PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661871}

Bates Motel

7,7 34 988
ocen
7,7 10 1 34988
7,0 3
oceny krytyków
Bates Motel
powrót do forum serialu Bates Motel

Wolałbym zdecydowanie, aby reżyser uśmiercił (irytującego) Normana Bates'a, zamiast np.
(intrygującej) Jodi Morgan.

konrad_84

Pytanie co najmniej nierozgarnięte:( Skoro są już 3 sezony (trzeci w produkcji), a producenci reklamują serial jako "współczesny prequel" klasycznej Psychozy - uśmiercenie głównego bohatera tak, jak proponujesz byłoby....... no sam sobie dopowiedz, czym by było :(

ocenił(a) serial na 8
lilo61

Uśmiercanie głównych bohaterów w serialach (nawet lepszych od tego) to żaden ewenement (np. Gra o Tron, Żona Idealna).
BTW Arbitralny ton twojej wypowiedzi nie dodaje powagi jej treści, tylko ...no sam sobie dopowiedz czego :)

konrad_84

Ewidentnie jest gorzej, niż by się to wydawało po pierwszej Twojej wypowiedzi:(
Zacznij od sprawdzenia znaczenia określeń <prequel> i <główny boater>.
Nie oglądam każdego badziewia w TV, ale wymienionny przez Ciebie tytuł "Gra o tron" nie jest z założenia producentów prequelem kultowego od trzech pokoleń klasyku, ani nie ma jednego "głównego bohatera", więc przykład podałeś od czapy:(
Spróbuj zauważyć różnicę między serialem w którym w każdym z dotychczasowych 40 odcinków autor i producent uśmiercają kogo popadnie głównie dla chwilowego efektu, a fabułą w której jedyna kluczowa postać w świadomości czytelników i widzów żyje (i działa) w tych samych realiach długo, chociaż niezbyt szczęśliwie:(
BTW Ton mojej wypowiedzi jest adekwatny do Twojej :)

ocenił(a) serial na 8
lilo61

Twoja cierpliwość i dydaktorska postawa zasługują na duży szacunek :)
Chciałbym rzec, że właśnie mnie oświeciłeś, ale niestety nie byłaby to prawda... ;)
1. Dobrze znam znaczenie słów, o których wspominasz. W Bates Motel do głównych bohaterów oprócz Normana zaliczają się też Norma i Dylan. Co do tego 'współczesnego prequela klasycznej psychozy' to jest to dość naciągane (mogą to reklamować jak chcą).
2. 'Nie oglądam każdego badziewia w TV' - nie powoływałem się nigdzie na jakieś badziewia, a zarówno Gra o Tron, jak i Żona Idealna całościowo prezentują lepszy poziom od Bates Motel.
3. W Grze o Tron uśmiercenia nie są przypadkowe, ani 'z czapy' (-> kogo popadnie'). Każda z tych śmierci jest długo przygotowywana i logiczna.
4. Różnicę, o której piszesz, z łatwością odnajduję :)
5. Co do uśmiercenia Normana, to widziałbym to tak: on sobie ginie w 2 sezonie, a wtedy pałeczkę 'psychozy' przejmuje Norma, która i tak już ma pewne wady emocjonalno-egzystencjalne, które bardzo potęguje śmierć syna + np. zainteresowanie(->potem obsesja) po co jej syn zabierał fanty swoim ofiarom.

konrad_84

Wow - jak miło. Możemy już dojść do porozumienia, że nie dojdziemy do porozumienia:)
Nie napisałem, że w "Grze o tron" śmierci są "z czapy", tylko, że Twoje porównanie jest "od czapy" - czytaj uważnie i ze zrozumieniem.
A jest od czapy, bo porównujesz raczej kameralny thriller (owszem, wielokrotnie kopiowany) do epickiego przygodowego tasiemca obliczonego na kilkadziesiąt wątków i tyleż postaci pierwszoplanowych, z których większość ginie.
A jest od czapy - bo w "Grze.." wszystko jedno jak i dlaczego bohaterowie nawzajem się szlachtują i jak kto to odbiera i ocenia - nie padają tam trupem goście, o których z literackiego pierwowzoru i sequela filmowego (oraz kolejnych "dalszych ciągów") wiadomo to, co o Normanie Batesie: że żył jeszcze dłużej niż długo, a jego matka równie długo NIE ŻYŁA.
Możemy już tego dalej nie ciągnąć, bo ja nie uznaję dziecinady w postaci gdybania: co by było, gdyby "on umarł, a ona nie" - bo mi na to szkoda życia. Odbieram fabułę tak, jak ją przedstawiają twórcy i skupiam się na zastanych w niej faktach i postaciach oraz na tym, co w tę fabułę wnoszą, a nie na snuciu wątków których nie było i nie będzie - przynajmniej pod tym tytułem.
Pozdrawiam:)

ocenił(a) serial na 8
lilo61

Zgadzam się, żeby już dalej tego nie ciągnąć.
Również pozdrawiam :)

konrad_84

Zgadzam się z lilo61. Skoro serial to prequel "Psychozy" to logicznym jest że historia dąży do tej z filmowego pierwowzoru. Nie rozumiem więc jakim cudem spodziewałeś się śmierci Normana. Chyba że chciałeś ten serial zamienić w jakieś sci-fi.
Temat nierozgarnięty, chyba że producenci serialu zachęceni sukcesem oleją film Hitchocka i wzorem Hannibala stworzą alternatywną historię.

ocenił(a) serial na 8
howlet

Twoje ostatnie zdanie wyjaśnia mniej więcej o co chodziło w mojej wypowiedzi. Nie mam nic przeciwko, żeby autor ujął - nawet sporo - z klasycznej Psychozy, zachowując przy tym jej klimat.

ocenił(a) serial na 7
konrad_84

Ale to było sednem Psychozy - Norman "przejął" część osobowości swojej matki, która pojawiała się, kiedy Norman tracił świadomość.
Owa matka była już nieżywa, więc to raczej jej śmierci się spodziewamy w serialu Bates Motel. Norman czasami myślał, że jest swoją matką, nie sobą. Totalnie bez sensu byłoby tu uśmiercać Normana - historia zmieniłaby się inna i stała się absolutnie niepowiązana z "Psychozą". Ostatecznie, jeśli ma to być prequel, nie widzę sensu pozbawiania go pierwotnego motywu przewodniego.

ocenił(a) serial na 9
konrad_84

nie wiesz co to spoiler ??????

ocenił(a) serial na 8
konrad_84

Norman Bates to postać wokół której rozgrywa się cały serial. To tak jakby w połowie serialu Breaking Bad uśmiercić Waltera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones