PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662945}

Broadchurch

7,9 44 804
oceny
7,9 10 1 44804
7,3 12
ocen krytyków
Broadchurch
powrót do forum serialu Broadchurch

Zastanawia mnie jak to przeszło na Wyspach że kobieta w ciąży cały czas sączy kieliszek wina, czy nie ma tam jakiejś kampanii przeciwko takim wzorcom w telewizji? W paru odcinkach zwróciłam na to uwagę i trochę mnie to irytuje, pomimo że serial naprawdę mi się podoba. Może ktoś coś wie na ten temat?

Izablea

Z tego co wiem kobieta w ciąży lampkę wina może wypić. Położne w Anglii nie robią z tego wielkiego halo.

ocenił(a) serial na 9
Revvs

To powszechnie znany mit. Polecam artykuł:

http://dziecisawazne.pl/10-mitow-na-temat-picia-alkoholu-w-ciazy/

Jako chemik zupełnie nie rozumiem pojęcia "to tylko jeden łyk", alkohol to alkohol i kropka. Jesteś w ciąży nie pij! Ten artykuł to jeden z wielu na ten temat.

Izablea

Położna w Anglii podczas wizyty mojej ciężarnej siostry kategorycznie zabroniła jej palenia, natomiast w kwestii alkoholu powiedziała, że jeśli raz na jakiś czas napije się lampki białego wina nic się nie stanie. Pragnę dodać, że tylko w Polsce kobiety są takie przeczulone na wszystko. Owszem alkohol podczas ciąży jest zabroniony i to jest oczywista oczywistość.

Revvs

Na Wyspach mają inne podejście do wielu spraw. Nie mam na myśli upijania się kobiet w ciąży. Sama wiele razy widziałam jak Brytyjki w dość zaawansowanej ciąży paliły papierosy, piły kawę i przebywały w zadymionych pomieszczeniach i nie, nie wywodziły się z nizin społecznych, czy patologii.

ocenił(a) serial na 9
Revvs

To dużo tłumaczy w kwestii scen z filmu - inna mentalność. Nie przytulałabym tak mocno wszystkiego co inne niż polskie. Dużo młodych ludzi myśli, że jak poznało coś innego to musi być lepsze. W wielu sprawach mamy dobre kompasy, lepsze niż zagraniczne i to jest jedna z tych spraw. Nie sądzę, że kobiety są przeczulone, w czasach w których tak głośno mówi się o bezpłodności.

Izablea

Oczywiście ja, także nie twierdzę, że tamta mentalność jest dobra. Bo dla mnie widok kobiety w ciąży z papierosem jest po prostu zatrważający i wręcz niesmaczny, aż mam ochotę wyrwać jej tego papierosa. Każdy decyduje za siebie. Tylko szkoda, że miesza w to dziecko, które ''pali'' razem z matką. Pozdrawiam :-)

Izablea

W 100% się zgadzam! Nie kopiujmy wszystkiego co zachodnie tylko dlatego, że jest... zachodnie. W ten sposób tylko sobie zaszkodzimy. To apel do tych wszystkich "postępowców" z klapkami na oczach. Wiele rzeczy w Polsce wygląda lepiej niż na Wyspach. W wielu aspektach to oni powinni podpatrywać Polaków a nie odwrotnie. Mam rodzinę w północnej Anglii i często tam bywam. Mają inną mentalność niż my. Na przykład po angielskich ulicach chodzi pełno młodocianych matek, które same wyglądają jak dzieci. Ledwo odrosła od ziemi i już pcha przed sobą wózek a później jest płacz w brytyjskich mediach, że coraz więcej nieletnich Brytyjek zachodzi w ciążę. Uważam także, że polskie kobiety w ciąży są o wiele bardziej odpowiedzialne niż Brytyjki. Zdecydowana większość polskich kobiet wie, że jak czegoś w ciąży nie wolno to nie wolno i już.

ocenił(a) serial na 8
Izablea

A kto powiedział, że to jest "wzorzec"? To tylko człowiek, zrozpaczona matka, która nie jest pewna, że chce urodzić to dziecko, która przechodzi przez piekło i pragnie odzyskać syna... Sama siebie obwinia o to, że nosi kolejne dziecko, jakby przez to miała zapomnieć o Dannym. Bądźmy ludźmi i nie przesadzajmy z poprawnością polityczną, tu nie chodzi o propagowanie picia w ciąży.

ocenił(a) serial na 9
Dziubla

Właśnie chodzi o propagowanie nie picia w ciąży, którego nie ma. A powinno być. Mimo tego, że reżyser może tego nie chcieć, często postacie z filmów są wzorcami, tak jak postacie z powieści. Dla niektórych to może być wzorzec. Dlaczego teraz raczej nie pali się w filmach, podczas gdy wcześniej była to norma? Tak samo powinno być z alkoholem i ciążą.

Izablea

"Powinno", nie jesteś angielką, nie jesteś tam urodzona. Po co się wypowiadasz co powinno być a co nie.? TAK jakby to bez sensu. Typowe wtrącanie się w coś co jest poza zasięgiem, takie polaczkowe cebulowe

ocenił(a) serial na 9
bambom

To czy jestem czy nie jestem Angielką ( z dużej litery dziecko) nie ma tu nic do rzeczy. Mam prawo ocenić film i kwestionować przesłanie, po to mam rozum żeby myśleć jak coś oglądam. Typowy hejting.

Izablea

Nazywaj to jak chcesz, ja mówię jak jest. Denerwują mnie wypowiedzi jakby ktoś myślał ze jest co najmniej rezyserem, a nie jest, na szczęście ;) to jest wizja jakiejś osoby, nie może być brana pod uwagę dosłownie. Chyba tylko patologia uzna ze palenie czy picie jest ok w ciąży. Wizja psychologów czy pedagogów ma się nijak do wizji reżysera.

Izablea

Problemem jest Twoje podejście. Dlaczego? Otóż to serial w którym nie ma krystalicznie czystych postaci. Każdy ma jakieś grzeszki i nikt nie ma być wzorem. Mamy tu do czynienia z matką, która jest zrozpaczona. Idąc Twoim tokiem myślenia można stwierdzić, że jest postać, która morduje dziecko, więc też jest propagowanie morderstw! [SPOILER! JEŚLI NIE OBEJRZAŁEŚ DO KOŃCA DRUGIEGO SEZONU TO NIE CZYTAJ DALEJ!] Ba, zostaje nawet uniewinniony za to! Czy to znaczy, że według twórców serialu mordowanie jest ok? Nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones