PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703003}
6,8 35 989
ocen
6,8 10 1 35989
6,3 3
oceny krytyków
American Horror Story: Freak Show
powrót do forum serialu American Horror Story: Freak Show

Witam. Obejrzałem pierwszy sezon AHS i byłem pod wielkim wrażeniem i zafascynowaniem tym serialem, drugi był genialny i perfekcyjnie zrobiony a tu nagle trzeci sezon to gówno jakiego nie widziałem, co to ***** sabrina czarodziejka? Zrobili to pod dziewczynki 12 lat ,które zajarały się horrorem i żeby się nie posrały w czasie serialu to obniżyli poziom do zera, stąd pytanie czy sezon czwarty w ogóle warto oglądać. Pozdrawiam...

YouGotMe

Zależy co kto lubi a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuję ;] Ale ja polecam, choć większość Ci pewnie odradzi.

John__88

Nie chodzi tutaj o to ,że każdy ma inny gust ale ktoś kto powie ,że 3 sezon mu się podobał jest po prostu ślepo zapatrzony w to jak bardzo ten serial jest promowany i nie dostrzega w nim słabych aspektów,możesz powiedzieć co Ci się podobało w 4 sezonie? :)

YouGotMe

Czwarty sezon według mnie ma niesamowity klimat, drugie co mi się spodobało to coś co już tu ktoś kiedyś wspomniał na tym forum że praktycznie większość postaci istniała na prawdę albo istnieje do dziś i można się sporo o nich dowiedzieć. Oczywiście popisy aktorskie Frances Conroy i Finn'a Wittrock'a bo to Oni i ich wątek moim zdaniem był najjaśniejszym punktem tej serii i skradli show nawet świetniej Jessice choć nie umniejszam jej roli bo była boska jak w każdej kreacji aktorskiej, do tej Trójki dochodzi jeszcze Denis O'Hara którego kupuje w każdej postaci jak i Jessice Lang. Bardzo podobał mi się też wątek Edward'a Mordrak'a bo chyba był najlepiej zrobiony i najlepiej opowiedziany z wątków akurat w tym sezonie i szkoda że twórce na tym wątku nie zbudowali całej fabuły tej serii. Dodatkowo Twisty Clown też był nieziemską postacią a jego historia urzekła mnie bardziej od innych, ale jeśli chodzi o historie Freak'ów to wygrywa Pepper(Asylum), której historia mnie po prostu zmiażdżyła do tego stopnia że jestem facetem a ryczałem jak małe dziecko na 9 odcinku właśnie opowiadającym historie Pepper,a scena końcowa między Jessic'ą Lang a Naomi Grossman po prostu na mistrzowskim światowym poziomie. Plus dodatkowo za crossover serii która łączy wątek Freak Show właśnie z Asylum i dzięki temu choć przez chwile ale mogliśmy zobaczyć Lily Rabe w niesamowitej kreacji z Asylum Siostrę Mary Eunice McKee. Mógłbym tak pisać i pisać bo chyba po Asylum, Freak Show jest u mnie na równi z Murder House. Ja osobiście polecam Bardzo, choć tak jak wcześniej wspomniałem większości widowni w Polsce seria ta nie przypadła do gustu, natomiast w Stanach miała najlepszą oglądalność ze wszystkich serii do tej pory :).

John__88

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, na 100% dzisiaj zabieram się za tą serię ;>

YouGotMe

Miło że mogłem pomóc. Daj znać jak skończysz serię i podziel się wrażeniami po obejrzeniu całości. :)

YouGotMe

Warto! Wszystko już przedstawił John_88, a ja dodam, że znajdują się tu covery słąwnych piosenek z lat '70 czy '80. Na dodatek, aż do ostatniej sekundy serialu nie wiemy jak się kończy. A kończy się naprawdę niezwykle :)

filmowy_laufer

Okej, dzięki za odpowiedź!

ocenił(a) serial na 10
YouGotMe

mineło5 lat. Podobał ci się ten sezon?

filmowy_laufer

Właśnie właśnie zapomniałem o coverach klasyków lat '70 i '80 o których wspomniałeś ;], te piosenki były nieziemsko prze-aranżowane, a Jessick'a w piosence Lany Del Rey: God&Monsters przeszła samą siebie! Doda też jeszcze(bo postanowiłem znów obejrzeć Freak Show od początku do końca)że chyba w tej odsłonie są najlepsze zdjęcia i montaż! Niektóre sceny były wręcz idealnie zmontowane jak byśmy oglądali jakiś klasyk filmowy z późnych lat 50'(Np: scena Evana i Emmy kiedy Maggie rozmawia ze Stanley'em przez telefon w budce telefonicznie a Jimmy czeka na motorze na nią przed budką. Po prostu genialnie zrobiona scena)!.

ocenił(a) serial na 10
YouGotMe

Tak swietny :)

YouGotMe

Mi z początku nie podobał się 3 sezon, uważałam że jest nudny i zrobiony pod 4 latki. Jednak właśnie skończyłam go oglądać i jest według mnie świetny. Wiem że od dodania tego komentarza minęło trochę czasu ale myślę że warto powrócić do sabatu. Bo ostatnie odcinki są całkiem dobre

YouGotMe

Dla mnie pierwsze dwa sezony były przeciętne i poza kilkoma fajnie wykreowanymi postaciami nie było w tym serialu nic ciekawego. W pierwszym sezonie była jakaś namiastka fabuły ale za mało było Jessiki Lange, a w drugim sezonie fabuła to dno. Darowałem sobie oglądanie pozostałych sezonów jak zobaczyłem w obsadzie Kathy Bates która strasznie mnie irytuje. Jedyne co mnie ciągnie do tego serialu to Jessica Lange ale już chyba nie dam rady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones