PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 480
ocen
7,5 10 1 39480
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu

patrzac z perspektywy wszystkich 4 sezonów, warto zacząć?

fochtimes

Eckhart w odpowiedzi na post: soxterix | 25 paź 2013 15:16
"Hej! Moim zdaniem warto, zwłaszcza jeśli ktoś lubi te klimaty (fantasy). Nie jest to może arcydzieło i ma słabsze momenty, jednak ma też mocne strony. Przyjemnie jest zobaczyć "stare" bajki, które zna się z dzieciństwa, opowiedziane w nowy sposób, czasem mocno odbiegający od oryginału. Wśród postaci z pewnością znajdziesz takie, które wyjątkowo przypadną Ci do gustu, jak i takie które będą wywoływały zmęczenie samym pojawieniem się na ekranie...
Jeśli chodzi o sposób prowadzenia fabuły to oprócz wątku głównego masz kilkanaście przeplatających się wątków pobocznych. Generalnie mocno to czasem poplątane, niemal jak wenezuelska telenowele, dlatego też radzę nie omijać odcinków.
Podsumowując - u mnie serial ma 6/10, można obejrzeć, ale raczej nie zmieni Twojego życia :)"

piotrek9625 w odpowiedzi na post: soxterix | 29 paź 2013 18:48
"ten serial to taki lost z elementami bajki. Może nie mamy wielu tajemnic jak w lost jednak są retrospekcję czyli świat bajkowy w każdym odcinku. w 1 sezonie główny wątek dzieje się przez cały sezon, w 2 sezonie jest dwa główne wątki, które dzieją się praktycznie przez cały sezon. Dla mnie najlepszym momentem serialu była końcówka 1 sezonu. Była najbardziej intrygująca i klimatyczna. Końcówka 2 też była bardzo dobra. Serial miewa dobre i słabe odcinki, jednak tych dobrych jest zdecydowanie więcej, darlton.pl"

jacob_filmweb w odpowiedzi na post: yolo17 | 18 maj 2014 19:24
Uwierz mi że warto. Gdy zobaczyłem pierwszy odcinek całkowicie przekreśliłem ten serial twierdząc, że to totalna lipa. A teraz jestem zagorzałym fanem. "Serial jest świetny, mistrzowsko zrobiony i aktorzy genialni. Pierwszy sezon jest średni, więc się nie zrażaj, ale potem 2 sezon i 3 to istna masakra w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Polecam jak najbardziej :)"

michu1945 w odpowiedzi na post: Sunvie | 4 paź 2013 12:50
"Bohaterami serialu są postacie ze starych baśni. Są to Babcia i Czerwony Kapturek, Zła Królowa i Królewna Śnieżka oraz Książę z Bajki, Rumpelstiltskin (przetłumaczony w Polsce jako Titelitury) i córka młynarza, Kopciuszek, Książę i żebrak, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia oraz wiele innych. Dochodziło między nimi do interakcji: Bella była przyjaciółką Mulan i Gburka z grupki 7 krasnoludków, Czerwony Kapturek poznał Kopciuszka, Śnieżka, której kiedyś pomógł czarnoskóry Sir Lancelot, polubiła Olbrzyma z baśni o Jasiu i Fasoli, gdzie trzeba podkreślić, że "Jaś" to kobieta o imieniu Jacqueine, natomiast Hook został wrogiem Maleficent ("Śpiąca Królewna") oraz, przez krótki okres czasu, Królowej Kier z Krainy Czarów. Także jeśli chcesz sobie odświeżyć dzieciństwo i jego bohaterów, zobaczyć drugie twarze tych szeroko znanych postaci i najzwyczajniej w świecie się "odchamić", to sądzę, że warto. Uprzedzam tylko, że pierwszy sezon jest perełką: scenarzystów, aktorów i historii. Drugi już blednie, ale trzeci zapowiada się BARDZO OBIECUJĄCO. Decyzja zależy od Ciebie."

Derisor w odpowiedzi na post: Sunvie | 4 paź 2013 19:50
"Dlatego mam pytanie czy warto zagłębić się dalej w świat Once Upon a Time, czy jest to strata czasu?"
Jeśli sama nie będziesz oglądać dalej to nigdy się nie przekonasz czy warto. Dlatego spróbuj może obejrzeć 7 odcinek z pierwszego sezonu: The Heart is a Lonely Hunter. Wiem, że to może trochę nie po kolei, ale według mnie ten odcinek był chyba najlepszy w pierwszym sezonie, nie licząc finału. "

cathrine00 w odpowiedzi na post: Sunvie | 4 paź 2013 21:12
"Wszystko zależy od tego jakie lubisz seriale. Pierwszy sezon ma, jak już pewnie zauważyłaś, specyficzny sposób opowiadania całej historii. Akcja posuwa się do przodu, ale każdy odcinek dotyczy przeszłości innej postaci. Mamy m in Jiminy'ego Świerszcza, Czerwonego Kapturka, Gepetto i Pinokia, Kopciuszka i, przede wszystkim, historię Śnieżki i Księcia oraz Złej Królowej. To właśnie ich historia niespodziewanie spójnie przeplata się z losami ich wszystkich. Serial jest przemyślany i właśnie to mnie w nim urzekło. Ale nie zgadzam się z opiniami, że 2 sezon był gorszy, mi się np podobał. Tutaj również mamy retrospekcje, ale pojawia się wiele nowych postaci, której z czasem stają się twoimi ulubionymi. Jest wiele zwrotów akcji, zagłębiamy się w historie niektórych postaci... Jednym słowem - polecam :D"

Artemisek w odpowiedzi na post: Sunvie | 5 paź 2013 22:49
"Ja powiem szczerze, że miałem identyczne odczucia, 4 odcinek sprawił, że przestałem oglądać serial na 2 tygodnie, później nadrobiłem 3 odcinki z nudów i po 7 już wiedziałem, że to jeden z tych najlepszych seriali, i że MUSZĘ oglądać dalej... przyznam szczerze, że było dokładnie jak przewidywałem, i z odcinka na odcinek wyczekiwałem na kolejny z jeszcze większym niepokojem. Drugi sezon podobał mi się o wiele bardziej niż pierwszy, po mimo że druga część pierwszego sezonu była super. W tym serialu jakoś tak już jest, że pierwsze części sezonu lekko kuleją, bo 3x01 też mnie nie zachwycił. Polecam dotrwać do odcinka o pięknej i bestii bądź historii kapturka - jeśli nadal serial Cie nie wciągnie, to możesz spokojnie sobie odpuścić :)"

Natalie_x3 w odpowiedzi na post: karolinaaaa96 | 1 sie 2012 0:30
"Moim zdaniem warto :) Serial ma swoje dobre i słabe strony (jak każdy inny serial) , ale jest ciekawy i posiada interesującą fabułę , że to tak to ujmę :) Dodatkowo historie bohaterów w 'magicznym' świecie różnią się od tych jakie pamiętamy z dzieciństwa - serialowe odzwierciedlenie baśni zdecydowanie na plus :) Więc zdecydowanie polecam :D Może wciągnie cię tak samo jak mnie :D"

Unibet_78 w odpowiedzi na post: tynka3300 | 18 lut 2015 18:33
"Hm.... to zależy. Serial jest bardzo nierówny. Niektóre wątki dość ciekawie poprowadzone, niektóre fatalne że ach. Ale.... po kolei: Fabuła: baśnie, bajki, lepsze, gorsze, te bardziej i te mniej znane. Wszystkie razem tworzą fantastyczną całość. Wątki z różnych bajek ciekawie połączone, sprytnie posplatane i zależne od siebie. Postacie (tutaj gorzej)
■ Jennifer Morrison - dobra aktorka serialowa, myślę, że na tyle dobra, że nawet w poważnym dramacie poradziłby sobie. W blon wygląda seksownie i drapieżnie i taką ma rolę i wszystko ładnie gra.
■ Ginnifer Goodwin - bardzo lubię tą aktorkę, ale z sezonu na sezon wygląda coraz gorzej, a na postać Śnieżki w ogóle się nie nadaje. Śnieżka była ładna i delikatna anie wyglądała jak "stereotypowa lesbijka".
■ Robert Carlyle - bardzo dobry aktor, którego potencjału w ogóle nie wykorzystano. Do tego charakteryzacja jest kolokwialnie mówiąc - obleśna.
■ Josh Dallas - koleś wygląda jak milion dolarów, seksowny, zbudowany, i taki mniam mniam, ale jako twardziel w ogóle nie pasuje.
■ Lana Parrilla - ma klasę, piękne oczy, świetna postać na złą królową, ale aktorstwo stricte teatralne nie sprawdza się w serialu. Wszystkie dialogi mówi tak, jakby krzyczała. Dziwne :/
■ Jared S. Gilmore - a idź pan w ch....j. Powinien grać Pinokia, takiego drewna nie było jeszcze na ekranie.
■ Colin O'Donoghue - pirat Hook z wymalowanymi rzęsami i kreskami pod oczami. No jakaś paranoja. Do tego taki "lekko gej", a gra amanta. Seriously??
■ Emilie de Ravin - Bella z Pięknej i Bestii - o matko, jak można być taką brzydką Bellą?? Ci od castingu chyba coś żarli i mieli niezły ubaw.
■ Barbara Hershey - matka złej królowej, super postać, świetne aktorstwo, klasa, kobiecość - zdecydowanie na plus.
■ Jamie Dornan - po nicku wnioskuję, że jesteś kobietą, nazwisko mówi samo za siebie.... ;)
■ Kristin Bauer van Straten - jeżeli oglądałaś Czystą Krew to wiesz, że ją warto oglądać :)
No i ciekawostka na koniec - w serialu próbują wyjaśnić, skąd Elsa (Kraina Lodu - tak, tak, ta bajka pojawia się w 4 sezonie) wzięła swoje moce, dlaczego się z nimi urodziła. Odpowiedź iście amerykańska - bo Ciocia też miała moce :D I to tyle z wyjaśnienia. Super, no nie? Na marginesie - ta Ciocia Elsy to Ingrid - Zła królowa Lodu grana przez - moim zdaniem - zawsze fenomenalną Elizabeth Mitchell. I dla niej tylko oglądam 4 sezon, bo inaczej rzuciłbym w cholerę."

cymric_fw w odpowiedzi na post: tynka3300 | 21 lut 2015 17:06
"Warto zdecydowanie. Okazuje się, że być może nic nie jest takie, jak nam się wydawało i historie znane od dziecka zaskakują."

amaze w odpowiedzi na post: kapcio_filmaniak | 28 maj 2014 11:03
"To mnie zawsze zastanawiało... Pytać się, czy warto oglądać serial ,na forum, na którym wypowiadają się głównie ludzie, którzy go oglądają, a skoro oglądają, to chyba uznali, że warto. Nie wiesz.... nie warto. Ja oglądam, bo jestem pokręconą masochistką. Przepraszam za sarkazm, ale jeśli chcesz poważnej odpowiedzi, to zadaj sobie trochę trudu i powiedz, czego od serialu oczekujesz, bo każdemu podoba się co innego - a ja Ci wtedy mogę powiedzieć, czy znajdziesz w nim to, czego szukasz. OUaT to serial familijny, więc myślę, że nastolatkowie znajdą w nim coś dla siebie, ale ja sama nastolatką przestałam być już dość dawno temu i też mi się podoba."

Starczy opinii?

fochtimes

Oglądaj. Świetni aktorzy, cały serial wciąga. Idealna pozycja na wakacyjny okres.

fochtimes

Do tej pory każdy komu poleciłam serial nie narzeka a nawet pojawiło się kilka nowych fanów.

fochtimes

Ja obejrzalam pierwszy sezon i na tym zakonczylam. Serial w pewnym momencie zaczął mnie mocno irytowac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones