PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 480
ocen
7,5 10 1 39480
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu

Promo nowego odcinka - youtube. com/ watch?v=o63mMcT1nGw

Once Upon a Time 5x02 "The Price" - When vengeance descends, an evil queen must conjure her most startling transformation ever. New Once Upon a Time next Sunday on ABC! Subscribe to tvpromosdb on Youtube for more Once Upon a Time season 5 promos in HD!

Iluvia

SNEAK PEEK #1

http://www.spoilertv.com/2015/09/once-upon-time-episode-502-price-promo.html?utm _campaign=Echobox&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#link_time=1443439611

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

To samo

http://www.youtube.com/watch?v=o63mMcT1nGw

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

"The Price" - In an effort to protect Emma, Regina steps up in a surprising way that will test her mettle as a force for good. King Arthur and Queen Guinevere throw a royal ball to welcome the heroes to Camelot, but when the celebration takes a deadly turn, David and Robin must leap into action or lose a crucial asset in the fight to save Emma. Back in Storybrooke, Hook deploys a tried-and-true technique in hopes of bringing Emma back to the light while the heroes discover that some unexpected baggage has followed them home from Camelot, on "Once Upon a Time," SUNDAY, OCTOBER 4 (8:00-9:00 p.m., ET) on the ABC Television Network.

"Once Upon a Time" stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David, Emilie de Ravin as Belle, Colin O'Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry Mills, Sean Maguire as Robin Hood, Rebecca Mader as the Wicked Witch/Zelena and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest stars include Lee Arenberg as Leroy/Grumpy, Beverley Elliott as Granny, Liam Garrigan as King Arthur, Joana Metrass as Guinevere, Andrew Jenkins as Percival, Olivia Steele Falconer as Violet, Gabe Khouth as Mr. Clark/Sneezy, Michael Coleman as Happy, David-Paul Grove as Doc, Faustino Di Bauda as Sleepy, Jeffrey Kaiser as Dopey, Mig Macario as Bashful and Raphael Alejandro as Roland.

"The Price" was written by Andrew Chambliss & Dana Horgan, and directed by Romeo Tirone.

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Fotki z odcinka

http://www.spoilertv.com/2015/09/once-upon-time-episode-502-price.html

Iluvia

SNEAK PEEK #2 (niestety słabej jakości)

http://www.spoilertv.com/2015/10/once-upon-time-episode-502-price-sneak.html?utm _source=twitterfeed&utm_medium=twitter

MaDr

To samo w dobrej jakości.

http://youtu.be/okt_-K35dzA

Iluvia

SNEAK PEEK #3

http://www.accesshollywood.com/once-upon-a-time-regina-and-robin-exclusive-sneak -peek_video_2997837

MaDr

To na końcu... Myślałem, że to Dark Swan. Jeśli nie ona sama, to na pewno test zrobiony przez Mroczną, dla byłej Złej Królowej.

michu1945

Być może. A może to coś przeniosło się do Storybrooke z Camelotu razem z wszystkimi?

użytkownik usunięty
Iluvia

Nie ufam tej Violet i Guinevere. W tym odcinku działo się sporo i mówiąc szczerze miałam wrażenie, że było za dużo. Dark Swan jest genialna i jej stroje przyćmiły dla mnie wszystkie kreacje Evil Queen. W ogóle to mam wrażenie, że Regina wcale nie ma być "savior", że to albo Merida albo sama Swan (w jakiś dziwny, pokręcony sposób) mają uratować wszystkich. Ewentualnie niech to będzie tak, że to wszyscy mają się zjednoczyć, że to nie będzie tylko jedna osoba (w tym odcinku wspólnie pokonali niebezpieczeństwo), ale dajcie spokój - dlaczego oni tak naciskają na tę Reginę?! I oczywiście ode mnie plus miliard punktów za użycie największego hicioru ever, czyli piosenki Only You (gdyby moja siostra nie porzuciła OUAT sezony temu chyba zapłakałybyśmy się z radości oglądając scenę z balu i "jadłodajni" xd).

ocenił(a) serial na 6
Iluvia

Będę wdzięczna za informację jak pojawi się odcinek online z napisami. Niestety ale odkąd zabrali się za zamykanie nielegalnych stron mam problem z odnajdywaniem poszczególnych seriali. I wybaczcie, że tutaj o tym piszę, wiem, że to irytujące, ale kogo pytać jak nie Was?

ocenił(a) serial na 8
paderka

toxi z Project Haven jeszcze nie zaczęła tłumaczyć odcinka. Jakby coś, to jak zostanie przetłumaczony, będzie go można znaleźć na http://www.tvseriesonline.pl/

ocenił(a) serial na 6
no_bo_co

Dziękuję bardzo!

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Oglądalność odcinka

W grupie 4+ - 5.33 mln
W grupie 18-49 - 1.85 mln

ocenił(a) serial na 9
Iluvia

Mam pytanie w sprawie rozmowy Percivala z Reginą: czy w którymś z poprzednich odcinków były pokazane wydarzenia z ich rozmowy? W sensie Percival jako mały chłopiec i Zła Królowa siejąca terror?

masterious24

Nie lub jeszcze nie. Może dokleją to do wydarzeń z odcinka 2x20 "The Evil Queen" gdy Regina zmasakrowała cała wioskę - jak sądzę o tym mówił Percival - bo sama szukała Śnieżki, ale tego jeszcze nie wiem.

Iluvia

Widziałem Epizod i jestem nim zachwycony.

Najlepszy moment był dla mnie gdy puścili "Only You" podczas balu. Tak wyobrażam sobie ich happy ending z doklejoną sceną, gdzie gdzieś coś ryczy i razem ruszają do boju by ocalić zaczarowany świat.

Herny i Violet są uroczy. Arthur - z wyglądu - to wypisz wymaluj Hook. Ich podobieństwo jest oszałamiające.

Dark Swan mnie jak zawsze uwiodła. Świetna kiecka bez ramiączek i bardzo elegancki dom, ale...

CHCĘ WIEDZIEĆ CO JEST Z GOLDEM PO POBUDCE ZE ŚPIĄCZKI I JAKĄ CENĘ SWAN ZAPŁACI ZA POŁĄCZENIE EXCALIBURA ZE SZTYLETEM?!

OCENA: 6/6

ocenił(a) serial na 8
michu1945

O tak, scena na balu z Only you wygrała:)
Charming z "Oh, first crush, I'm on it" - cudowne! Pomyśleć, że jeszcze niedawno Henry był tym słodkim 11-latkiem...
Artur jest świetny, tylko tej jego Ginewrze źle z oczu patrzy, ale zobaczymy, może mylne wrażenie odebrałam.
Dark Swan jest ciągle najmocniejszym punktem programu, Morrison świetnie kreuje postać, jest hipnotyzująca i nieprzerysowana, oby tak dalej.
Odcinek niestety w moim odczuciu słabszy od poprzedniego, za bardzo chaotyczny. W poprzednich sezonach czegoś takiego nie odczułam, tutaj mam za dużo na raz. Mam nadzieję, że trochę jednak zwolnią.

Mnie ciekawi, czy jak Gold się już obudzi to Swan nadal będzie widywać Rumpla w roli przewodnika po ciemnej stronie mocy.
Myślisz, że to Emma połączy sztylet z mieczem? Bo ja w to szczerze wątpię.

MissWinter

Nie wiem czy to zrobi Emma. Na jednak bank ktoś tego dokona. Oby ktoś, po kim najmniej bym się tego spodziewał bo za takie zwroty akcji pokochałem ten serial.

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Skoro Regina mogła z łatwością odczarować Apsika (czy jak on się tam zwie), to czemu wcześniej tego nie zrobiła. Biedne krasnale musiały go wszędzie taszczyć ;).

Iluvia

Problemy tego odcinka:
1. Zakończenie pierwszego odcinka zwiastowało naprawdę mroczną wersję Emmy, można było oczekiwać mocnego antagonisty dla piątego sezonu. Dostaliśmy zamiast tego zwykłą Emmę z nowym wyglądem i większą ilością kąśliwych uwag. Ja wiem, że nawet Rumpelsztyk był przy swoim złu bardzo ludzki, ale proszę - dopiero co zawładnęło nią zło, a ona urządza sobie pogaduchy i nic więcej?
2. Regina
a) Czy tylko ja pamiętam, że ona JEST WYBAWICIELKĄ? W trzecim sezonie zdjęła klątwę i powstrzymała Zelenę, w alternatywnej rzeczywistości jej krew mogła posłużyć za atrament, ponieważ była dla niego Wybawicielką (za uratowanie Henriego). Czy scenarzyści o tym nie pamiętają?
b) Ratowanie Robina też jest nielogiczne, przecież właśnie w trzecim sezonie stała się dobra i użyła jasnej magii. Późniejsze problemy mogły powstrzymywać ją przed jej używaniem, ale przecież tutaj chodziło o ratowanie jej prawdziwej miłości, powinna bez problemu użyć magii miłości. I przypominam, że są dwa rodzaje magii - oparta na miłości (Wróżki, Emma) oraz oparta na emocjach (Cora, Królowa Śniegu). Regina na co dzień posługuje się tą drugą, ale ma możliwość przywołania tej pierwszej w chwilach przejawów miłości. Wtedy taki był.
c) Jej rozterki są mocno naciągane. 'Nie wierzą we mnie, bo nie chcą, żebym się nie zabiła' - naprawdę? Sama scena walki też dziwna - rzuca w niego kulami ognia i nic więcej.
d) Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie wyczuła magii w naszyjniku.
e) 'Powiem, że ja jestem Wybawicielką, bo jeżeli zrobi to Emma, będzie musiała użyć mrocznej magii, która pewnie uwolniłaby Merlina, czego ja nie umiem zrobić, a i tak jak ja nie musiałaby tego zrobić od razu i mogłabym ją kontrolować do czasu jej powrotu do normalności - ale co tam, ważne żeby Artur niczego się nie domyślił.'
3. Camelot
a) Bardziej sztucznie się nie dało? Ja rozumiem, że to nie "Gra o Tron", ale wynajęcie odpowiedniej budowli naprawdę byłoby lepsze dla strony wizualnej, niż raczenie widza ciągłym green screenem.
b) Czy naprawdę wątek romantyczny Henriego musi być robiony w tak oklepany sposób? Proszę, trochę finezji, dłuższej sceny, ciekawej rozmowy, a nie standardowego średniego podrywu.
4. Furia
a) Cały drugi sezon słyszeliśmy, że 'magia ma cenę'. Nawet ciekawie pokazano to dla Rumpelsztyka w czwartym sezonie. A teraz wyjeżdżają ze stworem z innego wymiaru. Ja wiem, że były gorsze przypadki wymyślania wątków na bieżąco, ale i tak mnie to razi.
b) Pokonanie potwora to tak potężny plagiat "Strażników Galaktyki", że poczułem się nieswojo. Przy okazji - niby dlaczego Śnieżka uznała, że tylko Regina może im pomóc? Bo inni chcieli pomóc jej? Po tym wszystkim byłoby dziwne, gdyby tego nie zrobili.
c) Może czepianie się, ale czy przewoźnik nie mógł odejść w jakiś ciekawszy sposób. Pokiwać głową, zostawić coś, powiedzieć? Cokolwiek, żeby ten motyw nie wyglądał na tak bardzo wciśnięty na siłę?

dansty

10/10, ale i tak kocham ten serial.

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Spójrzcie na to porównanie

http://winger-hawk.com/post/130573476308/a-little-preview-of-my-day-after-though ts-and-my

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones