PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616381}
7,7 87 644
oceny
7,7 10 1 87644
6,2 9
ocen krytyków
American Horror Story
powrót do forum serialu American Horror Story

Przez Murder House ciężko było przebrnąć, kolejne odcinki były słabe, ale Coven świetny, jeszcze nie oglądałem Asylum, ale podobno też jest dobry.

civilpl

Poczekaj aż zobaczysz Asylum, wtedy stwierdzisz co tak naprawdę jest arcydziełem. ;)

ocenił(a) serial na 6
civilpl

Powiem szczerze, że pierwszy sezon można sobie nawet darować, drugi jest po prostu świetny, a trzeci to takie trochę pierdu, pierdu dla nastolatków.

W drugi sezon została zaangażowana większa liczba aktorów i środków (moim zdaniem), był dużo mroczniejszy od pozostałych i moim zdaniem lepiej dopracowany. Przecież takim odcinkom-smaczkom, jak ten w którym Jessica Lange odśpiewuje "Name Song", żaden z pozostałych sezonów nie ma kompletnie nic do przeciwstawienia.

W moim prywatnym rankingu drugi sezon jako samodzielna całość obywa się świetnie zarówno bez pierwszego jak i trzeciego sezonu. Ostatnio też poleciłem komuś żeby obejrzał sobie tylko drugi i zapomniał o pozostałych, aby nie psuć sobie niepotrzebnie smaku.

civilpl

Dla mnie Coven jest bardzo przeciętny i nie ma nic wspólnego z horrorem. Nudy, nudy i jeszcze raz nudy.
Asylum- genialny począwszy od gry aktorskiej aż po ten dołujący nastrój.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eowine

Nareszcie ktoś, kto ma podobne zdanie do mojego.
2 seria się fajnie zaczyna, ale im dalej, tym więcej kiczu.
Końcówka była wręcz okropna.

GodWhore

Ja również. Bo miałam wrażenie że wszyscy ektazy dostawali im wiecej tylko bylo przemocy a wiecej bełkotu. Im mniej rozumieli tym mysleli jakie to musi byc mądre.

eowine

Ja obejrzałem pierwsze 3 odcinki Asylum i na razie jest ok, aczkolwiek całkowicie inny klimat niż Coven. Pierwsza seria po przemyśleniu jeszcze raz była po prostu słaba, masa nielogiczności - np. dlaczego martwa Violet na początku nie mogła opuścić domu i przejść do ogrodu jak biegała w kółko a później mogła + parę innych głupotek, dlaczego Tate po zgwałceniu Vivien schodził po schodach koło Bena, skoro mógł się zrobić niewidzialnym...

civilpl

Dla mnie 2 sezon to dno.

A w pierwszym trzeba miec troche abstrakcyjne myslenie. Wiem, ze to trudne i wyzszy poziom wtajemniczenia.
Jak nie dajesz rady rozumiem.

eowine

Co trzeba mieć? Chyba fantazję, by w w pierwszym sezonie dopatrywać się jakiegoś wyższego poziomu wtajemniczenia - lub gimnazjalne wykształcenie... Pierwszy sezon był pisany na kolanie od początku do końca i brakowało w nim głębszego sensu. Kolejne opowiastki z przeszłości były w nim wtrącone tylko po to by wprowadzić kolejnych bohaterów i dojechać do 12odcinków. Postać grana przez Menę Suvari - Czarna Dahlia domiksowana na siłę, całkowicie niepotrzebnie - jeżeli się robi serial fantastyczny o duchach, no to nie za bardzo pasuje umieszczać i rozwiązywać w nim jedną z najbardziej popularnych zagadek kryminalnych. Kolejna sprawa to irytująca postać Tate'a, scenarzyści nie mogli się zdecydować czym jest ta postać, Hayden grana przez Kate Marę - też spore nieporozumienie, ale na pewno nie aż takie jak postać Nory - która odwiedza dom Vivien i go ogląda nie mogąc się nadziwić zmian - a przecież od lat i tak jest w nim uwięziona, ale to Hayden musi jej wytłumaczyć, że nie żyje bo ma dziurę w głowie... Też zachowanie Constance było bez sensu - po co na początku chciała szkodzić Vivien (babeczka) skoro odpowiadali jej nowi sąsiedzi, widziała szansę w Benie - jako terapeucie dla Tate'a, a później pomagała Vivien w ciąży, bo "dom potrzebował dzieci". Pomijając już fakt, że scenarzyści dla Jessici Lange w każdej serii przygotowali mega dziwną postać - to jednak w Coven w roli egoistycznej wiedźmy trzyma się to kupy. Kolejny idiotyzm to fakt, iż Moirę mężczyźni widzieli do pewnego momentu jako taką jak w chwili śmierci - ale normalnie ona się postarzała. Żadna inna zamordowana postać w domu się nie postarzała - więc skąd taki wyjątek? To też było absurdalne. Oraz: dlaczego mąż Constance, zamordowany i przerobiony na karmę dla psów nie pojawia się później ani razu? Dlatego, że zniszczono jego ciało? To chyba nie ma nic do rzeczy - skoro duchów nie dało się w żaden sposób przepędzić ani unicestwić. No i w pierwszej serii Sarah Paulson pojawia się w marginalnej, bardzo małej roli. A wypadła by świetnie zamiast Connie Britton w roli Vivien. Connie Britton w tym serialu zagrała jak drewno w lesie.

civilpl

Przeczytałam pierwsze zdanie i to mi wystarcza. Reszty wypocin nie potrzeb ami czytać.

eowine

Racja - teksty na egzaminie gimnazjalnym są krótsze - nie przemęczaj się, skoro nie oceniają.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eowine

Chciałbym mieć znowu 14 lat by ujrzeć w przeciętnym amerykańskim komercyjnym serialu drugie dno - ale w gimnazjum jest się tylko raptem 3 lata. Przy okazji - jak będziesz pisać egzamin po 3 klasie - powinnaś napisać: "spóźniłeś się" , za "Z późniłeś" - obetną Ci punkty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eowine

:) Nie, nie jestem Twoim kolegą z ławki - ale nie ukrywam, że wolałbym być w gimnazjum i móc sobie trollować jak Ty na forum - zamiast pracować i zarabiać - ale o 15 lat się nie cofnę w czasie. Powodzenia w szkole!

civilpl

A powiedz kiedy u Ciebie w psychiatry założyli internet ? Xd
Z drugiej strony smutny z Ciebie przypadek.

Żal mi cie.

eowine

Polski język - trudna język. EOT - pisz sobie proszę z koleżankami z gimnazjum - tam używaj Xd, żale i inne tego typu debilizmy - tutaj się dyskutuje o filmach i serialach - po polsku, nie po polskawemu - i nie jest to fotka.pl - gdzie obowiązuje taki poziom.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eowine

Nie będę tutaj gwiazdkować tylko napiszę wprost - najwyżej zostanie wykasowane - skoro masz większość ludzi za tępe sępy to jak wśród nich odnajduje się taka złośliwa szmata jak ty (z premedytacją daruję sobie dużą literę)?
Tyle żółci ile wywaliłaś w kilku tematach o filmie animowanym nie nabazgrali nawet najwięksi antysemici na forach filmów o tematyce żydowskiej! Ile tu jadu bezzasadnej próżności złośliwości obrażania innych. Niedobrze się robi.
Jeśli chodzi o ten temat aż strach pomyśleć jak bardzo twoja głupota musiała uwieść twojego męża. Tyle że pewno nieudawana. Z drugiej strony strach się bać - czy on lubi takie kretynki jak ty? Czy może sam jest wystarczająco głupi że taką kretynkę jak ty wziął sobie za żonę.
W związku z powyższym przerażający jest fakt że takie imbecyle jak ty mogą posiadać dzieci. Jeśli je masz współczuje im bardzo wstydu jaki musisz im co dzień przynosić. Szczytem miłosierdzia jest życzenie aby były tak samo głupie jak ty albo i głupsze - o ile to możliwe - w co raczej wątpię. Tylko wtedy radosna bezmyślność twojego potomstwa uchroni je przed brutalną świadomością z jak podłej najciemniejszej kloacznej dziury wypełzły.
Pomimo upolowania warzywa (patrz: mąż który lubi idiotki i/lub sam jest idiotą) i wspominanej wielokrotnie świątecznej atmosfery z nudów nadal na wszystkich tu plułaś i bluzgałaś wbrew twoim zamiarom ukazując własne wady małość i kompleksy.
Jakże puste i nudne musi być twoje życie skoro nawet w nocy z 23 na 24 potrafisz wypisywać takie ociekające niegodziwością bzdury. Kiedy inne matki i żony gotowały, pakowały prezenty, wracały z nocnych zakupów zmieniały pieluszki czy robiły bożonarodzeniowego głębokiego loda ty sączyłaś jad na forum internetowym filmu animowanego. Szczyt upodlenia i żałości.
Przez takich jak ty Filmweb schodzi na psy zatem...

"Się ogarnij - zero pomyślenia i mózgu - śmieciu - poszał won"

Dziękuję za uwagę i zarazem przepraszam wszystkich posiadaczy kultury osobistej którzy przypadkiem natknęli się na ten post za zbytnią dosadność. Naiwnością jest sądzić ze takie trollowate ściery ja eowine cokolwiek zrozumieją ale od czasu do czasu można rzucić w wiatrak kamyczkiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eowine

Uuuu yeah XD

valonna

Zostaw, szkoda słów na trolla na poziomie 1 klasy gimnazjum.

civilpl

Ale patrz jak się wije, jak jej leci "piana z pyska", rozkosznie żałosna jest:D Gubi się w obelgach, zeznaniach, zobacz jakim jest żałosnym trollikiem na forum Krainy lodu, nawet jej znajomi piszą że robi z siebie pośmiewisko.

To takie zabawne patrzeć jak dławi się swoim własnym jadem. Kiedyś zostawię, na razie mam niezły ubaw.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eowine

Język ojczysty taki piękny. I trudny. Walcz dalej - choć początki żałośnie marne.

A tak przy okazji to rozwiń... zdanie, bo przecie nie myśl XD

ocenił(a) serial na 1
eowine

"Z późniłeś" - no popłynęłaś... :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
eowine

Ciężko mi znaleźć ślad jakiejkolwiek logiki w tej Twojej ripoście.

ocenił(a) serial na 10
civilpl

Moim zdaniem Asylum to najlepszy sezon, aktorzy mieli większe pole do popisu, co nie zmienia faktu, że Murder house też jest według mnie genialnym sezonem, Coven to kompletna porażka, można powiedzieć, że to bardziej perwersyjna wersja Sabriny. Akurat nie rozumiem dlaczego Murder House niby jest dla osób 'o wyższym poziomie wtajemniczenia' dla mnie wszystko tam było logiczne, dobrze zagrane ale jednak nie przekonało to tak jak w 2 sezonie, o wiele lepsza gra aktorka Lange, Rabe większe pole do popisu dla Zacharego który jest naprawdę dobrym aktorem, genialna postać Lany, Paulson naprawdę zachwycała. Asylum jest po prostu arcydziełem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
eowine

Hej,po przeczytaniu wszystkich postów zastanawia mnie twoja chęć obrażenia wszystkich,ktorzy nie zgadzają sie z twoim zdaniem...interesujące,skoro jak sama twierdzisz że "młotki nieogarniają" sezonu pierwszego,to moze ty nie ogarniasz sezonu drugiego właśnie? Mnie osobiście,chociaż zapewne nie zaineresuje to ciebie zbytnio podobały sie wszystkie sezony,w głównej mierze ze względu na tych samych aktorów grających różne postacie,fajnie ze trzeba gimnastykowac umysł żeby szybko móc przestwic aktorów w roznych rolach. Pozdr i mniej jadu na święta życzę:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
eowine

Wiesz moja droga,tych postow wcale nie jest aż tak wiele jak się tobie zdaje;),i chetnie po calym dniu przygotowań czytam sobie wypowiedzi roznych ludzi,te mądrzejsze i te mniej racjonalnie uzasadniające swoje uwielbienie dla danego filmu. I czasem też podejmę dyskusję,i lubię wymienic poglądy,jednak z tobą dyskutować nie można gdyż nie podajesz zadnych konkretów,jedynie obrazasz ludzi ukrywając się pod pseudonimem,który raczej powinien hołdować,mądrości i tolerancji dla innych,więc śmiem twierdzic że wogóle nie oglądałas tego serialu,bo nie potrafisz podać zadnych faktòw:D ps przeczytaj ostatnie zdanie w swoim poście,w pełni się z tobą zgodzę:) poza tym nie sluchasz lecz czytasz posty....pozdr:)

tojaag

Powiem ci wprost.

Takie "merytoryczne" dyskusje z trolami prowadzilam dwa lata temu. Tak bylam mloda naiwna i wychodzilo do na 200 postów jak nie wiecej.
Obecne takie nie reformowalne typy traktuje ich jezykiem i przynajmniej wiesz ze dociera.

Dlatego nie oceniaj tak szybko.

tojaag

P.S. Jestem fanem tego serialu.
Ale na bełkocie asylum przy kazdym odcinku rzygalam.

Totalny dramat. To że dalam 6/10 drugiemu sezonowi to tylko dlatego ze to wszystko dzialo sie w umysle skretynialej i niedouczonej amerykanki wiec jeszcze ujdzie, że lana banana byla tepa.
A po za tym zal bylo to oglądac.

chcesz dyskuje to sobie je odgrzeb z tych mądrych dyskusji. Obecnie nie zamiezam juz w ogole rozmawiac.

ocenił(a) serial na 10
eowine

Nie rozumiem Twoich wypowiedzi, skoro TY uważasz, że Asylum jest dla młotków, jest do bani itp. to po co na siłę starasz się narzucić komuś SWOJE zdanie. Do cholery, każdy z nas ma prawo do swojej opinii i całej dyskusji by nie było, gdyby nie to, że obrażasz ludzi którzy sądzą, że Asylum jest naprawdę dobrym sezonem.

Devilinlunchbox

Nie ja zaczelam głupi temat. Dostosowuje sie do poziomu autora wypowiedzi.

Merytoryczne dyskusje prowadzilam juz rok temu.

ocenił(a) serial na 10
eowine

Kochana,z tego co tu widzę każdy odnosi się do ciebie z szacunkiem używając dorosłego i normalnego języka a ty tu piszesz "Żal mi cie,SpadajXD,Z późniłeś,Xd" już nie mówiąc o ogólnym sensie wszystkich twoich wypowiedzi który jest naprawdę śmieszny.Więc to ty trochę odstajesz i piszesz poziomem gimnazjum,nie oni.A najlepsze jest to że jestem pewna że doskonale o tym wiesz,ale chcesz udowodnić sobie lub komuś że jesteś bardzo dorosła wkuwając innym twoje zdanie,które jest TWOJE i takie powinno pozostać.Albo jesteś trollem,dwa do wyboru.

Sylviaa1234

Coż.... to tępa jesteś jak tylko te dwa rozwiązania ci do łba podeszły...

ocenił(a) serial na 10
eowine

Dobrze,to czemu hejtujesz wszystko i wszystkich którzy mają inne zdanie?Czekam na twoje pomysły panno dorosła.

Sylviaa1234

Może zawsze czytasz tylko ostatnie zdanie lub po protu czytanie ze zrozumieniem ci nie idzie ale niech strace

1) to autor tematu narzucił poziom tej "dyskusji" - wpasowałam sie w jego klimat
2) merytoryczne dyskusje to ja prowadziłam 2 lata temu - tak bylam mloda i naiwna - trzeba było od razu z buta bo matolstwo i buractwo i tak nic nie rozumie

Pozdrawiam dziecko.

ocenił(a) serial na 10
eowine

Autor? To ty zaczęłaś dyskusje z autorem próbując wmówić mu twój gust i z góry sądząc że jest idiotą bo podoba mu sie 2 seria a 1 nie. Tak poza tym nie rozumiem dlaczego w trzech lub czterech postach wspominasz o tym samym,ze prowadziłaś merytoryczne dyskusje,umiem czytać.
Skończ gimnazjum a potem pisz na mnie dziecko,taka miła rada :)

Sylviaa1234

Posłuchaj kretynko starszym nalezy sie szacunek i nie wiem w jakich czasach cie chowali ale nie pozwole sobie by byle góe**no sie do mnie zwracalo belkotem.
Wiec spadaj bo szkoda mi na ciebie czasu.
Nic z ciebie nie bedzie. A rady to se mozesz w buty wsadzic bedziesz wyzsza.

ocenił(a) serial na 10
eowine

Najlepsze jest to ze nieudolnie probujesz sie popisać swoim wiekiem.Wiesz że nawet 20 latka może być tępa jak 10? Chociaż małe szanse że skończyłaś gimnazjum.
Fajne jest też to że "jadę" cię bez konkretnego obrażania cię a ty musisz dać swoje gimnazjalne teksty aby chociaż odpowiedzieć na swój post. góe**no? gimnazjalny słownik idzie w ruch?

Sylviaa1234

Porazka. Spierniczaj gówniaro XD Ale jak chcesz to mozemy tak ciagnąc te dyskuje śmieciu.

ocenił(a) serial na 8
eowine

O kurna eowine ale się zagalopowałaś. Może czasami przeczytaj to co piszesz. Jesteś żałosna. Nie wiem za kogo Ty się uważasz ale od nikogo lepsza nie jesteś. W dupie mam czy 'takie merytoryczne dyskusje prowadziłaś 2 lata temu' czy to, że 'już dawno z gimnazjum wyszłaś i jesteś dorosła' ale 'śmieciu' się do ludzi nie mówi. Trochę szacunku kobieto. Fajnie, że masz swoje zdanie, ale daj je mieć innym. Nie bądź taka zaborcza. Wychilluj trochę.

wiktoria98_2

Skoro masz tak szlachetne podejście do życia do mało widzialas. A druga sprawa żałosna to możesz powiedzieć do takiej głupiej jakieś sama

eowine

Nie będę tutaj gwiazdkować tylko napiszę wprost - najwyżej zostanie wykasowane - skoro masz większość ludzi za tępe sępy to jak wśród nich odnajduje się taka złośliwa szmata jak ty (z premedytacją daruję sobie dużą literę)?
Tyle żółci ile wywaliłaś w kilku tematach o filmie animowanym nie nabazgrali nawet najwięksi antysemici na forach filmów o tematyce żydowskiej! Ile tu jadu bezzasadnej próżności złośliwości obrażania innych. Niedobrze się robi.
Jeśli chodzi o ten temat aż strach pomyśleć jak bardzo twoja głupota musiała uwieść twojego męża. Tyle że pewno nieudawana. Z drugiej strony strach się bać - czy on lubi takie kretynki jak ty? Czy może sam jest wystarczająco głupi że taką kretynkę jak ty wziął sobie za żonę.
W związku z powyższym przerażający jest fakt że takie imbecyle jak ty mogą posiadać dzieci. Jeśli je masz współczuje im bardzo wstydu jaki musisz im co dzień przynosić. Szczytem miłosierdzia jest życzenie aby były tak samo głupie jak ty albo i głupsze - o ile to możliwe - w co raczej wątpię. Tylko wtedy radosna bezmyślność twojego potomstwa uchroni je przed brutalną świadomością z jak podłej najciemniejszej kloacznej dziury wypełzły.
Pomimo upolowania warzywa (patrz: mąż który lubi idiotki i/lub sam jest idiotą) i wspominanej wielokrotnie świątecznej atmosfery z nudów nadal na wszystkich tu plułaś i bluzgałaś wbrew twoim zamiarom ukazując własne wady małość i kompleksy.
Jakże puste i nudne musi być twoje życie skoro nawet w nocy z 23 na 24 potrafisz wypisywać takie ociekające niegodziwością bzdury. Kiedy inne matki i żony gotowały, pakowały prezenty, wracały z nocnych zakupów zmieniały pieluszki czy robiły bożonarodzeniowego głębokiego loda ty sączyłaś jad na forum internetowym filmu animowanego. Szczyt upodlenia i żałości.
Przez takich jak ty Filmweb schodzi na psy zatem...

"Się ogarnij - zero pomyślenia i mózgu - śmieciu - poszał won"

Dziękuję za uwagę i zarazem przepraszam wszystkich posiadaczy kultury osobistej którzy przypadkiem natknęli się na ten post za zbytnią dosadność. Naiwnością jest sądzić ze takie trollowate ściery ja eowine cokolwiek zrozumieją ale od czasu do czasu można rzucić w wiatrak kamyczkiem.

valonna

OOOoooo już 6 post taki sam:D

Fajnie. To tylko na tyle cie stac? XDDD
Jeszcze takiego dna dawna nie widzialam:D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones