PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557343}

Apokalipsa: II wojna światowa

Apocalypse - La 2e guerre mondiale
8,2 3 180
ocen
8,2 10 1 3180
Apokalipsa: II wojna światowa
powrót do forum serialu Apokalipsa: II wojna światowa

co według was jest lepsze?
Choć w Apokalipsie zdjęcia i muzyka są świetne to jednak genialna i arcyciekawa narracja Bogusława Wołoszańskiego bije wszystko. Tak jest moje skromne zdanie.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

fredek_5

Co za pytanie,nie chcę napisać jakie,oczywiście i bez dwóch zdań Apokalipsa.

ocenił(a) serial na 3
tomek1973_2

No to widać, że się nie znasz na historii.

christinearron

Co ty wypisujesz na mój temat,Wołoszański to kpina próbuje dodać swoje filozofie które wogle się nie sprawdzają,właśnie ci co oglądają tego bajkopisarza to nie mają zielonego pojęcia.

ocenił(a) serial na 3
tomek1973_2

Ty za to uwielbiasz serial w którym opowiada się kłamstwa jak np. że dopóki Niemcy wygrywali wojnę wcale nie chcieli wymordować wszystkich Żydów.

Gratuluję gustu i znajomości historii idioto :)

christinearron

Kiedy kończą się argumenty, zaczynają sie wyzwiska, PRYMITYWIE...

ocenił(a) serial na 7
christinearron

"Ty za to uwielbiasz serial w którym opowiada się kłamstwa jak np. że dopóki Niemcy wygrywali wojnę wcale nie chcieli wymordować wszystkich Żydów"- w dziesięciu tematach to wklejasz i pianę bijesz,trochę wyluzuj ;D

ocenił(a) serial na 9
fredek_5

Zdecydowanie Apokalipsa.

ocenił(a) serial na 3
breadfan555

Kolejny który ma pałę z historii i uważa, że gdyby Niemcy wygrali wojnę to nie było by Holokaustu.

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Odpowiedziałem na pytanie, który serial dokumentalny jest lepszy. Nic nie wspominałem o Holokauscie...Chociaż widzę, że jesteś bardzo cięty na ten serial.

ocenił(a) serial na 3
breadfan555

Bo opowiada same brednie o tym dla czego Niemcy zaatakowali Polskę, o tym dla czego Francja przegrała wojnę itp.

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Nie skupia się tylko na Niemcach, którzy zaatakowali Polskę. Pozostałe odcinki w bardzo ciekawy sposób pokazują walki na froncie wschodnim, na Pacyfiku, w Afryce. Myśle, że nie można tak zaraz krytykować tego serialu za pojedyncze wątki.

ocenił(a) serial na 3
breadfan555

To serial dokumentalny o historii II wojny światowej w którym się ją streszcza. Nie uważasz, że to głupie, że robi się to mówiąc o niej kłamstwa?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Uważam, że lepiej niż taki serial wogóle powstał-chociaż by w streszczeniu wojny. Może przybliżyć kompletnym laikom działania wojenne, które miały miejsce. Prawda wielu może znaleźć jakieś niedopatrzenia ale jeżeli mamy do czynienia z takim ogromnym materiałem, który trzeba streścić w ok 6 odcinków po niecałą godzinę to pomyłki są nieuniknione

ocenił(a) serial na 3
breadfan555

Pomyłki? Obudź się człowieku! Jest ich za dużo by można mówić o "pomyłkach". To po prostu celowe błędy i powielanie propagandy i kłamstw jakie się wtedy pojawiły.

Np. że Hirohito nie miał żadanej władzy w Japoni. Albo że Francja była taka biedna bo przemysł nie nadążał i dla tego poległa w 1940. Albo że rozszyfrowanie Enigmy to tylko zasługa Brytyjczyków. To PROPAGANDA. Prawda byla zupełnie inna. Tekst o Niemcach którzy nie chcieli zabić Żydów do póki wygrywali wojnę już znasz.

Na polsatPlay leciał serial "II wojna w kolorze" który miał 12 odcinków!!!!! A tam skupiono się nie tak jak w Apokalipsie na 6 latach wojny i krótkim okresie przed wojną a na 27 latach!!! Od 1918 do 1945 roku. A opowiedziano tam historię wojny ciekawiej, dokładniej i wiarygodniej. I filmy tam pokazane, też były w kolorze :P

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Niestety nie mam porówniania bo serialu "II wojna w kolorze" nie oglądałem ale z chęcią bym obejrzał...Myślę, że laik (np. ja interesujący się II WŚ od niedawna) będzie miał ciężko wyłapać takie pomyłki. Chociaż to, że Enigma nie była tylko zasługą Brytyjczyków też wtedy wyłapałem.

ocenił(a) serial na 3
breadfan555

Tutaj masz pierwszy odcinek tego serialu.

https://www.youtube.com/watch?v=CQeBjvYw5rs

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Dzięki za link. Na pewno obejrzę:)

użytkownik usunięty
christinearron

Pewnie, że nie tylko Brytyjczycy rozszyfrowali Enigmę. Tylko że jak polska trójka ją złamała to Niemcy dołożyli parę rolek i niewiele to pomogło.
Abstrahując już od tego, że odrębną Enigmę miał WH, Kriegsmarine czy Luftwaffe.

fredek_5

Sensacje XX Wieku,

ocenił(a) serial na 10
fredek_5

Apokalipsa...już nie mogę doczekać się Iwojny światowej, niestety nie oglądałem jeszcze...

ocenił(a) serial na 3
fredek_5

Zdecydowanie Sensacje. Apokalipsa to generalnie skrócona, pełna uproszczeń i niestety propagandy produkcja dla laików - klimat kieszonkowego repetytorium do matury z historii albo podręcznika dla wieczorowych zawodówek . Broni się tylko dzięki rewelacyjnym zdjęciom. Sensacje to autorski program, który trudno jest oglądać ze zrozumieniem bez jakiegoś wcześniejszego orientowania się w temacie. Prawda, że czasem Pan Wołoszański prezentuje hipotezy czy swoje indywidualne opinie. Nie ma jednak tendencji do przedstawiania ich jako jedynie słusznych prawd, co jest najsłabszą stroną Apokalipsy. Sensacje to program dla pasjonatów, Apokalipsa to serial dla tych, którzy całkiem niedawno dowiedzieli się, że coś takiego jak II WŚ w ogóle było na świecie.

ocenił(a) serial na 3
askatu77

Wystarczy porównać jak opowiedziano o Kampanii Francuskiej. Zamiast prawdy, wciska się widzowi kit o tym jaka ta Francja była biedna i zacofana. Że niby była krajem rolniczym, że przemysł nie nadążał ojjojjoj. Stek bzdur i tyle! Ale jakoś prawdy o tym, że francuską armią rządzili idioci jakoś nikt nie raczył wspomnieć. "II wojna światowa w kolorze" jest o wiele lepszym serialem i filmy w nim są także kolorowe.

Tu masz 1 odcinek :https://www.youtube.com/watch?v=CQeBjvYw5rs

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones