PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644652}

Arrow

7,3 63 203
oceny
7,3 10 1 63203
Arrow
powrót do forum serialu Arrow

Zaczyna mnie ten serial denerwować. Mogłam przymknąć oko na drewno aktorskie, bo fabularnie był bardzo zgrabny. Miał niedociągnięcia, ale tak ładnie była prowadzona fabułka. A teraz się to robi nadprzyrodzone. Nagle wszyscy mają predyspozycje, żeby w ciągu kilku miesięcy zrobić z nich maszyny do zabijania. Wszyscy są ultra psychologami i niby tacy inteligentni, a zachowują się jak socjologiczne marionetki. Merlynowi zaraz zacznie brakować sztyletu z zębach, wąsika a'la złe charaktery z niemych filmów i diabolicznego śmiechu (strasznie mi się ta postać podobała, bo ciężko było się zorientować, czy on jest zły czy po prostu ogromnie nieszczęśliwy i przez to doprowadzony do świra). Flasha przełknęłam, bo się pałętał w tle, ale teraz jeszcze prorokujecie jamy Łazarza powodujące zmartwychwstanie, czyli wchodzimy w fazę sił wyższych. Tam zresztą nikt nie zostaje martwy, tylko radośnie wraca do życia jak jest potrzebny. Jak do tej pory w stanie umarcia na dłużej zostali tylko rodzice Olivera i Shado, ale ja bym za to ręki nie dała, że ich nie wyciągną jak królików z kapelusza. Sara też niekoniecznie umarła na zawsze, dwa razy już zmarła była. Na zakończenie ostatniego odcinka "The Climb" (nie będę tu spoilerowała) zamiast się przejąć, pomyślałam: "Znowu? A ten jak sobie z tym poradzi?" Bo nie mam wątpliwości, że z łatwością. Przeginają.

ocenił(a) serial na 7
semira1

też miałem podobne przeczucia już w drugim sezonie, ale dowiedziałem się, że w komiksie opisano jeszcze bardziej zadziwiające wydarzenia i trzeba będzie to akceptować również w serialu. Trochę mi się to nie podoba, ale fabuła jest dosyć ciekawa i ogladąm dalej mimo wszystko.

vasyl_3

Ja też i pewnie jeszcze długo im zajmie zanim się poddam, ale wolałabym żeby tego nie robili...

ocenił(a) serial na 8
semira1

mi odpowiada tak jak jest na razie, rozumiem że serial musi się rozwijać i chcą wprowadzić coś nowego. wiadomo, że zmiany zawsze są trudne ale kwestia przyzwyczajenia :P
niech wprowadzają wątki fantastyczne ale w minimalnej ilości to wtedy myślę że każdy będzie zadowolony :)

bzyczek881126

Absolutnie zgadzam się, ze serial musi ewoluować, bo jeżeli nie, to będzie Moda na sukces, która jak mniemam w kółko wałkuje te same wątki :) Ale nie musi koniecznie w stronę sił nadprzyrodzonych. Przeciwko tym ostatnim nic nie mam, lubię komiksowe adaptacje, lubię superbohaterów, ale wtedy, kiedy jest takie założenie. Ten serial był o normalnych ludziach, tyle że bardziej zdeterminowanych i osadzonych w nienormalnych realiach. Ale to dalej byli ludzie. Arrow ok, wyszkolony, bo musiał, znalazł się w takim czymś. Merlyn jak najbardziej, trafił, tak się zdarzyło, że miał napęd w postaci gniewu. Slade i Diggle byli od początku jakimiś giga komandosami. Ale reszta? Co się człowiek obejrzy, to kolejna postać w czarnym kostiumie... Ile można, do tego trzeba mieć predyspozycje :) To znowu tak łatwo nauczyć się sztuk walki i to wszystkich? Strzelania ze wszystkiego z czego da się strzelić i pilotowania wszystkiego co da się pilotować? :) Jakoś nie sądzę...

semira1

Twoja wypowiedź brzmi tak jakbyś mówiła "Wkurza mnie, ze Superman ma super moce, bo to nierealne". Zdajesz sobie sprawę, że serial jest na podstawie komiksu osadzonego w świecie w którym istnieje Superman i Flash, a ciebie wkurza "siła wyższa". Zrozum z jakim produktem masz doczynienia, to wtedy nie będziesz zdziwiona tymi "nadprzyrodzonymi" momentami. Martwi Cię zmartchwywstanie Oliviera w świecie w którym koleś biega z ponaddźwiękową szybkością. Brawo.

Bialy_Pielgrzym

Ale Green Arrow był bardziej podobny do Batmana niż do Supermana, to normalny facet, tyle że z umiejętnościami specyficznymi. Napisałam wyżej, ze Flash mi przeszkadza w tym serialu, ale jego na tyle mało, że może sobie zostać. Nie martwi mnie, tylko zaczyna denerwować. Naucz się czytać, bo to bez sensu ci wszystko łopatologicznie tłumaczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones