PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616381}
7,7 87 680
ocen
7,7 10 1 87680
6,2 9
ocen krytyków
American Horror Story
powrót do forum serialu American Horror Story

Spotkałam się z informacją, że w każdym sezonie AHS były wskazówki do kolejnego sezonu, przez co można było odkryć o czym będzie. Ja osobiście żadnej nie zauważyłam, ale może Wy macie jakieś spostrzeżenia??

ocenił(a) serial na 8
izabella385

Hmm, nie wiedziałam o tym. Można powiedzieć, że profesja Bena Harmona jest powiązana z głównym tematem drugiego sezonu (psycholog - szpital psychiatryczny), ale jest to mocno naciągane. Może chodzi o jakieś bardziej subtelne informacje?

ocenił(a) serial na 7
izabella385

Może dopiero później twórcy wpadli na ten pomysł - pierwszy sezon nie ma nawet oficjalnego podtytułu.

AlexAshtray

Owszem ma: Murder House ;)

ocenił(a) serial na 9
filmowy_laufer

Akurat ten podtytuł nadali sami fani serialu :)

noflorabellanolife

Nawet wikipedia podaje, tą nazwę ;) Wydaje mi sie, że jest oficjalna :P

ocenił(a) serial na 9
filmowy_laufer

Wikipedia mnie nie przekonuje :D wydaje mi się, że ten tytuł przewijał się przez community i tak to powstało :)

ocenił(a) serial na 7
filmowy_laufer

Widać ktoś błędnie wprowadził - nawet TV Tropes odnotowuje, że jest to fanowska nazwa. Poszperaj.

ocenił(a) serial na 9
izabella385

Gdzieś widziałem, że w pierwszym sezonie było ujęcie na biurko z listami, a na jednym z nich był adres Briarcliff, ale nie jestem pewien czy to prawda. Jednak sam reżyser mówił, że w odcinku "Birth" jest wskazówka do drugiego sezonu. Postać grana przez Sarah Paulson wiązała siły nadprzyrodzone w domu Harmonów z tymi, które panują w więzieniach i szpitalach psychiatrycznych (nie jestem pewien czy dobrze tłumaczę, ale ogólnie o to chodzi :D)

ocenił(a) serial na 8
noflorabellanolife

Oo to jest dobra wskazówka :D

izabella385

Jest taka scena w jednym z ostatnich odcinków, w której Violet prosi kobietę medium (Sarah Paulson) o pomoc w wygnaniu duchów z domu. Medium opowiada o tym, jak pewne miejsca stają się nawiedzone: kumuluje się w nich zła energia, spowodowana depresją, smutkiem, brakiem nadziei itp. Potem podaje przykład: takimi miejscami są zakłady psychiatryczne i więzienia,

ocenił(a) serial na 10
izabella385

Zauważyłem następujące zapowiedzi:
a) specjalista od owadów w serii 1 nazywa się Goodman (jak tropiciel nazistów w 2),
b) medium wspomina o papieskiej kartce z opisem antychrysta (watykańskie plany wielebnego Howarda i siostry Jude),
c) psycholog Ben Harmon (i psycholog dr Tredson z Asylum),
d) ludzie jeżdżący po domach zbrodni i rozmowa dwójki młodych ludzi na początku 2 serii, że jeździli po nawiedzonych domach,
e) to co robił duch chirurga - zbrodniarza i to, co robił dr Arden.

ocenił(a) serial na 10
mmm_kuzba

f) motyw z Bożym Narodzeniem i choinką - na końcu 1 serii po śmierci Harmonów i po przjęciu władzy w Asylum przez s. Mary Eunice,
g) w 1 serii dr Harmon prowadzi terapię, w 2 - chodzi na nią syn Krwawej twarzy (ten sam aktor).

ocenił(a) serial na 8
izabella385

Nie oglądałam tego sezonu odkąd wyszedł, ale czy przypadkiem wskazówką nie było po prostu to, że Vivien trafiła to szpitala psychiatrycznego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones