PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557343}

Apokalipsa: II wojna światowa

Apocalypse - La 2e guerre mondiale
8,2 3 183
oceny
8,2 10 1 3183
Apokalipsa: II wojna światowa
powrót do forum serialu Apokalipsa: II wojna światowa
ocenił(a) serial na 10
palel47

Wczoraj widzialam i jest jeszcze lepsza!

ocenił(a) serial na 3
klang

Jeśli historia Wielkiej Wojny zostanie tam opowiedziana w tak kłamliwy sposób jak zrobiono to w "Apokalipsa - II wojna światowa", to ja już serdecznie dziękuję za oglądanie bo się szykuje chyba kolejny propagandowy syf.

ocenił(a) serial na 10
christinearron

Co w II bylo zaklamane?

ocenił(a) serial na 3
klang

Np. kwestia Holokaustu. W Apokalipsie powiedziano, że póki Niemcy wygrywali wojnę, to wcale nie chcieli pozabijać wszystkich Żydów tylko wywieźć ich na wschód albo deportować na Madagaskar. I że dopiero, kiedy zwycięstwo stało się mniej pewne zaczęli ich mordować....Sorry ale trzeba być skończonym idiotą by w to uwierzyć!

Np. Powtarzanie bzdur o polskich kawalerzystach, którzy szarżowali na niemieckie czołgi i masowo ginęli.

A takich "perełek" jest więcej.

ocenił(a) serial na 10
christinearron

W jednym z dokumentow (nie w Apokalipsie) widzialam ze, Hitler pozwolil Zydom oposcic okupowane tereny i wyjechac do Stanow, pod warunkiem, ze pozostawia caly swoj dobytek w mieszkaniach. Oczywiscie tylko nielicznych bylo stac na bilet wiec tylko tym najbogatszym udalo sie uciec (teraz bombarduja Palestyne jak fajnie...). O tym fakcie np. ja nie wiedzialam.

Nie wydaje mi sie zeby to o czym napisalas bylo propaganda bo jesli ktos tu chce cos zataic to na pewno nie na korzysc Niemcow. Nie wiem czy trzeba byc idiota. Ja nigdy o takim fakcie nie slyszalam ale to nie znaczy, ze tak nie bylo.

Kilka lat temu po przeczytaniu "Procesu w Norymberdze" Heydeckera i Leeba bylam tak zafascynowana, ze uznalam ta ksiazke za najlepsza jaka kiedykolwiek udalo mi sie przeczytac na temat II ws (najlepsza po Anus Mundi, ktora zawsze jest 1) ale za jakis czas tak sie zlozylo ze Woloszczanski wydal nowa ksiazke i zawarl tam kilka faktow, ktore calkowicie obalily moja wiedze zaczerpnieta z Procesu.

O polskich kawalerzystach niestety nie moge nic napisac.

Ze zawsze jest jakas cenzura czy fakty sa naginane to wiem dlatego trzeba budowac swoja wiedze na wielu zrodlach. Jesli jednak propaganda, to tylko na plus dla Stanow i WB dla Niemcow na pewno nie.

ocenił(a) serial na 3
christinearron

oglądałem Apokalipsę I Wojna Światowa, i powiem tak bije ten serial na głowę. Znakomicie pokazuje bezsens I Wojny Światowej

klang

Potwierdzam. Relacje bardzo obiektywne, a jednak wciąż pasjonujące. Spodobało mi się, że przedstawiono pozytywnie, nawet w sposób niezamierzony (w znaczeniu niestronniczy), socjalistów. Jedyni ci, którzy ostrzegali przed bezsensownością krwawej masakry. Dla mnie może to po prostu kubeł świeżości po polskich forach, przesiąkniętych inkwizycją wobec "czerwonej hołoty".

ocenił(a) serial na 3
Ketosz

"W jednym z dokumentow (nie w Apokalipsie) widzialam ze, Hitler pozwolil Zydom oposcic okupowane tereny i wyjechac do Stanow, pod warunkiem, ze pozostawia caly swoj dobytek w mieszkaniach. Oczywiscie tylko nielicznych bylo stac na bilet wiec tylko tym najbogatszym udalo sie uciec (teraz bombarduja Palestyne jak fajnie...). O tym fakcie np. ja nie wiedzialam"

Niezły kit. Takie rzeczy to były w III Rzeszy przed wojną. A reszta to zapewne chodziło ci o tzw. "Żydów na wymianę", którzy mieli również obywatelstwo Wielkiej Brytanii albo USA, albo oni lub ich dzieci urodziły się w USA, Wielkiej Brytanii lub innym kraju Commonwealthu. Mówienie, że Hitler pozwala jakimkolwiek innym Żydom wyjechać ( i oczywiście później ich nie zabić) to bujda na resorach. Takie historie oczywiście się zdarzały, ale była to ściema. Niemcy kłamali, że załatwią im wyjście z getta i wyjazd do USA w zamian za kasę a potem, zamiast do pociągu do Szwajcarii wsadzali ich do bydlęcych wagonów do Auschwitz albo Treblinki.

ocenił(a) serial na 3
Ketosz

Obiektywne relacje...phiii dobre. No to gratuluję kiepskiej znajomosci historii.

christinearron

Przepraszam bardzo, tak się składa, że to jest dokument stworzony przez Francuzów, którzy bez żadnych ceregieli dokonali demitologizacji swego barwnego, narodowego mitu o przełomowym wkładzie taksówek w bitwie nad Marną. To jest stronniczość?

Swoją drogą, gadamy teraz o Apokalipsie I wojnie, czy II? Coś ci zaślepia zdolność czytania ze zrozumieniem i odpowiadania na właściwe posty (ten pierwszy, zdaje mi się, był do klang).

ocenił(a) serial na 3
Ketosz

To była odpowiedź do użytkownika klang o II wojnie światowej. Nie umiesz czytać?

ocenił(a) serial na 3
Ketosz

Taja znam to 600 czy 6000 paryskich taksówek, które miały w ostatniej chwili dowieść francuskich żołnierzy na front. Niestety odcinka o bitwie nad Marną nie widziałam.

ocenił(a) serial na 3
Ketosz

Co do serii o Wielkiej Wojnie to przyznaję rację. Lepsza od tej o II WŚ. Mniej propagandy i kłamstw. Sporo rzeczy się odmitologizuje jak np. mit o kluczowym znaczeniu Amerykańskich żołnierzy na losy I wojny światowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones