PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 457
ocen
7,5 10 1 39457
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu

PROMO:
http://www.youtube.com/watch?v=chQtqErePoc

Sezon 4 odcinek 12, "Darkness On The Edge Of Town", reżyseria: ???, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 1 marca 2015

michu1945

odcinek 12 już w sieci, niestety nigdzie nie widac napisów angielskich

Klejdoram

Odcinek 11 jest w sieci. Dwunasty wyemitują pierwszego marca.

Sezon 4 odcinek 8, "Smash the Mirror", reżyseria: Eagle Egillson i Ralph Hemecker, scenariusz: David H. Goodman i Jerome Schwartz, [premiera:] 16 listopada 2014 - ten ludzie mylą na 4x08 i 4x09 bo był dwugodzinny. Stąd potem błędy w numeracji.
Sezon 4 odcinek 9, "Fall", reżyseria: Mario Van Peebles, scenariusz: Jane Espenson, [premiera:] 30 listopada 2014
Sezon 4 odcinek 10, "Shattered Sight", reżyseria: Gwyneth Horder-Payton, scenariusz: Scott Nimerfro i Tze Chun, [premiera:] 7 grudnia 2014
Sezon 4 odcinek 11, "Heroes and Villains", reżyseria: Ralph Hemecker, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 14 grudnia 2014
Sezon 4 odcinek 12, "Darkness On The Edge Of Town", reżyseria: ???, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 1 marca 2015<

michu1945

racja, zmyliło mnie to

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Błędy w numeracji to mały pikuś, na ii tv pomylili całkiem tytuły odcinków i twierdzą, ze "wszystko jest ok".

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Ale przecież - DO JASNEJ CHOLERY - Emma ubiła Maleficent na koniec pierwszego sezonu!!! Jestem ciekaw jak wytłumaczą się z jej powrotu -,-" Zaczynają kręcić jak nigdy przedtem.

Ciekawe również jakim cudem Cruella wciąż żyje w teraźniejszości? W przypadku np. Hooka wszystko jest ładnie wyjaśnione. Mam nadzieję że w jej przypadku też tak będzie.

Mati9319

A retrospekcje z Queen of Darness toczyly sie przed 1 klatwa czy ta klatwa, ktora rzucila Sniezka ?

luuukasz15

Przed pierwszą klątwą, między wydarzeniami z "Lacey" (sezon 2 odcinek 19; Belle i pierwszy Robin Hood) a "Skin Deep" (sezon 1 odcinek 12; wygnanie Belle).

Przed drugą klątwą, Rumple był jeszcze bardziej szalony, bo miał w sobie dwa umysły - swój i syna oraz był niewolnikiem Nikczemnej Wiedźmy, dlatego nie mógłby sobie tak swobodnie poczynać z nimi.

michu1945

To ciekawe jak wyjasnia wyglad Maleficent... sa strasznie niekonsekwentni... przed 1 klatwa wygladala jak lala, co owszem mialo swoj urok, ale teraz tworcy chca nawiazac ewidentnie do Czarownicy 2014, nie wiem nie wiem gubia sie juz...

luuukasz15

A wyjaśniają różne stroje Złej Królowej? Najprostsza odpowiedź jest najlepsza: to jeden z wielu strojów tej czarownicy.

michu1945

Slaba odpiwiedz jesli ktos ma od dziecka rogi...

luuukasz15

Animowana wersja i Maleficent z filmu 2014 roku miała rogi. Widziałeś tę serialową Maleficent w s01e02 i s01e22 i wiesz dokładnie, że tych rogów nie miała.

michu1945

Stad ich niekonsekwencja. Skoro wykreowali postac bez rogow winni sie tego trzymac, a nie "bo modnie"

luuukasz15

Trzymają się tego. Rogi są zrobione materiału a nie wyrastają z jej czaszki. To tylko część jej nakrycia głowy.

Jaka jest prawda, dowiemy się w marcu.

michu1945

Okej, przekonales mnie. Przyjmuje takie wytlumaczenie, ale dokladnie obejrze raz jeszcze :-)

ocenił(a) serial na 8
Mati9319

Co tam w ogóle robi Cruella? Jeszcze okaże się, że dalmatyńczyk Cricketa to Pongo :D

StaraPanna

Bo dalmatyńczyk Jiminy'ego/dr Hoppera TO JEST Pongo.

ocenił(a) serial na 8
StaraPanna

Dalmatyńczyk Cricketa to faktycznie Pongo, w końcu tak na niego wołał w pierwszym sezonie.

ocenił(a) serial na 8
StaraPanna

To trochę bezsensowne, wszystkie bajki tam przeniosą? Dopóki dotykało to klasyki to było fajne, a teraz taki miszmasz wszystkiego

StaraPanna

Gdzie? Do Storybrooke, czy Nowego Jorku czy gdzie?

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Do całości. Może Zakochany kundel będzie w konspiracji z Aryskotracją? Za dużo tego na raz.

ocenił(a) serial na 8
StaraPanna

Zakochany Kundel już był. Ale zamiast Lady i Trampa byli Emma i Hook.

ocenił(a) serial na 9
no_bo_co

Czytałam o tym, że w 4x04 jest nawiązanie do Zakochanego Kundla...ale w sumie średnio je dostrzegam...to, że siedzą w knajpie ? Przecież nawet nie zamówili spaghetti, nie mówiąc o jedzeniu :P No, może trochę podobny obrus...anyway naciągane chyba, że czegoś nie widzę ;>

Sathyriasiska

Witaj. Gdy Emma i Hook wchodzą do knajpy (drugi plan, nieco zamazany), zupełnie inna para jadła jedną nitkę ugotowanego spaghetti (pierwszy plan).

http://www.youtube.com/watch?v=kawQFaB28hA

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Hej : )
O kurcze, faktycznie! Wcześniej odpaliłam sobie jeszcze raz ten fragment, ale już od momentu gdy Emma z Hakiem siedzą przy stole - dlatego to przeoczyłam. Dzięki!

StaraPanna

Dla mnie pojawienie się Cruelli w Zaczarowanym Lesie jest wgl idiotyczne. Tam panują warunki jak w średniowieczu (w końcu w przypadku klasycznych baśni nikogo to nie dziwi), a tu wyskakuje Cruella w kiecce i futrze rodem z lat 60.
Na tle Ursuli i Malificent wygląda zwyczajnie głupio.
Nawet nie chodzi o to, że ona jako tako nie ma mocy, ale o to jak, że nie wyobrażam sobie jak oni wgl chcą poprowadzić jej historie? Co, że chciała zedrzeć skórę z dalmatyńczyków jakiegoś króla czy co oni tam wymyślą, to i tak w porównaniu z tym co robily jej koleżanki będzie "słabe".

karolina199

"ADAM HOROWITZ | Yes. The traditional Cruella from the classic animated movie has been a jumping off point for our own rendition. If viewers watch what we have in store, you’ll see that while honoring some of the history behind the character, we’re putting a twist on Cruella’s background that involves the Enchanted Forest and a dollop of magic.
EDDY KITSIS | It leans towards what she wears on her back. It deals with animals.
HOROWITZ | And it’s dark."

■ Uhonorujemy nieco historii kryjącej się za postacią Cruelli, ale też dodamy do niej zawirowanie związane z Zaczarowanym Lasem i mnóstwem magii.
■ Jej magia jest związana z tym co nosi na sobie, ze zwierzętami i jest czarna.

Źródło:
http: // t v l i n e . com/2014/12/15/once-upon-a-time-season-4-cruella-de-vil-rump lestiltskin-ariel-return/

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Bardzo naciągana teoria. Niestety, jeszcze trochę i wprowadzą Sticha.

ocenił(a) serial na 6
Mati9319

Tak Emma zabiła Maleficent, jednak gdy Regina chciała zabrać kryształ, który miał zniszczyć Storybook, a dzięki temu ona z Henrym żyli by długo i szczęśliwie to czy ten kryształ nie był w jaskini, gdzie Maleficent była jako smok i gdzie Hook (zabrany przez Regine) nie walczył z Maleficent, która była w postaci wielkiego rogatego czegoś-----> pamiętam jak Hook mówił na widok tego czegoś "Cześć Maleficent"..... dobra namieszałam, ale czy ktoś to może tez kojarzy?
Bo to oznacza, że Maleficent jako smok zginęła, ale może zamieniła się w to rogate coś :D

Ismira


W Storybrooke podczas pierwszej klątwy

Zbrodniarka została zabrana przez klątwę do Krainy Pozbawionej Magii. Regina uwięziła ją w podziemiach miasta, pod biblioteką, w jej smoczej formie. Burmistrz miasta umieściła tam także szklaną trumnę Śnieżki, gdzie leżał − strzeżony przez bestię − mechanizm autodestrukcji w kształcie diamentu. Było to zabezpieczenie klątwy, które − w razie aktywacji − miało wymazać całe miasteczko. Zabiło by też jego wszystkich mieszkańców, bez względu na to kim byli. Jaskinia w której przebywała została wyposażona w magiczne właściwości, umożliwiające regenerację Maleficent nawet, gdyby komuś udało by się ją zabić - sezon 2 odcinek 20.
Henry – wnuk Śnieżki i Księcia z Bajki – był zdesperowany by pokazać swojej matce, Emmie, że klątwa istnieje. Zjadł zatrute ciastko z jabłkiem od Reginy. Miało być one przeznaczone właśnie dla "Wybawicielki". Henry musiał się poddać klątwie snu a Emma uwierzyła synowi po tym jak dotknęła książki z baśniami. Sprzymierzyła się chwilowo z Reginą by znaleźć ratunek. Udały się do Golda po odpowiedź a on wskazał im, że bestia pod biblioteką ma eliksir, który go uzdrowi. Emma, mieczem swego ojca, musiała ją odzyskać. Regina spuściła ją windą do jaskini. Sama wiedziała, że bestia nie chce jej widzieć, skoro ją uwięziła. Emma próbowała pokonać bestię, strzelając do niej z pistoletu. Smok eksplodował, gdy rzuciła w jego tors mieczem. Odzyskała jajo, które przejął Gold. Emma obudziła syna pocałunkiem prawdziwej miłości i złamała Mroczną Klątwę. Sam Mroczny wrzucił eliksir do studni życzeń, przez co sprowadził magię do miasta - sezon 1 odcinek 22.

W Storybrooke po złamaniu pierwszej klątwy

Jakiś czas potem, Regina i Hook zeszli do jaskini. Regina popchnęła Hooka głębiej do jamy skalnej by rozproszył uwagę Maleficent, która odrodziła się jako pół-żywa mara. Regina zamierzała aktywować mechanizm by zniszczyć Storybrooke. Sama z Henrym planowała przenieść się do Zaczarowanego Lasu. Hook zdołał jednak uciec "przyjaciółce" królowej - sezon 2 odcinek 20.

ocenił(a) serial na 6
michu1945

Czyli jednak coś dobrze zapamiętałam, tylko napisałam to w mniej piękny sposób.
Dziękuję :)

ocenił(a) serial na 9
Ismira

"mniej piękny sposób" :D ale to fakt, jak masz jakąkolwiek zagwozdkę odnośnie OUAT - od razu uderzać do michu1945 :P

ocenił(a) serial na 6
michu1945

Bo jałowej pierwszej części sezonu szykuje się całkiem fajna (bo bez "Frozen") druga połowa.
Tyle ode mnie.

Poza tym zawsze lubiłem Cruelle.

ocenił(a) serial na 7
michu1945

Odcinek całkiem, całkiem chyba za sprawą duzej ilosci Rumpla i Reginy w odcinku a małej obecności Śnieżki , Księcia, Elsy itd.
I ciesze się że historia Elsy i jej siosty dobiegła końca bo to chyba najnudniejszy wątek jak dotąd w serialu .
Co do nowego wątku: jakoś dziwnie łaczyć ze sobą Cruelle , Maleficent i tą trzecią ale moze być ciekawie tym bardziej że dołączy do nich Rumpel więc mam nadzieję ze w drugiej połowie sezonu będzie go dużo więcej :) Jednak co do ich celu czyli znalezienia "autora" jakoś nie jestem przekonana.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Coś czuję, że wyjątkowo głupio będzie wyjaśniony powrót Maleficent (albo raczej bez rewelacji). Nie podoba mi się pomysł z Urszulą. Wcześniej pokazano ją jako niemal mityczną boginię, a teraz wychodzi, że to jednak zwykła wiedźma. Chyba najlepiej wypada Cruella, ale bardzo nie pasuję mi do bajkowej koncepcji. Raczej bym ją widział jako osobę ze świata realnego. I naprawdę wszystko musi być jakoś powiązane z Rumplem. Czasem mam wrażenie, że gdyby Rumple zginął wtedy na wojnie to miałoby to wpływ na historię kilku krain. Naprawdę nie można wymyślić jakiegoś "villiana", który nie jest powiązany z żadną znaną postacią? I jeszcze jedna rzecz: nagle okazuję się, że podróż do naszego świata wcale nie jest taka trudna i tylko Rumple był takim kretynem, że musiał osiągnąć ten cel okrężną drogą.

bartoszu88

UIrszula ma wrogów, czyli tych dobrych. ► w każdej bajce o Urszuli jest król Tryton ►jakiś król pojawi się w odcinku 4x15 (Stefan albo Tryton ► król Tryton mógł pokonać Urszulę i wysłać ją do naszego świata?

"podróż do naszego świata wcale nie jest taka trudna" dla bohaterów/ludzi o dobrych sercach. Rumple próbował uzyskać fasolki, czarodziej odmówiłby mu stworzenia portalu do Krainy Pozbawione Magii a podróż z Jeffersonem miała by taką cenę jak to pokazano w odcinku 1x17, gdyby w Krainie Pozbawionej Magii była jakakolwiek magia, by portal mógł się tam otworzyć.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Kapelusz Jeffersona mógł spokojnie zadziałać. Przecież Kapelusznik mógł zabrać Rumpla do krainy bez magii i spokojnie wrócić samemu. A jeśli Rumple chciałby z powrotem zabrać syna do Zaczarowanego Lasu, to mógł zabrać ze sobą jakiegoś "wieśniaka" i zostawić go w naszym świecie.
Inna opcja czyli portal zrobiony przez Czarnoksiężnika. Jeśli Czarnoksiężnik odmówiłby zrobienia portalu dla Rumpla, to znaczy, że jest idiotą. Idealna okazja, żeby pozbyć się Mrocznego i wysłać go do świata gdzie nie będzie mógł użyć swojej mocy, ale nie lepiej byłoby odmówić i niech Mroczny dalej "szaleje" sobie po świecie.
Wychodzi na to, że Rumple też nie do końca ma wszystko przemyślane, skoro zamiast skorzystać z łatwiejszych sposobów decyduje się na klątwę.
Wydaję mi się, że twórcy powoli zaczynają się gubić w świecie, który wykreowali.

bartoszu88

Kapelusz Jeffersona nie działał w świecie bez magii. Wspomniano o tym w s02e05 i pokazano w s01e21. Dopiero, gdy w Krainie Pozbawionej Magii była jakakolwiek magia, portal mógł się tam otworzyć.

Czarodziej powiedział też, że nie robi interesów z mrocznymi duszami: s04e08. Zwłaszcza Mrocznymi, którzy chcieli mu co jakiś czas ukraść jego czapkę.

Może ci się "wydawać", ale z tego co widzieliśmy Rumple próbował korzystać z łatwiejszych sposobów, ale te, zanim zostały użyte, wymykały mu się z ręki (fasolka; s02e04), lub miały swoje ograniczenia (kapelusz Jeffersona; s02e05).

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Dziwne, że kapelusz Jeffersona jakoś mógł zadziałać w krypcie Reginy i dostarczyć jabłko, więc nie sądzę żeby Mroczny nie mógł jakoś wzmocnić działania kapelusza skoro miał tyle magicznych artefaktów. Jeżeli zaś chodzi o Czarnoksiężnika to powtarzam, że w takim razie jest idiotą, bo taki portal pozwoliłby mu się raz na zawsze pozbyć Mrocznego.

bartoszu88

Regina stworzyła podstawę w Krainie Pozbawionej Magii do otwarcia kapelusza. Poświęciła swój pierścionek zaręczynowy od Daniela, przesycony magią. Rumple nic nie mógł zrobić bo działał od strony Zaczarowanego Lasu, gdzie w Krainie Pozbawionej Magii nie było jakiejkolwiek magii, gdzie kapelusz by się otworzył.

Prościej? Regina zrobiła ramę i miała drzwi które osadziła na tej ramie, przez co mogła je chociażby uchylić. Rumple miał tylko drzwi.

To tak jak z drzwiami w izolatce zakładu psychatrycznego: lekarz otworzy je od zewnątrz, ale pacjent od środka już nie.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

A czy czasem świat czarno- biały też nie był pozbawiony magii? Tam jakoś Kapelusznik mógł się dostać. Poza tym nie wydaję mi się, żeby nasz świat był całkowicie pozbawiony magii skoro jakoś Pan mógł magicznie utrzymywać przy życiu i młodości braci Wendy, dodatkowo Ingrid i Urszula nie starzeją się. No i jeszcze pozostaje kwestia magii przedmiotów, która też jest chwilami dyskusyjna. I dalej pozostaje możliwość portalu od Czarnoksiężnika.

bartoszu88

Rumple - odc. 2x12 - powiedział, że Kraina Pozbawiona Koloru ma magię, ale jest słaba i zaniedbana ("Your land has witchcraft, but it's feeble, neglected stuff."). Wystarczyło jej do podróżowania, ale nie do czarowania tam.
_________________

"nie wydaję mi się, żeby nasz świat był całkowicie pozbawiony magii"

Bo nie jest. Znaczy... zastanawia mnie skąd Smok - odc. 2x18 - wziął fiolkę magii dla Augusta?
_________________

Ingrid się nie starzała i to nie było wyjaśnione, to fakt. Zastanawiałem się nad tym w temacie dotyczącym odc. 4x10. Wciąż obstawiam, że za tym kryje się urna, która zatrzymała jej proces starzenia, gdy zmieniła kobietę w płynną formę.
_________________

Co do Urszuli to Ariel wyraźnie powiedziała w odc. 3x06, że jest boginią. Pokonają najwidoczniej, ale boginią, która nie pojawiała się syrenom od 1000 lat.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Pozostaje mi tylko czekać, aż twórcy zechcą nam wyjaśnić interesujące mnie kwestie. Zastanawia mnie co w takim razie z Cruellą, czy jeżeli ona też jest w naszym świecie (w sensie przebywa na wygnaniu), to jakim cudem też się nie postarzała. Twoja teoria z urną jest dla mnie możliwa, ale wolałbym, aby scenarzyści jednoznacznie to stwierdzili.

ocenił(a) serial na 1
bartoszu88

Przede wszystkim to Urszula wygląda BEZNADZIEJNIE.
Pomijam kolor jej skóry (jak ja nie cierpię poprawności politycznej...), ale ta kieca... Wygląda jak Matka Leśnych Duszków, a nie podwodna czarownica.

Daroo_3

Popieram. Wolałbym tę wersję (nie mówię o aktorce):

http://parksandresorts.wdpromedia.com/media/disneyparks/blog/wp-content/uploads/ 2011/03/alp333828LARGE.jpg
lub
http://parksandresorts.wdpromedia.com /media/disneyparks/blog/wp-content/uploads/2011/03/alp333828LARGE.jpg

michu1945

O ile Cruella wygląda jak Cruella, to rzeczywiście, Urszula lepsza jest w wydaniu na tym obrazku.
Jestem ciekawa, jak je połączą i czy, skoro mamy Urszulę, spotkamy znowu Ariel i Eryka.

I czy mi się wydawało, czy w promo był Robin? Jak myślicie? Wróci do Storybrooke? Najlepiej bez Marion? Niech ją, nie wiem, zamkną w psychiatryku? W końcu jest nieprzystosowana, że tak powiem, do naszego świata. A może niech ją potrąci samochód? Wiem, wiem. Paskudna jestem. Ale tak bardzo nie chcę skreślać Robina i Reginy, bo tak bardzo, bardzo chciałabym dla niej szczęśliwego zakończenia.

Czego nie mogę się doczekać, to połączenia Królowych Ciemności i wycieczki ich trójki i naszego Rumpla do Storybrooke. Chociaż nie powiem, ale to promo wcale ciekawe nie jest :(

salamandria11

■ Sean Maguire na swym Twitterze - http://twitter.com/sean_m_maguire/status/542380985128480768 - oraz twórcy podkreślili, że Robin Hood wróci.
■ Co do Robina i Outlaw Queen, "jesteśmy w środku ich opowieści" a poza tym on wróći.
■ Ariel (JoAnna Garcia Swisher) WRÓCI, na bank.
■ Obok niej inne postacie z poprzednich lat, ale na razie nie wiadomo jakie.

Źródło:
http: // t v l i n e . com/2014/12/15/once-upon-a-time-season-4-cruella-de-vil-rump lestiltskin-ariel-return/
http://insidetv.ew.com /2014/12/15/once-upon-time-season4-spoilers-queens-darkness/

michu1945

Dzięki :)

ocenił(a) serial na 8
salamandria11

Gold przez te sześć tygodni pewnie nie próżnował. Oprócz tego, że szukał Królowe Ciemności, to z pewnością najpierw dotarł do baru o którym mówiła Regina Robinowi, i całkiem możliwe, że gdzieś go więzi z rodziną.

ocenił(a) serial na 8
salamandria11

Regina jako Ursula wyglądała bardzo fajnie, szkoda że nie wykorzystali tamtego wizerunku.

michu1945

Bardzo mnie ciekawi co się stanie jak Rumple wróci do Storybrooke i jak będzie z Belle, czy będzie na nią "wkurzony" czy raczej będzie chciał jej to wyjaśnić i przekabacić na swoją stronę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones