PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331618}

Dexter

8,2 193 706
ocen
8,2 10 1 193706
7,3 16
ocen krytyków
Dexter
powrót do forum serialu Dexter

Cześć,
także jestem fanem Dextera. Z jego powstaniem zastanawiałem się czy główny bohater jako seryjny
morderca (który niewątpliwie budzi sympatie u widzów) nie stworzy masę naśladowców i
zwolenników. Nie chcę zaśmiecać forum - moje dywagację na ten temat znajdują się na stronie
http://culturevein.pl/2014/02/dexters-followers/

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10

Ja już go naśladuje :D

użytkownik usunięty
Replikant1

niby w czym? Sam bym go naśladował w sposobie ubierania, koszule ma naprawdę spoko :D

ocenił(a) serial na 10

lubisz rózowe koszulki?

użytkownik usunięty
Replikant1

różowe akurat to średnio ale przecież miał też inne kolory: p w sumie gdzieś widziałem sklep który sprzedawał koszule które akurat Dexter nosił w tym a tym odcinku,.
No dobra a co myślicie o szkodliwości Dextera? Było to w pewnym stopniu przełamaniu pewnej granicy - głównym bohaterem jest seryjny morderca. Chociaż i tak jest cholernie miłym gościem ;) Ciekawe kiedy będzie serial o złym seryjnym mordercy i czyby się przyjął, kiedy naruszona zostałaby święta zasada - żeby główny bohater dał się polubić.

użytkownik usunięty

OMG *naśladownik! nie wierze, że to napisałem - chodziło mi o naśladowców!

Jeśli jacyś chętni to z przyjemnością podzielę się moją ''listą'' bardzo złych ludzi :p

użytkownik usunięty
korolowa_kordla

No to dawaj listę!

Dla Ciebie ta lista? :)

Powiedz mi drogi kolego, czy Dexter jako serial będzie się rozwijał w dobrym kierunku? Jestem przy 5tym odcinku pierwszego sezonu i zastanawiam się czy z biegiem czasu będzie coraz lepiej czy coraz gorzej jak to zwykle bywa i bywało w przypadku Trawki czy Chirurgów? Generalnie serial mi się podoba i wciąga tylko zbyt często mnie żenuje (szczególnie 'związek' Dextera i Rity) mam ochotę wtedy przewijać tak nie mogę na to patrzeć. No i nie będę ukrywać, że czuć.. odległe lata kiedy był kręcony. Czasy telefonów z klapką zdawać by się mogło jakby miały miejsce 100 lat temu :P

ocenił(a) serial na 9
korolowa_kordla

Niestety muszę Cię zasmucić, od 5 sezonu serial coraz bardziej idzie w dół, choć z drugiej strony nie jest to aż tak tragiczny spadek, który powoduje, że serialu nie da się dalej oglądać. Według mnie najsłabszym sezonem jest sezon 7.

Nozix

Tak niestety podejrzewałam. No ale skoro da się oglądać.. to nie jest źle. Oni serio kręcili go w ogóle w 2006 roku? Czy wcześniej? Te telefony, komputery, sieć.. w 2006 przecież wychodziła już Vista a oni oni korzystają z czegoś co przypomina Windows 98. Nie wspominając o telewizorach z czasów wojny.

ocenił(a) serial na 9
korolowa_kordla

Tak serial zaczęto kręcić w 2006 roku :) Wiesz przeważnie w filmach, serialach (zwłaszcza tych o niezbyt dużym budżecie) widuje się stare modele komórek i telewizorów ponieważ ich wykorzystanie wiąże się z mniejszymi kosztami :) Co do systemów na komputerach w Dexterze widać większość komputerów, laptopów firmy Apple, a na nich jak wiadomo nie ma Windowsa tylko OS X, który bardzo różni się od Windowsa :)

użytkownik usunięty
korolowa_kordla

Poczucie zażenowania oglądając Dextera towarzyszyło mi nieustannie. Szczególnie nie lubiłem postaci : María LaGuerta oraz Jamie Batista. Czy przewijałem? Naturalnie! Ja zawsze przewijam! Momentami cholernie nudny i żenujący. Ale można obejrzeć. Zresztą jak mniemam to pierwszy seryjny morderca który jest głównym bohaterem w serialu, A może się mylę?
Co do odległych czasów. Cóż rozumiem pewien dyskomfort. Ale telefon z klapką chyba nie jest w stanie aż tak zniechęcić i przekreślić cały serial? :p
Ciągle czekam na listę bardzo złych ludzi ;)

(lekki spojler)
Już jest trochę lepiej od kiedy pojawiła się ta ostra dziunia z mitingów. (2 sezon) Ale prawie turlałam się po podłodze jak wyskoczyli niedawno z kasetą VHS. Obecna gimbazja pewnie miałaby niezły problem ze zrozumieniem co to za wielka ''płyta'' i jak się ją odtwarzało w komputerze. :p

Ale serial bardzo dobry moim zdaniem. Gdyby tylko Rita zniknęła na zawsze bo mam ochotę ją sama zabić za sam sposób bycia.

użytkownik usunięty
korolowa_kordla

(spojler) o Ritę się nie martw ;) Spotka ją kara. Co do VHS to dziś widziałem uroczy kawałek na ten temat https://www.youtube.com/watch?v=nmJmlA5dsIU :p

(spojler)
Ale ona znów wróciła. :c i to z dzieckiem. Jest taka słodka że dostałam już dawno cukrzycy. Tylko nie mów, że będzie już w serialu do zasranego końca? ;c Zniknie? W którym sezonie?

użytkownik usunięty
korolowa_kordla

Nie będę psuł zabawy :p Ale późniejsze problemy psychiczne i rozterki Deb są o wiele gorszę o biednej Rity ;)

Już się dowiedziałam bo nie mogłam czekać wieczność na Ciebie. :p Na stronie aktorki (Rity) jest obszerny temat dotyczący tego, że nie tylko mnie tak drażni a niektórzy nawet tylko z jej powodu przestali oglądać Dextera. Cieszę się, że zniknie. Cały czas mnie zastanawia jak można nie lubić Batisty i Marii?

ocenił(a) serial na 9
korolowa_kordla

Wątek Rity przy rozterkach Deb to nic, zgadzam się. Scenarzyści powinni dostać kopa w dupę za to, bo pamiętam kiedy oglądałam serial (nie kojarzę już który to był sezon) to miałam taką zażenowaną minę -__________-" jeszcze z kropelką na górze XD
Maria jest s*ką trochę, ale jest bardzo dobrym gliną i to mi się podoba, ufa swoim przeczuciom, co później będziesz miała okazję zobaczyć :)
Mam nadzieję, ze to nie był spoiler :)

ocenił(a) serial na 9
ashamed

A propos naśladowców to znalazłam tylko dwóch, którzy popełnili pojedyncze morderstwa, nie seryjnie tak jak Dexter na szczęście.
~Mark Twitchell (34 lata) - zaplanował zabójstwo faceta w garażu, z którym uprzednio umówił się przez portal randkowy podając się za kobietę. Przyznał, że planował wcześniej zamordowanie innej osoby, ale ono się nie powiodło.
~ Andrew Conley (20 lat) - w 2010 zabił swojego 10-letniego brata dusząc go przez 20 [!] minut, zapakował zwłoki w torbę na śmieci i porzucił w pobliskim parku. Następnie poszedł do swojej dziewczyny na film..spoko ^^
Mówił, że potrzeba zabijania jest jak potrzeba zaspokojenia głodu. Fantazjował o zabiciu ojca. Psychopata jednym słowem.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1312182/Teenager-inspired-TV-Dexter-murd er-brother.html stąd wzięłam informacje, nie wiem czy dailymail jest bardzo wiarygodnym źródłem ^^
Sory, że tak się rozpisałam!

ashamed

Ale gdzie tu naśladowanie Dextera?? oni zabili przypadkowych ludzi, w czym naśladowali Dextera? Przecież codziennie są takie zabójstwa jakie przytoczyłaś :)

ocenił(a) serial na 9
kokon303

Przepraszam, źle to ujęłam i to bardzo XD Oni wskazywali na to, że zafascynowanie Dexterem spotęgowało ich mordercze działania, ale nie kopiowali go wiernie, uff.
Nie mogę znaleźć jego naśladowców, chociaż wydaje mi się, że jest tyle psychopatów na świecie, że coś się mogło podziać, tylko nie mówiono o tym w mediach.

użytkownik usunięty
ashamed

korolowa_kordla - "Na stronie aktorki (Rity) jest obszerny temat ..." gdzie ? To bardzo ciekawa kwestia ;)
Nie lubię Marii bo jest strasznie emocjonalna, wszystkim wybacza, przejmuję się innymi, doradza.... :p
A Batista jest takim męski super kumplem i strasznie dziwnie dla mnie gra, coś jakby naśladownictwo Robert DeNiro, że przechyla głowę i wypowiada swoją kwestię. To przypomina mi ten skecz https://www.youtube.com/watch?v=BMfrbA85Hho

Nie wiem czy dobrze opisałem swoje animozję do nich, nielubienie kogoś to po prostu nie lubienie, więc nie doszukujcie się sensu w moich tłumaczeniach. A sytuacja jest identyczna jak w tym starym kawale:

Pobożny Żyd, któremu się bardzo źle powodzi i wszystko idzie "w plecy" prosi Boga o pomoc. Powiada, że jest bardzo pobożny, chodzi do synagogi, nosi jarmułkę, nie je wieprzowiny, je tylko koszer i t.d. Pyta Boga dlaczego musi znosić tyle cierpień i Bóg mu nie pomaga. A Bóg na to: "wiesz, bo ja ciebie po prostu nie lubię".

ashamed - Wielkie dzięki za linka!
kokon303 - myślę, że ashamed odpowiedział na twoje pytanie.

http://www.filmweb.pl/person/Julie+Benz-70393/discussion/Boze+jak+ja+jej+nienawi dze%21+To+znaczy+Rity%2C+to+to+samo+nie+%3A%29-1403305

A Ashamed to kobieta :p

korolowa_kordla

Hey, to ja założyłem temat. Chciałbym tylko powiadomić, że wcześniej występowałem pod starym loginem "Kotarbiński" a teraz skasowałem tamto konto i występuje pod prawdziwymi danymi.

Slawomir_Grochowski

To niezły musi być z Ciebie Dexter :p, a w tej właśnie sprawie kiedyś chciałam pisać do Ciebie na priv.

ocenił(a) serial na 4

Gdybym miał być naśladowcą Dextera, to po max drugiej takiej akcji skończyłbym w pierdlu.

Jaskier16

Może byś się wyrobił :p Więcej optymizmu <evil>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones