Carnivàle (2003-2005) serial TV

plakat - Carnivàle (2003)

opisy serialu

(5)
 • Po śmierci matki, Ben Hawkins (Nick Stahl), poszukiwany za morderstwo uciekinier z gangu, dołącza do podróżującej po całym kraju trupy cyrkowców. Po dołączeniu do cyrku, obdarzony nadprzyrodzonymi zdolnościami Hawkins świadomie zaczyna wykorzystywać swój dar: czyni cuda, uzdrawia chorych, uwydatnia nikczemność złych lub szlachetność dobrych ludzi. Jego uczynki dają świadectwo mocy Dobra. Ale obok Dobra czai się także Zło...

 • Rok 1934. Czasy wielkiego kryzysu, przerażających burz piaskowych, straszliwych plag, suszy i zarazy.
  Młody chłopak imieniem Ben Hawkins, posiadający niezwykłą moc uzdrawiania, dołącza do wędrownego cyrku, kiedy ten przejeżdża obok jego domu w Milfay w Oklahomie. Przystępując do cyrku Ben unika aresztowania, ponieważ jest poszukiwany za morderstwo. Niedługo potem, Ben zaczyna doświadczać dziwnych snów i wizji, które prowadzą go na trop człowieka o imieniu Henry Scudder, włóczęgi, związanego z cyrkiem wiele lat wcześniej... człowieka, który posiadł moce podobne do daru Bena.
  W bogatej Kalifornii poznajemy metodystycznego kaznodzieję, brata Justina Crowe. Justin także posiada nadnaturalne moce, dzięki którym może rozkazywać ludziom siłą woli i i ukazywać im ich grzechy w postaci przerażających, traumatycznych wizji. Justin doświadcza surrealistycznych, proroczych snów, przypominających te, które śni Ben.
  W miarę rozwoju fabuły, wesołe miasteczko podróżuje na zachód, w kierunku Kalifornii, a konfrontacja obu bohaterów wydaje się nieunikniona.

 • sezon 1
  Rok 1934. Miasteczko Dustbowl. Pasmo katastrof jest znakiem bożego gniewu i zwiastunem Apokalipsy. Ostateczna bitwa rozegra się w sercu imperium, zwanego Ameryką. Wraz z objazdowym wesołym miasteczkiem przybywa tu uzdrowiciel Ben Hawkins.

 • sezon 2
  Drugi sezon niezwykłego serialu, zrealizowanego z przepychem i charakterystyczną dla produkcji HBO dbałością o szczegóły. Walka dobra ze złem trwa, a prawdziwa magia ciągle istnieje...

 • "Carnivale" to historia cyrku, który wędruje przez Wielkie Równiny. Opowieść skupia się na tajemniczym osiemnastoletnim zbiegu o ukrytych zdolnościach, który przyłącza się do Carnivale'u, oraz charyzmatycznym, zagadkowym kaznodziei, których ścieżki się skrzyżują. 12-odcinkowy serial pokazuje świat globalnego niepokoju, gdzie zło powstaje a Wielki Kryzys powoduje ekonomiczne i społeczne spustoszenie w Ameryce.