PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 271
ocen
8,4 10 1 157271
7,7 31
ocen krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

"Pytanie do pytających"

użytkownik usunięty

Konkretnie o to, na czym polega fenomen tego serialu. Można to oczywiście rozbijać na skrajnie subiektywne części - klimat, zdjęcia, soundtrack, intryga, aktorstwo etc., ale panuje chyba niezachwiany konsensus, że pierwsze skrzypce gra tutaj Rust.
Teraz moje pytanie: znacie JAKĄKOLWIEK drugą fikcyjną postać reprezentującą jego filozofię, taki konglomerat klasycznego pesymizmu, ateistycznego egzystencjalizmu, nihilizmu, antynatalizmu i kosmicyzmu? Macie kompletnie wolną rękę, cała historia sztuki i wszystkie jej dziedziny. Nie widziałem każdego wytworu ludzkości, ale moim skromnym zdaniem czymś podobnym był protagonista nie z serialu, nie z filmu, nawet nie z książki, tylko z gry. Max Payne (to i tak nie jest nawet blisko tak spójnego i radykalnego światopoglądu). Jeśli nie znajdziecie odpowiedzi na moje, to macie od razu na swoje; McConaughey i scenarzyści zrobili tu coś nowatorskiego, rewolucyjnego wręcz.

ocenił(a) serial na 8

Faktycznie: mniej więcej w tym samym czasie co premiera pierwszego odcinka, ukazał się ten album, co mocno mnie skłoniło do choćby zapoznania się z ideą antynatalizmu.
https://www.youtube.com/watch?v=VijSKSFDavg

ocenił(a) serial na 6

Nie spinaj się tak i oddaj awatara

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones