PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35155}
7,6 86 483
oceny
7,6 10 1 86483
6,9 12
ocen krytyków
Czterej pancerni i pies
powrót do forum serialu Czterej pancerni i pies
duzybigben

Czterej Pancerni i Pies.

ocenił(a) serial na 3
duzybigben

Stawiam na Stawkę. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Pancerni są obciążeni wyjątkowo natrętną, nieznośną dla mnie propagandą wiecznej przyjaźni Z Sowietami. Serial przypomina do złudzenia socrealistyczne laurki, na których dzieci państw komunistycznych trzymają się za rączki, śpiewając piosnkę ku czci wujka Stalina. Nie cierpiałem tego serialu już we wczesnym dzieciństwie, wyczuwając w nim propagandowe oszustwo, przeznaczone dla dziecka - czyli dla mnie.
Kloss - serial napisany według najlepszych wzorców hollywoodzkiego kina sensacyjnego - ideologizowania jest niemal całkowicie pozbawiony, co świadczy tylko na jego korzyść.

użytkownik usunięty
fender31

Trochę racji w tym jest, szczególnie zważywszy na: "W odc. 6 "Most" "Rudy" zostaje uszkodzony przez minę, a załoga musi spędzić kilka miesięcy w szpitalu. W owym czasie była to próba "wyjaśnienia", dlaczego Armia Czerwona nie pomogła powstańcom warszawskim w odbijaniu lewobrzeżnej części miasta (ofensywę wstrzymano wówczas aż do stycznia 1945 roku)." No ale Kloss to radziecki szpieg co już wielu tu napisało.

ocenił(a) serial na 10
fender31

GDYBY NIE TA PRZYJAŹŃ CO JĄ KRYTYKUJESZ TWOI WSTĘPNI MIELIBY "WCZASY" W AUSCHWITZ

ocenił(a) serial na 8
duzybigben

Ja wolę "Czterech pancernych...". co do postu "fendera31"...Tak samo jak "Czterej...",tak samo "Stawka..." jest o wieczystej przyjazni z Sowietami. Przecież Kloss,to sowiecki agent,współpracujący z polskim podziemiem.

pablo75

Wolę Stawkę, bo fabuła jest w niej głębsza niż w pustych bataliach z głupimi przeciwnikiem.

PS Jak byłem młodszy też wolałem pancernych :P

ocenił(a) serial na 10
masteroforion

Ale to kompletnie inne seriale.W jednym akcja, w drugim intryga. Nie można ich porównywać, a oba są świetne

ocenił(a) serial na 10
duzybigben

Czterej Pancerni i Pies jak dla mnie najlepszy serial.

Natasza882

uwielbiam jedno i drugie!;)

ocenił(a) serial na 8
michriutka

Czterej Pancerni i Pies

ocenił(a) serial na 9
duzybigben

Czterej Pancerni i Pies

Kloss jest świetny, ale nie aż tak poruszający dla młodego serca. ;)

ocenił(a) serial na 9
Victor_Fw

Czterej pancerni... zdecydowanie, chociaż Kloss też jest spoko :)

ocenił(a) serial na 6
pawel_b007

Klos też pracował dla komuchów(bo dla kogoż innego?)
Skoro jeździ się po Zacharskim to nie ma co odpuszczać Klosowi:D.

ocenił(a) serial na 8
duzybigben

Jedno i drugie :)

duzybigben

Bez jaj, tylko STAWKA !!! W każdym odcinku inna laska kręci się przy Klossie, tego nie można przeoczyć !! Akcja przenosi się z jednego miejsca Europy w drugie, a w Pancernych ciągle tylko przez jakieś lasy do Berlina...

ocenił(a) serial na 8
duzybigben

jedno i drugie tak samo

ocenił(a) serial na 7
duzybigben

Czterej pancerni i pies, ale Stawka zaraz po tym :)

eagee

4 Pancerni i Pies

ocenił(a) serial na 9
duzybigben

czterej pancerni i pies

duzybigben

czterech z psem.

helsinger

Stawka. Pancerni i Janosik zawszę mnie drażnili przez ten ich humor i styl. Nie umiem tego nazwać. "Stawkę..." nie dawno obejrzałem ponownie i to wszystkie odcinki.

duzybigben

Dla dzieci lepsi "Czterej pancerni", a dla młodzieży i dorosłych "Stawka". "Pancernych" oglądałem i lubiłem mając 6-7 lat, potem z tego wyrosłem. Ze "Stawki" wyrosłem dużo później.

ocenił(a) serial na 10
Trojden

To co piszesz to akurat prawda.

ocenił(a) serial na 10
duzybigben

Dla mnie oba są genialne tylko kompletnie inne

duzybigben

"Stawka większa niż życie".
Oglądam ją co kilka lat (wszystkie odcinki) - wciąż wciąga.
"Czterech pancernych i psa" widziałam raz jako dziecko i nigdy nie obejrzałam ponownie. Ta słodka przyjaźń polsko-radziecka, głupi do bólu Niemcy, wojna to wielka przygoda, itd. Niby przygodówka, ale wszystko to było jakieś takie proste i łapotologiczne.
W "Stawce..." świetny scenariusz, reżyseria, montaż i muzyka, wciągająca akcja, intrygi, Polak-szpieg, Niemcy nie są głupkami, Rosjanie pojawiają się w tle bodajże tylko w dwóch odcinkach (pierwszym i ostatnim), akcja dzieje się w całej Europie. Kilka razy są wzmianki o współpracy z AK, rządem brytyjskim, amerykańskim. Do dziś zastanawiam się jak cenzura przepuściła zdanie "Perfidię bolszewików znamy nie od dziś". ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones