PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 484
oceny
7,5 10 1 39484
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu
JanetJ777

EMMA AND HOOK’S LOVE FACES THE ULTIMATE TEST ON ABC’S “ONCE UPON A TIME”

Greg Germann Guest Stars as Hades, Rya Kihlstedt as Cleo and Robbie Kay as Peter Pan

“Firebird” — Hades turns to the heroes to ask for help with getting Zelena back from Rumplestiltskin and Peter Pan. In return, he offers to take all their names off their tombstones. However, when Hook is still unable to leave, he and Emma must journey into the depths of the Underworld. Meanwhile, Cruella De Vil is determined to keep the heroes trapped in the Underworld. In flashbacks, Emma searches for answers about her family and makes an unexpected friendship on “Once Upon a Time,” SUNDAY, MAY 1 (8:00-9:00 p.m. EDT), on the ABC Television Network.

“Once Upon a Time” stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David, Emilie de Ravin as Belle, Colin O’Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry Mills, Sean Maguire as Robin Hood, Rebecca Mader as the Wicked Witch/Zelena and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest stars include Emma Caulfield as the Blind Witch, Robbie Kay as Peter Pan, Victoria Smufit as Cruella De Vil, Rya Kihlstedt as Cleo, Geoff Gustafson as Stealthy, Bronwen Smith as Cashier, Max Chadburn as Tasha and Greg Germann as Hades.

“Firebird” was written by Jane Espenson and directed by Ron Underwood.
___________________

By odzyskać Zelenę z łap Golda i Piotrusia Pana, Hades zwróci się o pomoc do bohaterów. W zamian, usunie ich imiona z nagrobków. Jednakże, skoro Killian "Hook" Jones nie będzie mógł opuścić [Krainy Umarłych], Emma zostanie zmuszona odwiedzenia najgłębszych czeluści Zaświatów. W tym samym czasie, Cruella będzie zdeterminowana w swym celu zatrzymania herosów w Podziemiu. W Kranie pozbawionej magii podczas pierwszej klątwy, młoda Emma szukała odpowiedzi na temat swej rodziny i nawiązała niespodziewaną przyjaźń.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Fotki z odcinka

http://images.spoilertv.com/once-upon-a-time/Season%205/Promotional%20Episode%20 Photos/Episode%205.20%20-%20Firebird/

JanetJ777

http://pbs.twimg.com/media/Cg82fhsWgAA2is4.jpg

Źródło:
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/724857980982820865

ocenił(a) serial na 10
JanetJ777

Once Upon A Time 5x20 "Firebird" BTS Photos

https://www.youtube.com/watch?v=-_9sjFRjv-E

ocenił(a) serial na 10
JanetJ777

Sneak peek

https://www.youtube.com/watch?v=C34CWGiX0G8

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Zgodzę się z Hadesem - Rumpel na pewno nie puści Zeleny wolno, nawet po tym jak Hades unieważni umowę. Z resztą już raz ją "zabił", więc jaki dla niego problem żeby zrobić to ponownie?

Ciekawe kiedy Emma w końcu się dowie, że jej karta przetargowa w postaci nieświadomości Belle o powrocie Rumpla do bycia mrocznym została zlikwidowana już kilka odcinków temu? :P

JanetJ777

SNEAK PEEK #2
http://www.youtube.com/watch?v=n8_SCm_WIss

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Świetny odcinek,pełen zwrotów akcji i początek kurtki <3
Gdyby nie spoilery z finału to żal byłoby mi Hooka.

JanetJ777

Wow. "True love's kiss" między Zeleną a Hadesem, przekręt Golda w stosunku do ojca, test na TLK mięzy Emmą a Hookiem i wątek Cleo Fox spowodowały, że absolutnie jest o jeden - wg mnie - najlepszych odcinków serialu. Kilka łez popłynłęo przy pożegnaniu "Wybawicielki" z piratem.

ocena: 6/6

michu1945

Czyli Hook będzie w kolejnych sezonach czy to jego koniec?

ocenił(a) serial na 8
Gabriells

Dowiemy się w finale.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Oglądalność odcinka:

Grupa 4+ - 3.81 mln
Grupa 16-49 - 1.24 mln

JanetJ777

Podobno Hak żyje. Jak to jest, jak myślicie https://www.youtube .com/watch?v=RzMRUP-Ngaw&feature=youtu.be

luuukasz15

[Ten sam link]
http://www.youtube.com/watch?v=RzMRUP-Ngaw

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

odcinek jeden z lepszych, smutna scena z Hookiem, wreszcie nie ma łzawego happy endu ale coś czuję ,że koniec końców będą razem , Gold, który wykiwał ojca super, wreszcie zrobił coś dobrego i odważnego w stosunku do Robina ,że jednak nie zabrał mu serca. Smutno,że jego pocałunek nie jest true love kiss, ale jak to już powiedział kiedyś '' Love is a delicate flame, once is gone is gone forever'' mam nadzieję,że ich miłość znowu będzie taką prawdziwą :/

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Hm... nie wiem, od czego zacząć. Może od zaskoczenia odcinka, czyli że Hook jednak zostaje w Zaświatach. Mam mieszane uczucia co do tego. Z jednej strony uważam, że to fabularnie po prostu ciekawe rozwiązanie. Tak samo jak było z jego śmiercią: nie spodziewałam się tego. A gdy scenarzyści zabijają ważną postać, to jestem pełna podziwu dla ich odwagi i ciekawa, jak dalej potoczy się akcja, relacje bohaterów itd. Więc na plus. Z drugiej strony ja i bez spoilerów wiem, że Hook wróci, że tego tak nie zostawią (w sensie, że ani przez chwilę nie wierzyłam, że on tam zostanie na zawsze). I, kurczę, to już raz było: Emma go straciła, a później odzyskała. Teraz znowu go straciła i znowu go odzyska. No... nie emocjonuje mnie to właśnie z tego powodu. Nudno.

Potwierdzenie true love w sumie miłe, ale jakieś takie... źle przedstawione. Emma ratuje Hooka z płomieni przez to, że się na niego rzuca? Serio? Skąd wiedziała, że to wybór - ona albo on? Skąd wiedziała, że np. jeśli sobie włoży serce z powrotem, to płomienie nie zgasną same? Mało logiczne to było, mogli się bardziej wysilić.

Podoba mi się Hades, lubię gościa. Wiedziałam, że nie "wydobrzał" tak nagle i że coś kombinuje. Nie wiedziałam tylko, czy jednak nie zwodzi Zeleny, bo w Oz zapowiedział jej, że się zemści czy coś takiego.

Trochę mi szkoda Petera. Tzn. dostał to, na co zasłużył, ewidentnie, ale szkoda mi, że już go nie zobaczymy. I liczyłam na jego nieco większą rolę w Zaświatach, mało swojej demoniczności pokazał.

Nie mogę patrzeć na Robina. Niby rozumiem, co przeżywa: nagle ni stąd, ni zowąd oddają jego dziecko kobiecie, która go oszukała i przed którą próbowali to dziecko ochronić. I właściwie nikt nie pyta go o zdanie: Regina decyduje (kto dał jej do tego prawo?). Więc w sumie nie wiem, co mi się w nim nie podoba. Może to aktor mnie tak drażni? Ale bardzo się ucieszyłam, kiedy Rumpel wyjął mu serce i bardzo się zawiodłam, gdy się okazało, że je oddał.

Nie lubię ostatnio Reginy. Zabrali jej pazur. Nie mam nic przeciwko temu, żeby była dobra i nawet miękka. I cieszę się, że się pogodziła z siostrą, z matką. Ale jej teksty są ostatnio słabe... Jej dawny sarkastyczny sposób wypowiadania się wcale nie koliduje z dobrym sercem i powinni go jej zostawić.

Podobała mi się retrospekcja. W ogóle lubię pokazywanie przeszłości Emmy. To, że poznana kobieta nie była magiczna, zaskoczyło mnie. A wyjątkowa była dlatego, że dała Emmie kolejną szkołę życia. Zaimponowała jej. Emma miała się z kim utożsamić. Wzięła od niej nie tylko pomysł na kurtkę, ale też na zawód, styl życia. To trochę pokazuje, jak bardzo Emma pragnęła jakichkolwiek wzorców - wzięła, co było, choćby wzorzec nie był zbyt ciekawy.
Jedno mi nie pasowało: dobrze zauważyłam, że to działo się w 2010 r.? Czyli rok przed spotkaniem Henry'ego. Więc już po odsiadce Emma wcale nie wróciła ze złej drogi, tak jak tego chcieli August i Neal. Dalej kradła, a w dodatku była ścigana (jakim cudem więc, nie ponosząc odpowiedzialności za przestępstwa, zdołała zostać łowcą nagród? Przecież musiała się ukrywać). Druga sprawa, że tak desperacko próbowała dotrzeć do swoich korzeni, uznała prawo dziecka tej kobiety do poznania prawdy o swoim pochodzeniu (wybaczcie, nie pamiętam imion), a o swoim oddanym do adopcji synu jakoś nie pomyślała? Żeby go odnaleźć, zobaczyć, jak mu się wiedzie? No nie wiem... jakieś takie to nielogiczne mi się wydaje.

amaze

"YOU AMAZE ME" - z ang. "zdumiewasz mnie.

Uwielbiam czytać tak długie posty.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Ja też :)
I pisać również, tylko nie zawsze mam tyle przemyśleń ;)

amaze

Retro dzieje się w 2009 roku (osiem la tpo s03e09 "Save Henry" a 2 lata przed s01e01 "Pilot"), po czym przeskakuje do 2010 roku.

■ Przez rok można naprawdę odpracować ukradzione pieniądze.
■ Zawód Emmy to "poręczyciel długów" (bailsbond agent).
■ My znamy ją jako Emma, ale moze wtedy miała inne dane?
■ Wiesz jak zdobywa się licencję "poręczyciela"? Ja nie wiem, ale może jest łatwo o taki zawód?

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Wydaje mi się, że zawód poręczyciela nie jest taki do końca legalny. Więc może nie potrzebują dokumentu o niekaralności.

no_bo_co

Wydaje Ci się, czy wiesz to na pewno? Na mur beton?

Ja wszedłem na wikipedię angielską i znalazłem zdanie: "jest 18 stanów w których niemal każdy może być poręczycielem długów".

Źródło:
Johnson, Brian R., and Ruth S. Stevens. "The Regulation and Control of Bail Recovery Agents: An Exploratory Study." Criminal Justice Review 38, no. 2 (2013): 190-206.
_________________

"(...) zawód poręczyciela nie jest taki do końca legalny (...)" w większości krajach świata.

Źródło:
Liptak, Adam (2008-01-29). "Illegal Globally, Bail for Profit Remains in U.S.". U.S. (The New York Times). Retrieved 2008-01-29.
_________________

Zawód ten jest spotykany niemal wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i na ich byłej kolonii, Filipinach.

Źródło:
Johnson, Brian R., and Ruth S. Stevens. "The Regulation and Control of Bail Recovery Agents: An Exploratory Study." Criminal Justice Review 38, no. 2 (2013): 190-206.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Wydaje mi się. ;)

no_bo_co

Spoko. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Ok. Faktycznie inaczej rozumiałam istotę tego zawodu. W każdym razie chodziło mi o to, że będąc tym poręczycielem, czy kimś tam, musiała się chyba przedstawić, gdzieś w dokumentach figurowała, a skoro była złodziejką, to by ją złapano. I samo w sobie nie jest to może jakaś sprzeczność - chodziło mi o to, że gdyby ją złapano, musiałaby swoje odsiedzieć. A kiedy zdobyłaby doświadczenie w zawodzie? Trochę mało czasu, a już w pierwszym sezonie sprawiała wrażenie dobrej i doświadczonej w swoim fachu. Cóż... no może przez sam fakt uciekania i ukrywania się przez lata jakieś tam doświadczenie zdobyła? Niech jej będzie. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones