PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35024}
7,6 20 085
ocen
7,6 10 1 20085
Daleko od szosy
powrót do forum serialu Daleko od szosy

Witam Forumowiczów. Ja w swoim życiu już chyba 4 lub 5 razy oglądałem serial "Daleko od szosy" i za każdym razem z niesłabnącym zainteresowaniem jakbym go oglądał poraz pierwszy.Choć znam większość scen na pamięć.
Coś w nim jest...
Długo się zastanawiałem co teraz robi p.Irena Szewczyk - bo w zasadzie dobrze Ją kojarze jedynie z tego serialu. Pozostali głowni aktorzy przewijali się w różnych innych produkcjach.
Moją ciekawość w części zaspokoiły informacje, które odnalazłem w danych o aktorach zawartych na płytach DVD z w/w serialem.
Dowiedziałem się,że p.Irena jest pracownikiem naukowym UŁ od 1994r i to tyle.
Czy ktoś z Was może ma z Nią kontakt?

Pozdrawiam wszystkich fanów oraz aktorów serialu - o ile czytają to forum

ocenił(a) serial na 10
walker73

Witam!
Też bym to chciała wiedzieć, bo na żadnych stronach nie ma o tym ani słówka.Mogli by dać jakieś nowe zdjęcia i coś więcej o pani Irenie. Jak byś coś się dowiedział to proszę o kontakt.

ocenił(a) serial na 10
Mistrzu77

a co zakochaliscie sie w niej macie jej foteeeee

http://www.rytwiany.com.pl/UserFiles/Image/skarbnik.JPG

konrii_2

to nie ona!!!!! rytwiany to jest jakas gmina a nie UŁ ehhh

ocenił(a) serial na 10
electronique

W internecie nie ma ani jednego aktualnego zdjęcia pani Ireny. Ostatnio nabyłem cały serial dla przypomnienia i mnie natknęło na szukanie. Ta fotka zapodana przez kolege to fota jakiejś urzędniczki o zbierznym nazwisku i imieniu. W ogóle nawet starych fotek p. Ireny nie ma zbyt wiele w necie. Szkoda... może ktoś uniwerku łódzkiego się zlituje i napisze więcej informacji o pani wykładowczyni... o fotce nie wspominając, bo ciekawość pewnie nie tylko mi nie daje spokoju ;P.

Pozdrowienia dla fanów "Daleko od szosy"

legiafani

Tez bardzo nad tym ubolewam,zżera mnie ciekawosc jak wyglada teraz pani Irena :) pozdrawiam

electronique

Z panią Ireną, a właściwie z dr Ireną Szewczyk- Kowalewską, miałam zajęcia na pierwszym roku. Do tej pory je pamiętam... Jest naprawdę fantastyczna! Śliczna, mądra, z poczuciem humoru i niesamowitą charyzmą! Czekam na kolejne zajęcia!

konrii_2

tam jest Mirosława Szewczyk i jest skarbnikiem Gminy hahhha a Pani Irena Szewczyk wyklada na Uniwersytecie Lodzkim

walker73

Witam ponownie i ciesze się,że na forum zapanowało ożywienie związane pewnie z emisją serialu w TVP.
Ja już też wielkrotnie szukałem bieżących informacji nt. p.Ireny no ale dowiedziałem się tylko tyle,że faktycznie ma teraz podwójne nazwisko Szewczyk-Kowalewska i jest dość intensywnie udziela się na polu naukowym.
Google zdjęć współczesnych p.Ireny nie znajduje. Wielka szkoda,że taki talent połączony z nietuzinkową urodą został stracony dla filmu.
No ale z tego co czytam jest też doskonałym pracownikiem naukowym UJ i pedagogiem.
Może jeszcze kiedyś jakiś reżyser przypomni sobie o niej i zaproponuje jej coś na tyle interesującego,że choć na chwile wróci do filmu.

Pozdrawiam

walker73

Faktycznie tak jest. Jest pracownikiem naukowym - adiunktem UŁ - jeśli nie wierzycie możecie nawet znależć grafik wykładów / laboratoriów które (mało tego godziny kunsultacji w pok. 203). prowadzi na Uniwersytecie Łódzkim zajęcia m. in. z przedmiotów typu "emisja głosu" albo "Z przygotowania teatralnego" itp. nie pamietam w tej chwili. Jak "boga kocham" jej dalszy los bardzo przypomina fabułe filmu "Daleko od Szosy" - coś w tym było albo coś w tym jest. Wszystkim strapionym rodzicom swoimi starszymi pociechami - polecam ten film. Jeszcze raz gratulacje dla Pani Ireny (Ani) i pana Kszysztofa (Leszka) - oddany entuzjasta serialu - Marcin Brodka
P.S. Specjalne podziękowania dla TVP za przypomnienie tego serialu w ostatnich dniach (jednak konkluzje na ten temat pozwolicie że nie będę publikował) a mój adres internetowy to mbrodka@polsl.pl. nr GG 3053189 vel marcin. A tak apropos - jak ktoś to już powiedział na łamach filmwebu - też roponuje a nawet nalegam na "benefis" z okazji 60-lecia w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Pani Ireno (Aniu) - bardzo prosimy !!!

walker73

Witam,
jestem byłą studentką Pani Ireny... i muszę przyznać, iż niewiele się zmieniła, nadal jest piękną, kobietą o czarującym uśmiechu. Ponadto jest niesamowicie kompetentnym wykładowcą i niezwykle empatyczną osobą. Była naszym opiekunem roku i bardzo się wszyscy ze sobą zżyliśmy.. mam jedną fotkę z naszego wspólnego przedstawienia, które przygotowalismy na fuksówkę..ale wybaczcie... technicznie jestem "gamoniem" i nie radzę sobie z przesyłaniem zdjęć.. pomysł z jubileuszem jest świetny i na pewno pojechałabym do Krakowa..myślę, ze Wy też!!! Fajnie byłoby się spotkać:) Zatem do zobaczenia i przy okazji Wesołych Świąt!

ocenił(a) serial na 10
dariamod

Hej mam prośbę pozdrów pania Irenę i podziękuj jej w moim imieniu za
wkład jaki włożyła w filmy w których grala a w szczególności za serial
"Daleko od szosy". Byłbym wdzięczny :) Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
dariamod

http://cuiwe.uni.lodz.pl/galeria/ - czy wśród osób na zdjęciach jest Pani Irena? Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 10
kosmitka22

ja mysle zdjecie nr 4 za tym gosciem

bucuwa

Nie, na zdjeciu nr 4 to nie jest Pani Irena. I wśród tych fotek w ogole jej nie ma, ponieważ to są zdjęcia dotyczące pedagogiki społecznej, a Pani Irena wykłada emisję głosu i ze społeczną nie ma nic wspólnego.
http://wnow.uni.lodz.pl/doc/relacja20.pdf Pierwsze zdjęcie (takie grupowe) i Pani Irena jest piątą kobietą od prawej strony, ma krótkie włosy i jest w jakiejs takiej szarawej kurteczce, obok niej stoi kobitka w dłuższych blond wlosach w zielonkawej tunice.
Już chyba dokladniej opisać nie mogłam :P Wiem, że wątek był sto lat temu, ale dopiero teraz na niego trafiłam, więc... może ktoś jeszcze kiedyś bedzie chcial wiedzieć :P

ocenił(a) serial na 10
veroniqa

Mimo, że to już starsza pani to nadal podobna do siebie. :) Dzięki za foto. Tutaj wycięta pani Irena http://desmond.imageshack.us/Himg14/scaled.php?server=14&filename=irenal.png&res =landing

Telewidz

super sobie przypomniec szkoda ze nosi sie krotko i chyba ma siwe wlosy bo gdyby miala troche dluzsze blond odmlodzilaby sie o 10lat :)) ale ma juz 64lata ale ten czas leci...............

klauda

szkoa ze Pani dariamod nie dodala innej fotki:(

ocenił(a) serial na 10
Telewidz

Co jest z linkiem? nie mogę włączyć, macie może jakieś inne wyraźniejsze zdjęcia serialowej Ani ?

veroniqa

Niestety linki nie działają po tak długim czasie od zamieszczenia ich tutaj...
Ja również wielokrotnie szukałam w miarę współczesnych zdjęć Pani Ireny Szewczyk-Kowalewskiej, ale bez powodzenia. Czy ktoś mógłby jeszcze raz wkleić link do fotek wykładowców UŁ? Nawet jakieś grupowe, może ktos z bylych studentow jest w posiadaniu?
Serial uwielbiam, zawsze do niego wracam ilekroć jest emitowany w tv....

ocenił(a) serial na 8
moniakon

Zdjęcie jest w internecie na fb na fanpage daleko od szosy. Dodatkowo jest dostepne zdjęcie z artykułu w gazecie z 95 ;)

ocenił(a) serial na 10
Pelarognia

https://www.facebook.com/261939413955019/photos/a.452499678232324/59225869425642 1/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones