PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35024}
7,6 20 111
ocen
7,6 10 1 20111
Daleko od szosy
powrót do forum serialu Daleko od szosy

Ania i Leszek

ocenił(a) serial na 8

Należę do osób, które oglądały pierwszą emisje serialu "Daleko od szosy", a potem następne ... Bardzo są mi bliskie losy bohaterów serialu, który za każdym razem przeżywam na nowo i z sentymentem wspominam tamtą Łódź (mieszkałam wówczas i nadal mieszkam na jej obrzeżach) . Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu można było znaleźć się w miejscach wyjętych wprost z lat 70-tych, z okresu powstania serialu. A i dziś przechodzę obok miejsc, gdzie spotykali się bohaterowie- dom rodzinny Ani przy Narutowicza 79 (zachowany w prawie nie zmienionym stanie), kilkadziesiąt metrów dalej Wydział Chemii (dokładnie taki sam !), gdzie Ania miała zajęcia, Plac Dąbrowskiego skąd odjeżdżał autobus Leszka-też bz, Kawiarnia Irena (funkcjonowała jeszcze kilka lat temu), Dworzec Kaliski - pamiętam ten drewniany, trasa autobusu 51 do Łagiewnik, Lecznica przy Piotrkowskiej 3 , gdzie Ania dowiedziała się że jest w ciąży ( ja także w tym samym miejscu :) , łza się kręci... Moje dużo młodsze koleżanki w pracy przepadają za tym serialem. A ja , cóż - to kawałek mojego życia...
Pozdrawiam serdecznie :)

ocenił(a) serial na 10
kosmitka22

To co Napisałaś to w 100% są też moje odczucia. Identyfikuję się z tym filmem i z miejscami, które w nim się przewijają . Gdy serial był emitowany pierwszy raz miałem lat 15. Oglądałem każdy odcinek(wtedy chyba nie było powtórek). Często przejeżdżam ul.Narutowicza i zawsze zwalniam lub się zatrzymuję w tych miejscach żeby choć na chwilę znaleźć się w tamtych czasach. Do kawiarni Irena chodziłem czasem z Rodzicami, a później na dyskotekę do "Domino". Teraz niestety jest sklep. Ale miejsca jako takie są w niezmienionym stanie. Takiej Łodzi już nie będzie, dlatego Zajrzyj na stronę www.filmowalodz.pl/pages/filmy/dalekoodszosy.html, a nie pożałujesz. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
kosmitka22

W jednym z odcinków widać też centrum Chorzowa sprzed przebudowy (zanim powstała estakada).
Do serialu ma również ogromny sentyment, oglądałam go z dziesięć razy już chyba i pewnie jeszcze zobaczę.

dwa_warkocze

Wiesz może co to za "piec hutniczy" w centrum miasta, widoczny w scenie gdy Leszek przybywa na Śląsk??

lukaszlublin

witam kocham ten film siedzi we mnie cały czas najbardziej lubię odcinek 3 i 7 powiedzcie mi jakies informacje ciekawostki o tym filmie.Co się dzieje z serialową Anią panią Ireną dzięki jej grze ww tym filmie odczuwam sens życia odpiszcie żałuje że tak późno sie urodziłem ale i tak chcialbym zobaczyc jezeli jeszcze istnieje te miejsce na wsi gdzie leszek z anią siedzieli na konarze drzewa nad woda odpiszcie gdzzie to jest pozdrro

ocenił(a) serial na 10
dzyndzej

p. Irena jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Łódzkim. Oto link:http://www.uni.lodz.pl/ludzie/wyszukiwarka,szczegoly,2562.

ocenił(a) serial na 9
lukaszlublin

Nie wiem, ale skoro w centrum Chorzowa go widać, to pewnie z (nieczynnej już) Huty Kościuszko.

ocenił(a) serial na 8
kosmitka22

http://cuiwe.uni.lodz.pl/galeria/ - czy wśród osób na zdjęciach jest Pani Irena? Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
kosmitka22

http://www.polskieradio.pl/trojka/wiadomosci/artykul89549.html - a to krótka wypowiedź sprzed kilku miesięcy, po śmierci reżysera "Daleko od szosy" Zbigniewa Chmielewskiego ...

kosmitka22

Według mnie nie ma Pani Ireny na tych fotkach. Natomiast głos Pani Ireny w udzielonym wywiadzie pozostał niezmienny, brzmi tak samo ciepło jak 3 dekady temu ...:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones