PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476742}

Detektyw Murdoch

Murdoch Mysteries
7,7 3 046
ocen
7,7 10 1 3046
Detektyw Murdoch
powrót do forum serialu Detektyw Murdoch

Sezon 10!

ocenił(a) serial na 9

Yannick Bisson odbierając nagrodę Canadian Screen Awards, oficjalnie potwierdził, że kręcą 10 sezon Detektywa Murdocha:).

ocenił(a) serial na 8
Ame_errante

Chba mocno spadla u nas popularnosc tego serialu. 8 sezon byl tlumaczony z wielkimi bilami i opoznieniami. 9 w ogoleprzestal byc tlumaczony po kilku pierwszych odcinkach.
Ba forum ostatnie dyskusje to sezon 7, troche 8... A przeciez ostatni odcinek 9 sezonu o ile nie jest pelnokrwistym klifem, to przynajmniej na poczatku zaskakuje jak to bedzie. Sporo w 9 sezonie odcinkow z wydarzeniami, ktorych nie rozumie, chociazby ten z polarnikami i paletajacym sie dzieckiem, ktore nie wiem skad tam i na co.
Troche chyba za malo juz w tym serialu murfocha... Rzeczywiscie sprawy o morderstwo z nietypowa droga sledcza, procesem dedukcyjnym detektywa... Zaczelo sie to robic jak przecietny, wspolczesny serial o pracy policjantow, nawet z mocnym ograniczeniem patologii... Ale wlasnie bez blysku, bez pokazania, ze cos jest nietypowe jeszcze dla tamtetj epoki i sposobu myslenia. A zagadaki coraz slabsze, w polowie sie mozna domyslic. Watki prywatne tez tak sobie sie ciagna. Nie zepsulo jakies wspolnych sprawch ich malzenstwo, ale nie maja po prostu co za bardzo wspolnie rozwiazywac. Dr wrocila do kostnicy i tyle... Bylo swojego czasu sporo krzywienia sie, czemu nie pracuja razem, po co ona w tym azylu. Ale w sumie, obecnie ten powrto jest nieotrzebny. Chyba wolalabym watek Dr Grace bez homo i bez czarnej asystentki wsadzonej tam na sile w ramach spoznionej o 8 lat walki z rasizme, czy co?
Kiedys przez ten posterunek przewijalo sie troche luda, ciekawe postaci, rozni policjanci, obecnie to 3 posterunkowych, inspektor i detektyw i dr.
Malo jest spraw dziejacych sie poza Toronto, malo oddzielnych dla kazdej postaci, wszyscy tam siedza na kupie i tak troche, jaby najmniej co ich interesowalo to wlasnie rozwiazywana sprawa... Ostatni odcienk 9 sezonu zapowiadal sie ciekawie, a skonczylo sie wrecz absurdalnie, mimo dobrych checi scenarzystow by wygladalo to, ze tak powiem cool w wykonaniu danje postaci. Realnie, to nie przystaje nawet do pomyslow filmow supergliniarzami z lat 80 i mnie osobiscie razil taki pomysl i takie traktowanie bohaterki.
Wiem, ze kazdy serial botyka sie z pomyslami na odcinek, ale w przypadku takiego jak ten o wiele fajniejsza i ciekawsza jest cala otoczka, epoka i z niej nalezy czerpac, a morderstwo jakies zawsze najlatwiej wymyslic. A ten caly Pendrick o Mayers mecza mnie juz okropnie, wydawalo sie, ze zakonczyli wreszcie ich watek, idiotycznie i groteskowo, ale jednak, a tu czytam, ze jeszcze wroca... M wkroczyl w XX, jakos tego niestety nie widac, jakby to Toronto zatrzymalo sie w XIX i zaczelo wrecz cofac, kiedy poczatkowe sezony to byla cala plejada roznych nowinek i pokazywania poczatkow ery przemyslowej, naukowej i rozwoju mysli ludzkiej. W tamtych czasach dokonywano tez sporo odkryc na polu medycyny, psychologii, medycyny sadowej, fizyki, chemii. Wlasnie wtedy przed pierwsza woja swiatowa, a nie przed druga czy po niej.
Wchodzily teorie zarzadzania robotnikami, rozwoj prob lotniczych, motoryzacji, przemyslu filmowego, to wszystko znika. Mamy tylko Murdocha i dr mieszkajacych w hotelu, jakies tam ich plany i wrzucone morderstwo, ktore najczesciej okazuje sie juz bardzo prostackie, nieskomplikowane, bez zwrotow, ze podazano zlym torem... 10 lat to sporo, ale o ile w przypadku wspolczesnych seriali takie zmeczenie jest latwe do osiagniecia i trudne do poprawienia, to uwazam, ze ten serial wlasnie ze wgledu na epoke, naprawde jeszcze posob moglby nam zaoferowac na polu ciekawostek, zdarzen, humoru, relacji wszystkich bohaterow...

ocenił(a) serial na 9
alisspl

Uwaga spojlery! Niestety czuję, że na 8 i 9 sezon w Polsce nie ma co liczyć, a szkoda bo jak pisałam już w innym miejscu na forum, wolę oglądać serial z lektorem niż w oryginale:). 8 sezon był dla mnie bardzo dobry. Odcinek On the waterfront bardzo ciekawy i trzymający w napięciu, zwłaszcza podobała mi się scena zestawienia bójki posterunkowych i rewolty sufrażystek:), poza tym romans George'a i Edny, z ciekawym finałowym odcinkiem oraz duża dawka humoru w odcinkach ze ślubem i wodewilem.
9 sezon niestety lekko rozczarowuje, jak piszesz powrót tych samych postaci, odejście dr.Grace i cała ta sprawa z jej homoseksualnym romansem, zupełnie burzy postać, którą budowała 5 sezonów. Czekam na sezon 10 może będzie ciekawie. Lubię jak wracają postaci, ale mogłaby wrócić np. Sally Pendrick, brat Detektywa czy siostra dr Ogden.
Z 9 serii najbardziej podobał mi się odcinek Bl..dy H.ll i House of Industry gdzie przypomniano stare zatargi z 3 posterunkiem. Z całego Murdocha najbardziej lubię sezony 5 i 6.

ocenił(a) serial na 8
Ame_errante

Mnie wszystko jedno czy lektor, czy napisy, byle po polsku, bo bardzo spada przyjemnosc ogladania tej tematyki i realiow, kiedy trzeba skupiac sie fachowym slownictwie, akcentach czy slangu. To jednak nie jest wspolczesny serial o wspolczesnym posterunku i troche inaczej trzeba sluchac tego co mowia.
Tak, mnie tez sie podobaja te stare sezony. W 8 bylo pare lepszych odcinkow, ale nadal daleko im do starego poziomu. Nie wiem na jakiej podstawie zona Pendricka mialaby wrocic, nie uznalabym wmawiania mi, ze mogla jakos z tego wyjsc...
Nie pamietam, ktore odcinki uwazam za najlepsze. Moze ten z Edisonem i kinem? A moze jednak z seryjnym zabojca? Za to kompletnie nie akceptuje tych odcinkow przedserialowych, trzymajacych sie oryginalu ksiazkowego - zbyt dosadne, zbyt ponure.
Ten z cyrkowcami tez byl zupelnie niezly, tak samo jak kilka pocatkowych z kanadyjskimi sluzbami specjalnymi, bo potem to stalo sie nie do wytrzymania i zbyt natretne i groteskowe.
Romans posterunkowego z blondynka nie przypadl mi do gustu, tak samo jak czasowe romansowanie Murdocha... Odcinki ze slubem czy zabojczym gorsetem byly sympatyczne, ale jakos malo co mi sie z tych ostatnich 2-3 sezonow wbilo w pamiec. A juz wiem, odcinek z klubem fanowskim detektywa, o tak, mialam z niego niezly ubaw. No i oczywiscie odcinki z Sherlockiem.
Serial mial juz raz przerwe i byl prawie scancelowany, udalo mu sie dzieki fanom wrocic do produkcji, ale pewnie to za malo i robia od 3 sezonow powazne ciecia obsadowe i lokacyjne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones