PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430668}

Breaking Bad

8,8 294 429
ocen
8,8 10 1 294429
8,7 32
oceny krytyków
Breaking Bad
powrót do forum serialu Breaking Bad

Polskie smaczki w 1e1s;)

ocenił(a) serial na 10

Nie wiem czy ten temat się juz pojawił, ale w 1 odcinku, właścicielem pralni, w której dorabia po godzinach Walt jest niejaki Bogdan, posiadacz pokaźnych brwi, a nieco później na jakiejś imprezie urodzinowej ze znajomymi, Hank wznosi toast "Na zdrowie!";)
Jestem obecnie na końcówce 3 sezonu i od tamtej pory nie wyłapałam juz żadnych polskich akcentów, bohaterowie też nie wspominali, żeby mieli jakieś polskie korzenie (nazwiska chociażby na to nie wskazują) więc..?? Ktoś może wyjaśnić tą ciekawą kwestię??

ocenił(a) serial na 10
lena_777

w jednym z nasteopnych seozonów jest mowa o tym, że Bogdan jest Rumunem.

ocenił(a) serial na 10
KryMak

W jednym z odcinków nie pamiętam w którym, Hank rozmawia ze Stevem w rozmowie tej porównuje coś do najazdu Nazistów na Polskę. Może ktoś lepiej pamięta tą wypowiedź?

danio0121

Chodziło o to że Niemcy(z zarządu Madrigal) "przyjechali tyloma samochodami że mogli by najechać Polskę". O ile dobrze pamiętam.

ocenił(a) serial na 10
zzz_3

Dobrze pamiętasz.

W wielu serialach wyłapałem polskie smaczki. W 'Californication' była mowa o warszawskim gettcie, w 'Jak poznałem Waszą matkę' jedną z bohaterek zaczęto przezywać Roland i było tam powiedziane coś w stylu „Warsaw is capital of what country? Roland!. Znów w 'Zakazanym Imperium' mamy do czynienia z polskimi gangsterami. Wielu ich nie ma ale zawsze to miło widzieć a amerykańskich produkcjach cokolwiek związanego z naszym krajem :)

Znakomajkowity

Polska jest lepsza od USA. Nie mamy im czego zazdrościć.

ocenił(a) serial na 10
buldok_

Na pewno mamy bogatszą kulturę, historię i nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów w porównaniu z USA. Ale jednak lubię widzieć takie błahostki na ekranie.

ocenił(a) serial na 10
Znakomajkowity

Heh Mickey Doyle raczej średnio pozytywnie reprezentuje Polaków :). Ale postać bardzo sympatyczna

ocenił(a) serial na 9
zzz_3

W piątym sezonie, jest również porównanie do Reduty Ordona ;)

ocenił(a) serial na 10
KryMak

dokładnie, m.in. w 3 odcinku 4 serii. Gdy Walt, Skyler i Saul omawiają strategię kupna myjni.

ocenił(a) serial na 9
lena_777

"Na zdrowie" można usłyszeć w wielu serialach. Wątpie by była to w Stanach popularna odzywka, jednak znalazła się i w Sopranosach, i w 6FU, i w Breaking Bad również.

ocenił(a) serial na 10
bratfranciszek

Bogdan to imię tak samo popularne w Polsce jak i w innych słowiańskich krajach, których jest dosyć sporo... Podobnie z "na zdrowie" - tu raczej kojarzy się z Rosjanami, bardziej niż z Polakami (bardziej odnoszę takie wrażenie).
A jak chodzi o polskie "smaczki" to obejrzyjcie sobie 2 i pół, tam w jednym z odcinków (kilka sezonów wstecz) na samym początku jest Polka, która opowiada Chariemu jaki to super związek utworzą i że sprowadzi do USA swoją rodzinę bla bla bla, a on wyprowadza ją z domu i trzaska drzwiami i jest intro wejściowe :)

ocenił(a) serial na 9
s1lesian

"Na zdrowie" w 6FU powiedział Rusek, ale za to zaraz po tym jak zachwalał polską wódke;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones