PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95512}
7,0 25 256
ocen
7,0 10 1 25256
6,7 6
ocen krytyków
Beverly Hills, 90210
powrót do forum serialu Beverly Hills, 90210

Witam, czy ktoś zauważył jak lektor z tego kanału partaczy tłumaczenie - katastrofa, obejżałem 1
sezon i łapałem sie za głowe jak nie tłumaczył niektórych kwestii, inne zastepował łatwiejszymi
zeby sie nie przemęczyć gadką, jeszcze inne nie takie jakie powinny być..totalne dno, chciałem
ostatnio napisać do tego kanału zeby wymienili lektora, ale żeby to zrobić trzeba mieć facebooka,
bo e maila nie podali.
Pamiętam jak w 2007 emitowali ten serial na tv4, tłumaczenia były o niebo lepsze, przemyślane
a nie na odwal jak to robia na cbs drama (takie fajne seriale puszczają a tak partolą sprawę z
tłumaczeniem). W necie są do obejrzenia i sciagniecia odcinki z logo TV4, sami sprawdzcie i
przekonajcie sie jak w wielu fajnych i ciekawych sytuacjach serial traci na wartości przez lektora z
CBS.

ocenił(a) serial na 7
andreww24

Lektor tylko czyta to co ma podane. Ktoś inny tlumaczy kwestie i je spisuje.

andreww24

Pawel_G ma rację, mylisz lektora z tłumaczem. Z tego, co piszesz pretensje masz wlaśnie do tłumacza. Ja mam zawsze taki "problem" że mi pasuje pierwsza lista dialogowa którą słyszałem. Tzn dla mnie "jedyne, słuszne" tłumaczenie serialu to z TVP z początku lat 90-tych. Każde inne (TVN, teraz CBS Drama) brzmi dziwnie. Ale nie znaczy że źle.

A tak na marginesie lektorem w BH90210 na CBS Drama jest znany aktor Tomasz Kozłowicz (występujący pod pseudonimem Jan Czernielewski).

andreww24

to wina tłumacza raczej, ale ostatnio ja też łapałam się za głowę, bo powiedział 2 razy to samo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones