PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=588905}
6,5 6 224
oceny
6,5 10 1 6224
Chichot losu
powrót do forum serialu Chichot losu

Od samego początku, od pierwszej sceny, autorzy mówią nam: "Tu nic nie jest na poważnie". Ani w pracy, ani w życiu prywatnym, a nawet w tak szacownej instytucji, jak prokuratura. Wszystko jest przerysowane, bo bajka ma być kolorowa.
Mamy się dobrze bawić i nie przejmować zbytnio, bo jak wiadomo, w każdej bajce ostatecznie królewicz ożeni się z królewną, a zła macocha będzie ukarana.
Polecam każdemu, kto potrafi zachować dystans i nie utożsamiać. Jak dla mnie - jeden z lepszych seriali. I pośmiać się można i łzę wzruszenia uronić. A o to właśnie chodziło. Morał sobie każdy sam dopowie.

Milanowa

Tyle że ten serial ma niewiele wspólnego z książkowym oryginałem na podstawie którego podobno powstał... To bardzo luuuuźna adaptacja.. Książka jest nieomal wybitna i oczywiście do maksimum realistyczna. Serial to nie strawna komercyjna papka . Nie wiem jak można tak było popsuć taki POMYSŁ... Pełnometrażowy film, wierny książkowemu pierwowzorowi miałby szansę być arcydziełem polskiego kina... A tak mam słabiutki serialik, który ratuje udział dzieci które nieźle grają (ale mógłby lepiej ale im nie dano...) oraz w dużo mniejszym stopniu - wątek atmosfera pseudo-kryminalna. no i niestety czas powstania serialu wymusił wymyślanie jakiś zbędnych wątków piłkarskich...

Reasumując - książkę powinien przeczytać każdy, a od serialu trzymać się z daleka.

Milanowa

dokładnie, dlaczego ludzie chcą "realnych" seriali? Realne to mają życie. Serial ma być przerysowany, odskocznią od codzienności. Największe sukcesy odnoszą filmy i seriale, których scenariusz jest niemożliwy do zastosowania w rzeczywistości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones