PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 484
oceny
7,5 10 1 39484
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu
ocenił(a) serial na 9
Demonshunter

będzie akcja albo mi sie wydaje albo Regina znów będzie zła razem z Goldem będą coś knuć albo to tylko taki montaż trailera

Demonshunter

Hopefully we will have some photos very soon; for now, enjoy the descriptions:

REGINA WRESTLES WITH HER INNER DEMONS AS SHE REELS FROM THE LOSS OF ROBIN HOOD WHEN HENRY GOES ON A DANGEROUS ROGUE MISSION, AND A PORTAL IS OPENED INTO A STRANGE AND TWISTED REALM,
ON THE TWO-HOUR SEASON FINALE OF ABC’S ‘ONCE UPON A TIME’

“Only You” – In the first hour of the special two-hour season finale, Regina reels from the death of Robin Hood, and everyone tries to give her room to grieve, but when the heroes discover Gold has stolen Hades’ Olympian Crystal and tethered all of Storybrooke’s magic to it, they set out to stop him. Henry decides he no longer can stand all the pain magic has caused his family, so he goes rogue, with Violet in tow, to destroy magic once and for all. Meanwhile, Zelena, Snow, David and Hook attempt to open a portal that will return Merida and the other Storybrooke guests to their homes, but things go awry, and the group winds up in a deranged new world.

“An Untold Story” – In the second hour, with the possibility of magic being destroyed and the fate of Storybrooke hanging in the balance, it’s a race for Emma and Regina to track down Henry before Gold can find him first. Regina continues to struggle with her frustrations over her former evil-self and, elsewhere, Snow, David, Hook and Zelena are imprisoned and must contend with very two very disturbed individuals that may give Gold a run for his money.

The season finale of “Once Upon a Time” airs SUNDAY, MAY 15 (7:00-9:00 p.m. EDT), on the ABC Television Network.

“Once Upon a Time” stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David, Emilie de Ravin as Belle, Colin O’Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry Mills, Sean Maguire as Robin Hood, Rebecca Mader as the Wicked Witch/Zelena and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest stars in “Only You” include Lee Arenberg as Leroy/Grumpy, Beverley Elliott as Granny, Amy Manson as Merida, David-Paul Grove as Doc, Gabe Khouth as Sneezy, Faustino Di Bauda as Sleepy, Michael Coleman as Happy, Mig Macario as Bashful, Raphael Alejandro as Roland, Michael P. Northey as Friar Tuck, Jason Burkart as Little John, Olivia Steele Falconer as Violet, Hank Harris as the Groundsman, Arnold Pinnock as the Orderly, Sam Witwer as the Warden, Candus Churchill as Librarian and Chris Olson as Toll Operator.

Guest stars in “An Untold Story” include Beverley Elliott as Granny, Olivia Steele Falconer as Violet, Hank Harris as the Groundsman, Arnold Pinnock as the Orderly, Sam Witwer as the Warden, Tzi Ma as the Dragon, Shannon Hearn as Frontiersman and Nikolai Witschl as Server.

“Only You” was written by David H. Goodman and Andrew Chambliss, and directed by Romeo Tirone.

“An Untold Story” was written by Edward Kitsis and Adam Horowitz, and directed by Dean White.

ocenił(a) serial na 9
Coshand

mam prośbę byłby ktoś miły i to przetłumaczył nie znam angielskiego:)

filmmaniak_3

s05e22 “An Untold Story”
Regina zmierzy się ze śmiercią Robin Hooda, a każdy spróbuje dać jej przestrzeń do przeżycia żałoby. Gdy bohaterowie odkryją, że Gold skradł olimpijski kryształ Hadesa i uwięził całą magię Storybrooke w nim, postanowią go powstrzymać. Henry zzdecyduje, że już dłużej nie może znieść bólu jaki magia wywołała w jego rodzinie, wiec zadziała nieuczciwie, z Violet, aby zniszczyć magię raz na zawsze. Tymczasem Zelena, Śnieżka, David i Hak spróbują otworzyć portal, który sprawi, że Merida i inni goście w Storybrooke powrócą do swoich domów, ale wszystko pójdzie nie tak, a grupa skończy w obłąkanym, nowym świecie.

s05e23 ”Only You”
W obliczu zaistnienia możliwości zniszczenia magii i zawiśnięcia losu Storybrooke na włosku, Emma z Reginą ruzciły się e wyścig z czasem, aby wytropić Henry’ego zanim Gold znajdzie go pierwszy. Regina nadal zmagała się ze swoją frustracją odnośnie dawnej złej siebie. W innym miejscu Śnieżka (Mary Margaret), David, Hook z Zeleną są uwięzieni i muszą poradzić sobie z dwoma dość niepokojącymi osobami, które mogą dorównywać Mrocznemu.

Coshand

,,Tzi Ma as the Dragon" to ten sam co gadał z Tamarą w drugim sezonie w odcinku 18. Zapowiada się ciekawie już, bo o ile dobrze pamiętam on został chyba zabity. A i to od niego pinokio wziął notatki na temat autora.

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

Fotki z odcinka

http://images.spoilertv.com/once-upon-a-time/Season%205/Promotional%20Episode%20 Photos/Episode%205.22%20-%20Only%20You/

ocenił(a) serial na 10
Demonshunter

Wciągnięcie przez portal. :D
https://www.youtube.com/watch?v=hvPhVuqvHl8

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

Sneak Peek #1

http://www.youtube.com/watch?v=oBvvOyO09NM

Fotki z odcinka:

http://images.spoilertv.com/once-upon-a-time/Season%205/Promotional%20Episode%20 Photos/Episode%205.23%20-%20An%20Untold%20Story/

Demonshunter

Smok z s02e18 - który miał umrzeć - żyje. Wątpię, żeby TO była retrospekcja.
http://images.spoilertv.com/cache/once-upon-a-time/Season%205/Promotional%20Epis ode%20Photos/Episode%205.23%20-%20An%20Untold%20Story/143022_8848_595_Mini%20Log o%20TV%20white%20-%20Gallery.jpg
lub
http://images.spoilertv.com /cache/once-upon-a-time/Season%205/Promotional%20Episode%20Photos/Episode%205.23 %20-%20An%20Untold%20Story/143022_8848_595_Mini%20Logo%20TV%20white%20-%20Galler y.jpg

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Mogłeś wstawić to zdjęcie, gdzie prezentuje się w całej okazałości.

http://images.spoilertv.com/cache/once-upon-a-time/Season%205/Promotional%20Epis ode%20Photos/Episode%205.23%20-%20An%20Untold%20Story/143022_8961_595_Mini%20Log o%20TV%20white%20-%20Gallery.jpg

no_bo_co

No tak. Ale twój link sugerowałby retrospekcje a ja - swoim linkiem - chciałem je wykluczyć.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

A, no chyba, że tak.

Demonshunter

Sneak Peek #2
http://www.youtube.com/watch?v=8xBTxx1QKw0

Zastanawia mnie TA NIEBIESKA MAGIA?! Golda nie ma w "barze u Babci" a on zabrał olimpijski kryształ...

michu1945

"Gold has stolen Hades’ Olympian Crystal and tethered all of Storybrooke’s magic to it" myślę, że to Gold kradnący magię do kryształu...

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

Sneak Peek #3

http://www.youtube.com/watch?v=y4NSSk_V3UE

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

Sneak Peek #4

http://www.youtube.com/watch?v=7Hi1zWo6hhI

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

Mam mieszane uczucia po finale... Z 1 strony pewne rzeczy podobały mi się a z 2 strony mam wiele pytań negatywnych.

Zacznijmy od tego że mam satysfakcje z odgadnięcia postaci dr Jekyll i pana Hyde'a już w czasie castingów.
Czuć było ogromny wpływ Disneya bo ta akcja z przemową Hennrego przy fontannie pasuje do obecnej kampanii Disneya http://www.youtube.com/watch?v=FsryvkGCXjw i https://www.youtube.com/watch?v=2UyRRFyco8A&list=PLfsqN9_zTmR1vmitilq8nHLUqmFUvn H2i
Ale teraz zaczynają się negatywy i pytania... Jak Hennry,Violet,Regina,Emma i Rumpel wyjechali z SB skoro wciąż jest klątwa Hooka a krasnoludek drzewem? Co z umysłem Ginevry i jej TL z Lancelotem? Jak Violet może być z Kentucky skoro gdy ekipa przybyła do Camelotu ona już tam była a jej ojciec rycerzem? Jak Storybrooke nie może być bez magii skoro dopiero pod koniec 1 sezonu przywołał ją Rumpel a tak poza pierścionkiem Reginy jej nie było? Kiedy Hennry spakował do plecaka książki z biblioteki skoro były na stole gdy Rumpel ogłuszył go a gdy Emma wpadła to szybko uciekli stamtąd?
Swoją drogą moim zdaniem ten konflikt Emma vs Regina był na siłę oraz zmarnowali nową miejscówkę bo wątpię że został tam Rumpel skoro 6 sezon ma być w SB.

ocenił(a) serial na 9
JanetJ777

dajcie znać jak będą napisy do obydwu odcinków bo strasznie mnie ciekawi co tu jest grane

ocenił(a) serial na 8
filmmaniak_3

Załóż sobie konto na napisy 24 i monitoruj przebieg tłumaczenia. Ale mogę ci powiedzieć, że odcinek 22 będzie dziś i ma już 30%. Z kolei 23 jutro.

filmmaniak_3

5x22 „Only You” - przetłumaczone
5x23 „An Untold Story” - wciąż czekamy

filmmaniak_3

5x23 „An Untold Story” - przetłumaczone *kilka sekund temu otrzymałem maila potwierdzającego*

JanetJ777

Violet jest z Camelotu, powiedziała, że jej ojciec pochodzi z normalnego świata. Chociaż chyba Connecticut, nie Kentucky?
No i przecież Rumpel powiedział, że Storybrooke poradziło sobie bez magii 28 lat, poradzi sobie i więcej, po prostu chciał zmotywować Emmę do wyjazdu.

Co do moich odczuć... Szczerze mówiąc, zawiodłam się. Mr Hyde nie wydaje mi się być szczególnie ciekawą postacią, dobrze zagrany, ale jakoś mnie drażni. Wyprawa do Nowego Jorku - odkąd Henry powiedział, że jadą, wiadomo było, że mu się uda, później się będzie za to nienawidził, ale zaraz potem odzyskają magię, bo bez niej serial by nie istniał.

Regina separująca Złą Królową? Również wiadomo było, że Królowa tak łatwo się nie da, aczkolwiek tutaj widzę potencjał, bo wszyscy ją kochamy, na pewno wniesie na ekrany coś fajnego.
Fajnie, że Regina się nie poddała, mam nadzieję, że dostanie swój happy ending w końcu, bo już nie mogę patrzeć jak ją życie po tyłku kopie.

No i tyle, generalnie wszystkie poprzednie cliffhangery podobały mi się o wiele bardziej :)

JanetJ777

■ "Jak Hennry, Violet, Regina,Emma i Rumpel wyjechali z SB skoro wciąż jest klątwa Hooka a krasnoludek drzewem?" Klątwa działa tylko wtedy gdy magia była w Storybrooke a w świecie otaczajacym miasto jej nie było/nikt w nią nie wierzył. Wraz z kryształem olimpijskim i połączoną z nim magią Storybrooke poza tą miejscowością, klątwa przestała stanowić dla nich zagrożenie. W ogóle, trzecia klątwa przestała istnieć w momencie, gdy Henry wciągnął magię dziadka i mam oraz kryształu do anty-Graala.
■ "Co z umysłem Ginevry i jej TL z Lancelotem?" Sądzę, że magia piasku z Avalonu przestała działać wraz ze śmiercią tego, kto rzucił na nią urok.
■ "Jak Violet może być z Kentucky skoro gdy ekipa przybyła do Camelotu ona już tam była a jej ojciec rycerzem?" Morgan urodził się około lat 40. XX wieku a Violet musiała urodzić się w Camelocie około 1973 roku. Violet ma obecnie 13 lat. Natomiast książka "A Connecticut Yankee in King Arthur's Court" Marka Twaina została wydana w 1889 roku, więc - zaufaj mi - jest to możliwe.
■ "Jak Storybrooke nie może być bez magii skoro dopiero pod koniec 1 sezonu przywołał ją Rumpel a tak poza pierścionkiem Reginy jej nie było?" Gold skłamał Reginie i Emmie, że Storybrooke może zostać zniszczone by same naprowadziły go do Henry'ego po ten głupi kryształ. Sam się przyznał do tego (27 minuta z s05e23).
■ "Kiedy Hennry spakował do plecaka książki z biblioteki skoro były na stole gdy Rumpel ogłuszył go a gdy Emma wpadła to szybko uciekli stamtąd?" Szybko? A czas kiedy próbowali go zlokalizować na mapie kroplą krwi Henry'ego? Wtedy był czas by je spakować, nie? Z resztą - OSOBIŚCIE - nie zauważyłem żadnej książki w jego plecaku po tym jak wybiegł z tej biblioteki. Proszę mnie oświecić.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Niby nie miał w plecaku ale potem kartkowali je o Hyde.

JanetJ777

Ah! To. Faktycznie. No to już Ci odpowiedziałem: Był czas kiedy próbowali zlokalizować Golda na mapie kroplą krwi Henry'ego. Chwilę potem zabrał jedną z ksiąg.

ocenił(a) serial na 10
Demonshunter

Jestem bardzo zawiedziona tyn finałem, patrząc na poprzednie liczyłam na coś na podobnym poziomie, ale niestety się rozczarowałam. Był po prostu nudny. Przez oba odcinki tylko czekałam, aż się rozkręci. Nie doczekałam się.
Henry ze swoją wielką misją tylko latał z jednego miejsca w drugie, Regina i Emma zaraz za nim z nieustającym "what now". Nuda. Drugi świat też jakoś nie powalił, choć na pewno działo się w nim więcej. Słabo.
Podobała mi się za to krótka scena Zeleny i Rolanda, to było naprawdę urocze. I Śnieżka strzelająca do Hyde'a oraz scena Emmy i Hooka, w której Emma wyznaje mu miłość. Na plus również to, że wielka Evil Queen nie zginęła tak łatwo. No i ogólnie zmagania Reginy ze sobą były ciekawe.
W każdym razie dla mnie odcinek wypadł blado - 3/10.

ocenił(a) serial na 6
Carrie_xx

Zgadzam się. Przez te 90 min. czekałem aż historia nabierze tempa, liczyłem na mocny finał, który mnie poruszy. Nic z tych rzeczy.

Patrząc całościowo otrzymałem "powtórkę". Znów akcja będzie się rozgrywać w Storybrook, znów pojawi się tabun jednoodcinkowych postaci, a Hyde w nie swoim środowisku... brrrr... Będę długo zbierał siły nim się wezmę za 6 sezon.
Jeszcze ten Henry grający z gracją pustaka. Nie mogłem się zmusić do patrzenia...

Najciekawiej brzmi podróż Golda w nowe miejsce, to daje nowe możliwości oderwania się od serialowej powszedniości .

Demonshunter

Wzrosła oglądalność

W przedziale wiekowym 16-49: 1,2/4
Ogólnie: 4,07 (tutaj należy jeszcze później dodać wyniki z nagrywarek)

A co do finału... no liczyłem na większe wow niż to, co zaprezentowali nam twórcy. Zarówno końcówka 3 i 4 sezonu była lepsza niż finał 5. Ale... powraca EQ <3 więc czuję, że będzie dobrze. Nowe postacie bardzo na plus. Oby więcej ich Land of Untold Stories. Mam tu tak samo jak z Camelotem. Sądziłem, że historia Artura będzie nudna jak flaki z olejem, a z perspektywy czasu biję się w pierś, bo był to jeden z lepszych Arców całego ONCE. Więc tutaj nie będę narzekał i czekam na równie wspaniałe widowisko co w 5A. Kto wie kogo jeszcze spotkamy w tej magicznej krainie. Ciekawi mnie co knuje Rumpel i na czym polega jego umowa z Hydem. Całkiem ciekawe rozwiązanie z rozdzieleniem świadomości. To na pewno da wiele polotu dla fabuły w 6 sezonie. Lana ma teraz sporo pracy :) Generalnie 7/10

Demonshunter

UWIELBIM TEN FINAŁ!!!!

KOCHAM GO. KOCHAM GO. KOCHAM GO.

Evil Qeen jest znów jednym z rozgrywających. Magia jest znowu w Storybrooke. Hyde jest cudowny. PRZECUDOWNY!

Po prostu - nie wiem dlaczego, ale ten finał jest chyba u mnie na drugim miejscu po finale sezonu pierwszego.

Sprowadzenie niedopowiedzianych historii? Jak zobaczyłęm rycerzy króla George'a na tym ryneczku w Krainie Niedopowiedzianych Historii i pomyślałem, że teraz są w Storybrooke? CIARKI MNIE PRZESZŁY.

Zawsze się też zastanawiałem co stało się z Czarnymi rycerzami EQ... Teraz pewnie też będą w miasteczku.

Cud, miód, malina.

5/6

ocenił(a) serial na 9
michu1945

pomysł mi się podoba (aczkolwiek przypomina Frankesteina tylko mroczniejszy) coś mi mówi że 6a będzie tragiczne w sensie ten gość jest tak psychodelicznie straszny że nie jestem pewny czy granice wiekowe będą te same

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

Jak na razie oglądałem odcinek 22.
Miejsce do którego trafili Charmingi, Zelena i Hook ma fajny klimacik. Szkoda, że nie zostaną na dłużej.
Zastanawia mnie jaka wioska jest zamrożona w szklanej kuli i czy można ją odmrozić? To samo z rodzicami Dżeppetta. Pewnie byłby sposób, aby ich odczarować.
Wystarczyło jedno machnięcie różdżki i pojawił się portal. Skoro to takie proste, to mogli już dawno to zrobić.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Myślę że ta kula to nawiązanie do tego filmu http://www.filmweb.pl/film/Magiczna+kula-2007-462010 lub http://www.filmweb.pl/3.Sniety.Mikolaj
Fajne byłoby rozwinięcie tego wątku i o świętym Mikołaju wraz z dziadkiem mrozem.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

A może Narnia.

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

Dobra obejrzałem 23 odcinek.
Podobał mi się. Jak tylko zobaczyłem zdjęcie Sama Witwera, gdy była mowa o castingach, pomyślałem "Facetowi źle się z oczu patrzy, będzie świetnym złoczyńcą." No i nie pomyliłem się. Jest znakomity.
Ach, powrót Evil Queen. Cud, miód i orzeszki.
Ogólnie z tą mieszanką szósty sezon powinien być bardzo dobry. Oby tylko tego nie schrzanili.

Czy Dragon pochodzi z Zaczarowanego Lasu?
Następna postać (sir Morgan), która trafiła w niewyjaśnionych okolicznościach do Camelotu. To samo dotyczy Cruelli. Pewnie nie dostaniemy na to odpowiedzi.
Ciekawe ilu tych przyjaciół zabrał ze sobą Mr Hyde? Mam nadzieje, że będą to ciekawe postacie.

no_bo_co

Właściwie to wiadomo, skąd ojciec Violet pojawił się w Camelot. "Nie jest łatwo być Jankesem na dworze króla Artura" mówi wszystko. Polecam książkę Marka Twaina :)

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

A ja tego co zrobiła Regina zupełnie nie kupuję.
To chyba pierwszy raz, kiedy (znając "politykę" serialu) tak bardzo mnie coś rozczarowało.
Emma i Snow White, namawiające Reginę do wstrzyknięcia sobie serum na rozszczepienie osobowości jeszcze jakoś mogę przeżyć - chciały pomóc, to i wyskoczyły z mało zmyślną propozycją. Regina nabierająca się na to też mnie nawet nie dziwi - w końcu zmęczyła się rozczulaniem nad sobą.
Gdy zaczęła się akcja, pomyślałam sobie: no - w końcu wpadnie na to, że takie coś jak rozdzielenie swojej osobowości jest niemożliwe, dostanie lekcję i zacznie normalnie ze sobą żyć.
Ale nie! Twórcy serialu postanowili zrobić mnie w balona - a do tego sprawić, że zwątpię we własną inteligencję - i Regina bez trudu pozbyła się Evil Queen, a co więcej - zmiażdżyła jej serce (więc logicznie rozumując - samej sobie). Stwierdziłam wówczas, że okej, to teraz coś się stanie, Reginie odwali, zacznie się dziwnie zachowywać, płakać, padnie trupem - cokolwiek, co pokaże, jakie to rozwiązanie było naiwne.
Niestety. Okazało się, że faktycznie jedyne co musisz zrobić, to wstrzyknąć sobie czerwoną maź w żyły a wszystkie Twoje grzechy zmazujemy, mazu, maz.
Jak można oddzielić cząstkę siebie, swojej osobowości i być wciąż tą samą osobą? To, co robiliśmy przez całe życie, wszystkie nasze porażki, upadki, nawet złe uczynki, z których wyciągamy jakieś wnioski, czynią nas taką a nie inną osobą. Ale OUAT próbuje mi wmówić, że to jednak wcale tak nie działa. No błaaaaaaaaaaaaagam.
Czekałam dalej, że może Regina będzie teraz super moralna, do porzygu dobra, ale i tu zmiany nie zauważyłam. Jeszcze mówi, że czuje się wolna - wut?
Jestem wybitnie rozczarowana.
*
Ktoś powie, że Jekyll i Hyde jakoś przecież funkcjonują. Tak, ale z nich zrobiono dwie różne postaci. Ponadto, jak pamiętam z książki, Jekyll stworzył Hyde'a, będącego ucieleśnieniem zła, ale nie był on częścią jego osobowości (tak jak EQ Reginy).
*
Jeśli o resztę dwuodcinkowego finału chodzi, było całkiem przyjemnie. Podobają mi się postaci J&H, podoba mi się deal Rumpla z Hydem - jakikolwiek on nie jest. Choć zastanawiam się, na ile Mroczny może sobie rozdysponowywać Storybrooke. Wprawdzie był "właścicielem" w czasie pierwszej klątwy, ale to Regina stworzyła miejsce jako takie. Jak ktoś pomoże mi skojarzyć to będę wdzięczna.
Kraina świetna, szkoda, że tak krótko w niej zabawili.
Akcja z fontanną w Nowym Jorku nawet do mnie trafiła , choć szkoda było patrzeć na biednego Henry'ego, który tak bardzo się stara, a i tak wszyscy myślą, że sztuczki.
Odcinki były dla mnie takim trochę powrotem do starego dobrego klimatu OUAT, dlatego mimo rozczarowań, będę tęsknić, chlip.

ocenił(a) serial na 8
Demonshunter

A mnie ten finał zachwycił. Walczy u mnie o palmę pierwszeństwa z finałem 3 sezonu, a przynajmniej mocne drugie miejsce ma zapewnione

Dużo tam tego było... Oglądałam wczoraj i już nie wszystko pamiętam...
Podobał mi się Henry - taki do bólu nastoletni, zero-jedynkowy, ale też pełen pasji. Lubię, kiedy jest w akcji. W roli Autora jest ok, ale jego wystąpienie jako the truest beliver było wspaniałe. Oglądając, przypominałam sobie pierwszy i trzeci sezonu. W ogóle tych nawiązań i powrotów było więcej - rodzice Dżepetta, przypomnienie Augusta, życia Neala w Nowym Yorku, powrót Smoka... Dało mi o poczucie powrotu do klimatu pierwszych trzech sezonów, które podobały mi się najbardziej.

Dr. Jekyll jest uroczy, Mr Hyde przystojny Na razie trudno mi się wypowiadać, na ile mi się podoba ten wątek... Hyde jako villain wydaje mi się mało groźny, bo on przecież żadnej magii nie ma, prawda? Za to ma potężnego przyjaciela, Rumpla, który osiąga ostatnio wyżyny... hm... nie wiem, jak to nazwać... "mroczności"? cynizmu? Bo niby nikogo ostatnio nie zabija, dla Henry'ego jest "grandpa", ale jego wyrachowanie i upór sięgają Himalajów. Więc pewnie, skoro ci dwaj się dobrali, to mogą nieźle namieszać w Storybrooke. BTW Dla mnie Rumpel ostatnio zapracowuje sobie na miano antagonisty wszech czasów. Uwielbiam w nim to, że nigdy nie wiadomo, jak się zachowa, pomoże, czy znowu będzie szukał tylko swojej korzyści.
A aktorzy, którzy grają dra Jekylla i Mr Hyde'a są bardzo charyzmatyczni i przekonujący. Wróży to dobrze przyszłemu sezonowi.

Jakimś sposobem cały ten podwójny odcinek, miałam wrażenie, zamykał wątki i wyglądał jak finał serialu, a nie sezonu. Myślę, że gdyby nie dostali sezonu 6, Robin by nie zginął, Henry zabrałby magię ze Storybrooke, Emma miałaby happy ending z Hookiem, Regina z Robinem i żyliby wszyscy długo i szczęśliwie. Ale trzeba będzie coś robić jesienią, więc... DOSTALIŚMY EVIL QUEEN!!!

Pomijam już sposób, w jaki to się dokonało. No... nie był idealny.
Ale wydaje mi się, że twórcy zrobili prezent wielu fanom, którzy byli rozdarci między pragnieniem szczęśliwego zakończenia dla Reg, a chęcią oglądania na ekranie Lany w roli EQ, w której po prostu wymiata i na dobrą sprawę jeśli powiedziałam, że aktorzy grający J&H są charyzmatyczni, to muszę powiedzieć, że Lana i tak bije ich na głowę.

Jestem zachwycona, ciekawe, co zafundują nam w kolejnym sezonie
Mam nadzieję na powrót Smoka. W końcu już raz został zabity, może jeszcze raz zmartwychwstanie.. )

amaze

Serce Smoka nie zostało skruszone = wciąż żyje.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Tym lepiej :)

PS Znowu wychodzi, jak nieuważnie oglądam :P

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Chyba jednak umarł, chociaż nie było tego pokazane.

Number of fatalities: 38

30. AIRED May 15: The Dragon/Once Upon a Time

http://www.spoilertv.com/2016/04/tv lines-may-sweeps-scorecard.html

no_bo_co

Serce Smoka nie zostało skruszone = wciąż żyje. Mnie interesuje co faktycznie zostało pokazane w finale.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

PS Kogoś jeszcze irytuje, że bohaterowie mają w nosie Belle?

Dread_Nogitsune

Mnie, ale tak ciut, ciut....

amaze

No wlaśnie SKRUSZONE!!! Ten serial naprawdę tak się zagmatwił i scenarzyści takie błędy popełniają że trudno to oglądać, kiedy jakaś akcja wciąga to ptem wyskakują z takim czymś, już pomijam to że niektóre historie są kalką a niektóre straszną paraodią ale tu już przegięli, jak ta cholerna królowa

GalaQXus

ZMARTWYCHWSTAŁA skoro SKRUSZONO jej serce czyli nie istnieje wg tego serialu!:/

GalaQXus

Sezon 6 odcinek 4, „Strange Case” dopiero wyjaśnił, że by zabić Królową trzeba by najpierw zabić Reginę: oryginał kaput ►kopia kaput.

michu1945

aa ok to ma sens,to skruszone serce było tylko iluzją?

GalaQXus

Dokładnie.

michu1945

To inne pytanie z tego odcinka, jak Hyde wiedział co wpadło przez portal i że w pandorze jest ukochana Rumpela?! HA

GalaQXus

Nie mam pojęcia. Jest jednak taki coś jak książki w każdym świecie i jeśli praktykuje się magię, powinno się wiedzieć o niej wszystko chociażby w teorii. Bell pewnie była przesiąknięta magią Rumpla skoro była X razy przy nim gdy czarował a skoro Regina mogla wyczuć magię mrocznego w wieży zegarowej to czemu nie Hyde?

Magii nie da się logicznie i zrozumiale wytłumaczyć. Wierzycie w teleportację ale nie potraficie sobie wytłumaczyć takich drobnych scen?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones