PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 459
ocen
7,5 10 1 39459
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu

PROMO

http://www.youtube.com/watch?v=qwER3NM9pDU

Odcinek będzie wyemitowany za dwa tygodnie, czyli 30 listopada.

no_bo_co

42. GALA ROZDANIA AMERICAN MUSIC AWARDS - 23 listopada 2014 r.
4x09 - 30 listopada 2014 r.
4x10 - 07 grudnia 2014 r.
4x11 - 14 grudnia 2014 r.

(11 tygodni przerwy)

4x12 - 01 marca 2015 r.
4x13 - 08 marca 2015 r.
4x14 - 15 marca 2015 r.
4x15 - 22 marca 2015 r.
4x16 - 29 marca 2015 r.
4x17 - 05 kwietnia 2015 r.
4x18 - 12 kwietnia 2015 r.
4x19 - 19 kwietnia 2015 r.
4x20 - 26 kwietnia 2015 r.
4x21 - 03 maja 2015 r.
4x22 - 10 maja 2015 r.

no_bo_co

Marzę by Elsa wróciła po tym całym "Frozen arc" lub chociażby wspomniano, że spotkała kogoś takiego jak Jack Frost i się w sobie zakochali. To było by po prostu... miłe.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Czyżbyś się naoglądał tego typu filmików? http://www.youtube.com/watch?v=YtfHEtH93kU :P

no_bo_co

Nie i pierwszy raz widzę taki filmik. Przypomniałem sobie tylko "Strażników marzeń".

ocenił(a) serial na 8
michu1945

To by było więcej niż miłe. To by było magiczne. Ale nie chcę żeby o tym wspominano, bo będę miała uczucie niedosytu, chcę to zobaczyć. W ogóle szkoda, że nie wrzucili Jacka Frosta do tego worka zimowych postaci, wtedy moje marzenia byłyby spełnione.

ocenił(a) serial na 8
katniss_

Niestety, Jack Frost należy do DreamWorks jak i wszyscy ze "Strażników Marzeń".

no_bo_co

ECh... Marzenia można mieć. Poza tym... Nie wiem czy by musieli im wielce płacić za samo wspomnienie postaci.

[Koniec 5. sezonu OUaT.]
Mary Margaret: Co to?
Emma: Zaproszenie.
Mary Margaret: Na co?
Emma: Na kolację zaręczynową, do Arendelle,
Mary Margaret: KOGO?!
Emma: Spokojnie, matka. Elsy i jakiegoś gościa o imieniu Jack Frost.
Mary Margaret: O mój Boże! O mój Boże! O mój Boże!
Emma: Mamo!

Tyle by mi wystarczyło...

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Dobre

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Domyślałam się, że właśnie o te durne prawa autorskie chodzi.
A może dałoby się to obejść, przecież Dreamworks go nie wymyślił, ta postać z tego co wiem od dawna istniała w angielskim (a może germańskim?) folklorze.
Ehh, oczywiście to wszystko jest czysto hipotetyczne, wiadomo, że się nie zdarzy.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Gdyby w Ouat była Jelsa... Chyba przestałabym oglądać ten serial :P

ocenił(a) serial na 8
Chanelka_2_2

Nic dodać nic ująć. Może jeszcze Kung fu pandę i pingwiny wprowadzić razem jackiem mrozem hahahhahaha

ocenił(a) serial na 9
Artemisek

Pingwiny uwielbiam, zwłaszcza tego co wypluwa wszystko, nie pamiętam jak się nazywa, ale nie rozumiem czemu nie podoba Ci się pomysł połączenia Jacka z Elsą, szwendają się tylko a tak byłaby może jakaś fabuła.

katarzynawojcik

Kowalski - ten mądry
Rico - ten wybuchowy
Szeregowy - ten ciapowaty i uwielbiający "my little pony"
Skipper - apodyktyczny szef, o charakterystycznym głosie Grzegorza Pawlaka

ocenił(a) serial na 8
katarzynawojcik

No może dla tego, że to to nie jest serial o bajeczkach? Jak bym chciał oglądać serial o dziecku myszki miki które trafia do krainy gdzie rządzi zły kaczor donald to przeszedł bym na kreskówki i bajki typu "Tom i Jerry w krainie oz"?

Elsa i Ana to wyjątkowy przypadek, pomysł świetny i trafiony - pasujący idealnie i nie chodzi już o fakt, że Kraina Lodu to bajka po prostu one pasują do świata OUaT i komponują się idealnie ze wszystkimi bohaterkami. Jack Frost w wersji ze strażników to był by obleśny pomysł - postać Jacka oczywiście może się pojawić BYLE BY nie miała nic wspólnego z bajeczką DW.

Artemisek

"(...) postać Jacka oczywiście może się pojawić BYLE BY nie miała nic wspólnego z bajeczką DW.".

O to mi chodziło. O takie rozwiązanie. TYLKO Jack Frost i tylko dla Elsy.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Tak czy inaczej jest to idiotyczne. To nie jest brazylijska telenowela, już wolał bym abym parę Elsa + Mulan przynajmniej było by to coś nowego i ciekawego.

ocenił(a) serial na 8
Artemisek

Elsanna to jest chore. Kto wymyśla takie coś?

Już wolę Elsę i Jacka, niż kazirodztwo.

:P

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Fani Frozen - a posta zedytowałem sorki xd

Trzeba przyznać, że w Once wyglądały bardzo lesbijsko - te uśmieszki, uściski i przytulaski ewidentnie widać pomiędzy aktorkami chemię i gdybym nie wiedział że to siostry pomyślał bym, że są parą.

Wiesz fani teorii Elsanna wierzą, że Elsa jest adoptowana stąd ma moce (a cała jej rodzina ich nie miała) więc technicznie rzecz biorąc.... xd

PS. dodam, że moje przemyślenia są sprzed odcinka ujawniającego wspomniane pokrewieństwo, po cichu liczyłem że Elsa była właśnie adoptowana a jej prawdziwą matką jest Snow Queen.

ocenił(a) serial na 9
no_bo_co

zgadza się , Artemisek pewno to przeczytasz, jak tak rajcują cie związki tej samej płci to se to przeżyj w realu. Jack panuje nad mrozem tak jak Elsa, dlatego te postacie pasują do siebie i oboje cierpią z powodu niezrozumienia, są samotne, a Elsa do tej pory wystraszpona że ma moce, Jack bawił się swoimi mocami nawet jak gbo nie widziano.

katarzynawojcik

TAK! DLATEGO pomyślałem, że Ci dwoje mogli by być razem. Chociażby wspomnieć o tym w serialu, tak jak są napomknięcia o Corze, Nikczemnej wiedźmie czy Piotrusiu...

ocenił(a) serial na 8
katarzynawojcik

W sumie to nie przeszkadzałoby mi, gdyby Elsa związała się Mulan. No, ale z Anną to wielka przesada, fani cholernie przesadzili w tym przypadku.

ocenił(a) serial na 8
katarzynawojcik

Sorry ale w najbliższym czasie nie planuje przeżywać takich związków bo z moją układa mi się świetnie, z resztą to, że jestem Bi to nie twoja sprawa i nie widzę sensu poruszać takich tematów w tym miejscu.

A kończąc offtop - Jack bawił się mocami w Bajce, a ta bajka nie pasuje do serialu - w OUAT musiał by być kimś zupełnie innym aby nie łączono go ze Strażnikami. Bajkowe łączenie Jacka i Elsy było fajne, ale w serialu nie wypadło by zbyt ciekawie... w szczególności, że wątek miłości Elsy zrujnował by tą postać jeszcze bardziej... wszyscy dokładnie widzieliśmy jaka "nijaka" była z początku (bo w sumie teraz ją nawet polubiłem). Popatrz na Hooka, Rumpla i całą resztę 'sparowanych postaci' w większości przypadków skutki złych parringów są w większości strasznie negatywne. Dla tego właśnie pomyślałem o Mulan - to by było coś zaskakującego i ciekawego w przeciwieństwie do kolejnych Charmingów w wydaniu Elsy i Jacka.

Na 50 negatywnych efektów 'związków' przypominam sobie może z 5? pozytywnych -
Sawyer i Juliet(a'ka snow queen w ouat),
Paltrow + Shuster z Glee,
Regina + Robin - zbytnio do siebie nie pasują ale postać robina zrobiła się ciekawsza, tak jak i Reginy.
Anastazja + Will - pewnie dla tego, że nie zdążyli się nam znudzić -.-'
Hugo + Libby z Lost - byli słodcy bo pojawili się w kilku odcinkach -.-'
Charlie + 'nasza' Belle w LOST - cudowni

A negatywne? Elena + damon (tvd), Jack + Juliet (lost), Sayid + Shanon justWTF(lost) Eric + Sookie (TB), Kate + Jack (Lost), Alicja + Cyrus (Ouatiw), Alisson + Scott (TW), Rumbelle, Charmingi, pary z Lying Game, Secret Circle, Na fali, Pary z TVD typu Boonie+Jerremy czy Caroline i Tyler, wszystkie pary z Glee, Buffy i Angel, Dollhouse, Tajemnice Smallville, Herosi i tak dalej.

ocenił(a) serial na 9
Artemisek

ok część wymienionych par znam, teraz mogę się z Tobą zgodzić Artemisek

ocenił(a) serial na 8
katarzynawojcik

Wiesz to jest tylko moje zdanie, ale jeśli się nie ma pomysłu na wprowadzenie związku to lepiej go nie wprowadzać - nawet jeśli pomysł jest, to często nie wypala i po prostu psuje magię danych postaci(Rumbelle z 12 odcinka po prostu CUDO - ale im więcej scen z nimi tym bardziej niestrawni się stają - osobno natomiast wypadają bardzo dobrze zarówno Bella jak i Rumpel).

O ile taka Anastazja zyskiwała w moich oczach z odcinka na odcinek - i ostatecznie z Willem stworzyli najlepszą jak dotąd parę w świecie wykreowanym przez twórców "Once Upon a Time" o tyle Elsa jest jedną z tych postaci której przydał by się kop w dupsko, zamiast kolejnej osóbki którą mogła by kochać bezgranicznie i prawić durne teksty o tym jak to zawsze będzie w tą osobę wierzyć i bla bla bla.

W przypadku Anny jej chłoptaś Kristoff jest jeszcze znośny - są bardzo śmieszni, pasują do siebie ale Elsa to osóbka bardziej stonowana, nie jest żywiołową kobietką z naiwnością 10-latki i taki Jack (który zapewne był by jak Anna i Kristoff - gadał by nieżyciowe kwestię i mając wygląd 25-latka zachowywał by się jak gdyby miał tych latek 13) był by zbędny... wręcz mdło by się zrobiło.

Ogólnie brakuje jakiejś Męskiej postaci 'z jajami' - stanowczej i dobrej jednocześnie bez tej infantylnej naiwności - taka właśnie jest Mulan, silna Babka bez "i will always find you" czy morderczych/mrocznych skłonności (w sumie podobna trochę do Emmy z charakteru)

ocenił(a) serial na 9
Artemisek

Tu się w pełni zgadzam, ale to taka moda. Silne babki, wrażliwi mężczyźni, brakuje charakternych, pewnych siebie ( zalet i wad ) bohaterów, Jeśli chodzi o ten konkretny serial to częściowo Rumpel jest taki z jajami, dąży po trupach do celu, a moja ulubiona bohaterka Regina ciągle się miota, zemścić się, odpuścić, obrazić się czy odpuścić. I tak jak w życiu, nie wszyscy koniecznie muszą być w związku, można istnieć samodzielnie, bez "połówki" i być szczęśliwym ( w serialu samodzielną bohaterką- Elsa, tak mi najbardziej pasuje)

ocenił(a) serial na 9
katarzynawojcik

"W sumie to Elsa nie pasuje do nikogo xd"
W tym serialu? Zgadzam się

ocenił(a) serial na 8
katarzynawojcik

Wiesz o serialu mówimy, bo jeśli chodzi o bajkowe Paringi to Jack+Elsa prezentują się całkiem spoko :)

Artemisek

Też dobre.

ocenił(a) serial na 9
michu1945

To już Mulan pasuje mi bardziej do żony Filipa, w końcu są przyjaciółkami, mają wspólną historie, z Elsą nie pasuje mi, to inna bajka.

ocenił(a) serial na 8
katarzynawojcik

Dobra jak już szukamy partnera/partnerki dla Elsy, to może Flynn Rider, skoro to nie on w serialu uwolnił Roszpunkę.

ocenił(a) serial na 9
no_bo_co

Chyba za poważna dla niego, ale pasował by do Emmy. Chociaż? Przeciwieństwa się uzupełniają, a Flynn to powtórka Neala i Hooka

ocenił(a) serial na 8
katarzynawojcik

W sumie to Elsa nie pasuje do nikogo xd

Chanelka_2_2

Skoro już Else wrzucili, to ja chcę Czkawkę i Szczerbatka :)

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Fajny pomysł, pasowali by do siebie dwa smutasy

no_bo_co

"Fall" - As the Spell of Shattered Sight approaches Storybrooke, Mary Margaret and David rally the residents to prepare for the curse while Belle and the fairies work together on an antidote. Gold, with Hook as his reluctant servant, sets about an exit strategy of his own. Regina and Robin Hood ready themselves for the worst while, with the help of a locator spell, Emma and Elsa search desperately for Anna. In Arendelle, Anna and Kristoff awaken to find that their kingdom is once again in danger, on "Once Upon a Time," SUNDAY, NOVEMBER 30 (8:00-9:00 p.m., ET) on the ABC Television Network.

"Once Upon a Time" stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David Nolan, Emilie de Ravin as Belle, Colin O'Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry, Michael Socha as Will Scarlet and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest stars include Lee Arenberg as Leroy/Grumpy, Keegan Connor Tracy as Mother Superior/Blue Fairy, Sean Maguire as Robin Hood, Georgina Haig as Elsa, Elizabeth Lail as Anna, Scott Michael Foster as Kristoff, Charles Mesure as Black Beard, Raphael Alejandro as Roland, Tyler Jacob Moore as Hans, Nils Hognestad as Franz, Marcus Rosner as Jurgen and Elizabeth Mitchell as the Snow Queen.

"Fall" was written by Jane Espenson and directed by Mario Van Peebles.
_________________

Gdy zaklęcie rozbitego wzroku zbliży się do Storybrooke, Mary Margaret i David zmobilizują mieszkańców by przygotowali się na klątwę, podczas gdy Belle i wróżki będą szykować antidotum. Gold i Hook - jako jego niechętny sługa - będą obmyślać własny plan ucieczki. Regina i Robin Hood przygotują się na najgorsze z pomocą zaklęcia lokalizującego. Emma i Elsa będą desperacko szukać Anny. W Arendelle sprzed pierwszej klątwy, Kristoff i Anna przebudzili się by odkryć, że ich królestwo znowu stanęło wobec zagrożenia.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Czarnobrody wystąpi :D

ocenił(a) serial na 7
michu1945

o rany, znowu flashback Arendelle... :/ już zdążyłam zapomnieć jak wygląda Zaczarowany Las...

slashadow95

Ja też. Dlatego czekam na retro z Maleficent, Aurorą, Filipem...

ocenił(a) serial na 7
michu1945

same... co za dużo to niezdrowo.

no_bo_co

Zdjęcia promocyjne:
http://www.farfarawaysite.com/section/once/gallery5/gallery9/gallery.htm

no_bo_co

Sneak Peek:
http://www.etonline.com/tv/154458_once_upon_a_time_sneak_peek_storybrooke_is_doo med_but_regina_is_determined/

ocenił(a) serial na 8
Derisor

Ech, a Snow Queen wydawała się być taką fajną postacią... bez sensu :/

ocenił(a) serial na 8
Derisor

Czy mógłby ktoś powiedzieć mniej więcej o co chodziło z tą rozmową? Bo jestem słaba z angielskiego

Szaney

Rumple/Gold: "Dobra robota, kochanieńka. Wygląda na to, że wygrałaś."
Ingrid/SQ: "(...) Co za niespodziewana zmiana. Zazwyczaj jesteś taki konfrontacyjny."
Rumple/Gold: "Wolę określenie rozsądny. Chciałbym zawrzeć umowę."
Ingrid/SQ: "Nie masz nic czym była bym zainteresowana"
Rumple/Gold: "Możliwe, ze mam. To twoje zaklęcie. Kiedy uderzy, za kilka godzin?"
Ingrid/SQ: "O zachodzie słońca"
Rumple/Gold: "O zachodzie słońca. Wyciągnie na wierzch mrok każdego w tym mieście"
Ingrid/SQ: "Zrobi coś więcej. Rozerwą się [mieszkańcy] na strzępy, aż każdy będzie martwy"

Może być?

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Dziękuje ^o^

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Sneak Peek 2

http://www.spoilertv.com/2014/11/once-upon-time-episode-409-fall-sneak_27.html

no_bo_co

Właśnie obejrzałem [5 godzin temu, bo zamieściłem taka sama opinię w temacie dotyczącym odcinka 4x10]. TO BYŁ DOSKONAŁY EPIZOD! Utarczki słowne między Reginą a Śnieżką. Ostatnia scena, Odnalezienie się Anny i to ich szybkie gadanie. Obawa wszystkich o wszystkich. Pojedyncze sceny na końcu. "Masakra wróżek" u Babci. Killian Jones i ten ich pocałunek .

Ocena: powyżej celującego!

ocenił(a) serial na 5
no_bo_co

Okej... Czy tylko mi się wydaje motywacja Ingrid koszmarnie naciągana?

Badly

Nie, nie tylko. "Rzucę klątwę na całe miasto i będę patrzeć, jak się wszyscy mordują, a potem odejdę szczęśliwa z moimi dwoma siostrami, które ani nimi nie są, ani ich nie przypominają, bo kiedy byłam młoda, jedną z sióstr zamieniłam w lód, za co druga zamknęła mnie w magicznej urnie. Jak już wszyscy zginą, będziemy żyły długo i szczęśliwie. Ale najpierw wszyscy muszą umrzeć. Valar morghulis." Brawo!

Do naciąganych motywacji dodam Rumpla. Uwielbiam go, ale to uwielbienie ma granice wytrzymałości.
Rumple, serio, co ty, k***, wyprawiasz.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

*głosem Osła ze Shreka* "Nie będę płakać. Przecież nie będę tu płakać."
*przypomina sobie scenę z Anną i Kristoffem w skrzyni, spotkanie sióstr na plaży, pożegnanie Snow i Charminga, pocałunek Emmy i Killiana*
Szlag! *zawory puszczają, czyszczenie kanalików łzowych idzie pełną parą*

Tak mniej więcej wygląda moja reakcja na ten odcinek, zdecydowanie najlepszy w tym sezonie i jeden z najlepszych w ogóle moim zdaniem. Emocje zawarte w tych 45-minutach są nie do opisania. Cała akcja w Arendelle, Blackbeard, wiadomość, że ten statek to Jolly Roger (wiedziałam! ale mimo to czekałam na oficjalne potwierdzenie), "Pirates are better than wizards" - prawdziwsze słowa nigdy nie zostały wypowiedziane, "And I sang with you!" - pokładałam się w tym momencie ze śmiechu. Mam małe zastrzeżenia do tej "gwiazdki z nieba", bo trochę tak ten pomysł znikąd wyskoczył, ale I don't care, wszystko inne było zbyt wspaniałe żebym miała się o to wykłócać.

Pożegnania w Storybrooke były tak rozdzierające serce, że nie mogę jeszcze o tym mówić, pewnie mi do przyszłej niedzieli nie przejdzie.

Z odcinka na odcinek pałam co raz większą żądzą zabicia Rumpla. Dla niego nie ma już odkupienia, jeżeli scenarzyści pozwolą Belle z nim zostać, to ja się wypisuje z tego bałaganu...

A za tydzień: myślałam, że może być nawet zabawnie, ale ten odcinek zostawił mnie w takim stanie, że nawet jeśli w klątwie będzie trochę humoru (no bo szczerze, evil!Snow, Henry bawiący się w Kevina, to ma potencjał) to ja i tak będę myślała o tym jak to na nich wszystkich oddziałuje.

A teraz wybaczcie, idę sobie jeszcze trochę popłakać w kąciku. Za to właśnie kocham ten serial.

Aha! I jeszcze list w butelce! Zakładam, że to ten od rodziców Anny i Elsy. Myślicie, że coś w nim będzie miało znaczenie dla przełamania klątwy, czy po prostu wyjaśni skąd się wzięły moce Elsy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones