PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37633}

Buffy: Postrach wampirów

Buffy the Vampire Slayer
6,8 26 084
oceny
6,8 10 1 26084
8,7 3
oceny krytyków
Buffy: Postrach wampirów
powrót do forum serialu Buffy: Postrach wampirów

Chciałabym poprosić kogoś o jak najbardziej szczegółowe streszczenie 4 odcinka sezonu 2 lub link
do obejrzenia tegoż odcinka :)
Wiem, dziwna prośba. Rozwiązuję zagadkę z pewnej gry :p

ocenił(a) serial na 9
Kemishi

Podczas wycieczki klasowej do muzeum Buffy, Xander i Willow dyskutują o programie wymiany uczniów (U Buffy ma czasowo zamieszkać chłopak z Peru co Xander przyjmuje nie najlepiej), oraz zbliżającej się zabawie kostiumowej. Tymczasem jeden z uczniów odłącza się i próbuje ukraść pieczęć z sarkofagu mumii inkaskiej księżniczki (tak dla jaj).Ta ożywa, wchłania jego energię życiową i ucieka.

Później scoobie gang wraca do muzeum zbadać zaginięcie ucznia. Natrafiają na jego zmumifikowane zwłoki w sarkofagu (identyfikują go po aparacie na zębach), pęknięta pieczęć i inkaskiego wojownika który atakuje ich, jak się później okazuję bez powodu (chyba był po prostu zdezorientowany).

Tymczasem Ampata Gutierrez (uczeń z wymiany) czeka na lotnisku gdzie ma zostać odebrany przez Buffy (Spóźniającą się z powodu śledztwa). Tu znajduje go mumia która zabija go i przejmuję jego tożsamość (Później tłumaczy Buffy że musiano jej pomyłkowo źle podać płeć ucznia z wymiany). Gdy w końcu scoobie dojeżdżają na lotnisko Xander i księżniczka od razu przypadają sobie do gustu ku rozpaczy Willow.

Jako Ampata, Księżniczka stara się wieść normalne życie. Wspomina ofiarę którą musiała ponieść dla swoich ludzi, oraz czas który spędziła jako obiekt muzealny podróżując po świecie(choć nie mogła się ruszyć, pozostawała świadoma dzięki czemu zna język i częściowo obyczaje). Coraz więcej czasu spędzą z Xanderem. Wszystko byłoby sielankowo niestety Ampata musi ona zabijać kolejne ofiary inaczej wróci do swojej zmumifikowanej formy. Tymczasem Giles próbuje przetłumaczyć napis na pieczęci(Niezłą mają ochronę w tym muzeum skoro sobie tak po prostu ją wyniósł...). Konsultuje się z Ampatą(twierdząc że to dla szkolnego kółka archeologicznego) która podaje mylące tłumaczenie i sugeruje całkowite zniszczenie artefaktu. W tle, Cordelia męczy się ze swoim uczniem z wymiany - Svenem który zdaje się nie rozumieć słowa po angielsku. Poznajemy też Oz'a- gitarzystę zespołu Dingoes Ate My Baby. Później stanie się ważną postacią w serialu.

Ampata zostaje zaatakowana przez inkaskiego wojownika, który próbuje ją przekonać do poddania się i zaprzestania zabijania niewinnych. Ta postanawia jednak kontynuować to co robi bez względu na koszty gdyż zakochuje się w Xandrze. Zabija wojownika wysysając jego energię życiową. Później przyjmuje zaproszenie Xander'a na imprezę kostiumową w Bronz'ie

Buffy zostaje w domu na wypadek kolejnego ataku mumii. Willow przychodzi na imprezę przebrana za Eskimoskę co budzi rozbawienie u Cordeli (jako że strój za mało seksowny) i z jakiegoś powodu strasznie kreci Oz'a który gra na scenie z zespołem (przez co nie może do niej zagadać). Dowiadujemy się też że Sven dobrze mówi po angielsku to Cordy nie dopuszcza go do głosu. Ampata i Xander tańczą razem i już mają się pocałować ale Ampata głodnieje i ucieka z parkietu. W toalecie próbuje przekąsić Johnathana lecz Xander znajduje ją i próbuje się dowiedzieć o co chodzi. Podczas pocałunku, Ampata zaczyna wysysać jego siłę życiową. Powstrzymuje się w ostatniej chwili i znowu ucieka zostawiając półżywego Xandra leżącego w toalecie.

Tymczasem Giles przetłumaczył napis na pieczęci i zdał sobie sprawę że Ampata wprowadziła go w błąd. Razem z Buffy przeszukuje jej bagaż i odkrywa zwłoki oraz rzeczy osobiste prawdziwego Ampaty Gutierrez'a.. Buffy rusza do Broznu By upewnić się że Xanderowi nic nie grozi , po czym razem z Willow ruszają w trójkę do muzeum gdzie Giles próbuje złożyć pieczęć (czy w tym muzeum jest jakakolwiek ochrona?) co ponownie zamieniłoby księżniczkę w nieruchomą mumię. Ampacie udaje się go zatrzymać lecz gdy próbuje go zabić pojawia się Buffy. Po krótkiej walce Ampata usiłuje pożywić się Willow lecz znów zatrzymuje ją Xander i oferuje siebie w zamian. Po krótkim wahaniu Ampata przyjmuje jego propozycje, lecz Buffy zabija ją zanim zdążyła się zregenerować.

Ogólnie bardzo przyjemny odcinek. Nietrudno dorwać ale nie mogę dać linka bo to sprzeczne z regulaminem. Mam nadzieje że coś pomogłem .

wlooczykij666

Dziękuję <3

ocenił(a) serial na 9
Kemishi

Proszę bardzo akurat sobie odświeżałem serial. Tak z ciekawości o jaką grę chodzi?

wlooczykij666

Transformice. Zrobili Halloweenową zagadkę, a na jednej z map stoi myszka o imieniu Buffy i tytule (dodadek do "nicku") Vampire Slayer. Wypłynęła też gdzieś liczba 204, stąd sezon 2 odcinek 04 : )

ocenił(a) serial na 9
Kemishi

Ciekawe. Nie wiem czy Ci się to przyda do zagadki ale Buffy zostaje raz zamieniona w mysz w serialu. Sezon 2 odcinek 16 - Bewitched, bothered and bewildered.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones