PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430668}

Breaking Bad

8,8 294 512
ocen
8,8 10 1 294512
8,7 32
oceny krytyków
Breaking Bad
powrót do forum serialu Breaking Bad

Arcydzieło!

ocenił(a) serial na 10

Jestem w trakcie oglądania całości po raz drugi. Przyznam, że to był mój pierwszy serial, za który się zabrałam razem z moim mężczyzną po namowach znajomych. Musieliśmy się nawzajem pilnować, żeby niczego nie oglądać samemu.

A było ciężko - większości odcinków nie da się obejrzeć bez chęci kontynuowania, bo kończą się w taki sposób, że umierasz z ciekawości, co się stanie. Mnóstwo plot twistów, brak elementów nieznaczących dla fabuły - wszystko się trzyma kupy i wpływa na dalszy ciąg, mimo że nie jest to nachalne ani nienaturalne. Momentami można paść ze śmiechu - tak, tak, nie brakuje dobrego żartu sytuacyjnego. I, co ważne - inteligentne rozwiązania, brak idiotyzmów, które widziałam np. w "Walking Dead" ("chodźmy polować na walkersów w lesie w nocy, bo przecież nie możemy poczekać chociażby do rana"). Postaci wyraziste i nie czarno-białe - ile przedyskutowaliśmy na temat Waltera i Skyler to nasze. Fabuła nie rozwija się ani za wolno, ani za szybko - mało odcinków było, w których nic się nie zdarzyło.

Dodam jeszcze, że oglądanie po raz drugi ma swoje niemałe atuty - znajduję wiele nowych szczegółów, niuansów, które okazują się mieć znaczenie w przyszłości. No przyznam, że BB dla mnie jest czystym arcydziełem, które zasługuje na najwyższe noty we wszystkich możliwych skalach.

ocenił(a) serial na 10
hymep7

Zgadzam się w pełni,nic dodać nic ująć. Też oglądam po raz drugi i czerpię z tego niemałą przyjemność ;)
Pozdrawiam!

hymep7

Ładnie napisane. ;) Dodam, że oglądanie po raz kolejny jest o tyle fajne, poza tym co zaznaczyłaś, że można odkryć więcej, wiadomo za pierwszym razem są większe emocje, teraz już spokojniej, prócz tego fajne jest to, że dobrze jest wykorzystać tą okazję do tego by zaprosić do obejrzenia kogoś kto serialu nie zna (o ile ma czas). Piszę z własnego doświadczenia, ja oglądałem po raz kolejny, a moja siostra pierwszy i jest to ciekawe doświadczenie. np. SPOILER w scenie, w której Jane się krztusiła, moja siostra z przejęciem mówi "No pomóż jej!" :) Także kolejny seans również może być przez to interesujący, ma się te pierwsze wrażenia za sobą i jednocześnie jest się ich świadkiem, od kogoś kto je dopiero odbiera.

ocenił(a) serial na 10
hymep7

Ja zaczęłam oglądać jak już były dwa sezony. Zainteresował mnie tylko dlatego, że wszędzie był uznawany. Wciągnął mnie niesamowicie po kilku odcinkach. Obejrzałam te dwa sezony w kilka dni. Dla mnie jest to najlepszy serial w swoim gatunku.
Można się przyczepić, że serial często ma momenty nudne. Nawet gdzieś w necie nabijali się z tego Amerykanie, jednocześnie uznając go za arcydzieło, ale cała reszta wynagradza wszystko.

Askol

Ja zacząłem przygodę z [Br]eaking [Ba]d jak były dostępne pełne 3 sezony, jakoś w wakacje czerwiec/lipiec (tuż po finale 3-go sezonu) pamiętam dokładnie bo miało to miejsce niedługo po pewnym ważnym wydarzeniu w moim życiu. Wyobrażacie sobie czekać blisko rok na następny po "Full Measure" odcinek? ;) Jednak moim zdaniem, wówczas nie miał on chyba nawet 30% tej popularności co teraz. Ubóstwiam ten serial, do tej pory zaliczyłem go trzykrotnie. :)

ocenił(a) serial na 9
hymep7

Ja zacząłem oglądać serial pod koniec wakacji 2013, jakoś podczas trwania połowy drugiej części 5 sezonu i żałuję, że nie zabrałem się za niego wcześniej. Obecnie obejrzałem całość już trzy razy i za jakiś czas na pewno zacznę oglądać kolejny raz. Ten serial nie ma sobie równych i jest po prostu nadzwyczajny.

ocenił(a) serial na 9
hymep7

Niech lepiej twój "mężczyzna" zajmię sie pordukcją mety!!!

ocenił(a) serial na 10
hymep7

Zajebisty serial oglądam już 5 raz i za pewnie obejrze jeszcze raz kiedys tam

hymep7

"brak elementów nieznaczących dla fabuły - wszystko się trzyma kupy i wpływa na dalszy ciąg"
może oprócz odcinka "Fly" :p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones