PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 487
ocen
7,5 10 1 39487
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu
ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Mam nadzieję, że Reginie nic się nie stanie :O

Iluvia

THE BLACK FAIRY’S BACKSTORY IS REVEALED WHILE RUMPLE’S DESTINY IS CHANGED FOREVER, ON ABC’S ‘ONCE UPON A TIME’

“The Black Fairy” – W Zaczarowanym Lesie przed pierwszą klątwą, po tym jak Fiona − matka Rumplestiltskina − dowiedziała się od jego matki chrzestnej jaki los został mu przepowiedziany, robiła wszystko co w jej mocy by temu zapobiec. Ostatecznie, podjęła decyzję, która zaciążyła na kierunku życia jej i dziecka. W Storybrooke Gold stanie przed tym samym dylematem., on “Once Upon a Time,” SUNDAY, APRIL 30 (8:00–9:00 p.m. EDT), on The ABC Television Network.

“Once Upon a Time” stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David, Emilie de Ravin as Belle, Colin O’Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry Mills, Rebecca Mader as the Wicked Witch/Zelena and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest starring are Keegan Connor Tracy as Mother Superior Blue Fairy, Beverly Elliott as Granny, Giles Matthey as Gideon, Stephen Lord as Malcolm, Jaime Murray as Black Fairy, Sara Tomko as Tiger Lily, Yasmin Abidi as Midwife and Kristina Lao as Peasant Mother.

“The Black Fairy” was written by Jerome Schwartz and Dana Horgan and directed by Alrick Riley.

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Fotki z odcinka.

http://images.spoilertv.com/once-upon-a-time/Season%206/Promotional%20Episode%20 Photos/Episode%206.19%20-%20The%20Black%20Fairy/

ocenił(a) serial na 9
Iluvia

Okropnie mnie irytuje sposób w jaki Regina traktuje Zelenę. Mogłaby po prostu powiedzieć, że nie chce, żeby jej się coś stało, bo jej na niej zależy.
I strasznie nie lubię tej aktorki co gra Black Fairy. Działa mi na nerwy w każdej roli, w której ją widziałam (m.in. Dexter, Spartacus) i tu nie jest lepiej.

ocenił(a) serial na 9
Agness_92

ugh... to miało być pod 6x18.

Iluvia

Mam prostą teorię, dlaczego BF porzuciła syna. Z powodu "wybawcy"/"wybawczyni", który/która zabije jej dziecko, gdyż stanie się on (mały Rumpel) największym manipulatorem i złoczyńcą pośród złoczyńców.

Spójrzcie na kolor magii w wizjach Emmy: ma ona kolor rdzy (Gold i Gideon) a nie czerni (Czarna Wróżka). Wiemy, że bezie śmierć głównej postaci w serialu, więc dlaczego nie Rumple, który najpierw uśmierci matkę - nie wiem jak, skoro oboje wydają się być nieśmiertelni - za cenę utraty własnej nieśmiertelności, skoro jego matka praktycznie wynalazła czarną magię = w tym sztylet mrocznego. Wtedy on jako śmiertelnik zostanie uśmiercony w walce na miecze przez Emmę. Nie było by już klątwy mrocznego, która przeszłą by na nią.

michu1945

A sztylet nie powstał inaczej ? Przez Dziewczynę Merlina i wtedy niepowstała czarta magia ?
Czy było jeszcze jakieś inne zło ?
Mam trochę przerwy między epizodami :D i mogę coś mylić.

Chile91

Nimue stworzyłą siebie jako mroczną 500 lat przed pierwszą mroczna klątwą. Rumple/Gold ma tylko 200/250 lat. Odpowiedź da pewnie odcinek 6x19.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

No i nie dał.
Wynalezienie przez nią sztyletu miałoby sens, gdyby rodząc Golda była już czarną wróżką. I tego się w zasadzie spodziewałam. A wychodzi na to, że stworzyła jedynie swoją czarną magię i mroczną klątwę.
Przynajmniej wiadomo, kto zginie w finale i dlaczego.

ocenił(a) serial na 9
MissWinter

Również miałem podobne oczekiwania. Nie wiem czy dobrze rozumiałem motyw Czarnej Wróżki, ale miała ona być twórcą całej czarnej magii, najmroczniejszą z najmroczniejszych tak? Tak jak wyżej zauważono, wątek Nimue i Merlina miał miejsce wcześniej niż narodziny Rumpla, czyli czarna magia już istniała w 6x19? Narodziny czarnej magii wtedy miały dla mnie większy sens, od razu pojawiła się "instytucja" Mrocznego itp. Poza tym tutaj mamy przepowiednię, która mówi o tym że Rumple jest wybawcą, który zginie w walce z mrokiem, czyli kolejny dowód na to że czarna magia już istniała. To tylko moje wątpliwości i niejasności, mam nadzieję że w twórczej dyskusji wyciągniemy właściwe wnioski ;)

P.S. Zelena rozjeżdżająca Czarną Wróżkę samochodem - mistrzostwo :D

ocenił(a) serial na 8
masterious24

Z tego co pamiętam, Gold powiedział Emmie, że cała czarna magia, z jaką miała do czynienia, pochodzi od czarnej wróżki. Albo sam nie wiedział, kim jest jego matka, albo podkoloryzował:p
Ponadto, w momencie, w którym Gold zostaje Mrocznym, już kilku było przed nim. Więc wychodzi na to, że Fiona z tą czarną magią nie mogła mieć czegokolwiek wspólnego. Szkoda, tyle było interesujących teorii w sieci.

Zdecydowanie Zelena dziś wygrała:D

MissWinter

Zelena mistrz odcinka ! I szczerze bardziej wole ją niż Regine... nadal ją źle traktuje mimo to, że też straciła miłość i żałowała podszycia się pod żone Robina.

No tak czarna magia już istniała....
Przepowiednia na pewno nie była kompletna. Rumple miał ratować dzieci, które i tak porywała jego matka. No i narodziny nie oznaczały dosłownych narodzin.
Ale teraz to i tak nieważne Ona odcięła jego los wybawcy by zachować swoją czarną magie. Więc czy los Rumpla nie przechodzi na Emme z zabiciem wróżki ? Czy los pomimo odcięcia wraca ?

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Ja po 6x19 mam jedną myśl: "Rumpel SERIO????". To jest tak out of character, że aż boli. Powinien się raczej wściec za ucięcie jego przeznaczenia jako bohatera, przecież tyle czasu chciał nim być (chociaż ostatnio już mniej), a co za tym idzie ucięcia jego Szczęśliwego Zakończenia. No i niby w jaki sposób pomaganie BF w zabiciu Emmy ma zapewnić bezpieczeństwo Gideona i Belli? I znowu będzie kółko: Gold coś zataja, wszyscy się dowiadują i wściekają, Bella odchodzi, Gold przeprasza i jest ok. Argh.. ile można.

ocenił(a) serial na 8
Agness_92

Jak dla mnie to on ją zwyczajnie wkręcił:p To w końcu Gold, tatusiowi nie wybaczył, to mamusi tym bardziej.
Zapewne w finale zginą oboje.

MissWinter

Też wydaje mi się że to wkręt, albo nie wierzy w odcięcie jego losu albo inne wytłumaczenie jest takie, że będzie tak kręcił żeby BF zginęła tylko wie, że to nie on ma ją zabić tylko ktoś inny i doprowadzi do tej sytuacji.

Agness_92

RUMPEL SERIO? A MOŻE RUMPLE ZOBACZY TYLKO CO JEST W OBOZIE WROGA BY OBRÓCIĆ TO PRZECIWKO MATCE? Jakoś przepowiednia dotycząca Baelfire'a z s02e14 spełniła się tak czy inaczej. Sądzę, że przeznaczone jest im zginąć w finale.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Mam nadzieję że Rumpel zostanie wybawcą. Lubię go jako Mrocznego, ale ileż można znosić to jego wędrowanie w kółko. Mam nadzieję ze zginie tylko Black Fairy albo nastąpi reset i Tiger Lily się nie wygasa. Chciałbym zobaczyć historię z Rumplem jako Wybawcą/Światłym.

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Sneak Peek

https://www.youtube.com/watch?v=LXdxItwn8PQ&feature=youtu.be

ocenił(a) serial na 8
Iluvia

Sneak Peek #2

https://www.youtube.com/watch?v=yC-TfXGtbyQ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones