PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12339}
7,5 1 777
ocen
7,5 10 1 1777
Blisko, coraz bliżej
powrót do forum serialu Blisko, coraz bliżej

Niedoceniany polski serial... Historia rodu Pasterników w latach 1864-1945 którzy mimo
ciągłych niesprzyjających okoliczności zawsze czują się polakami.
Najpiękniejsze jest ukazanie stałej wiary , że już jest coraz bliżej do niepodległej Polski a
dzięki takim postaciom jak ,,Polski król" Franciszek Pasternik i Stanik podtrzymują polską
tradycję, obyczaje i co najważniejsze nadzieje w trudnych czasach zaborów,wojen i powstań
śląskich.
Moim marzeniem jest wydanie na DVD tego serialu...

ocenił(a) serial na 1
messi1914

ten serial to paskudna propaganda z okresu PRL-u

ocenił(a) serial na 10
mgradins

Paskudna/y to zapewne ty jesteś... :D Zgodzę się ze propaganda nienawiści do Niemców jest odrobinę przesadzona, ale reszta tła historycznego jest pokazana w fantastyczny sposób !

użytkownik usunięty
messi1914

Myślę, że mqgradinsowi chodziło o to przesłanie, jakie niesie tytuł i ogólny rozkład serialu. Skoro zbliżamy się do niepodległości do 1945 roku, to znaczy, że niepodległą Polską był dopiero PRL ;) Ale mimo tego przekazu serial fenomenalny. Naprawdę łapie za serce. Sam się sobie dziwię, że ja, fan filmów wojennych, jeszcze do niedawna nie miałem pojęcia o tej produkcji.

Za późno się urodziłeś! W swoim czasie ten serial był wielkim hitem. Pamiętam te dyskusje z kolegami w szkole o poszczególnych bohaterach, ich postawach...
Pozdrawiam

Tytuł jest jak najbardziej adekwatny. Bo bohaterowie czekali czekali, już witali się z gąską i się nie doczekali nawet do dzisiaj.

użytkownik usunięty
woj_2

Jesteś zwolennikiem RAŚ? Żadnych aluzji, pytam z ciekawości.

Nie.
Nawet mi na myśl nie przyszło że ta wolność miała by na tym polegać, by Śląsk był osobny państwem.
Zresztą bohaterowie serialu czekali na Polskę.
Co do RAŚ nawet nie wiedziałem co to jest, ale już wiem.

Bo go emitują tylko w niszowych kanałach i w porannych godzinach. Nawet z wielkim hukiem zapowiadany tematyczny kanał TVP Seriale otwarto tylko po to, żeby w nieskończoność maglować Rodzinkę, czy Ranczo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones