PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 480
ocen
7,5 10 1 39480
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu
ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

PROMO CTV

http://www.youtube.com/watch?v=e___1YAexL4

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Oho! Hook musi wziąć dobry rozbieg i solidnie walnąć łbem w ścianę. Całkowicie mu odwaliło.

No ale pomysł ze wskrzeszeniem wszystkich Mrocznych moim zdaniem jak najbardziej na plus :D

Mati9319

Pojawiła się teoria, że Hook też ma plan. Emma powiedziała mu - w s05e08 - że mrok musi mieć naczynie, nim zostanie zniszczone. Natomiast X czasu wcześniej, Merlin ostrzegł Emmę, że przywracjac Hooka jak Mrocznego, zapłaci najwyższą z możliwych cen.

Czyniąc to co czyni Hook w promo i epizodzie, może o to chodzi by go zabić? By zabić w nim mrok za pomocą Excalibura? By Emma zapłaciła "ultimate price" za swój czyn z Camelotu?

ocenił(a) serial na 8
michu1945

"By zabić w nim mrok za pomocą Excalibura?"

Cóż, Gold miał swoją szansę i z niej nie skorzystał. Hook zaś wcale nie wyglądał na zawiedzionego, że żyje. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Nie będę za dużo się głowił i poczekam sobie tydzień :P

Mati9319

Hook zaś wcale nie wyglądał na zawiedzionego, że żyje bo otrzymał to co chciał. Miał krew Golda - tego który był w zaświatach i stamtąd powrócił. Ta krew umożliwiła byłemu piratowi otwarcie wrót do zaświatów i sprowadzenie Mrocznych.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Myślę że "ultimate price" to życie Emmy

JanetJ777

Nie wykluczam. Dowiemy się za 6 dni.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Fotka: Killian z ojcem

http://uponaspoiler.tumblr.com/image/134344318034

JanetJ777

Merida odzyskała wspomnienia. W s05e09 przysięgła zemstę na Arturze i tylko mroczna klątwa ją odsunęła w czasie. Teraz pewnie załatwi Artura, który i tak wg. legend arturiańskich, zmarł.
http://www.graal.boo.pl/?page_id=194

Po wszystkim odeślą ją z Ginewrą i rycerzami Okrągłego Stołu pewnie za pomocą jakiegoś portalu...

Ginewra... Piasek z Avalonu pewnie przestanie działać a jeśli dodamy do tego Lancelota, który jakimś cudem znajdzie się w Storybrooke lub będzie na nią czekał w Zaczarowanym Lesie, to będzie my mieli kolejne szczęśliwe zakończenie w serialu dla pomniejszej pary bohaterów.

Ciekawe co zrobią ze scalonym Excaliburem? Wymażą mrok? Jeśli tak to czy Emma z Hookiem mogą być najpotężniejszymi i ostatnimi Mrocznymi w historii? A może złamią ostrze?

Wciąż czekam na Press Release: skoro Merlin potrzebował dużo sprzymierzeńców do walki z Hookiem, mogli by sprowadzić Maleficent, Urszulę, boginię Urszulę, Elsę, Lily (mogła się zmieniać w smoka, jak matka), Posejdona...

Ach. Takie emocje jak przy s03e11 "Going Home"!!!

ocenił(a) serial na 8
michu1945

A Bogini Urszula jest dobra, czy zła?

no_bo_co

Ciężko powiedzieć, skoro wiemy tylko, że nie znosi jak ktoś się pod nią podszywa.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

No właśnie.

A jeśli chodzi o Press Release, to zawsze już dawno był. Wyjątek był, gdy była ta dwutygodniowa przerwa. Może nie dają go, abyśmy nie dowiedzieli się co się wydarzy. Tak jak było to w ostatnim odcinku czwartej serii. Tam podali opis, ale nie podali kto wystąpi.
Ale z drugiej strony mamy promo i sneak peek, hmm.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

SNEAK PEEK 1

http://www.youtube.com/watch?v=24cOBcL8FFU

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

THE DARK ONES PREPARE TO OBLITERATE LIGHT MAGIC ONCE AND FOR ALL, LEADING TO A FINAL FACE-OFF BETWEEN DARK SWAN AND DARK HOOK, ON THE WINTER FINALE OF ABC’S “ONCE UPON A TIME”

Adam Croasdell Guests Stars as Brennan, Eric Keenleyside as Maurice and Caroline Ford as Nimue

“Swan Song” – The dark siege of Storybrooke is underway as all of the resurrected Dark Ones target a living soul for sacrifice so that they can return to the realm of the living. With doom imminent, Gold advises Mary Margaret, David and the rest of the heroes to spend their last fleeting moments enjoying the company of their loved ones. Emma, however, refuses to give up, knowing that she is responsible for righting all the poor choices she made as Dark One – there’s only one problem, Dark Hook. When they face-off with the fate of Storybrooke at stake, Hook’s actions will devastate Emma in a way no one saw coming. In a Fairy Tale Land flashback, the Evil Queen tests Hook’s mettle by forcing him to confront a demon from his past before contracting him to dispatch one from hers, on the winter finale of “Once Upon a Time,” SUNDAY, DECEMBER 6 (8:00-9:00 p.m., EST) on the ABC Television Network.

“Once Upon a Time” stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David, Emilie de Ravin as Belle, Colin O’Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry Mills, Sean Maguire as Robin Hood, Rebecca Mader as the Wicked Witch/Zelena and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest stars include Lee Arenberg as Leroy/Grumpy, Adam Croasdell as Brennan, Oliver Bell as Young Killian, Caroline Ford as Nimue, Eric Keenleyside as Maurice, Scott Hylands as Captain, David-Paul Grove as Doc, Gabe Khouth as Sneezy, Faustino Di Bauda as Sleepy, Michael Coleman as Happy, Mig Macario as Bashful, Sebastian West as Boy and Andre Tricoteux as Massive Brawler.

“Swan Song” was written by Edward Kitsis & Adam Horowitz and directed by Gwyneth Horder-Payton.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Zdjęcia z odcinka.

http://www.spoilertv.com/2015/12/once-upon-time-episode-511-swan-song_3.html

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

PROMO #3:

http://www.youtube.com/watch?v=m74GM0SJuQ4

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

SNEAK PEEK 2

http://www.youtube.com/watch?v=T4GbYSXWv50

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

SNEAK PEEK 3

http://www.youtube.com/watch?v=qkrwUbubiNE

no_bo_co

Wygląda to tak jakby ten test miał polegać na ściąganiu ubrań w karecie :D hooooot :D

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Moim zdaniem to jest 1 z najsłabszych odcinków tego sezonu,dobrze przewidziałam powrót mrocznego Rumpla. Idioctwo było odsyłać Zelene bo w drugiej połowie sezonu/w 6 sezonie wróci zemścić się. Dziwi mnie że Rumpel dał sobie pociachać rękę dla Emmy oraz że Śnieżka z Regina idą po Hooka skoro obie są matkami. Boli mnie też że na rzecz CaptainSwan nie domknęli wątku Arthura. Jedynym plusem było nawiązanie do Piratów z Karaibów z znamieniem oraz do Gwiezdnych wojen z duszeniem.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Jak dla mnie był dobry. Tak jak poprzedni. W ogóle odkąd się zaczęło rozkręcać, czyli Hook został Mrocznym, było dobrze.
A dziś dodatkowo dostałam kupę emocji, które mnie osobiście zgniotły.
Standardowo nie obyło się bez nielogicznych rozwiązań, ale nie będę się rozwodzić.
W sumie to mam taki mętlik, że chyba powinnam ochłonąć zanim zabiorę się za ocenę. Ale okej:
-Charming family united, w końcu! Miło było patrzeć na Śnieżkę wyrażającą w końcu jakieś matczyne uczucia względem Emmy.
-Zelena jak zawsze była cudowna - tak, uwielbiam ją bezkrytycznie - i mam nadzieję, że wróci jeszcze bardziej Wicked.
-Uwielbiam konstrukcję tego serialu. Tylko w nim złe postaci potrafią dosłownie w 5 minut zmienić się o 360 stopni. Tak jak Hook, do którego nie trafiła ani prosząca, płacząca czy grożąca Emma. A wystarczyło kilka karcących słów od Reginy i nasz pirat wrócił na właściwe tory.
-Rumple znów Mrocznym, to faktycznie było do przewidzenia. Plus cała ta historia z Bell, omg. Chwilę wcześniej go rzuciła, bo kłamał, oszukiwał, etc. Znów ją okłamał - ale uwaga, nie dla własnych korzyści - oh, ah, jakże się zmienił! Dowie się, że Mroczny i będzie (kolejny już) koniec. A biorąc pod uwagę tę scenę w sypialni, obstawiam, że zostaną rodzicami (skoro Emilie de Ravin w ciąży).
-Spodziewałam się nieco większej aktywności Mrocznych w Storybrooke, i prawdę mówiąc, nie dowiedziałam się, dlaczego Nimue została polecona przez Merlina do walki w mrokiem. Może ktoś wie?
-Wątek Artura, Meridy i spółki faktycznie gdzieś się zapodział, mam nadzieję, że go zakończą jakoś sensownie.
Albo chociaż zakończą.
-No i scena nad jeziorem. Dzięki H&K, zdołowaliście mnie na resztę dnia -.- O szybkiej przemianie Hooka wspomniałam, historia z ojcem całkiem sporo pokazała, i pozwoliła Killiana w jakiś sposób odkryć (powrót Evil Queen <3). Moment poświęcenia się Hooka <lie down> i poświęcenia miłości przez Emmę <try not to cry> , jak mówiłam, rozbił mnie emocjonalnie <cry a lot>. Wiem, że Killian wróci, ale i tak smutek.
Ogólnie oceniam wysoko.
I dawać mi marzec!

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

edit. zły temat

JanetJ777

CO TO K***A BYŁO?! Jak dla mnie - co podkreślam - najsłabszy zimowy finał OUaT. Zapłakałem, gorzko zapłakałem, że tak można spierniczyć finał.

Rumple znowu mrocznym? TYlko za pomocą jakiegoś kompociku wylanego na najpotężniejszy miecz wszystkich światów? Co z jego białym sercem i z jego odkupieniem/przemianą w bohatera?! Nie wiem teraz jak poprowadzą tę postać ale na JEGO SZCZĘŚLIWYM ZAKOŃCZENIU to w ogóle m nie zależy. Już bym wolał Belle z Willem czy Gastonem.

Hook: jestem dobry (s05e01 do s05e08 końcówka), następnie zły (s05e08 końcówka do s05e11 końcówka) i znowu dobry (s05e11 końcówka)?! Taki przypadek się nadaje do psychiatryka!!!!

Rodzice Emmy nie kiwnęli palcem gdy ona była Mroczną. Gdybym był ojcem takiego czarnoksiężnika trułbym mu du*ę, że tak się nie robi i ma traktować ludzi jakby sama chciała być traktowana.

Henry bez swojego specjalnego długopisika jest tam bezużyteczny. Mieli Merlina to z łatwością mógł go poprosić o replikę, bo teraz wie jak walczyć ze złem, ale nie... *przekleństwo*

Wygnanie Zeleny było też jak dla mnie debilizmem! Cały czas doszukuje się głębszego wątku z ciążą zielonej WWotW... W sensie... może to będzie twist i nazwą córeczkę Calineczka bo mała nie będzie chciała rosnąć. Wciąż jest jestem zbity z tropu.

Teraz niby kto się zajmie małym Hoodem, Rolandem (syn Robina z Marian) i Nealem Nolan? Babcia jest jedna, chyba że Belle, skoro pewnie wpletli ("seks z Goldem") ciążę Emilie do serialu.

Retrospekcje: po kit? Zamiast tego, wolałbym zobaczyć jak Merida zabija Artura, czar piasku z Avalonu pryska, z za zaułka wyłania się Lancelot, któy całuje Ginewrę i na jej rozkaz zostaje uznany prawdziwym władcą Camelotu.

Co z całą podrożą Meirdy?! Co z BunBroch w którym miała rządzić?! Co z jej braćmi i matką - połączyła się z nimi? Co z zemstą za śmierć ojca!? *krzyk wściekłości*

TRZECIA KLĄTWA NIE ZOSTAŁA FAKTYCZNIE PRZEŁAMANA! Wytrzyjcie sobie miejsce do którego słońce nie dochodzi tą scenką gdzie Emma zwraca wspomnienia z łapaczy snów.

Skąd też się wziął ten nowy sztylet, skoro cały Excalibur się rozsypał?

Finalna ocena -1/10.

Tylko fakt, ze widziałem Corę, Piotrusia, auto Cruelli itd. oraz zasada" kończ to co zacząłeś", a także Hades trzymają mnie przy tym serialu.

Z resztą... Zawsze podobały mi się bardziej główne wątki z drugiej połowy sezonów: "córka młynarza" (s02e10 do s02e16), "władczynie ciemności" (s04e11 do s04e18) czy teraz, kraina Hades w Storybrooke.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Swoją drogą gdzie jest Merida w Storybook? Dalej w piwnicy Emmy?

JanetJ777

A gdzie tam. Przecież za sprawą Golda, odzyskała serce (s05e06) oraz wspomnienia (s05e10).

ocenił(a) serial na 8
michu1945

"Hook: jestem dobry (s05e01 do s05e08 końcówka), następnie zły (s05e08 końcówka do s05e11 końcówka) i znowu dobry (s05e11 końcówka)?! Taki przypadek się nadaje do psychiatryka!!!!"

Faktycznie na pierwszy rzut oka trochę to chaotyczne, ale moim zdaniem to było tak: Hook stał się mega zły, gdyż Ciemność wyzwoliła w nim uśpiony mrok. Przez to też ciężko mu było się oprzeć podszeptom czarnych glutów. Gadał że chce wytłuc wszystkich których Emma kocha i w ogóle jaki to on nie madafaker, ALE wystarczył sam widok cierpiącej Emmy, żeby zrozumiał, iż mu srogo odwaliło i Ciemność zwyczajnie przejęła nad nim kontrolę. Potem to już poszło z górki: "Emma zabij mnie teraz bo znowu nie umrę jako bohater i wszystko ponownie się zje*ie xD".


NO ALE FAKTYCZNIE! Ostatnie minuty odcinka, czyli to co działo się z Goldem, oglądałem z niedowierzaniem. Z jednej strony dobrze że rolę Mrocznego (a nie, sory - rolę WSZYSTKICH Mrocznych, jacy kiedykolwiek istnieli!) ponownie powierzono komuś kto zna się na rzeczy. Z drugiej strony Gold chyba kompletnie ocipiał, kiedy przyznał przed Emmą coś w stylu: "Tak! Jestem je*anym ch*jem i dobrze mi z tym! (\^o^/)"

To co zadziało się w końcówce nad jeziorem, momentalnie pozbawiło mnie sporej części mózgu!

1) Gold jak gdyby nigdy nic stał se wobec głównych bohaterów serialu jako Mroczny!

2) A do tego ciął se łapkę sztyletem, który - jak dobrze zauważyłeś - wziął się zwyczajnie z d*py! Pewnie utworzył się z części połączonej potęgi wszystkich Mrocznych, ale i tak jest to robienie z widza debila.

3) I teraz kur*a gwóźdź do trumny: polazł ze wszystkimi ratować kogo? No kogo? HOOKA! NOSZ JA KURDE NIE WIEM!!!


Faktycznie: najgorszy finał połówkowy w historii!!!

Mati9319

Do 2 Rumple zapewne działa w własnym interesie i może liczyć na odzyskanie syna

Mati9319

O ile po obejrzeniu odcinka miałam ogólnie pozytywną opinię o odcinku, to jak czytam wasze wypowiedzi to faktycznie dochodzi do mnie absurd wielu wątków.

Ale to co rzuciło mi się od razu w oczy:
1. Kompletne urwanie wątku Camelotu i Meridy (choć szczerze mówiąc nowi bohaterowie nie przypadli mi do gustu :P)
2. Emma i Regina (matki roku) biorą dziecko na wycieczkę do Piekła, ekhm...
3. Rumpel który aż kipi z radości że jest Mrocznym i prawie sam to powiedział Emmie :D (choć może w tym jest jakiś cel - zobaczymy).

Generalnie uważam że odcinek dobry, ale nie uschnę z tęsknoty do marca ;).

ocenił(a) serial na 9
Mati9319

Rumple nie poszedł z nimi. Tylko im drzwi otworzył.

Agness_92

Czyli w podziemiach jest jego projekcja, z nowym sztyletem w dłoni? [tak jak w przypadku merlina w s05e01]
http://www.youtube.com/watch?v=6MmQS9GahjE

ocenił(a) serial na 9
michu1945

a to widocznie byłam zbyt zła na Golda i nie patrzyłam uważnie, bo wydawało mi się, że zawrócił.
Fajny zwiastun, chociaż obawiam się powrotu paru WYBITNIE irytujących postaci...

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Ej, tylko mi się podobało pomimo wszystkich bzdur..?
Toż to Once Upon A Time, tu mało jest rzeczy logicznych a nawet jeśli już coś wytłumaczą, to zazwyczaj nie ma sensu.
Zresztą, głównym targetem są tu dzieci (pokazują to zresztą statystyki wstawiane przez no_bo_co) więc nie ma się co spinać, że robią z widza idiotę, skoro dzieciak nie zwróci uwagi na szczegóły.

ocenił(a) serial na 7
michu1945

"seks z Goldem"? Który to był odcinek? Oglądam ten serial w marnej jakości i mam dużo powycinanych scen (30 minut trwa odcinek). Wiem, że po OUAT nie mam co oczekiwać jakieś grubszej sceny, ale nie lubię gdy coś mnie omija.

Kenoz

Sezon 5 odcinek 11, „Swan Song”, reżyseria: Gwyneth Horder-Payton, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 6 grudnia 2015

Gold wezwał ją do siebie i wręczył eliksir dzięki któremu bezpiecznie opuści miasto. Belle pożegnała się z nim i własnym ojcem, ale to Henry ją odwiódł od wyjazdu. Wyjawił jej, że byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie związanym z Mrocznymi, którzy chcieli wrócić do świata żywych za życie jego, rodziców Emmy, Reginy, Robina i Golda. Belle była tak dumna z męża, że wróciła do niego i ponownie skonsumowali swe małżeństwo. Następnie Gold udał się do Zaświatów by dla Emmy odzyskać stamtąd Hooka, który poświęcił się by zniszczyć mrok.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Oglądalność odcinka

W grupie 4+ - 4.83 mln
W grupie 18-49 - 1.44 mln

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Kompletne pominięcie wątku bohaterów z Camelotu, to jest mega przegięcie ze strony twórców. Na cholerę oni sprowadzali do serialu, skoro nie wyjaśnili co się z nimi stało. Przecież Merida chciała wypełnić swoją zemstę w stosunku do Artura za śmierć ojca. Mam nadzieję, że ktoś się o to H&K zapyta, np. w tych wywiadach na TV LINE.
Nimue miała pomóc w pokonaniu Mrocznego. Jakby na to nie spojrzeć, tak się właśnie stała, ale w przedziwny sposób.
Zelena trafiła tam gdzie chciała trafić w pierwszym odcinku. Ach, mam nadzieje, że jej zemsta będzie słodka.
Dobrze znowu widzieć starego, "dobrego" pana Golda.
A jeśli chodzi o imię dla córeczki Robina, to nie zdziwię się, że będzie ono brzmiało Marion.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

"Dobrze znowu widzieć starego, "dobrego" pana Golda"

Teraz tak sobie pomyślałem, że on wcale nie jest teraz Mrocznym, tylko ultranajpotężniejszym czarodziejem świata, czyli jakby Merlinem 2.0 czy może UltraMerlinem. Dlaczego? Ano dlatego, że uczeń Merlina wybielając serce Golda, prawdopodobnie wyzerował mu konto mroczności, czyli jego kill count. Poza tym Gold nie przeniósł się do Misthaven i nie odrodził na żadnej studzience kanalizacyjnej, jak Hook czy Emma.

Ciekawe ile teraz czasu minie, zanim Gold kogoś zabije? :P W sumie jeśli moja teoria jest błędna, to nie będzie to miało żadnego znaczenia.

ocenił(a) serial na 8
Mati9319

Rumpel odrodził się ze "studzienki". Było to przecież pokazane w drugiej połowie trzeciego sezonu. A stało się to za sprawą Belle i Neala.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Tak, ale nie tym razem. Teraz po prostu jakby wchłonął moc i tyle. Zupełnie jak Merlin czy Nimue, gdy golnęli sobie z Graala.

Mati9319

Niby tak, ale posiadł tą moc z egoistycznych pobudek, znowu postawił ją w swojej hierarchii wyżej niż Bellę. Przy tym oszukał wszystkich i sprawił, że poświęcenie Hooka poszło na marne. W sumie sam nie wiem co myśleć o tym wątku. Z jednej strony lubiłem Golda jako bohatera, choć bez magii to jednak z bardzo dużą wiedzą na jej temat (a w szczególności magii Mrocznych). Z drugiej strony nie mogli się pozbyć mrocznej magii (w sumie nie rozumiem czy chodziło o całą mroczną magię czy tylko Mrocznych), a nie było by sensu przekazywać jej jeszcze komuś innemu. Mam tylko nadzieje, że Rumple nie będzie popełniał znowu tych samych błędów, bo to już się robi trochę nudne :P.

ocenił(a) serial na 8
Adam_Skwarczynski

Tak, wiem o tym wszystkim i w żaden sposób nie usprawiedliwiam Golda :P

JanetJ777

Sam nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć... Hmmm... jeśli Horowitz i Kistis nie wykorzystają odcinka 5x13 by wyjaśnić wszelkie bzdury, które tutaj wprowadzili to będzie źle. Myślę, że moment kiedy Emma pocałowała Haka to było właśnie przełamanie klątwy. Ale brakowało mi choćby przez 30 s. tego jak Merida, Artur i całe Camelot wraca do ZL, Jak Merida wymierza sprawiedliwość. Brakowało mi sceny kiedy Excalibur rozsypuje się w piasek, by potem znów scalić się w sztylet mrocznego w sklepie Rumpla. Zelena powróci - jestem pewien, ale spiknie się z kimś baaaaardzo złym. W końcu Rebeca Maden należy teraz do stałej obsady serialu. Liczę, że Lily też powróci, no bo jak?! Wydaje mi się, że twórcom zabrakło jednego odcinka by zamknąć wszystkie wątki. W zeszłym roku mieli 12 odcinków, teraz tylko 11. 100 epizod będzie oderwaniem od całej historii, ale własnie 5x13 ładnie wszystko wyjaśni i ułoży. No chyba, że.... Merida i Artur zostają w Storybrooke, bo są po coś (marzenie ściętej głowy, bo na bank twórcy ich pominą). To mnie w serialu wkurza, brak konsekwencji....

Reszta naprawdę zacnie. Nie wywołał we mnie emocji jak jesienny finał 3 czy 4 sezonu. Ten był poprawny. I tyle.

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Co tam Lily, najważniejsze, żeby pojawiła się Maleficent.

no_bo_co

Prawda, ale liczę, że ten wątek nie zostanie pominięty. Z resztą tak H&K zapowiadali, że to ważna postać, już nawet aktor był wybrany.

"We intend to tell that story at some point this season," executive producer Edward Kitsis told Entertainment Weekly. "We set it up for a reason. That is one we are definitely intending to do."

Wątek miał być rozwinięty w pierwszych 5 odcinkach 5 sezonu... czyżby ktoś pisał scenariusze na kolanie?!

Czekam na rozwiązania!

luuukasz15

I link do całego newsa
www. fashionnstyle.com/articles/67915/20150707/once-upon-a-time-season-5-spoilers-lil y-father-being-revealed-when.htm

luuukasz15

Kitsis odpowiedział, że Merida, Ginewra i Artur wrócą pod koniec roku, pewnie w ostatnich odcinkach 5. serii. Sam się uspokoiłem po przeczytaniu tej informacji.

michu1945

Czyli klątwa nie została przełamana...

luuukasz15

Nie widziałem takiego WOSZHHHH jak przy pocałunku Emmy do Henry'ego (s01e22) czy Reginy do Henry'ego (s03e19), także sądzę, że nie.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Hej, a to czasem Nimue nie rzuciła trzeciej klątwy? Przecież to serce Merlina zostało zmiażdżone, a naszego wielkiego czarodzieja kochała N. Może wyjdzie na to, że to nie pocałunek Emmy i Hooka miał klątwę przełamać. Oby w 5b to wyjaśnili...

MawirPL

Nimue, rękoma Killiana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones