PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470293}

Czas honoru

8,0 87 352
oceny
8,0 10 1 87352
Czas honoru
powrót do forum serialu Czas honoru

Cytat z wikipedii:
Bronek Woyciechowski „Czarny” – porucznik Wojska Polskiego, narzeczony Wandy Ryszkowskiej. Przed wojną oficer rezerwy. Najpierw był egzekutorem w ZWZ, później pracował z przyjaciółmi w oddziale specjalnym. W 1944 awansowany na kapitana (w VI serii konsekwentnie tytułowany porucznikiem). W 1945 prowadzi dalszą walkę w szeregach Delegatury Sił Zbrojnych na Kraj. W 1946 wysłany z Londynu do Polski z misją zabicia dawnego konfidenta Gestapo, Antoniego Karkowskiego.

Kwiecień 1944 sezon IV odcinek 1 - do lasu przychodzi Krawiec, gratuluje awansu Bronkowi i Jankowi, wychodzi na to, że Bronek jest już kapitanem, 3 miesiące później w powstaniu tytułuje się porucznikiem.
Nie rozumiem tego, to samo jest z Władkiem, który we Włoszech na mundurze ma nawet 3 gwiazdki, a w V i VI serii znów jest porucznikiem, aczkolwiek w VI serii Pułkownik (ten z Anglii nie pamiętam nazwiska; zdrajca, zostawia Michałowi list po brawurowej śmierci) tytułuje go w pewnej scenie "kapitan Konraski?", akcja przygotowana do odbicia znanego Fizyka.
Co o tym powiecie

ocenił(a) serial na 10
Xylon

Wtedy nie było jakieś róznicy w stopniach w porównaniu z dzisiejszymi czasami?

ocenił(a) serial na 5
Xylon

Po prostu scenarzystom się pokiełbasiło. Stopnie wojskowe w ogóle są traktowane jak piłeczki do żonglowania. A poza tym scenarxzyści widać doszli do wniosku, że panienki zapatrzone w błękit oczu Maćka Zakościelnego albo w ciemne źrenice Janka Wieczorkowskiego i tak nie słuchają dialogów, a naweyt jeśli, to nie zauważą drobnej różnicy miedzy kapitanem a porucznikiem... :D

Carmina

No cóż, dla mnie jak i innych pasjonatów są to karygodne błędy, rażące po uszach każdego fana.

ocenił(a) serial na 5
Xylon

Mnie też rażą. Ale ja nie jestem gimnazjalistką wzdychającą "Jakie on ma cudowne oczy" po każdym ujęciu z ulubieńcem w roli głównej. Zbyt długo interesowałam się historią, by mi nie przeszkadzało tak lekceważące traktowanie faktów...
A na marginesie: po informacji o awansie Bronka i Władka nie oglądałam jednego odcinka i jak usłyszałam, że nadal mówią do nich dawnym stopniem, byłam przekonana, ze tuż po awansie zaliczyli po prostu degradację, za jakąś samowolną akcję czy coś takiego... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones