PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122660}
6,5 2 819
ocen
6,5 10 1 2819
Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym
powrót do forum serialu Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym

podobne seriale

ocenił(a) serial na 9

Pytanie skierowane do osób, które po obejrzeniu odczuwają podobne wrażenia co ja - jeden z lepszych seriali ukazujący realia tamtych czasów, gdzie zakłamanie ludzi występujących przed kamerą jest praktycznie zerowe (nie mówiąc o krętactwach np. Mończyka :)). Znacie jakiś serial bądź dokument w takim stylu, gdzie Polskie realia są "podane na tacy" ?

sandiiii

Wiesz jest jeden Modelki też leci na Planet ale bardziej spokojny można tam zobaczyć Jacykówa jak zaczynał miał włosy na blond ufarbowane ogólnie on mnie nie interesuje ale przy okazji się nawinoł i co najćiekawsze w tedy Jacyków nie był tak zadufany w sobie jak jest teraz jednak popularność zmienia ludzi no i można zobaczyć tam jedna panią ona gra w plebani też zaczynała jako modelka ,ale niestety nie jest tak mocny jak Ballada

ocenił(a) serial na 9
janosik_filmaniak

aha ok dziękuje bardzo za odpowiedź :) nie musi być to koniecznie dokument w tej tematyce, choć nie można powiedzieć że nie jest ona kontrowersyjna i intrygująca. Poszłam tropem reżysera i serial Pana Morawskiego 'Serce z węgla' również oddaje klimat polskiej smutnej rzeczywistości, jednak jest to dalej mało i szukam więcej :))

sandiiii

Nie ma za co myślę że coś znajdziesz w podobnej tematyce co Ballada jak będziesz dalej szukać,swoją drogą ciekawe jak się tych dziewczyn losy potoczyły,udało mi się odszukać Klaudie Żęse na feacebook mieszka we Włoszech ma już dziecko i z tego co widziałem to chyba dość dobrze jej się ułożyło życie

ocenił(a) serial na 9
janosik_filmaniak

tak, od razu po obejrzeniu również się zainteresowałam losami dziewczyn, Klaudia teraz robi niesamowite wrażenie porównując z tą dziewczyną snującą się po wsi... mam niestety wątpliwości za jaką cene żyje teraz tak jak żyje, wiadomo co się działo z dziewczynami wyjeżdzającymi w tamtych czasach do Włoch. Dobrze też życie chyba ułożyło się tej blondynce, której mama miała raka piersi, też znalazłam ją na facebooku i również mieszka za granicą, wyszła za mąż i raczej w biedzie już nie żyje, na zdjęciach ze ślubu widziałam właśnie tą jej mame ;) reszta raczej nic wielkiego, nie mówiąc o Ilonie która robi to co robiła i jej życie raczej weselej nie wygląda i Joannie Naturalny która naturalna już nie jest, mieszka chyba też za granicą i zmieniła się niesamowicie, ale ją nie trudno znaleźć.

sandiiii

Masz racje kiedyś o Naturalnej czytałem artykuł ona mieszka gdzieś w ciepłych krajach nie jest już z mężem tamtego posądzili o sutenerstwo i nakłanianie do prostytucji i nawet chyba siedzi,te Włochy to był jeden wielki burdel i do dzisiaj tak jest moim zdaniem mnie tylko przeraża to że tak łatwo było i jest znaleść takie dziewczyny obiecać im złote góry i one w to wierzą a rodzice starej daty wychowani jeszcze w czasach PRL-u tez w sumie nie maja pojęcia co się dzieje w większych miastach i wielu jest takich Mończyków albo Naturalnych

sandiiii

Ta blondynka co jej mama miała raka piersi ma na imię chyba Ewelina

ocenił(a) serial na 9
janosik_filmaniak

Dziewczyny poszły za pieniędzmi co z jednej strony w ogóle mnie nie dziwi, żyjąc dosłownie z dnia na dzień mając 5 zł w portfelu - usprawiedliwiam je całkowicie, i powiedzmy te które 'pracowały' u Dany jeszcze nie najgorzej na tym wyszły, te pokazy bielizny robione faktycznie w bardziej gustowny i do przyjęcia sposób. U reszty - wiadomo, która mądrzejsza (jak chociażby Aneta) nie da sobą pomiatać, ma świadomość że potrzebuje pieniędzy ale nie za wszelką cenę i takie dziewczyny szanuje. Najgorszy widok - matka blondynka (nie pamiętam której dziewczyny) przyklaskująca swojej córce podczas walki w oleju czy też erotycznym błocie i dumna z KARIERY córki oraz siorbaczka herbaty która chciała dziecko wcisnąć w skóre myśląc o skórze zwierzęcej, w takiej nieświadomości Mończyk mógł wywieźć to dziecko (nie wiem ile ona miała, 16?) do burdelu a matce wmówić, że dziewczyna robi lody... na patyku.

ocenił(a) serial na 9
sandiiii

https://www.facebook.com/ewelina.wegrzynowska.90 - to jest Ewelina, ale nie ją miałam na myśli

oo chodziło mi o Dagmare, jest tutaj - https://www.facebook.com/dagmara.torzewska.7
z początku ciężko było mi ją poznać ;)

sandiiii

Ok dzięki za chwile ją obejrzę najpierw na youtube przypomnę sobie jak wyglądała 10 lat temu i jak wygląda teraz :)

sandiiii

Faktycznie Dagmara nie do poznania jest,jak byś mi nie podała nazwiska to w życiu bym jej nie poznał,wygląda że jej się ułożyło ma chyba już 3 dzieci widziałem na zdj i mieszka we Włoszech,ale domyślam się jak zaczynała we Włoszech no ale nie ważne przeszłość jaka by nie była, ma już za sobą liczy się co jest teraz a nie co było :)

ocenił(a) serial na 9
janosik_filmaniak

Wydawała się w serialu na raczej mądrą dziewczynę, która by się nie posunęła do czegoś więcej ale wiadomo, życie weryfikuje ;)

sandiiii

pozory czasami mylą,ten program kręcili 10 lat temu wtedy Polska jeszcze nie była w Unii Europejskiej chyba w tamtych latach nie było legalnej pracy we Włoszech i nie tylko we Włoszech dla Polaków,w sumie zachowanie Czarka pokazywało jak on traktował te dziewczyny za taniec dawał im czasami 10 zł albo 20 zł raczej nie traktował tych dziewczyn poważnie

ocenił(a) serial na 9
janosik_filmaniak

racja racja, ahhh z chęcią zobaczyłabym dokument w którym te dziewczyny by się dzisiaj wypowiedziały, szkoda, że nikt się za to nie zabrał, za mały sukces odniosła Ballada :)

sandiiii

no to by było coś,może ktoś nakręci kontynuacje Ballady,wiesz co ja to słyszałem że duża oglądalność maiła Ballada; bo ona była z tego co pamiętam na TVP 1,a jedynkę każdy w tedy miał :P albo prawię każdy :) kiedyś nawet ktoś chciał wytoczyć proces albo nawet wytoczył Czarkowi, za nakłanianie do nierządu nieletnich dziewczyn, tak to się teraz nazywa....Ten cały Miruś Naturalny przecież za to siedzi a jego wegetarianka go zostawiła i gdzieś w ciepłych krajach siedzi kiedyś był artykuł na wirtualnej pl.... na youtobe możesz sobie wpisać nauka jazdy blondynka coś takiego ona tam występuje ta Naturalna,jest jeszcze jeden fajny program na Polsat Play Chłopaki do wzięcia też podobno bije rekordy oglądalnośći chłopaki ze wsi szukają dziewczyn,i o każdym z nich jest inna historia :) typu właśnie taki dokument na niedzielne wieczory bo leci o 21;30 Ale się rozpisałem :)

ocenił(a) serial na 9
janosik_filmaniak

no może może, choć myślę, że jak ktoś miał się tym zająć to by już to zrobił, zresztą drugą kwestią jest to, że ci ludzie już nie wypowiadali by się tak szczerze i chętnie przed kamerą, taki "urok" dzisiejszych czasów :) co do nauki jazdy - od tego zaczęła się moja historia z Balladą, przez co jestem przeszczęśliwa, gdyby nie ten filmik nie natknęłabym się na Ballade albo stałoby się to dużo, dużo później ponieważ ja jej osobiście nie pamiętam z telewizji. Chłopaków do zwięcia też oglądałam, jest to w tym stylu ale nie wiem dlaczego wszystko w porównaniu z Balladą wydaje mi się sztuczne i żałosne, w niej jednak widzę prawdę i wielki smutek...

ocenił(a) serial na 7
sandiiii

a wiesz co sie stało z ta klaudia z tej wioski z pgr

ocenił(a) serial na 10
Turek69

https://www.facebook.com/claudia.rzesa

ocenił(a) serial na 10
sandiiii

Kurcze pierwszy raz widzę na filmwebie osobe która podobnie jak ja ma dokumentalne w czołówce najcześciej oglądanych gatunków. , paradoksalnie dośc dobrze polskie realia są przedstawione w Blokersach, wiem wiem kazdy to widział ale po latach oglada się to zupełnie inaczej (dopiero po ponowny obejrzeniu uzmysłowiłam sobie, że na przestrzeni lat trochę wygasl problem z ktorymi walczyli SOKiści ), Herkulesa już zapewne widziałaś , Bracia , Born Dead, Jak w raju http://www.youtube.com/watch?v=ymPpMHyPuPQ , mega hity takie jak Prawdziwe psy czy Ja alkoholik masz już zaliczone, polecam też z Cudze Listy. Generalnie mozesz zajrzec do filmów w moim profilu powinnas coś znaleźć

ocenił(a) serial na 9
ladyant

Czuję, że pod względem gustu filmowego dosyć dobrze się rozumiemy :) Co do dokumentalnych - ja po prostu poszukuję w filach prawdy, szczerości i emocji mając nadzieję, że w tym gatunku najprędzej to znajdę. Blokersów oglądałam, Ja alkoholik też, Herkules jest jednym z ulubionych filmów :) fajnie spotkać taką osobę, widzę, że Twój profil stanie się poniekąd moją inspiracją :)

sandiiii

No dokładnie Chłopaki do wzięcia powinny być w gatunku żałosne kompromitacje paru niedorozwiniętych kolesi,a co do Ballady,to jest taki współczesny dramat dziewczyn i ich rodzin nawet i dzisiaj mimo że ten dokument ma 10 lat to u nas w kraju nadal jest wyzysk dorabianie się na słabszych ,wczoraj oglądałem też Ballade była nowa zdobycz Czarka Sylwia lat 14 ładna dziewczyna ale młoda ale mało jeszcze o życiu wie, przynajmniej w tedy bo dokument był nagrywany 2003 r. na szczęscie matka nauczycielka ogarnięta i ją zabrała od Czaruśia

ladyant

Z tych paru co wymieniłaś oglądałem,Ja alkoholik , i Herkulesa oby dwie części pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
janosik_filmaniak

Herkules jest kolejnym bohaterem, którego chętnie zobaczyłabym dzisiaj, boję się tylko że mogłabym się bardzo zawieść...

sandiiii

Dlaczego mogła byś się zawieść ? Myślisz że Herkules poszedł w ślady rodziców!

ocenił(a) serial na 9
sandiiii

tego się obawiam, a czułam do niego wielką sympatię, niesamowity chłopiec któremu życzyłam jak najlepiej...

ocenił(a) serial na 10
janosik_filmaniak

a Prawdziwe psy, kawaleria powietrzna? ktoś z Was widział? perełka polskiego dokumentu http://www.youtube.com/watch?v=mMXRCniijkY

ladyant

Faktycznie był taki dokument,wszedłem na link i teraz mi się przypomniało te oglądałem,jeden z nich podobno popadł w alkoholizm z powodu jakiś problemów

ocenił(a) serial na 10
janosik_filmaniak

alkoholizm?? ale o którym mówisz? Sławek Opala jeszcze siedzi w wiezieniu ,Loranty właśnie wydał książkę 'Spowiedź Psa'.
ps: http://www.youtube.com/watch?v=pVfprNgcN5c to jest ciekawe acz przygnebiajace podsumowanie polskich filmów dok

ladyant

Był jeszcze dokument o polakach mieszkających w USA, Zielona karta ale to taki delikatny co niektórzy posprzedawali omy,samochody że by mieć na wyjazd i na życie w USA na TVP 2 leciał

janosik_filmaniak

chodziło mi o Sławka,ja słyszałem że się rozpił,a on jednak siedzi,cały czas żyłem w przekonaniu że ma problemy alkoholowe,A do do tego co tag nas tak przygnębia w dok,to to że myślimy że życie bohaterów potoczy się inaczej,spodziewamy się że po krótkim epizodzie w filmie dokumentalnym ich losy potoczą się inaczej,że będą mieli rodziny, własne firmy a jednak nie życie nie jeszcze nie raz nas zaskoczy

ocenił(a) serial na 9
ladyant

tak, też sobię przypomniałam że widziałam kiedyś te prawdziwe psy chociaż średnio to pamiętam. ale widzę, że masz w ulubionych Szczura w koronie, też świetny dokument

ocenił(a) serial na 10
sandiiii

Sandiiiii jeśli lubisz klimaty emigracji zarobkowej, to BARDZO Ci polecam http://www.filmweb.pl/film/Bar+na+Viktorii-2003-167907

ocenił(a) serial na 9
ladyant

ok dzięki, na pewno sprawdzę :)

ocenił(a) serial na 7
sandiiii

CHŁOPAKI DO WZIECIA !!

ocenił(a) serial na 9
Turek69

właśnie pisaliśmy tutaj już o chłopakach do wzięcia, faktycznie jest to na tej samej zasadzie ale 'bohaterowie' tam przedstawieni są dosyć żałośni, brakuje mi TEGO CZEGOŚ, co jest w balladzie :))
ale i tak dzięki bardzo za pomoc! ;)

użytkownik usunięty
sandiiii

jest jeszcze dokument czekając na sobotę. mocny. polecam

ocenił(a) serial na 9

widziałam, faktycznie w tym stylu ale mniej do mnie przemówił

ocenił(a) serial na 8
sandiiii

No to obejżyjcie sobie serial dokumentalny "Ja alkoholik" a potem film dokumentalny bazujący na tym serialu "Szczur w koronie".
Naprawdę mocne i prawdziwe dokumenty. Szczur w koronie często przewija mi się po głowie.
Polecam. Serial i film do obejżenia w internecie.

sandiiii

Obecnie to serial Top Model.

uln

Podbijam :) Kochani czy to nie jest Krzysiu z "Herkulesa" ?
https://www.facebook.com/krzysztof.sawczuk.37/photos

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones