PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661656}
5,2 569
ocen
5,2 10 1 569
Ben 10: Omniverse
powrót do forum serialu Ben 10: Omniverse

Cześć chciałem w punktach i zaletach i wadach przedstawić całą dotychczasową Sagę o Ben 10.

Ben 10

Zalety:

1. Fabuła w większości jest naprawdę przemyślana, widać zwłaszcza z czasem że większość wątków się ze sobą łączy więc trzeba mieć głowę naprawdę otwartą żeby spamiętać szczegóły.

2. Bardzo fajne sytuacyjne żarty które bez obaw rodziców mogą oglądać dzieciaki nie ma w tym niczego złego.

3. Vilgax i wieczni rycerze bardzo fajnie przemyślani Bossowie serii.

4. Co raz bardziej napędzająca się turbina gdzie akcja leci naprzód ale w taki sposób żeby można było nadążyć niżeli się zanudzić.

5. Dubbing mało kiedy zdarza się żeby dubbing to kreskówek był tak przyjemny dla ucha.

6. Czarodziejka jako główny wróg Gwen super nareszcie głównymi bohaterami jest cała trójka a nie tylko tytułowy bohater.

Wady :

1 Minęło 10 lat a ja wciąż nie rozumiem po co są Bossowie typu Zombozo, Animo etc. Mieli wyjść groźnie? przykre ale nie wyszli. Wyszli raczej irytująco a szkoda.

2. Wrażenie że nie które epizody są kompletnie poza kanonem całej reszty

3. Hex początkowo myślałem że postać prawdziwego bossa który obok Vilgaxa będzie główną wizytówką serialu a wyszedł kolejny pajac.

Ben 10 Tajemnica Omnitrixa

Zalety:

1. Dubbing
2. Fabuła dosyć przemyślana aczkolwiek ale o tym w wadach
3. Utrzymana konwencja humorystyczna.

Wady:

1. Co do wyżej wymienionego pkt drugiego akcja rozkręciła się na sam koniec praktycznie ale tak to fajnie przemyślane prawie wszystko
2. No właśnie prawie bo w sumie są 3 wersje niebieska, złota i bodajże czerwona w każdej wersji na początku Ben ratuje kuzynkę i dziadka w różnym wcieleniu w złotej kulopłotem w niebieskiej szybciorem a czerwonej Inferno i wszystko było by naprawdę barwne i ciekawe gdyby no właśnie coś nawaliło albo nasz dubbing albo oryginał bo nie zależnie którą wersję oglądamy zawsze Gwen woła do Bena Inferno cóż dość duże foux-pas
3. Niestety w filmie nie jest powiedziane między którymi sezonami 1 części Bena jest owy film dla tych co nie wiedzą akcja mieści się po 3 serii ale przed 4.

Ben 10 wyścig z czasem

Tutaj sprawa będzie wyjątkowo szybka

Zalety :

1. Fabuła ani na minutę nie stajemy w miejscu.
2. Nasz rodzimy dubbing dobrze zrobiony.

Wady :

1. Kompletnie nie pasuje do tej serii filmy aktorskie. Tudzież zwyczajnie obsada do niczego.
2. Naprawdę słabe efekty komputerowe na litość przecież film był już robiony w 2007r efekty były naprawdę dobre dlaczego pojechali po takim niszu to ja nie mam pojęcia.


Ben 10 Obca Potęga

Zalety:

1. Już po pierwszym epizodzie wyraźnie widać że fabuła nabrała znacznej powagi i mroku co jest naprawdę świetnym pomysłem.
2. Niezmiennie dobry dubbing.
3. Świetna fabuła akcja pędzi bez przerwy.
4. Super nowi kosmici i mała niespodzianka ogólna co do fabuły.
5. Genialni antagoniści i dołączenie Kevina Levina do paczki świetne.

Wady :
1. Wyraźny brak Dziadka Max`a jest naprawdę dobrze zrobioną postacią


Film 4 Obcy rój

Zalety:

1. Aktorzy lepsi od poprzedniego filmu live-action.
2. Dubbing
3. Niezgorsza fabularnie film trzyma się całości.

Wady:
1. Dużo mu brakuje do ideału ale to już nie wiem dlaczego im nie wychodzą filmy.

Ben 10 Ultimate Alien

Zalety:

1. Fabuła nie tylko gna na przód ale trzyma w napięciu.
2. Aggregor jako antagonista jest naprawdę porządnie zrobioną postacią tu naprawdę wielki ukłon dla produkcji.

Wady :
1. BRAK

Ben 10 Omniverse

Zalety:

1. Nowa Postać Rooth
2. Wbrew pozorom te 80 odcinków naprawdę ma fabułę świetną.
3. Dużo się dzieje.
4. Mnóstwo humoru.

Wady:

1. Zjechali trochę z głównego klimatu a szkoda.
2. Niektórzy kosmici typu kurczak czy kosmita z klocków cóż przyprawił mnie o zawrót głowy ale cóż...

I teraz coś czego w mojej recenzji nie było czyli

+/- już usprawiedliwiam większość z was narzeka na kreskę jaką została zrobiona ta część owszem jest trochę "kanciasta" ale musieli producenci na czymś zaoszczędzić budżet ogranicza więc albo mamy extra grafikę i 45 i do niczego nie podobnych odcinków albo jednak te 80 odcinków które robi robotę świetną albo właśnie zmniejszamy koszty grafiki żeby móc zrobić ciekawą fabułę bardziej rozwiniętą ja wybieram opcję 2 czyli taka jaka JEST. Ocenę oczywiście pozostawiam wam.

filmmaniak_3

Rozumiem cię doskonale. Teraz ma wyjść jeszcze piąta seria, ale to ponoć będzie reboot pierwszej(może nawet już wyszła). Dla mnie Omniverse jest najbardziej dziecinną serią, trochę irytuje ta nowa kreska, wiele postaci (zwłaszcza mieszkańcy Podmiasta, ten świat wręcz zbytnio ucharakteryzowanych na ludzi, np. mają dzieci, zachowują się mdląco miło, takie to wszystko słodko-pierdzące, jest okropny) wygląda wstrętnie - zrobione na podobieństwo różnych zwierząt (insektoidy i reptilian jeszcze bym zrozumiał, ale to już szczyt), robią jakieś głupie miny, mają wyłupiaste oczy, nie ma już takiego napięcia czy też mroczności. A ta dość prymitywna kreska odbiera całości trochę klimatu.

ocenił(a) serial na 6
LokLambert

serial ben 10 (2016) wyszedl obejrzalem pol epizodu i poprostu mnie krew zalała. Nie polecam

filmmaniak_3

Uważam, że twórcy powinni zrobić normalny sequel, i to o dość poważnej fabule jak Ultimate Alien, bo Omniverse to taka infantylna, robiona na siłę komedia. Wolę dowiedzieć się, co bę dalej, dla mnie to błąd twórców, że zamiast tego pokazują oryginalny sezon w bezsensownie udziwnionej wersji, totalny odgrzewany kotlet, na dodatek źle doprawiony. No i Kajetana Lewandowskiego w roli głównej zastąpili jego młodszym bratem Bernardem, to też niezbyt dobra wiadomość.

ocenił(a) serial na 6
LokLambert

właśnie nie mam pojęcia co się stało bo mogli by kontynuować a nie wznawiać serię. No cóż szkoda....

filmmaniak_3

Ben 10 jest jak Gothic - do trzeciej serii coraz lepszy, czwarta to niezły regres, gorsza chyba od pierwszej, taka mocna średniawka. A piąta to już wtopa totalna i upadek serii.

filmmaniak_3

Ponadto, zauważyłem, że oceniłeś "Huntik: Łowcy tajemnic" na 10, a "Zwierzogród" na 3. Popieram zdecydowanie twój punkt widzenia w obu tych przypadkach.

filmmaniak_3

W omniverse spieprzyli wygląd postaci, dziadek Bena wygląda jak opętany przez demona(dziwne oczy).

szuler2

Mam nadzieję, że otrzymamy kiedyś szóstą serię Ben 10, która będzie bezpośrednią kontynuacją Omniverse i będzie się miała do poprzednich serii jak piąty sezon Samuraja Jacka do czterech pierwszych - jeszcze poważniejsza i mroczniejsza fabuła, krew, głębokie refleksje i znaczek +18. Domagam się też powrotu ostatecznych wersji (i dodania nowych ostatecznych, np. Ostateczny Upgrade, który będzie wyglądać jak trzeci Malware, tylko że oko i paski będzie miał zielone, a wnętrze paszczy i luf działa niebieskie).

LokLambert

Omnivers był dla mnie całkiem spoko, ale jedną z największych wad, pomijając wygląd postaci ( chociaż idzie się przyzwyczaić) jest wątek miłosny. Mało kto o tym mówił, ale był to słabo nakreślony wątek . Związek pomiędzy Julia, a Benem był bez sensu, bo w Omnivers'ie przywrócili Kai po tylu latach i po 4 odcinkach z jej występem (nie licząc przyszłej wersji Kai) stała sie jego dziewczyna, a potem żona i maja dziecko Kena. Nie rozumiem, żeby tak kiepsko to zrobić. Julia miała tyle czasu ma ich związek, z którego nic nie wyszło, a Kai 2 epizody w oryginalnej serii, pominieta została w Obcej potędze i Ultimate alien, żeby powrócić na 4 epizody i stworzyć relcje, a potem związek. No i jeszcze pozostaje jej przyszła wersja, która miala 2 krótkie wystapienia i czas w przedostatnim odcinku serii Omniverse. Szkoda, że tak mało czasu dostała. Liczę, że kiedyś po tym nowym rebocie twórcy wrócą do Omniberse i dalej będą kontynuować go. Bądź co bądź lepszy omniverse niż Ben z 2016.

Ocena moich serii
Ben 10 oryginalny - 8/10
Ben obc poteg - 7/10
Ben ul alien - 7/10
Ben 10 Omniverse - 8/10

Jestem świeżo, po ponownym oglądaniu , tylko ten watek milosny ich nie wyszedl, daliby więcej czasu dla żony Bena i byloby spoko, ale mimo wszystko sentyment jest i miło było wrócić do przeszłości.

Ps. Reboota nie oceniam, bo nie warto

filmmaniak_3

Teraz chyba dopiero się zorientowałem, że, wbrew tytułowi, nie zrecenzowałeś "Zniszczyć Wszystkich Kosmitów"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones