PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616381}
7,7 87 675
ocen
7,7 10 1 87675
6,2 9
ocen krytyków
American Horror Story
powrót do forum serialu American Horror Story

Klimat

ocenił(a) serial na 10

Serial jest po prostu świetny. Jego klimat wprawia wręcz w niepokój. Bardzo pokręcony i posiada wiele wątków w każdym odcinku (na szczęście nie trwają one po np 1,5 h). Szczerze nie sądziłem, że w tych czasach natknę się na horror, który może przestraszyć.

ocenił(a) serial na 6
john_sat

Naprawdę ten serial Cie czymś przestraszył?

ocenił(a) serial na 10
DemiaN

Może nie powalił na kolana strachem, ale kiedy porównuję sobie to z innymi współczesnymi horrorami...

ocenił(a) serial na 9
john_sat

Osobiście uważam, że obecne horrory mogą naprawdę wystraszyć, natomiast moja znajoma, która bardzo boi się horrorów obejrzała serial i stwierdziła, że nie jest straszny. Mimo iż chciałam go obejrzeć to pod tym względem jestem póki co, niestety, negatywnie nasionoznawstwa...

ocenił(a) serial na 8
john_sat

W kategorii "straszności" to jest na poziomie "Martwicy mózgu" czy "Wrót do piekieł" - czyli w zasadzie nie straszy wcale. Można jednak odnieść wrażenie, że taki właśnie zamysł mieli twórcy. AHS ma za to inne atuty - jest dość oryginalny, przewrotny, miejscami zaskakujący, w ciekawy sposób buduje napięcie, by rozładować je przy użyciu niekonwencjonalnych jak na horror środków. Wszystko to składa się serial zapewniający rozrywkę na przyzwoitym poziomie, mimo, że nie straszy :)

john_sat

To w ogole jest horror? Wow,to co ty oglądasz... Może jak sie przełączy z ulicy sezamkowej na ten serial to wydaje sie straszny xD No dobra jest straszny - strasznie nudny i niedorzeczny i kiczowaty :)

ocenił(a) serial na 7
Samewise

Piszesz niedorzeczny, to jaki Twoim zdaniem ma być horror, jeśli nie niedorzeczny?

ocenił(a) serial na 8
john_sat

Według mnie ten serial nie jest straszny, raczej klimatyczny. Ja również ani razu nie przestraszyłem się podczas seansu.

ocenił(a) serial na 9
john_sat

Mam pytanie.
Czy to dziecko, które zabrała Nora, urodziło się martwe, czy to było kłamstwo? xD

ocenił(a) serial na 10
nearly

Jedno to był ten Antychryst, a drugie było martwe.

nearly

Chwilę po porodzie jeszcze żyło, ale zmarło.

użytkownik usunięty
john_sat

Owszem, serial świetny... dla burzliwych nastolatków. Zero napięcia, historyjki rodem z familijnych fantasy. Szkoda czasu nawet na 1 odcinek.

Dokładnie! Juz "Trudne Sprawy" maja lepsza fabule niż ten kiczowaty szajs... Wszystko jest do bani i totalnie od czapy. Naprawdę starałem sie polubić ten serial(przebrnąłem wiele sezonów) prawie umierając ze śmiechu przy kolejnych odc/sezonach. Dla kogoś kto szanuje filmy w jakiejkolwiek formie powinien unikać tego nadmuchanego balona jakim jest AHS. Polecam dla nastolatków,głownie dla dziewczyn ;)

ocenił(a) serial na 10
Samewise

Widzę, że poziom dyskusji zaczyna spadać.

użytkownik usunięty
john_sat

Nie wypowiem się na temat serialu, ponieważ jeszcze nie miałam okazji go obejrzeć - weszłam na forum aby dowiedzieć się, czy warto. Spotkałam się z różnymi opiniamii, chyba zdecyduję się obejrzeć ze dwa odcinki na próbę, ale.. Nie wiem co autor tego wątku miał na myśli komentując, że poziom tej dyskusji spada - Osoba, pod ktorej ten komentarz sie ukazal, wyrazila sie w naprawde kulturalny sposob.. Mozliwe, ze mogla urazic fanow owego serialu i mogla to trochę inaczej sformułować, lecz nie uważam, że tak sie powinno na to reagowac :) Hah, nawet postanowilam zalozyc na tej stronie konto, aby tylko na to odpowiedziec :)) Chociaz.. W sumie konto na owej stronie bardzo mi sie przyda, bo interesuję się filmami :) Ale wracając.... Mam pytanie do osób, które kilka odcinków (a moze nawet sezonow) obejrzeli : czy warto? :) Bo nie zamierzam marnowac czasu :) Slaby film obejrzec moge a nawet czasem lubię, bo poszerzam horyzonty i jest to czasem przydatne- miec rozne opinie, lecz slabe seriale mnie nie interesuja - bo jestwm zdania, ze zebu miec opinie o danym serialu, nalezy zobaczyc co najmniej 2,3 odcinki a jest to juz calkiem duzo czasu do zmarnowania :) Pozdrawiam (mam nadzieje, ze ktos dotrwa do konca) :))

ocenił(a) serial na 10

Moim zdaniem warto obejrzeć. Ta konstrukcja horroru jest nieco inna od reszty. Jeśli Ci się nie spodoba, to nie musisz oglądać do końca, ale warto spróbować (również inne sezony).

użytkownik usunięty
john_sat

Powiem sczerze - slyszal duuuzo negatywnych opinii, mowiacych o tym jaki to jest gniot i glupota, ze serial ten zainteresowac moze tylko mlodziez gimnazjalna i inne... Moze i jestwm glupia i malo jeszcze wiem o tym swiecie.. Moze jestem naiwna i lubie takie gnioty i glupoty ale .. Tak juz z ciekawosci aby miec wlasne zdanie na temat rego serialu zobaczylam pierwszy odcinek... Podchodzilam do tego naprawdw z dystansem - z jednej strony pozytywnie nastawiona przez klimat i pomysl na serial,z drugiej baaardzo negatywnie przez tak duza ilosc zlych opinii.. I tak obejrzalam pierwszy odcinek.. A potem drugi.. I trzeci.. I czwarty.. :) Od razu jeden po drugim.. Nie powiem, zeby to byl najlepszy serial, jaki widzialam ale.. Cos mnie w nim interesowalo.. Cos bylo w nim ciekawego, najbardziej pani Lange (niesamowita aktorka) , jej corka i Tate. Chetnie obejrze kolejne odcibki.. Serial w kilku momentach zaskakiwal i podnosil cisnienie. Stwierdzenie, ze jest on dla widza na poziomie gimnazjum niespecjalnie mnie obraza, poniewaz sama mam 15 lat.. Mozliwe, ze po kilku latach stwierdze, ze marnowalam na to czas ale przyznam, ze calkiem przyjnie sie go ogladalo i bylam lekko zdziwiona TAK zlymi opiniamii :/ :)

Samewise

Masz rację!Ja zahaczyłam o ten serial-dosyć pokrętną drogą..Zainteresowała mnie postać-autentyczna-Mr Mordeke'a;człowieka "o dwóch twarzach"-jednej normalnej-drugiej z tyłu głowy;powyżej potylicy..Była to anomalia-niewykształconego bliżniaka;u innych-wyrasta połowa tułowia..z tułowia pierwszego-z nogami lub rękami;inni-mają np.2 głowy..Ten-miał "dwie twarze";lecz chyba także 2 mózgi;gdyż był totalną odwrotnością "1-wszej" twarzy;grubiański;zły;namawiajacy "1-wszą twarz"-i właściciela reszty ciała-do postępków złych i morderczych wręcz..Taki.."podręczny" charakterologiczny Mr Hyde..Ta postać przewija się przez "Freaki"..Ale..mało..Zainteresowana-zaczęłam oglądać serial;przyciągnęła mnie-a z serialami jestem na bakier;lubię celebrację..seansu filmowego-nie siekaninę,zmuszającą do zasiadania przed ekranem codziennie-lub co tydzień;to już najlepiej-oglądać serial hurtem-wszystkie odcinki..Tak też zrobiłam;przyciągnięta nazwiskiem Jessiki Lange..I jak dotąd JEST TO JEDYNY POWÓD ,dla którego warto;ewentualnie oglądać ten...oleisty,nudny flak!!Każdy odcinek to jest znakomita "etiuda na zadany temat" Jessiki Lange!A reszta?To nudne,niedorzeczne mydło!Ani straszne;ani smieszne;bez ładu i składu;"zapożyczone" pomysły;choćby z Polańskiego..Po każdym odcinku-pytam siebie;po co ja to oglądam?I..jak smutny jest los kobiet-aktorek-w świecie filmu;że z takim talentem-muszą się łapać za takie..knoty;ponieważ kobiecie-filmowy showbiznes-nie wybacza procesu starzenia..Więc..oglądam dalej;upajając się Jej aktorstwem,które ..tylko ono-ratuje ten..beznadziejny knot!Tych,których ten serial..przestraszył..:-)-chciałabym zapytać:w jakim świecie żyjecie?Gdy.."przestrasza "Was takie..mydło intelektualne-podczas,gdy nasze życie;nasze wyjście za bramę;nasza..walka o codzienność,przeżyta w miarę-godnie i bezpiecznie-nasza walka o codzienność-jest o wiele gorszym,przerażającym horrorem?

ocenił(a) serial na 10
dobbiacco_attersee

Dosyć ciekawe stwierdzenie, że codzienność jest największym horrorem (masz rację). Szanuję to, że może się Tobie nie podobać.

użytkownik usunięty
dobbiacco_attersee

Powiem tak.. Nasz świat i ludzie na nim żyjący dla mnie rowniez sa największym horrorem i koszmarem, chociaz staram sie widziec zawsze jakas czastke nadzieii, radosci :) Teraz ktos moze powiedziec, ze jestem tylko glupim dzieckiem i jeszcze nic nie wiem.. I pewnie ma racje! Jeszcze wiele przede mna, ale mam rowniez prawo sie wypowiadac chocuazby na podstawie dotychczasowych przezyc :) Ten serial mozr i nir przeraza, ale wprowadza mnie w dosyc mocny niepokoj.. Nie wiem przez co, ale tak jest i przez to sprawia, ze z jednej strony mam go dosyc, a z drugiej chce go dalej ogladac, odcinek za odcinkiem..

john_sat

Również była zachwycona. Klimatyczny serial z ciekawymi wątkami. Z niecierpliwością czekałam aż wyjaśnią się pewne kwestie.

użytkownik usunięty
john_sat

Zakochałam się w tym serialu <3
Co się bardzo rzadko zdarza,bo ich entuzjastką nie jestem.

john_sat

Zgadzam się, klimat ma niesamowity. Spotkałam sie z wieloma opiniami, że sezon 1 jest nudny, nie straszny, a to nie prawda, bo moim zdaniem powinno się inaczej podejść do tego serialu. Nie tak stricte jak do horroru, trzeba się wkręcić w ten klimat, a nie pójść na łatwiznę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones