PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104160}

Czarodziejka z Księżyca

Bishōjo Senshi Sailor Moon
7,5 25 045
ocen
7,5 10 1 25045
Czarodziejka z Księżyca
powrót do forum serialu Czarodziejka z Księżyca

Był takim pięknym i eleganckim ZŁYM. Miał w sobie coś takiego nawet wampirycznego.
Na scenach Bunny z nim to kazałam spadać Tuxido, żeby dupy nie zawracał;)

użytkownik usunięty
WhiteDemon

He he, mialam podobnie - to byl wedlug mnie najprzystojniejszy przeciwnik, byla taki elegancki i dystyngowany,ech.. :)

ocenił(a) serial na 10

Dokładnie tak, zawsze się mi się rozpaćkiwało mózgowie na jego widok, taka klasa:)
I żal mi go było, on tak tą Serenity kochał...

użytkownik usunięty
WhiteDemon

Mnie sie podobala nawet ta jego chora postawa (szczegolnie bylo to widac w mandze) - Niech sie pali i wali, byle tylko zdobyc Serenity.
Nic sie dla niego nie liczylo, poza ponownym zobaczeniem pieknej i niedostepnej Krolowej :)

To byla naprawde mega obsesja w jego wykonaniu - niewazne, ze widzial ja moze ze 2 razy w zyciu (zanim trafil na Czarodziejke z ksiezyca), ani tez to, ze Serenity miala juz meza i dziecko, a nawet gdyby nie miala to watpie, by zwrocila na niego swoja uwage.

Mimo wszystko byla to najciekawsza meska postac w Anime i Mandze. :)

ocenił(a) serial na 10

"Mnie sie podobala nawet ta jego chora postawa (szczegolnie bylo to widac w mandze) - Niech sie pali i wali, byle tylko zdobyc Serenity."

Haha, miałam tak samo ;)

ocenił(a) serial na 10
WhiteDemon

OMG Tak, tak! Ja go kocham razem z jego perwersyjno, zboczoną, gwałcącą stroną xD Całego jego kocham xD Nawet mi nie przeszkadzało, że chciał Usagi siła "wziąć" xD A właściwie... jakoś tak podobało mi się to xD Ja tam bym na jej miejscu się dobrowolnie zgodziła, po co się opierać xD On miał taką obsesję posiadania xD Lubię jego silny władczy charakter. Bardzo elegancki, dystyngowany, bardzo przystojny. Nie no ja na jego widok to miałam zawsze kisiel w majtach xD On taki majestatyczny... I jeszcze ta umiejętnośc hipnozy xD Zahipnotyzuj mnie Diamond xD Naprawdę on to był KTOŚ. Taki Facet przez duże F xD Boże ja nie mogę myśleć o nim bo mi wypływa z majtek xDDD

ocenił(a) serial na 8
into_the_moonlight

Diamond był the best. Uwielbiałam go :) Zresztą ja mam jakieś skrzywienie w psychice i kibicuję takim draniom jak: Diamond, Bohun i Upiór z opery.

użytkownik usunięty
Christine888

No to jest nas wiecej :)

ocenił(a) serial na 10
Christine888

Bohuna mało pamiętam ale z tego co pamiętam był zaje...#$@R$R

ocenił(a) serial na 8
into_the_moonlight

Mam takie pytanie. Nie chcę offtopować, ale nie mam wyboru. Kiedyś oglądałam na kasecie VHS film animowany o brązowowłosej dziewczynce. Była bardzo samotna, więc narysowała na kartce lalkę. Pewnego razu trafiła do sklepu z zabawkami ze swoim kuzynem(chyba). Tam znajduje taką samą lalkę, jaką narysowała. Wtedy zabawki ożywają i bawią się z dziećmi. Pamiętam jeszcze, że ta dziewczynka się skurczyła. Był tam taki zły pajac, który chciał się ożenić z tą dziewczynką i uwięził ją. Chciałabym dowiedzieć się jak ta kreskówka się nazywała.

użytkownik usunięty
Christine888

A pamiętasz jakieś inne szczegóły? Wbrew pozorom mogą być ważne. Czy dzieci są sierotami; które z nich jest starsze; czy któreś nosi okulary; czy ich stroje są z XIX wieku czy współczesne; czy kaseta była z lat 90 czy nowsza; czy był lektor, napisy, dubbing itd. I czy jesteś pewna, że to japońskie anime (np. język mówiony i wielkie oczy, a opening i tytuł w "krzaczkach", jak w "Muminkach" czy "Kapitanie Tsubasie"), a nie coś anglojęzycznego, bo wtedy to nie anime...

ocenił(a) serial na 8

Pamiętam, że chłopak był jej kuzynem. Byli pod opieką starszej ciotki. Nie była to miłą kobietą. Przypominała mi opiekunkę Marie z serialu animowanego "Podróż do serca świata". Chłopak nosił okulary i miał czarne włosy. Stroje z XIX-tego wieku. Wyglądało to na lata 90. Nie pamiętam, czy było to anime. Chyba, nie. Teraz sobie przypomniałam! Był tam lektor. Bohaterowie mówili po angielsku.

użytkownik usunięty
Christine888

Przykro mi, że nie potrafię Ci pomóc, zwłaszcza jeśli to prawdopodobnie nie jest anime. Pozdrawiam

Christine888

Jeśli dobrze pamiętam, to to był odcinek jakiegoś serialu (który leciał na TVP z dubbingiem) - pamiętam, że w podobnej konwencji (od czasu do czasu pojawiały się stronice książki, która niby opowiada o wydarzeniach z tego filmu) widziałam inną opowieść: o rodzinie, która znalazła się na bezludnej wyspie. Niestety nie znam tytułu żadnej z tych opowieści.

ocenił(a) serial na 10
Christine888

O ja mam te samo skrzywienie i myślę że wszystko zaczęło się u mnie właśnie od Diamonda, fascynacji z dzieciństwa.:) Do tej boskiej trójki którą wymieniłaś ja jeszcze dodałam sobie Littlefingera, moją ulubioną postać z GoT i świra z podobną do Diamonda (najpierw "Matka" - Serenity z przyszłości, potem "Córka" - Bunny z teraźniejszości^^) obsesją, tam to akurat Catelyn/Sansa.

ocenił(a) serial na 10
Christine888

Ojej, zapomniałabym o Jareth'cie, Królu Goblinów z filmu Labirynt! <3

ocenił(a) serial na 10
into_the_moonlight

Pamiętam do dziś jaka byłam wściekła gdy Diamand chciał pocałować Bunny i wtedy zjawił się Mamoru z tą przeklętą różą. Normalnie wrzasnęłam do ekranu

TAKSIDO WEŹ SIĘ WYNOŚ, PRZESZKADZASZ TYLKO DURNIU WSZYSTKO ZEPSUŁEŚ! ON MIAAAŁ JĄ POCAŁOWAĆ!!!^^

Ach, dziecięcych wspomnień czar ;)

ocenił(a) serial na 10
WhiteDemon

hahaha witaj w klubie!

ocenił(a) serial na 10
into_the_moonlight

:))
Serio, miałam ochotę wyrwać mu kłaki.

into_the_moonlight

O LOL należy ci się nagroda za najbardziej perwersyjne, komiczne wyznanie na jakie natknąłem się w tym tygodniu w internetach xD

ocenił(a) serial na 10
rozkminator

okej :D

ocenił(a) serial na 9
WhiteDemon

Jeśli chodzi o adoratorów Usagi, to ja uwielbiam Seiyę, no i oczywiście Mamoru. Diamond też miał charakterek, ale on jest jako trzeci na mojej liście. :-P

ocenił(a) serial na 8
karoman4

http://0lesya.deviantart.com/art/Prince-Diamond-and-Princess-Serenity-Dark-Moon- 452498260
Ciekawa koncepcja :)

ocenił(a) serial na 10
Christine888

Ojej, usunęli, co za perfidni ludzie ;)

ocenił(a) serial na 10
WhiteDemon

Odświeżyłam sobie i przypomniałam serię z klanem czarnego księżyca, fakt Diamond jest super, ale ja w ogóle lubię często czarne charaktery, innych złych z "Czarodziejki" też lubiłam w sumie.

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

Ja też większość, zresztą tak już mam, po prostu uważam czarne charaktery za ciekawe^^.

ocenił(a) serial na 10
WhiteDemon

No to tak jak ja. Może jestem jakąś ukrytą socjopatką :) A dla mnie byli nie tylko ciekawi, ale też po prostu fajni, tyle, że większości z Czarodziejki było mi żal. Zgadzam się, że Diamond jest miły dla oka wizualnie, i taki wyniosły, wampiryczny, Tuxedo nie był dla mnie fajny, jedynie w wersji Mamoru i jego spięcia z główną bohaterką.

ocenił(a) serial na 8
panna_x_filmweb

Pamiętam, że Tuxedo lubiłam tylko w 1 sezonie i na początku 2. Tęskniłam za nim jeszcze w Sailor Moon Stars.

Tak sobie myślę, że gdy Diamand dowiedział się o naszej czarodziejce po jej rozstaniu z Mamoru miałby większe szanse.
Kiedyś czytałam nawet fanfic, w którym lider Czarnego Księżyca incognito
zostaje chłopakiem Usagi, właśnie po tym zerwaniu. Szkoda, że nie był dokończony. Sailor Moon nie dowiedziała się w nim, kim naprawdę był Diamand.

Czytam też taki, w którym Saphiro po ataku Wisemana trafia do Usagi i zaczyna rozumieć fascynacje swojego brata, ponieważ sam jej ulega.

Najbardziej podobał mi " Loyalty". Diamand zabija Esmeraldę na oczach wojowniczek, z powodu jej porażek. Wtedy Sailor Moon wdaje się w rozmowę z nim, a on dostrzega w niej Neo Queen Serenity. Później porywa ją. Ona znajduje nić porozumienia z Saphiro. Potem książę zmusza Usagi do małżeństwa szantażem. I nie ma tam Wisemana :))

https://www.pinterest.com/pin/228135537349528957/

ocenił(a) serial na 10
Christine888

Ileż wersji :)

ocenił(a) serial na 8
panna_x_filmweb

Trochę tego jest:)

Christine888

Christine888, proszę podaj mi tytuły/linki do tych fanficów o Diamandzie. "Loyalty" znam, ale tych dwóch nie. Bardzo Cię proszę, z góry dziękuję :)

ocenił(a) serial na 8
rapsodia_3

https://www.fanfiction.net/s/2617348/1/Sapphire-s-Angel
(SaphiroxUsagi)
Nie pamiętam tytułu drugiego opowiadania.
https://www.fanfiction.net/s/11470123/1/Operation-Re-birth
Operation Re-birth również mi się podoba.

ocenił(a) serial na 8
WhiteDemon

https://www.zerochan.net/1918969#full
Niezły;)

Na zachodzie Diamand nie ma dobrej reputacji, pod odcinkiem, gdzie porwał Usagi połowa komentarzy była o tym, że chce ją zgwałcić, a druga to było gdybanie, jak Sailor Moon została przebrana w tę sukienkę, było tam wyraźnie sugerowane, że nasz książę osobiście zajął się tym. ( Ja jako dziecko miałam prosty sposób na wytłumaczenie tego - magia! Pstryknął palcami i pojawiła się piękna sukienka, nic więcej.) Włos się mi na głowie jeżył jak czytałam angielskie komentarze. Niezłą wyobraźnię mają tam.

Abstrahując od naszego ulubieńca, tu link do przepięknej czołówki zrobionej przez fana do Hasło brzmi: Sailor V ( dla niezorientowanych prequel Sailor Moon, trzy mangi opowiadające o przygodach Sailor V czyli Minako Aino).
Ten opening jest lepszy niż wszystkie openingi Sailor Moon razem wzięte!
https://www.youtube.com/watch?v=LfYOLBBRrgk
Tu druga, trochę zmodyfikowana wersja
https://www.youtube.com/watch?v=-lVgtrgn78s

ocenił(a) serial na 9
karoman4

Właśnie, Seiya! To jemu najbardziej kibicowałam, choć o ile pamiętam, okazał się... kobietą :) Mimo to, był dla mnie najfajniejszy, a Mamoru/Taxido to taka dupa wołowa według mnie :P

WhiteDemon

Też tak uważam.jakoś nie przepadałam za Taxudo Mask i kibicowalam każdemu kto starał się o względy Usagi.nawet Diamandowi.

WhiteDemon

Wiem, że odpowiadam już po latach... Ale jako, że odświeżam sobie po kolei stare Sailor Moon mogą powiedzieć tylko tyle, że nijak się nie zgadzam. ;P Książe Diamond chciał pocałować Usagi wbrew jej woli, co sugerują łzy dziewczyny gdy ją do tego przymusza... innymi słowy molestował ją seksualnie, na co chłopak dziewczyny dostaje wkur...wa i naturalnie ją ratuje z tego. Bo z tego co wiem... Kylo Rena z Star Wars nie lubisz właśnie dlatego, że też "molestował" Rey a fani nad siłę ich łączą, więc... jednego oprawcę lubisz, drugiego nie? :D Oczywiście Diamond jest ekstra i Kylo Ren to przy nim dupa wołowa, ale jest ekstra jako "czarny charakter" villain i o tym należy pamiętać.

BTW... Chyba jestem jedyna co lubi Mamoru ze starego anime. Chłopak ma swój nieidealny charakter, jest ludzki, potrafi być wredny, ale nie jest w żaden sposób zły... nie jest romantyczną pacynką, swoich uczuć nie manifestuje, ukrywa je głęboko w sobie przez co sprawia wrażenie wręcz mężczyzny bez uczuć (co baaardzo kontrastuje zwłaszcza ze skrajnie ekstrawertycznym i uczuciowym charakterkiem Usagi ze starego anime), a jeśli płacze to w na maksa ekstremalnych chwilach. Mi to pasuje. I szczerze mówiąc nie rozumiem, dlaczego ta postać nie zawsze jest lubiana w fandomie... A, że "Ciepłe kluchy"? To raczej Mamoru z Crystala. Jest tak "boski i kochany"... że nudny. :P

ocenił(a) serial na 10
cloe4

Ym nie. Kylo Rena nienawidzę za to że morduje każdego kto stoi mu na drodze, nie ma żadnych skrupółów, myśli tylko o własnej dupie i jest mentalnym śmieciem. Aco najśmieszniejsze grono osób broni go jakby był niewinnym chłoposzkiem którego największą zbrodnią jest np. kradzież jabłek z sadu wiekowej sąsiadki; co jest imo żenującym podejściem.
I ciut załamuje mnie Cleo że nawet Tobie muszę tłumaczyć wielką różnicę. Diamond chciał tylko pocałunku. Fakt, Usagi nie miała ochoty i się rozpłakała. Chciał ją zmusić i to było nieładnie. ALE. Kylo po prostu zgwałcił umysł Rey. Zajrzał jej do mózgu, co sprawiło jej potworny ból. Rey płacze z bólu i w lesie i na przesłuchaniu. Ten gnojek przykładał jej płonący miecz do szyi, zabił na jej oczach własnego ojca z którym ona się zaprzyjażniła. Próbował zamordować jej przyjaciela Finna, wreszcie próbował zamordować ją samą. Przy czym Diamond ma ten plus że poświęcił dla niej życie.
Ren zbokol nie ma startu do księcia Czarnego Księżyca.

ocenił(a) serial na 10
cloe4

Zresztą chyba podkresliłam że Diamand był eleganckim złym. Kylo to zupełny prymityw bez krzty klasy.
I nie mówię że Mamoru był be. Tyle że ja trochę oddzielałam jego wersję "zwyczajną" od "wypasionej". I mnie właśnie wkurzał jako Tuxido bohater. A gdy się przekomarzali z Bunny jako normalsi to było smaczne.
Inna sprawa że musiałabym sobie odświeżyć serial, bo teraz to grzebie w zakamarkach pamięci.;p

WhiteDemon

Diamand był prędzej kimś w rodzaju Anakina z "Zemsty Sithów" i fakt oddał życie dla osoby, którą kochał. Znaczy, ja nie mówię, że nie lubię tej postaci. :P Kylo Rena akurat też mocno nie znoszę i chyba o tym wiesz.

Co do przekomarzania... Kocham te sceny. <3
https://www.youtube.com/watch?v=wtujgvD5npQ
"Odango atama" rządzi. :P

ocenił(a) serial na 10
cloe4

Wybacz, już jestem tak przyzwyczajona do wysłuchania niezwykle mętnej i niczym racjonalnym niepopartej obrony mordercy Hana wśród wiadomego fandomu że już by mnie nic nie zdziwiło.
PS. Anakin przecież też oddał, za Owoc Miłości ;)

Taaak, ich kłótnie były boskie <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones