PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470293}

Czas honoru

8,0 87 356
ocen
8,0 10 1 87356
Czas honoru
powrót do forum serialu Czas honoru

Karkowski

użytkownik usunięty

Mnie zastanawia się dlaczego akurat Bronek najbardziej chciał dopaść Karkowskiego czy tylko
dlatego że spotkał go w Anglii czy jeszcze z jakiegoś innego powodu.Janek potem nie żył to
wiadomo,ale najpierw na Powstaniu miał kontakt tylko z Michałem i Celiną,scen z Bronkiem nie
ma.Czy on potem dostał przydział do zespołu Bronka,bo Michał kupował broń od niego wiedział o
jego zaprzysiężeniu a czy macie jakieś hipotezy dlaczego Władek czy Michał aż tak go nie chcieli dopaść?

ocenił(a) serial na 10

Bo Bronek to likwidator dla Polskiego państwa podziemnego

użytkownik usunięty
Bogdan4674

Tak tylko to nie było że przyjechał do Polski i dostał rozkaz likwidacji Karkowskiego tylko sam się o niego prosił,owszem istotne jest to że na niego wpadł w Anglii,ale zastanawiam się czy tylko dlatego,przecież obaj wyglądali jakby dobrze się znali.A w pierwszych odcinkach miał sceny tylko z Michałem i Celiną więc kiedy poznał Bronka dla mnie że potem dołączył do jego oddziału byłoby świetnym wytłumaczeniem dlaczego akurat on a nie np Władek chciał go dopaść.

Przez Karkowskiego zginie Bambo.

użytkownik usunięty
Jordan66

Tak,tylko dalej zastanawiam się dlaczego np Karkowski który ma brać udział w Powstaniu zamiast na miejscu zbiórki,albo już powinien walczyć siedział sobie w garniturze z kochanką w kawiarni,Michał go spotkał i powinien już coś z tym zrobić.A on poszedł jakby to było normalne.

Na pewno Michał go widział ? Wyglądało jakby Karkowski specjalnie się przed nim uciekał wzrokiem.
W ogóle początek powstania to niewypał w tym serialu.

użytkownik usunięty
Jordan66

Może masz rację,w każdym razie dziwne że Powstanie się zaczęło a ten w garniturze kawę pije.Poza tym nie wiem jak ma walczyć w Powstaniu będzie strzelał do Niemców i obrywał od Polaków bo na to wychodzi.

Będzie markował walkę jak Małaszyński a kiedy Powstanie będzie już przegrane to będzie chciał się przedostać na stronę Niemców a wtedy Bambo za nim poleci i zginie.

użytkownik usunięty
Jordan66

a w którym to będzie odcinku?

Dokładnie nie wiem.

użytkownik usunięty
Jordan66

Widział go na pewno. W piątym odcinku Karkowski zgłosi się do ich grupy (było w zwiastunie).

użytkownik usunięty

Do grupy Władka?a Michał do niej chyba nie dołączy?

użytkownik usunięty

W zapowiedzi było tylko, że powie w stronę Michała, że chce się przyłączyć.
kinoman.t v/ czas-honoru-2008/ s07e04/ kamien-na-kamieniu możesz zobaczyć po 40. minucie.

użytkownik usunięty

Tak,jak kupowali broń było że chce się przyłączyć ale dalej nie wiadomo do którego oddziału go przydzielą,Władka,Bronka czy jakiegoś innego.

Na początku 6 sezonu Bronek mówi, że miał go zlikwidować w 1943 roku.

użytkownik usunięty
janosik6

to jak miał go zlikwidować w 43 r to jakim cudem w 44 r bezkarnie wstąpił do Powstania?

janosik6

Może miał ale nie wiedział jak wyglądał ?

użytkownik usunięty
Jordan66

trochę naciągane,Karkowski jakby już wcześniej był do likwidacji raczej nie ryzykowałby,myślę że zdemaskowany zostanie w Powstaniu.

Może nie wiedział że go rozpracowali wcześniej, wtedy to Reiner by go nie posyłał do Powstania.
A Bronek nie znał jego twarzy bo dostał tylko nazwisko i adres na wyroku.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Ale mi się to wydaje dziwne w sezonie 6 Michał wyglądał jakby go nie znał

maciekd_filmweb

To z kolei dziwniejsza sprawa.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Właśnie, może to zwykłe przeoczenie scenarzystów

użytkownik usunięty
Jordan66

Może było tak jak piszesz,ale nie zmienia to faktu że dziwne to poza tym wtedy przez złą komunikację bo tak można to określić że Michał pomaga przyłączyć się facetowi co go Bronek miał zlikwidować.W końcu gdyby go zlikwidował,albo zdekonspirował dużo mniej szkód Niemcy by zrobili.

Jordan66

Bronek na pewno dostał zdjęcie Karkowskiego, tak jak dostawał zdjęcia innych swoich celów, zresztą sprawdziłem teraz specjalnie i mówił że miał go zlikwidować w 1943 ale mu uciekł, więc go widział.I nie był to zwyczajny konfident tylko ktoś kto wsypał ponad setkę polaków i niejakiego "Kira" czyli odpowiednika gen. Stefana Grota-Roweckiego ps. Grot.

janosik6

Tak mi się jeszcze przypomniało, że Karkowski miał walczyć w powstaniu w mundurze SS po stronie Niemców.

użytkownik usunięty
janosik6

on chyba w czasie Powstania zmienił drużynę najpierw miał udawać że walczy dla Polski.

janosik6

Ale póki co Bronek nie widział w tej serii Karkowskiego - a Michał widział go w 43 ?

Jordan66

tego nie wiadomo, ale jakby go widział to raczej nie kupiłby od niego broni.

janosik6

Michała i Władka nie było chyba w 43 w Polsce nawet.

użytkownik usunięty
janosik6

To się wyjaśniło że Karkowski już został zdemaskowany i to przez niego wtedy Niemcy ostrzelali Akowców.Faktycznie typ jechał na nieprawdopodbnym farcie dwóch Polskich egzekutorów zginęło a ten śmieć przeżył.

użytkownik usunięty
janosik6

To się wyjaśniło że Karkowski już został zdemaskowany i to przez niego wtedy Niemcy ostrzelali Akowców.Faktycznie typ jechał na nieprawdopodbnym farcie dwóch Polskich egzekutorów zginęło a ten śmieć przeżył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones