po tylu latach ale jedna z ostatnich kwestii Lange "When you look at the devil's face. Devil is gonna look back at you"
I to w sumie było dla mnie idealnym podsumowaniem wszystkiego co tam się działo. A moja interpretacja jest taka, że cały sezon to bajeczka napisana przez Lanę. Kręciła się, może nawet rzeczywiście była dłużej w asylum - ale większość opisanych przez nią rzeczy w książce, która jak dowiadujemy się w ostatnich odcinkach jest właśnie opowieścią całego sezonu, jest zmyślona.
Bannana przechytrzyła wszystkich, nawet samą siebie.

ocenił(a) serial na 10
Latka13

Mi zakończenie sezonu się podobało, fajnie że zamknięto historię wszystkich postaci choć parę rzeczy było niewyjaśnionych jak np. śmierć Jude, nie wiadomo jak właściwie umarła, wiemy tylko że odbył się pocałunek śmierci. Zakończenie Kita było do przewidzenia i w sumie było całkiem spójne i rozsądne, on umierał, więc kosmici go zabrali by go chronić. I na koniec zakończenie Lany, które mnie strasznie usatysfakcjonowało bo pokochałem tą postać w samej końcówce sezonu. Tak jak zakończenie 1 sezonu było zamknięte tak tutaj spokojnie można by wyjść z drugim sezonem Asylum i szkoda, że do tego nie dojdzie bo w końcu to najlepszy sezon Ahs :)

ocenił(a) serial na 9
Latka13

Mi motyw z obcymi też trochę nie pasował...

ocenił(a) serial na 9
Wallkiria

A moim zdaniem pojawienie się wysoce zaawansowanej obcej cywilizacji potrzebującej do poszerzania swojej wiedzy żywych obiektów (do tego inteligentnych) miało na celu rozjaśnić/usprawiedliwić pracę Dr Arthura Ardena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones