PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682018}

American Horror Story: Sabat

American Horror Story: Coven
7,4 53 542
oceny
7,4 10 1 53542
5,0 6
ocen krytyków
American Horror Story: Sabat
powrót do forum serialu American Horror Story: Sabat

Skończyłem oglądać trzeci sezon i przyznam, ze czuję się zniesmaczony. Stan ów utrzymywał się mniej więcej od połowy serii, a z czasem było coraz gorzej. "Coven" to już zwyczajne odcinanie kuponów: po nierównym pierwszym sezonie i całkiem przyjemną zabawą w drugim, twórcy marki postanowili najwyraźniej osiąść na laurach. Dawno nie widziałem tak wymęczonego serialu, jak omawiany: chaotyczny, pełen niekonsekwencji, zdradzający wyraźny brak natchnienia. Z początku nie było nawet tak źle, ale szybko okazało się, że scenarzyści wychodzą z założenia, że widzowie łykną każdą głupotę, więc wysilać się nie ma po co. Z horroru z przymrużeniem oka cykl przerodził się w irytującą telenowelę dla nastolatków, w której świat przedstawiony nie rządzi się żadnymi konkretnymi regułami. Postacie, nie dość że w większości przypadków nieznośnie egzaltowane i sztuczne (jedyny wyjątek, jaki przychodzi mi do głowy to Danny Huston, zresztą w dużej mierze niewykorzystany), to jeszcze obdarzone mocami rodem z komiksu o X-Men. Co chwila ktoś ginie, by w następnym odcinku w "cudowny" sposób zmartwychwstać - trwa to w kółko, aż do granic absurdu. Jak w takiej sytuacji przejmować się losami któregokolwiek z bohaterów? Przecież i tak wiadomo kogo mamy "darzyć sympatią", a kogo nienawidzić, bo wszystkie charaktery zostały skonstruowane w czarno-biały sposób. Miałem spore problemy z dotrwaniem do końca, a jedyne, co mi nie pozwalało przerwać tych męczarni, to irracjonalna (w tym przypadku) zasada, że jak się coś rozpoczęło, to wypada dokończyć. Więcej tego błędu nie popełnię i nie zaufam pomysłodawcom "AMS" po raz czwarty.

ocenił(a) serial na 5
Caligula

Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Bardzo przeciętny, denerwująca telenowela dla nastolatek. Kompletne 0 klimatu horroru. Większość postaci irytujących. Nie umywa się do drugiego czy nawet pierwszego sezonu.

ocenił(a) serial na 8
Caligula

Byłem podobnie oburzony po obejrzeniu Gwiezdnych Wojen. Najbardziej irytował mnie fakt, że korzystali ze statków kosmicznych, podczas gdy powinni jeździć konno po ziemskiej prerii...
A tak serio, to serial o czarownicach, trudno więc aby bohaterki nie miały mocy, czyż nie?

Caligula

pokaz jakikolwiek serial/film z udziałem czarownic który dorównuje temu bo do tej pory jakoś nie widziałem lepszego

avada_kadavra

Salem, nie tyle dorównuje co jest mocno ponad tą śmieszną imitacją horroru. Jako przygodowy z pewnością 3 sezon AHS sprawdzi się dobrze, no ale jednak zacząłem - zresztą pewnie jak każdy - ten sezon z myślą, że będę mógł się czegoś przestraszyć. Salem jest serialem, który przewyższa AHS Coven pod każdym możliwym względem, począwszy od gry aktorskiej, przez bogate dekoracje na fabule kończąc.

Demonolog_z_Rotterdamu

muszę zobaczyć to ocenie znowu

avada_kadavra

Panie, chłapcy mają rację, jak Pan chcesz obejrzeć horror to nie tu, happy end, nic strasznego, 7 cudów z ostatniego odcinka bardziej przypominało mi Harrego Potter'a, niż "horror" o czarownicach... Jak się obiecująco zaczął i rozkręcił przed połową, tak zaczął tracić na poziomie a później równia pochyła... absurdy, naiwne dialogi i niekonsekwentne podejście postaci do siebie. Zabiłaś mnie? Powrzeszczę, może Cię popchnę i spoko, a w następnym odcinku zapomnę ;] To bardziej przygodowy serial dla trochę starszej młodzieży, niż dreszczowiec.

ocenił(a) serial na 1
Caligula

Tylko kanalie tworzom takie głupoty

ocenił(a) serial na 3
Caligula

Zgadzam się z każdym zdaniem, Sabat to zdecydowanie najsłabszy sezon AHS.

ocenił(a) serial na 3
kawzajac

Po pięciu odcinkach poddałem się, kompletny gniot :/ Może kolejne sezony będą przynajmniej zbliżone poziomem do dwóch pierwszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones