PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644652}

Arrow

7,3 63 203
oceny
7,3 10 1 63203
Arrow
powrót do forum serialu Arrow

Zainteresowała mnie ta sztuka walki, o ile takowa istnieje. Czy toś z was ma pojęcie, co to może być za sztuka? Jeśli znalazłbym oś podobnego, to byłbym zainteresowany nauką. Wie ktoś? ;)

ocenił(a) serial na 9
musco

Nie wydaje mi się żeby to była jakaś sztuka walki. Bardziej mi to podchodzi pod jakiś System Walki coś jak Combat (?) (w koncu uczył go Slade który służył w ASIS) Aczkolwiek Oli stosuje też przeróżne dźwignie które są pewnie z Judo i z BJJ. A machanie kijkami... To prawie wszędzie jest hehe :D

ocenił(a) serial na 6
lexus123

Zlepek chińskich sztuk walki z obecnymi technikami samoobrony ,plus dużo fantazji przy choreografii.Samo podciąganie na drążku to z wspinaniem(nazwę fachową zapomniałem)jest na żywca

ocenił(a) serial na 10
piekielny84

Owo podciąganie to "Drabina Salomona" ;)

musco

"Widziałem kilka odcinków, myślę, że używa on mixu Sambo i Jiu-jitsu, ale nie sądzę, że powiedzą mi jaki to jest styl, gdyż on nauczył się tego wszystkiego na wyspie, jednak widać podobieństwo do tych dwóch. W każdym razie, jeżeli chcesz nauczyć się efektywnej sztuki walki, polecam Jiu-jitsu, Jeet Kune Do i Krav Magę. Akrobatyka dochodzi później.

Źródło: Jestem personalnym instruktorem samoobrony z 20-letni stażem."

Znalazłem to gdzieś na zagranicznym forum i poprosiłem znajomego o przetłumaczenie. ;)

ocenił(a) serial na 6
polskipolski

Sambo wykluczam na 95%(Ktoś skojarzył to pewnie z Bratva).Pisząc o technikach samoobrony miałem na myśli szeroko pojętą Krav-Magę.Sambo jest co prawda sztuką samoobrony ale bez użycia jakiejkolwiek broni(a przynajmniej nic takiego nie widziałem).

piekielny84

Właśnie też potem patrzyłem na YouTube jak to wygląda i coś mi nie pasowało...

piekielny84

Istnieje kilka odmian Sambo :) W Sambo bojowym (militarnym) istnieją techniki z ożyciem broni. przynajmniej tak twierdził pewien Białorusin pod okiem, którego miałem okazję ćwiczyć - co prawda bardzo krótko ale jednak :)

ocenił(a) serial na 8
polskipolski

No ale czy tylko uczył się na wyspie? Na razie chyba tylko dwa lata z jego pobytu tam pokazali, a wszystko wskazuje na to że jednak opuszczą wyspę czyli 3 lata spędzi gdzieś indziej.

ocenił(a) serial na 6
Ra_s_al_Ghul

Tyle że na wyspę wróci albo jej nigdy nie opuścił ,bo tam go znaleźli.Inaczej to strzał scenarzystów po łokciach.

ocenił(a) serial na 8
piekielny84

No właśnie, ostatnio zacząłem analizować bardziej wyspę niż wydarzenia "współczesne" i troszkę scenarzyści chyba nie wiedzą tak na prawdę w którą to stronę ma iść, oni tak na prawdę jeszcze nie mają pomysłu na fabułę wyspy, robią ją równocześnie z tymi wydarzeniami teraźniejszymi. Poza tym sami autorzy serialu mówią że serial cały czas powstaje w ich głowach z dnia na dzień coś zmieniają.

musco

Jednym z systemów walki wykorzystywanych w serialu przez Oliviera i Sarę jest na pewno Wing Tsun (jeden ze stylów kung fu - można się też spotkać z zapisem Ving Tsun, Wing Chun, Weng Chun. W Polsce istnieje sporo szkół tego stylu). Oprócz tego o ile się nie mylę Olivier wykorzystuje również elementy Muay Thai oraz Judo i BJJ :)

Kuba_K1991

Judo za bardzo tam nie widzę.

ocenił(a) serial na 6
dusia204

Bo są tam tylko ELEMENTY judo i to te które w europie nie są uznawane tzw. atami-waza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones