PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 486
ocen
7,5 10 1 39486
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu
ocenił(a) serial na 8
Coshand

SNEAK PEEK #1

http://www.youtube.com/watch?v=OIDPuMcREnA

ocenił(a) serial na 8
Coshand

WHEN SHE LEARNS KING ARTHUR MAY BE HIDING HIS TRUE INTENTIONS, MARY MARGARET MUST CONVINCE DAVID AND THE HEROES OF HER SUSPICION BEFORE THEY JEOPARDIZE EMMA’S SAFETY, ON ABC’S “ONCE UPON A TIME”

Sinqua Walls Guest Stars as Lancelot, Joana Metrass Guest Stars as Guinevere and Liam Garrigan Guest Stars as King Arthur

After receiving a cryptic warning from Lancelot about Arthur’s intentions, Mary Margaret realizes Arthur may be the heroes’ biggest threat, but when she is unable to convince David of the danger, she takes matters into her own hands. Meanwhile, Hook’s unwavering love for Emma provides a glimmer of hope in her struggle against the unrelenting voice of Rumplestiltskin. In a Camelot flashback, Guinevere senses that Arthur is losing his way, consumed by his obsession with making Excalibur whole, so she sets out with Lancelot on her own quest into the heart of darkness. In Storybrooke, Dark Emma unleashes a secret weapon in the next phase of her plan to find the brave soul she needs to draw Excalibur from the stone, on “Once Upon a Time,” SUNDAY, OCTOBER 18 (8:00-9:00 p.m., ET) on the ABC Television Network.

“Once Upon a Time” stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David, Emilie de Ravin as Belle, Colin O’Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry Mills, Sean Maguire as Robin Hood, Rebecca Mader as the Wicked Witch/Zelena and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest stars include Sinqua Walls as Lancelot, Amy Manson as Merida, Liam Garrigan as King Arthur, Andrew Jenkins as Percival, Joana Metrass as Guinevere, Olivia Steele Falconer as Violet, Webb Hayes as Young Arthur, Ehren Kassam as Young Kay and Dalila Bela as Young Guinevere.

“The Broken Kingdom” was written by David H. Goodman & Jerome Schwartz and directed by Alrick Riley.

+ fotki

http://www.spoilertv.com/2015/10/once-upon-time-episode-504-broken_13.html

ocenił(a) serial na 8
Coshand

SNEAK PEEK #2

http://www.youtube.com/watch?v=gk9MlPmthww

Coshand

Bardzo podobała mi się historia trójkąta miłosnego Arthur-Guinevre-Lancelot, oraz podstęp Charmingów przechytrzonych później przez Arthura. Jestem ciekawa czy Regina zorientuję się, że Śnieżka i Książę są pod wpływem czaru i jakoś go odczynią, czy może właśnie dlatego zrobią Emmie coś przez co stanie się "mroczną Mroczną" ;)

Poza tym, przeurocze sceny z Hakiem i Emmą w rolach głównych <3

Trochę ciężko mi uwierzyć, że Merida potrafiłaby nauczyć Rumpla bycia odważnym. Myślę, że i tak to nie on będzie bohaterem, który wyciągnie miecz z kamienia. Mimo wszystko fajnie, że Merida również jest w Storybrooke, lubię ją.

ocenił(a) serial na 9
MaDr

Mi się to uczenie bycia odważnym kojarzy z Czarnoksiężnikiem z krainy Oz :D Uwielbiam dawnego Rumpla, ale mimo wszystko jestem ciekawa co z niego będzie :)

Coshand

Chciałbym tylko wszystkich uspokoić.

Napis "Camelot, 5 lat wcześniej" nie uwzględnia zamrożonego czasu podczas pierwszej klątwy, czyli 28 lat.

Z resztą, czas w Camelot i EF biegnie inaczej, niż u nas. Sam AH to stwierdził.

michu1945

Napis "Camelot, 5 lat wcześniej" nie uwzględnia zamrożonego czasu podczas pierwszej klątwy, czyli 28 lat.

Składa się na niego: 3 lata przed rzuceniem pierwszej klątwy + dwa lata po jej złamaniu.

Odpowiadało by to wydarzeniom z odcinka 4x11 "Heroes and Villains".

Coshand

Ciekawostka: Ginewra, gdy wybrała się po brakujący sztylet, miała na sobie taki sam strój jak Jacqueline "Jaś" w odcinku 2x13 "Tiny".

ocenił(a) serial na 8
Coshand

Oglądalność odcinka

W grupie 4+ - 4.85 mln
W grupie 18-49 - 1.65 mln

ocenił(a) serial na 8
Coshand

Jak myślicie, dlaczego Merida została zamknięta w lochu w Camelocie?

no_bo_co

Możliwości jest wiele. Ja tam sądzę, że nie chciała powiedzieć kto ma sztylet, gdzie jest i/lub kto jest na nim.

michu1945

W sumie Artur to taki troche pomylony jest z ta swoja obsesja na punkcie sztyletu

ocenił(a) serial na 10
mania19

Też prawda. Trochę szkoda że z króla Artura robią villaina , przyznam że dziwacznie mi sie to ogląda ;/

Raister

No widzisz taki ładny a taki niedobry hehe :) troche to psuje obraz innych filmowych Arturów. Przynajmniej mi

ocenił(a) serial na 8
mania19

W sumie dobrze, że odbiegają od schematu i zrobili z Artura tego złego.

no_bo_co

Dla mnie jest bardziej opętany niz zły :)

ocenił(a) serial na 10
no_bo_co

Odbiegają od schematu bo chcą Lancelotowi (kosztem Artura) znaleźc osławioną prawdziwą miłość ;)

Raister

"Osławiona" - wbrew temu, co myślą niektórzy użytkownicy języka polskiego, przymiotnik ten nie jest synonimem słów sławny, znany, popularny. To określenie pejoratywne, in. ten, kto cieszy się złą sławą, o kim krążą złe opinie.

*Tak na przyszłość.*

ocenił(a) serial na 10
michu1945

A kogo to obchodzi? :D

Raister

Wybacz, ale jest różnica między: "lubię gotować mojego psa rodzinę i ciasta" a "lubię gotować, mojego psa, rodzinę i ciasta".

Jest też różnica między "zrobić komuś laskę" a "zrobić komuś łaskę.

Mamy język polski. Używajmy go poprawnie.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Wybacz ale wrzuć sobie gdzieś w opis info że masz gramatyczne nawiedzenie tak żeby wszyscy o tym wiedzieli zanim do Ciebie zagadają i w odpowiedzi przeczytają jakieś bzdury :)

Raister

Wybacz ale mamy język polski. Używajmy go poprawnie.

Nie każdy, bo tylko Ty użyłeś nieodpowiedniego wyrażenia.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Wybacz ale używam takich sformułowań jakie mi odpowiadają więc odczep się :)

Raister

Tobie odpowiadają, ale są niepoprawne.

"Osławiona" - wbrew temu, co myślą niektórzy użytkownicy języka polskiego, przymiotnik ten nie jest synonimem słów sławny, znany, popularny. To określenie pejoratywne, in. ten, kto cieszy się złą sławą, o kim krążą złe opinie.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Zwisa mi to i piórkiem powiewa a teraz sio odemnie :D

ocenił(a) serial na 8
Coshand

Zastanawiał się ktoś nad tym, jak to jest, że Merlin został uwięziony w drzewie prawdopodobnie jeszcze przed narodzinami Artura, a jakoś w międzyczasie spotkał się z młodą Emmą w naszym świecie?

no_bo_co

W Star Wars - NIE ZNOSZĘ tego filmu - było tak, że robot R2-D2 wysłał Luke'owi Skywalker hologram księżniczki Leii, by ten ją uratował. Ale to OCZYWIŚCIE tylko jedna z teorii...

Wiem bo oglądałem tę część sagi w wersji "Family Guy".

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Czyli według tej teorii Merlin, który spotkał młodą Emmę, był hologramem? ;)

Czyżbyś również nie jarał się nowym Star Wars?

no_bo_co

Powtarzam: "Ale to OCZYWIŚCIE tylko jedna z teorii..."

Nie jaram się ani bardzo starą (części IV, V i VI), ani ciut współcześniejszą (części I, II, III), ani najnowszą serią. Bardziej ekscytowałby mnie rozkładający się szczur.

Coshand

Nie ma opinii? Ja zacznę.

Odcinek podobny do tego 4x17 "": retrospekcja zawierająca retrospekcje a potem tylko chwilowe przejście do Storybrooke.

Wiemy, że Merlin może przemawiać w snach i pojawił się u młodej Emmy, mimo, że był zamknięty w drzewie. To jest ciekawe.

Podoba mi się wyjaśnienie dlaczego Ginewra zakochała się w Lancelocie: obsesja Artua nad połączeniem miecza i sztyletu.

Nie mniej, jakoś zrobiło mi się słabo gdy Ginewra odrzuciła cały Mrok od od Lancelota tylko za pomocą ognia.

Scena Hooka z Emmą na polu róż oraz tekst Emmy (w przybliżeniu) "jestem mroczną, ale też gorzej, jego matką) nt. Henry'ego, zapadły mi w serce.

Kiedy Regina dowie się o uroku piasku z Avalonu, tego nie wiem, ale sądzę, że skoro wie, że ktoś nie ma serca i jest kontrolowany (wzmianka Cory z odc. 2x09) to wyniucha też to.

Fajnie, że Merida jest w mieście: oficjalne potwierdzenie w odcinku a nie tylko z "zza kulis".

Odcinek 4/6.

ocenił(a) serial na 9
michu1945

jak Ty możesz pamiętać dokładnie w którym odcinku co się wydarzyło i rozpisywać to numerami?

Sathyriasiska

Bo skupiam się góra na trzech serialach. Teraz jest to OUaT, "Mamuśka" i "Family Guy". Poznań pozdrawia!

ocenił(a) serial na 9
michu1945

ja oglądam za dużo seriali żeby takie sprawy ogarniać :D aktualnie chyba 8 albo 9 :P (piszę o tych, które aktualnie są emitowane za granicą na bieżąco). pozdrawiam również :)

michu1945

Dla mnie odcinek świetny! Naprawdę już na wstępie daję 5/6. Ale warto zacząć od początku. Świetne to, że prawie cały czas akcja toczyła się w retrospekcjach - w Camelot przed 6 tygodniami i Camelot 5 lat wcześniej. Choć trochę taki mankament... nie czaję kiedy dokładnie było te "5 lat wcześniej" wtedy kiedy Zelena opanowała Zaczarowany Las? Bo jak wyjaśnić, że w krypcie mrocznego był sobie sztylet, że mrok miał nie ludzką formę (chodzi mi o tę, która opanowała Emmę w 4x22). Wydaje mi się, że to z jednej strony dobry trop... ALE! Musiało to dziać się wcześniej, bo Lancelot jeszcze oficjalnie żył.... i sam już nie wiem, kiedy to mogło się wydarzyć... Merida - cudownie! Mam wrażenie, że Artur nabruździł w jej królestwie i być może coś stało się z jej ojcem/matką lub braćmi. Świetny ruch scenarzystów - Artur jako villiain. Podobnie jak w sezonie 3 z Nibylandią, choć... tam były podstawy do takiej formy, bo mało kto wie, ale Piotruś Pan w istocie był zły (tak jest w oryginale). Zgadzam się co, do porównania z odcinkiem 4x17. Ale oba te epizody są jak najbardziej na plus.

luuukasz15

"nie czaję kiedy dokładnie było te "5 lat wcześniej""

To jest tak:
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/656234103654641664/photo/1

A dla tych co się obrazek nie wyświetla: Trzy lata przed pierwszą klątwą ► pominięcie 28 lat klątwy GDYŻ CZAS STANĄŁ W MIEJSCU ► dwa lata po złamaniu pierwszej klątwy (od odcinka 2x01 "Broken" do 5x01 "The Dark Swan").

Także Cały trójkąt Lancelot-Ginewra-Artur, gdzie pierwsza dwójka szukała sztyletu, wydarzyła się przed pierwszą klątwą.

michu1945

Okej, ale nadal nie rozumiem dlaczego mrok miał sobie bezcielesną formę, a potem mamy zaraz cielesną formę - Mrocznego Rumpla

luuukasz15

Nie wiem. Logika tego serialu niekiedy powala...

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Chyba chodzi o to żeby Emma miała ,,przewodnika" i mrok przybrał właśnie postać Rumpla bo Swann zna go najlepiej z mrocznych.

ocenił(a) serial na 8
Coshand

Btw. dlaczego Merida pamięta co się działo w Zaczarowanym Lesie?

ocenił(a) serial na 8
Szaney

Bo Emma je nie wymazała pamięci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones