PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 484
oceny
7,5 10 1 39484
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu

PROMO

http://www.youtube.com/watch?v=eu8StJLH4OI ABC

http://www.youtube.com/watch?v=yMIGmjgzPvY CTV

no_bo_co

SNOW AND CHARMING MAKE A TRAGIC DECISION THAT WILL HAUNT THEM THROUGHOUT THEIR LIVES, ON ABC’S “ONCE UPON A TIME”

Kristin Bauer van Straten (“True Blood”), Merrin Dungey (“Revenge”),Victoria Smurfit (“Dracula”) Guest Star

“Best Laid Plans” – Hook tells Emma that her fate is at stake in Gold’s plan while Regina leads the villains on a wild goose chase. Henry makes a breakthrough in his search to find the Author, but Mary Margaret and David need a moment to reconsider the best course of action. In a Fairy Tale Land flashback, Snow and Charming search for a way to ensure their child will grow-up to be a hero. When a travelling peddler directs them to visit a kindly old hermit, Snow and Charming are presented with a choice that could secure their child’s goodness, but at a price that will haunt them for years to come on “Once Upon a Time,” SUNDAY, MARCH 29 (8:00-9:00 p.m., ET) on the ABC Television Network.

“Once Upon a Time” stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David Nolan, Emilie de Ravin as Belle, Colin O’Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry, Michael Socha as Will Scarlet and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest stars include Keegan Connor Tracy as Mother Superior, Eion Bailey as August, Merrin Dungey as Ursula, Victoria Smurfit as Cruella De Vil, Gabe Khouth as Sneezy, Abby Ross as Young Emma, Barclay Hope as Adoptive Father, Timothy Webber as the Apprentice, Patrick Fischler as Peddler, Michelle Choi-Lee as Adoption Agent and Kristin Bauer van Straten as Maleficent.

”Best Laid Plans” was written by Kalinda Vazquez and Jane Espenson and directed by Ron Underwood.
_________________

Hook powie Emmie, że jej przeznaczenie jest zagrożone planami Golda, podczas gdy Regina zaprowadzi złoczyńców na dziki pościg. Henry dokona przełomu w poszukiwaniach Autora, podczas gdy jego dziadkowie będą musieli się zastanowić nad obranym kursem zadań. W Zaczarowanym Lesie przed pierwszą klątwą, Śnieżka i Książę z Bajki poszukiwali drogi by upewnić się, że ich dziecko wyrośnie na bohaterkę. Kiedy wędrujący domokrążca skieruje ich do odwiedzenia życzliwego, starszego pustelnika, małżonkowie staną przed decyzją, która może zabezpieczyć dobro ich dziecka, ale w cenie, która będzie prześladować ich przez wiele lat.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Ciekawe co też może być bardziej przełomowe niż to, co w końcówce 4x15 powiedział August? Czyżby Henry miał odkryć sposób na użycie strony z drzwiami? Na moje to pewnie wystarczy ją po prostu wpiąć do książki? :P Ciekawe też jak wygląda ona od środka :D

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Wygląda na to, że retrospekcje nie będą tylko Śnieżki, Księcia i Maleficent, ale także młodej Emmy.

ocenił(a) serial na 9
no_bo_co

Kiedy ten odcinek sie pojawi za tydzień czy za dwa.Bo na filmwebie pisze ze za dwa a na wikipedi ze za tydzień.

kuba8342

OUaT s04e16 "Best Laid Plans" - 29 marca 2015
Wielkanoc - 5 kwietnia 2015
OUaT s04e17 "Heart of Gold" - 12 kwietnia 2015
OUaT s04e18 "Sympathy for the De Vil" - 19 kwietnia 2015
OUaT s04e19 "Lily" - 26 kwietnia 2015
OUaT s04e20 "Mother" - 3 maja 2015
OUaT s04e21 "Operation Mongoose Part 1" - 10 maja 2015
OUaT s04e22 "Operation Mongoose Part 2" - 10 maja 2015

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Dzięki

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Dziękuje

no_bo_co

Zdjęcia z odcinka:
http://www.spoilertv.com/2015/03/once-upon-time-episode-416-best-laid_25.html?m= 1

ocenił(a) serial na 7
MaDr

Czyżby Śnieżka schudła? Na marginesie, stroje Śnieżki w Storybook są przez ostatnie dwa sezony okropne i z odcinka na odcinek coraz gorsze. Wybitnie uwypuklają wszelkie niedoskonałości figury.

SilverRain

Nie wydaję mi się, żeby schudła. Po prostu jest lepiej ubrana.

ocenił(a) serial na 8
MaDr

Hmm zmienili miejscówkę leżenia Augusta?

no_bo_co

Musieli zmienić, u Charmingów mieszka już za dużo ludzi, raczej nie mają aż tyle łóżek :) Swoją drogą, poznajecie miejsce ze zdjęć? Gdzie to może być?

ocenił(a) serial na 8
MaDr

Jakoś tak zajeżdża posiadłością Czarnoksiężnika.

ocenił(a) serial na 9
no_bo_co

A jak wam się podobała historia Urszuli? Dla mnie trochę średnia.

ocenił(a) serial na 8
kuba8342

To nie ten temat, to nie był odcinek 16, tylko 15.

http://www.filmweb.pl/serial/Dawno%2C+dawno+temu-2011-603904/discussion/Odcinek+ 4x15+%22Poor+Unfortunate+Soul%22+%28Promo%2C+sneak+peeki%2C+spoilery%2C+zdj%C4%9 9cia+i+komentarze%29,2615518 tu się możesz wypowiedzieć o odcinku 15

ocenił(a) serial na 9
no_bo_co

Faktycznie,sory

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Przecież ten odcinek już był :) Przed chwilą oglądałam na i i t v, 29 marca będzie odcinek 17 !

NaomiClark_

Rzecz jest bardzo prosta, ale YEŁOPOM ze stacji ABC tego nie przepowiesz. Odcinek ósmy (s04e08) jest - PRZEZ TWÓRCÓW - liczony jako 4x08a oraz 4x08b. Sami też przyznali, że odcinek 11 to "Heroes and Villains". Niestety, ktoś "móndrzejszy" z ABC, zamiast zrobić:

OUaT s04e08a "Smash the Mirror (I)" - 16 listopada 2014
OUaT s04e08b "Smash the Mirror (II)" - 16 listopada 2014
OUaT s04e09 "Fall" - 30 listopada 2014
OUaT s04e10 "Shattered Sight" - 7 grudnia 2014 (efekt zaklęcia rozbitego wzroku)
OUaT s04e11 "Heroes and Villains" - 14 grudnia 2014 (sam Gold mówił tu o "bohaterach i złoczyńcach")
OUaT s04e12 "Darkness On The Edge Of Town" - 1 marca 2015 (ciemność na granicy miasta, czyli gdzie został pokonany Chernabog)
OUaT s04e13 "Unforgiven" - 8 marca 2015 (Unforgiven: czyli bez przebaczenia od Maleficent za zdradę w Zaczarowanym Lesie)

Tytuły pasowały do fabuły.

Niestety, zrobili tak:
OUaT s04e08 "Smash the Mirror (I)" - 16 listopada 2014
OUaT s04e09 "Smash the Mirror (II)" - 16 listopada 2014
OUaT s04e10 "Fall" - 30 listopada 2014
OUaT s04e11 "Shattered Sight" - 7 grudnia 2014
OUaT s04e12 "Heroes and Villains" - 14 grudnia 2014
OUaT s04e13 "Darkness On The Edge Of Town" - 1 marca 2015
OUaT s04e14 "Unforgiven" - 8 marca 2015

Dlatego mamy taki ERROR.

(...)
Is heroes vs. villains a fair descriptor for the second half of the season?
KITSIS: Absolutely. That is the title of episode 11.
HOROWITZ: It’s “Heroes and Villains.”
(...)

Źródło:
http://www.ew.com/article/2014/12/11/once-upon-time-cruella-ursula-maleficent-sp oilers
_________________

@DeviousPeep @VPustilnik as far as we're concerned it's 23 eps/hours. with 2 of them named 408A and 408B. That's how we number internally

Źródło:
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/561992509316800512
_________________

4x08 "Smash the Mirror" to jeden epizod, dwugodzinny z 16 listopada 2014
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/515195358326972417

Dlatego, że 23 listopada była 42. gala American Music Awards

4x09 "Fall" z 30 listopada 2014
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/520999807285219329

4x10 "Shattered Sight" z 7 grudnia 2014
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/524617329913511936

i wreszcie 4x11 "Heroes and Villains" z 14 grudnia 2014
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/528669320709042176

Dlatego 4x12 "Darkness On The Edge Of Town" był epizodem emitowanym 1 marca 2015.
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/532598052318904321

Taką [numerację] stosuje Adam Horowitz ale ktoś z ABC był "móndrzejszy" i zrobił po swojemu, mącąc w głowach fanów.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

No i ci co wstawiają odcinki na strony, poszli w ślady tego "móndrzejszego" z ABC, zamiast twórców.

no_bo_co

Sneak peek:

http://www.tvguide.com/news/once-upon-a-time-video-emma-snow-charming-unicorn/

ocenił(a) serial na 7
MaDr

Dzieciak w koszu ze święconką. Ciekawy pomysł.

no_bo_co

Sneak peek:

http://www.tvguide.com/news/once-upon-a-time-video-emma-snow-charming-unicorn/

MaDr

Przez przypadek wstawiłam dwa razy, sorry.

no_bo_co

SNEAK PEEK #1
http://www.youtube.com/watch?v=SftvsO5f-5M

no_bo_co

SNEAK PEEK #2
http://www.youtube.com/watch?v=wnR6KMJiL1I

Polecam, nie pożałujecie.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Znów Henry zawiedzie się na Reginie.

no_bo_co

Myślę, że zrozumiał, że ona udaje :)

Henry DANIEL Mills :D

ocenił(a) serial na 10
MaDr

pewnie z wielkim trudem jak to Henry ale chyba zrozumiał:P

czy mnie się wydaje czy Rumple powiedział do Reginy w samochodzie,że wie kim jest autor? Scenarzyści już o tym zapomnieli? W ogóle nie bardzo podoba mi się cała ta sprawa z autorem, koncepcją serialu miało być że każdy może sam zmienić swoje życie, jest panem swojego losu itd. A teraz nagle nic nie można zrobic bez jakiegoś gościa w książce, nie ogarniam...

nicky11

Nie przypominam sobie, żeby Rumple coś takiego mówił. Mówił, że on nie potrzebuje Autora, tylko sam sobie wziął swoje szczęśliwe zakończenie. Ale to było zanim Bella wygnała go z miasta.

Według mnie, gdy w końcu znajdą Autora to i tak okaże się, że on nie może zmienić ich historii, że tylko oni sami mogą to zrobić. Ale będą potrzebowali czasu, żeby to zrozumieć :)

ocenił(a) serial na 10
nicky11

Albo mi się wydaje albo to była inna strona...Taka fałszywa. No bo przecież on wie że ona jest szpiegiem ;) Mi się wydaje że to jakiś podstęp jest i tyle

ocenił(a) serial na 2
no_bo_co

Strasznie chorowicie wyglądała w tym odcinku Jennifer Morrison. (W szczególności, gdy weźmiemy pod uwagę całą charakteryzacje) Blada cera, podkrążone i zaczerwienione oczy. Mam nadzieję, że to tylko zwykła grypa, albo ciężki kac, a nie objaw czegoś poważniejszego.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Aż nie chce mi się wierzyć, że jakiś obdartus zrąbał życie Maleficent. W ogóle to jest kretyński pomysł, że jacyś losowi ziomkowie bawią się książeczką i decydują co się z kim stanie. No ludzie kochani! Miałem nadzieję że ta cała moc autora (no teraz to już wiemy że autorów) okaże się fałszem, a tu proszę... Po prostu nie do wiary jak to spi**rzyli :(

ocenił(a) serial na 7
Mati9319

A mi się bardzo podoba ten pomysł. Tak jak napisała wyżej MaDr, to nie Autor zmienia historie, on je tylko zapisuje, owszem jest manipulatorem wydarzeń, ale mimo wszystko to postacie mają ostateczną decyzję co się wydarzy. Bardzo mi się podobało co powiedział August, że autorzy istnieli od tysięcy lat. Spisywali najwspanialsze opowieści, żeby pokazać je ludzkości, przekazać, że dróg jest wiele i to od człowieka zależy w którą stronę się uda i jak wykorzysta swój potencjał. To nie on spierdzielił życie Malaficent, tylko ona sama poddała się swoim słabościom i zaczęła czynić zło za które została ukarana. Bohaterowie tez mieli wolną wolę. Najlepsze jest to że Malaficente ma jeszcze szanse, jej córka żyje i może ją odzyskać. Więc może jednak jej życie nie jest aż tak zrąbane? Z prostego, rozrywkowego serialiku zrobiło się coś bardzo interesującego i zmuszającego do refleksji. ;)

ocenił(a) serial na 8
Garita

"Tak jak napisała wyżej MaDr, to nie Autor zmienia historie, on je tylko zapisuje"

I wierz mi - takie też były moje najszczersze nadzieje, dopóki uczeń Czarodzieja nie walnął bulwersa w kierunku autora, że przez niego będzie musiał teleportnąć dziecko Maleficent na Ziemię.

"owszem jest manipulatorem wydarzeń"

Doprowadzenie do oddzielenia dziecka od matki na długie lata, to nie jest prosta manipulacja, tylko potężny cios i ewidentne przekroczenie swoich kompetencji.

"To nie on spierdzielił życie Malaficent"

On. Niby rękoma ucznia Czarodzieja, ale jednak.

"tylko ona sama poddała się swoim słabościom"

Hmm? Z tego co widziałem, Maleficent w kluczowym dla niej momencie jedynie pilnowała swojego niewyklutego jeszcze dziecka (O RANY XD). Potem wpadły Charmingi, uprowadziły Lily, zrobiły transfer złoczyńcowego potencjału... i w tym momencie do akcji wkroczył kaprys autora, żeby odesłać se bezbronne niemowlę do świata bez magii - a co mu szkodzi?

"Bardzo mi się podobało co powiedział August, że autorzy istnieli od tysięcy lat. Spisywali najwspanialsze opowieści, żeby pokazać je ludzkości, przekazać, że dróg jest wiele i to od człowieka zależy w którą stronę się uda i jak wykorzysta swój potencjał"

O! I właśnie ten tekst dał mi jeszcze jako taką nadzieję. Tylko wciąż jest to dość niespójne. Który z kolei autor jako pierwszy zyskał możliwość ingerowania w bieg wydarzeń? Który nie ingerował wcale, a który robił to bez przerwy, bo ma takie możliwości?

Teraz to już mam chociaż nadzieję, że Walt nie będzie mógł w żaden sposób zmienić przeznaczenia czy to Reginy, czy to Rumpla. Oby wszyscy się przejechali na tych swoich nadziejach, po czym spięli tyłki i wzięli się za swój własny los do ciężkiej cholery!


EDYCJA: Niewiarygodne :D Widzę swój post. Chyba pora otwierać szampana :D

ocenił(a) serial na 8
Mati9319

Polej :P.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Nie wiem co jest grane. Wysłałem posta, ale go nie widać. Trudno, piszę jeszcze raz - najwyżej będą dwa :P

A zatem jestem zdegustowany postacią jednego z autorów. Żałosny obdartus zrąbał życie Maleficent - brawa dla scenarzystów! W ogóle cała koncepcja kilku ziomków bawiących się książeczką, za pomocą której decydują o tym co dzieje się z innymi ludźmi - debilizm do kwadratu! Miałem nadzieję że to wszystko okaże się zwykłą bujdą, no ale niestety ;____;

ocenił(a) serial na 7
Mati9319

A według mnie to nie chodziło o to, że on zmienia los za pomocą samej książki czyli wpisując w nią co mu się podoba tylko poprzez faktyczne mieszanie się w życie bohaterów. Przecież ten zły autor nastraszył Snow i Księcia i wskazał inną drogę, by trafili do ucznia czarnoksiężnika, i w ten sposób wpłynął na ich los i los Emmy i Maleficent. I to by miało dla mnie sens, bo nadal sami decydują czy postąpią dobrze czy źle, choć gdyby nie on to by przed tym wyborem nie stanęli.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

No i znowu :( Napisałem drugi post i jego też nie widać. Znając życie tego też nie będzie widać, ale po jakimś czasie - ni z gruchy ni z pietruchy - pojawią się wszystkie trzy na raz -,- Ciekawe kiedy ktoś się w końcu za to weźmie.

ocenił(a) serial na 8
Mati9319

No chrzani się nieco ten filmweb. Nie wiem, czy ktoś to zgłosić, czy nie, ale powinni coś z tym zrobić. Też nie widziałem twojego postu, dopiero jak pod spodem napisałem "Hmm", to się pokazało. Możliwe, że mojego postu też nie będzie widzieć.

Mati9319

Doskonale Cię rozumiem. Nie dość, że moje posty pojawiają się z opóźnieniem, to dostaje powiadomienia, że ktoś mi odpisał ale nie mogę ich zobaczyć :/

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Hmm.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Ciekawe czemu Cruella i Ursula nie zaopiekowały się Lily? W sumie Maleficent powinna mieć do nich o to pretensje. No chyba, że każda z nich wylądowała gdzie indziej.

Wiedziałem, że jak wcześniej w necie ukazała się informacja, iż wystąpi Patrick Fischler, to będzie jakaś bad postać.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Odcinek niezły. Z odcinkiem na odcinek coraz lepszy. W sumie spodziewałam się, że autorem będzie ktoś inny. Tak po za tym skoro autor się zmienia to następny (a raczej to prędzej czy później nadejdzie, bo autor póki może zmieniać historię ma przekichane) będzie August.

Szaney

Nastepny bedzie Henry.

sever

Like it:)

ocenił(a) serial na 9
no_bo_co

Mi odcinek się podobał,ale myślałem ze sprawa z autorem bardziej mnie zaskoczy było ok ale tylko ok.

ocenił(a) serial na 8
kuba8342

Brakuje tu trochę logiki.Skoro Czarnoksiężnik uwięził autora to dlaczego nie wyznaczył następnego.

ocenił(a) serial na 8
basiula9

Może to jeszcze wyjaśnią.

basiula9

Może nie zdążył przed klątwą znaleźć nikogo odpowiedniego? Bądź co bądź Snow była w zaawansowanej ciąży, kiedy zrobili transfer ciemnej strony mocy, a klątwa uderzyła w dzień narodzin Emmy.

no_bo_co

Myślicie, że chęć ochrony dziecka Maleficent, mogła wpłynąć na szczęśliwe zakończenia Ursuli i Cruelli?
Z drugiej strony - nieźle się trzymają, jak na 30 lat życia w świecie bez magii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones