PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682018}

American Horror Story: Sabat

American Horror Story: Coven
7,4 53 568
ocen
7,4 10 1 53568
5,0 6
ocen krytyków
American Horror Story: Sabat
powrót do forum serialu American Horror Story: Sabat

Fiona nie miała duszy, a mimo to, po śmierci poszła do piekła - myślałem że po śmierci Najwyższej jej dusza wraz z energią życiową przechodzą w następczynie czy coś w tym stylu - taka pseudo reinkarnacja
ew. Jak już to powinna po śmierci po prostu zniknąć i nie mieć szans na życie wieczne

Wskrzeszanie/Ożywianie - jednych się dało, innych nie, niewiadomo dlaczego, jedni po śmierci trafiali w pustkę (Kyle, Madison), inni w zaświaty (Fiona) - straszny brak konsekwencji.

Zoe, niby taka potężna, rozwaliła te zombiaki, wyraźnie najlepsza z uczennic (może na równi z Madison), a potem nie tylko nie została Najwyższą, ale też tak głupio zginęła...

W ogóle pod koniec wszyscy giną w głupi sposób, a co najlepsze starsze czarownice, które niby tak się troszczą o sabat nawet nie próbują ratować swoich uczennic - jednej pozwoliły zginąć w piekle, drugą zostawiły z dziurą w brzuchu, a zaginięciem trzech kolejnych nawet się nie przejęły

Madison nie broniła się przed Kylem...

Test z wskrzeszania - Cordelia ożywia Zoe, a Madison muchę... DA FAK? Człowieka chyba jest trudniej ożywić niż owada, zwłaszcza że ludzie jako jedyni mają duszę...

Nan jako kandydatka na Najwyższą... no tak, zespół Downa to nienaganne zdrowie...

To samo Cordelia - przecież była bezpłodna, więc też odpada (no chyba że to był jakiś urok rzucony na nią)

Na końcu Fiona już nie ma mocy, a przecież wciąż jeszcze żyje - czy nie powinno być tak, że moc przechodzi na nową najwyższą nie po zaliczonym teście 7miu cudów tylko po śmierci poprzedniczki?

Duchy - to już woła o pomstę do nieba - Kat po przywołaniu zostaje wskrzeszony (!!!) i rusza se w miasto. Lokaj, po śmierci też miał fizyczne ciało, ale był uwięziony w domu (bo tam zginął) - z tym że jego nikt nie przywołał, o tak sam se to potrafił xD
Czemu więc Kat po drugiej śmierci też nie wrócił w fizycznej postaci jak Lokaj?
Czemu Fiona, Zoe i Madison też nie wróciły jako fizyczne duchy? O Nan się nie czepiam, bo ją zabrał ten Diabeł i pewnie poszła w zaświaty.

Łowcy - zginęli jak cioty i w ogóle żadni z nich przeciwnicy dla czarownic + srebro to działa na wilkołaki xD

Cordelia odzyskuje wzrok po przejściu testu 7miu cudów... Dlaczego?

Teleportacja w serialu została nazwana Transmutacją... WTF? Przecież transmutacja to zmienianie jednych rzeczy w inne?!

Zoe nie prosi nikogo o pomoc w opanowaniu swojej "mocy" zabijania facetów podczas seksu, ani w żaden sposób nie próbuje sobie z tym poradzić - ale niech będzie że znalazła se Kyle'a którego to nie ruszało i to jej wystarczyło, bo to był "ten jedyny" choć niedorozwinięty xD

Czemu Cordelia ze swoim darem widzenia nie ogarnęła co się stało z Misty (gdy leżała w grobie), z Nan (gdy utopiła się w wannie) albo z Madison (gdy udusił ją Kyle)?

Zoe podczas całego serialu wykonuje wszystkie 7 cudów - 5 pokazała w finałowym teście, a wcześniej wskrzesiła tego żula, co go zabił Kyle i miała wizję tego, co stało się z Nan.

Wiedźmy w ogóle mają w dupie że giną ich przyjaciółki, a przecież powinny trzymać się razem, co nie?

Generalnie drugi sezon najlepszy - świetna, spójna historia i klimat. Trzeci, podobnie jak pierwszy ma straszny bałagan fabularny, z tym że jedynkę ratuje genialny Tate, a trójka sama nie potrafi się obronić...

ocenił(a) serial na 7
Cry_Wolf_

1. Fiona nie miała duszy - w sensie, że nie była dobra, chciała sprzedać duszę Legbie, ale nie była mu ona już potrzebna, gdyż Fiona miała zagwarantowane miejsce w piekle.
2. Nie pamiętam dokładnie jak to było z Kylem i Madison, ale wydaje mi się, że nie było pokazane, co tam było, mieli jakieś wspomnienia, a właściwie ich brak, ale w sumie mogli niczego nie pamiętać
3. No cóż, tutaj niektórzy doszukują się, że zabiła ją jej słabość, przez cały serial Zoe jest bardzo poważna, pozwoliła sobie w końcu na trochę zabawy i beztroski i UPS...
4. Nie mogły nic zrobić z Misty Day, Cordelia chciała jej pomóc, ale nie potrafiła, co do Zoe, to też naciskały na Madison... Trzech? Nan umarła, wiedzieli o tym, Madison zdenerwowana "wyjechała", więc się nią nie przejmowali
5. To akurat też mnie dziwi
6. Nieważne kogo czy co wskrzeszasz, jeśli potrafisz ożywić muchę, to i człowieka też
7. Nikt jej serio nie brał pod uwagę, tylko nie chcieli jej sprawiać przykrości.
8. Jeżeli chodzi o bezpłodność Cordelii to myślę, że twórcy nie potraktowali tego jako choroby, a bardziej jako zaburzenia. Była po prostu niezdolna do wydawania potomstwa, poza tym było z nią w porządku.
9. Miała ostatki mocy.
10. hm? Do weryfikacji :D
11. Fakt, to trochę abstrakcyjne, że się w ogóle nie przygotowali na atak
12. Bo Najwyższa musi być okazem zdrowia
13/14 cóż...
15. Ona przecież utraciła ten dar, gdy dostała nowe oczy, potem sobie sama je wydłubała, by odzyskać moc, jednak bez skutku
16. Do weryfikacji
17. No wiesz, z nimi to różnie było, część nie bardzo za sobą przepadała

Ogólnie się zgadzam, drugi sezon wymiata! :D

Davidsoon

1 - i błąd rzeczowy popełniony przez scenarzystów, bo nie mieć duszy, a mieć czarną duszę to jednak różnica - mniej więcej taka, jak między Teleportacją, a Transmutacją :)

3 - każdemu zdarzają się wypadki, fakt że jej śmierć była niespodziewana

8 - z bezpłodnością IMO ewidentny błąd i przykład naginania reguł do własnych potrzeb przez twórców serialu, ew dowód na to że Cordelia niezasłużenie została najwyższą tylko w wyniku manipulacji Myrtle Snow

9 - mi się zdaje, że wspominała że w ogóle już jej nie ma

12 - Najwyższa musi być okazem zdrowia, więc może nią zostać tylko zdrowa wiedźma? (wtedy Coredelia odpada), czy też wiedźma po uzyskaniu tytułu Najwyższej automatycznie staje się okazem zdrowia? (wtedy Madison i Nan też by się nadawały, mało tego Nan zostałaby wyleczona z Downa) - tutaj twórcy mocno się zagubili w swojej logice:)

Cry_Wolf_

Co do numeru 1, to nie żaden błąd scenarzystów, tylko nie zrozumiana przez ciebie metafora...A co do zdrowia Cordelii, to jej wydłubane oczy nie liczą się jak choroba wrodzona (down, szumy sercowe), gdy świat był pewien że Cordelia jest Supreme, jej oczy zostały uleczone. A bezpłodność to nie choroba, to nie zalegało na jej zdrowiu w żaden sposób, była w pełni sprawna fizycznie i psychicznie. A co do duchów to pod uwagę musimy wziąć okoliczności ich śmierci, Siekiernik został przywiązany do domu przez czarownice, zaklęciem, więc aby go od domu uwolnić wystarczyło zdjąć z niego zaklęcie, a co do Spaldinga to on powrócił bo miał do załatwienia sprawę, czyli uratowanie Fiony, po za tym może piekłem Spaldinga było życie w szkole wiedźm na zawsze ( ale to już tylko domysły). Fiona nie musiała zginąć aby pojawiła się nastęna Supreme, jej moc była przelewana w nową supreme, przez co ona słabła, dlatego na koniec wraca taka zmarnowana...

Lolek2213

Co do 1 to zrozumiałem metaforę, tylko uważam że jest zwyczajnie słaba:)

Każda zdrowa kobieta może mieć dzieci... więc Cordeila ni cholery nie była w pełni zdrowa. Wiem, że twórcy uznali inaczej... ale są zwyczajnie w błędzie - z resztą czego spodziewać się po ludziach, którzy nazwali Teleportację Telekinezą ;]

Kat został przywiązany do domu... ale przywiązanie przywiązaniem, a otrzymanie ciała to co innego. Z resztą Kat zginął 2 razy i za drugim razem poszedł od razu do piekła...

Pojawienie się następnej Najwyższej skutkuje słabnięciem obecnej - to wiemy - z fabuły wynika też to, że następczyni staje się "prawomocnie" Najwyższą, dopiero gdy poprzedniczka umrze - wtedy też uzyskuje pełnię jej mocy - egro Cordelia powinna odzyskać wzrok dopiero po śmierci Fiony - jeśli oczywiście była Najwyższą, w co wątpię

Cry_Wolf_

Nie zgadzam się z zarzutem "bałaganu fabularnego". Coven zwyczajnie nie ma fabuły. Wątki pojawiają się i nagle znikają albo zostają rozwiązane w banalny sposób "wziął i zabił". Wszystko jest tylko i wyłącznie pretekstem do pokazania jakiejś magicznej sztuczki, seksu albo tryskającej krwi. Bałagan jest w fabule pierwszego sezonu AHS, jak wspomniałeś, od pewnego momentu twórcy trochę za bardzo kombinują i zaczynamy się gubić w tych wszystkich straszydłach biegających po domu. W trzecim szybko cokolwiek przestaje mieć znaczenie, wyjaśnienia są tak idiotyczne, że równie dobrze można by wszystko kwitować "no bo tak".

Kyle to kompletnie spaprana postać (nie jedyna, ale najbardziej). Snuje się gdzieś po drugim planie i od czasu do czasu kogoś przeleci/zabije.

Cry_Wolf_

Jak ty ogladasz, ze mowisz ze Zoe nikt nie ożywił? Przecież ona potem towarzyszy im cały czas i zostaje częścią rady.

filmowy_laufer

A gdzie ja napisałem, że Zoe nikt nie ożywił? Umiesz czytać człowieku?

Cry_Wolf_

1. "Zoe, niby taka potężna, rozwaliła te zombiaki, wyraźnie najlepsza z uczennic (może na równi z Madison), a potem nie tylko nie została Najwyższą, ale też tak głupio zginęła..."

2. "drugą zostawiły z dziurą w brzuchu"

filmowy_laufer

"Test z wskrzeszania - Cordelia ożywia Zoe, a Madison muchę"

:)

Pierwsze zdanie wzięte z dupy, żeby zostać ożywionym trzeba przecież najpierw zginąć.

A Zoe zostawiły z dziurą w brzuchu, zamiast od razu jej pomóc, by mogła dalej walczyć o tytuł najwyższej:)

Cry_Wolf_

Dobra nie mamy się co spierać, po prostu inaczej zinterpretowałem te zdania ;)

ocenił(a) serial na 6
Cry_Wolf_

Ja po obejrzeniu tego filmu już wiem dlaczego czarownice wyginęły. To głupota je zabiła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones