PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94747}
8,0 12 748
ocen
8,0 10 1 12748
Battlestar Galactica
powrót do forum serialu Battlestar Galactica

Po tych 3 godzinach wstępniaka mam mieszane uczucia. Chciałbym zacząć od tego że nic nie mam do efektów czy gry aktorskiej bo te jak na możliwości telewizyjne są naprawdę imponujące. Film jest nie równy prawie cała pierwsza część nie mal stara się zniechęcić do dalszego oglądania. Niby aktorzy mieli szkolenie wojskowe a są sytuacje że zachowują się jak dzieci ja rozumiem że to całe wojsko i flota to przypominają polską flotę, która ma walczyć co najwyżej z rdzą i znudzeniem, ale motyw losowania kogo zabiorą był po prostu śmieszny, gdyby już kogoś wzięli to bym wybrali kogoś ( na przykład właśnie kogoś użytecznego) . Jeszcze głupsze były te targi z facetem(cylonem) przy składzie w stanie taki jaki tam zapanował facet przy drugim ostrzeżeniu byłby po prostu rozstrzelany. Ale to tylko małe zgrzyty jak się okazało po obejrzeniu całości. Już wiem że mnie wciągnęło i biorę się za pierwszy sezon. Co mi się bardzo podobało to realizm całego filmu i mam nadzieję całej serii. Bardzo pokrutna decyzja o pozostawieniu ludzi żeby ratować resztę i od razu skakać w nadświetlną nie było tu żadnego patosu ani heroizmu jakiego spodziewałbym się po amerykanach i pani prezydent, komandor gołymi łapami zabija cylona do tego pokazane są małe rzeczy jak to że Ci ludzie jedzą i mają kłopoty z zaopatrzeniem oraz najlepsze i co mam nadzieję będzie podkreślone. Ludzka rasa ( tudzież rasa 12 kolonii ) jest na wymarciu mają 50 tysięcy ludzi i jak powiedziała pani prezydent potrzebują po prostu dzieci. Osobiście coś fantastycznego ! nigdy nie poruszany motyw w takich filmach czy serialach zwykły przyziemny problem rozrostu naturalnego. Do tego ostatnia scena miażdży cyloni cały film są jedną wielką zagadką i na koniec taki prezent. Wciąga jak nic !

ocenił(a) serial na 8
misza400

Też mnie zaskoczył ten realizm i praktyczne podejście do sprawy. Kiedy ten koleś postanowił poświęcić tamtych ludzi na statku żeby ugasić pożar, pomyślałam, że to musi być ten zły. Ale kiedy prezydent zdecydowała o zostawieniu uchodźców, aż otworzyłam buzię ze zdumienia. Byłam pewna, że będzie chciała ich ratować! Co się stało? Przecież zawsze wszystkich ratują. Nie zostawiłaby tej dziewczynki. A jednak.
No i końcówka też wymiata. Oczywiście, przez cały czas zastanawiałam się, czy zostawili właściwą osobę. Bo w momencie, kiedy go zostawiali nie mieli przecież stuprocentowej pewności... co też jest dość niezwykłe, w filmach zawsze mają dowód, pozytywni bohaterowie nie mogliby przecież być tak okrutni. A już Boomer na sam koniec zupełnie mnie zaskoczyła. Nawet nie brałam jej pod uwagę!

ocenił(a) serial na 10
leniwa_cisza

Ja własne oglądam w necie pilota(ten film) i jestem zachwycony. A potem biorę się za serial:-) A wszystko od 2 dni grania w Battlestar Galactica Online:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones