PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 480
ocen
7,5 10 1 39480
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu
ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

EMMA AND REGINA PLAN TO TRAP THE EVIL QUEEN IN A PRISON OF THEIR OWN MAKING, AND HENRY GETS SOME MOTHERLY ADVICE THAT COULD END UP DARKENING HIS HEART, ON ABC’S ‘ONCE UPON A TIME’

“I’ll Be Your Mirror” —Emma and Regina formulate a plan to trap the Evil Queen in a prison of their own making, while Snow and David adjust to life without each other. As Henry nervously prepares to take Violet to the school dance, the Evil Queen impersonates Regina to give him some advice that could lead him down a dark path. Meanwhile, Zelena agrees to help Belle, and together they enlist Aladdin to steal a magical object from Mr. Gold that could protect Belle and her unborn child from him forever, on “Once Upon a Time,” SUNDAY, NOVEMBER 13 (8:00–9:00 p.m. EST), on the ABC Television Network.

“Once Upon a Time” stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David, Emilie de Ravin as Belle, Colin O’Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry Mills, Rebecca Mader as the Wicked Witch/Zelena and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest starring are Beverley Elliott as Granny, David Avalon as Doc, Gabe Khouth as Sneezy/Mr. Clark, Karen David as Princess Jasmine, Deniz Akdeniz as Aladdin, Tzi Ma as the Dragon and Olivia Steele Falconer as Violet.

“I’ll Be Your Mirror” was written by Jerome Schwartz & Leah Fong and directed by Jennifer Lynch.

no_bo_co

"Emma i Regina sformułują plan, który uwięzi Złą Królową (serum) w stworzonym przez nią więzieniu. Mary Margaret i David będą musieli się dostosować do życia bez siebie. Nerwowy Henry zaprosi Violet na szkolną potańcówkę, co wykorzysta Zła Królowa (serum) i pod postacią Reginy udzieli mu rady, która może zamroczyć jego serce. Zelena i Belle zwerbują Aladyna by ukradł magiczny przedmiot z lombardu Golda co pozwoli ochronić na zawsze Belle i jej nienarodzone dziecko."

Własnoręczne tłumaczenie.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Zelena i Belle, współpracujące razem? To może być ciekawe!

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Fotki z odcinka

http://images.spoilertv.com/once-upon-a-time/Season%206/Promotional%20Episode%20 Photos/Episode%206.08%20-%20I%27ll%20Be%20Your%20Mirror/

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Sneak Peek

http://www.youtube.com/watch?v=lhtuYiacxI0

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Sneak Peek #2

http://www.youtube.com/watch?v=PQWgebTpGvs

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Jak myślicie, w tej lampie jest Jafar? No i skoro Henry ma serce Smoka, to pewnie spróbują go wydostać.Mam nadzieję, że twórcy opowiedzą historię jego i jego córki.

no_bo_co

Albo scenarzyści mają sklerozę, albo lampa zmienia kształt bo ta od Jafara wyglądała tak, z s01e13 (ostatniego odcinka OUaTiW):
http://oncepodcast.com/wp-content/uploads/sites/13/2014/04/Jafar-the-Genie-Bottl e-1x13-And-They-Lived.jpg
lub
http://oncepodcast.com/ wp-content/uploads/sites/13/2014/04/Jafar-the-Genie-Bottle-1x13-And-They-Lived.j pg

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Słusznie. Mój błąd lub scenarzystów. ;)

ocenił(a) serial na 10
michu1945

A przy okazji - może wiecie gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki OUaTiW?

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

http://alltube.tv/serial/once-upon-a-time-in-wonderland/1344

ocenił(a) serial na 9
no_bo_co

a przypomnijcie co się stało z tym gościem z paczki Robina, który miał się z Bellą ku sobie?

konsal

Will Scarlett/Valet Kier zaginął w akcji. Jest gdzieś w mieście, ale - jak na razie - się nie pojawia.

JanetJ777

Jeden z lepszych odcinków od bardzo bardzo dawna! :D Wygląda jakby był wycięty z 1 sezonu, bo czuć było ten klimat. Muzyka, akcja, suspens. Pomysł z podzieleniem ekranu by ukazać naraz Snow i Charminga, zrobienie z Henry'ego Darka, zawzięta Bella i EQ. Widać pomysł, oby tak dalej! :)

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

WARTO, warto było przebrnąć przez te wszystkie odcinki w poprzednich sezonach, które nie wiadomo dokąd zmierzały, sprawiały wrażenie pisanych na kolanie, nieprzemyślanych, bez pomysłu, żeby dostać TAKI ODCINEK!
Tego zawsze szukałam w Once'u - rozkmin nad dobrem i złem. Oraz powrót do korzeni (walka o to, kto jest matką Henry'ego, nawet te same kwestie, co w pierwszym sezonie)- to serialom zawsze dobrze robi. No i początkowo uradował mnie zapomniany wątek luster, to jak Snow zbiła lustro w sypialni - no hura, przypominamy sobie, kim jest Evil Queen! Piałam z zachwytu nad sprytem EQ, która nie dała się zamknąć w krainie luster, a moja ekscytacja wzrosła, gdy okazało się, że jest Smok (przyszła mi do głowy Mulan w roli jego córki), który powiedział wreszcie parę słów do słuchu Reginie (o równowadze między dobrem a złem) - zresztą sama EQ w tej dziedzinie też głupio nie mówiła: EQ jest częścią Reginy i nie mogą istnieć bez siebie. Reg bez EQ jest miałka.
Z kolei obecna EQ jest przerysowana, wręcz karykaturalna, nie ma w niej tej rozpaczy i zatwardziałości z pierwszych dwóch sezonów, tylko kicz. Nie podoba mi się w tym wydaniu, ale dzisiaj, DZISIAJ... zarządziła. Przebrana za Reg była najcudowniejszym wydaniem Złej Królowej ever. Stonowana, ale nieumiejąca ukryć swoich mrocznych zapędów.
Szacunek dla scenarzystów, którzy pamiętali o "niegarbieniu się" i potrafili w tak boski sposób pokazać, jak Henry dobrze zna matkę, jak potrafi poznać, gdy coś się dzieje nie tak. Ogromny szacunek dla Jareda, który zagrał tę scenę dosłownie plecami - a zagrał ją tak, że od razu było widać, że się połapał, i że EQ nie miała prawa się domyślić, że on wie (zakręciłam, ale wiecie, co mam na myśli?).
Co jeszcze? Układanie rozbitego lustra przywiodło na myśl Gerdę i Kaja. Moment, w którym EQ namawia Henry'ego do zabicia Smoka (swoją drogą tenże po transformacji bardzo mi się podoba) poruszający. Kiedy patrzyłam na Henry'ego z oczami pełnymi łez, naprawdę myślałam, że podejmie decyzję o sekundę za wcześnie i zmiażdży serce. A tu proszę, jak się pięknie zachował. Naprawdę lubię takiego Henry'ego.
Belle jak lwica, Rumpel to bestia, ale w świetnej formie. Dobrze zamieszali w ich wątku.
Cudnie, że pamiętali, że Rumpel nie może skrzywdzić Zeleny, lubię, kiedy dawne wątki nabierają większego sensu.
No i będziemy mieli Dżina. Może to Jafar? Choć wolałabym Willa, ale to pewnie niemożliwe (nie pamiętam, co się z nim teraz dzieje).

Niewielkie minusy:
- romans EQ z Rumplem, jakoś nie mogę na nich patrzeć...
- EQ powinna chcieć zabić Hooka, skoro odkrył jej podstęp, a nie go tylko ogłuszyć
- "Sleepy dance" Snow i Davida wydawał się trwać kilka dni, może tygodni, a reszta akcji działa się w zdecydowanie krótszym czasie.

amaze

6/6 za TAKĄ recenzję. Uwielbiam czytać długie posty.

ocenił(a) serial na 4
JanetJ777

Pisałam to już gdzie indziej, ale jestem strasznie rozgoryczona tym odcinkiem. Strasznie przyspieszona akcja, zwłaszcza z uwięzieniem za lustrem. EQ jest nielogiczna - o wiele łatwiej byłoby jej zabić Emmę, uwięzić Reginę, zabić Hooka, zabić Śnieżkę i Czarminga i przestać się bawić w głupie gierki. Jej zachowanie nie ma najmniejszego sensu, poza takim, że główni bohaterowie muszą żyć, żeby serial trwał. EQ praktycznie nic nie wnosi do fabuły, z wiecznej niewoli w lustrze Emma i Regina uwolniły się w ciągu paru godzin. WTF? Taka z niej evil jak ze Śnieżki. Mam nadzieję, że moje przeczucia co do tego, że Smok jest ojcem Lily się nie sprawdzą, bo to by było strasznie kiczowate. Henry i Violet są beznadziejni, ten wątek jest nudny jak flaki z olejem i mam nadzieję, że szybko się skończy.
Rumpel z 1 i 2 sezonu umarł, a teraz pisany jest jak zupełnie inna postać, też nielogiczna i bez sensu. Na miejscu Carlyle'a bym się wypisała z tego serialu - jest dobrym aktorem, a granie tak durnie i naiwnie przekombinowanego scenariusza mu szkodzi. Jego relacje z Bellą i ich dziecko już nawet mnie nie obchodzą - cały ten wątek jest pisany na siłę i pozbawiony logiki. Ani mi jej nie żal, ani nie żal mi dziecka, ani Rumpla - są mi doskonale obojętni, a kiedyś Rumbelle było najlepszą częścią serialu. Teraz - najgorszą.
Na ogromny plus Snowing - sceny były urocze. Emma i Regina razem w akcji zawsze mi się podobają i chyba powoli SQ staje się moim otp ;) Mam nadzieję, że Zelena i Regina się pogodzą i będą działać razem. No i że Hyde wróci w jakikolwiek sposób, chociaż w flashbackach. Był moją ulubioną postacią w tym sezonie i w sumie jedyną, która była ciekawa.

ocenił(a) serial na 9
beth3

Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisałaś o Rumbelle. Strasznie cofnęli postacie (szczególnie Bellę) w rozwoju. I chociaż uwielbiam jak Gold/Rumple mówi "dearie" to po prostu... On niby taki znawca ludzi, tak potrafi wszystkich przejrzeć, knuje plany na kilka dekad do przodu (dark curse i Emma jako savior), a teraz, cholera jasna, będzie zamykał Bellę, chociaż jak na dłoni widać, że to jest właśnie to co ją od niego odpycha. Bellę, która kieruje się opinią przyśnionego dziecka, które w rzeczywistości jest kilkumilimetrowym zarodkiem łaskawie przemilczę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones