PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31058}

Diuna

Dune
7,1 3 509
ocen
7,1 10 1 3509
Diuna
powrót do forum serialu Diuna

Niestety wszystko zepsuły straszne animacje i za bardzo "serialowe" nagranie.

myszczur

Fakt. Sceny z serialu dość wiernie oddają chronologię z książki, niewiele rzeczy jest pominiętych bo reżyser miał czas żeby wszystkie te sceny zmieścić, -w końcu to mini serial (czasu zabrakło niestety w filmie Davida Lyncha nad czym ubolewam). Ale... Właśnie, brakuje dopracowania szczegółów, aktorzy raczej kiepsko dobrani, no i co w Diunie odgrywa jednak dość istotną rolę, brakuje tego mistycyzmu, magii, którą akurat świetnie oddał Lynch. Twórcy nie umieli zbudować klimatu. A że serial jest już jednak z 2000 roku, efekty wołają o pomstę do nieba:)

allusia

Dobrze powiedziane.Magia i Mistycyzm to co jest i powinno byc najwazniejsze w uniwersum Dune ;].David Lynch nakrecil prawdziwy majstersztyk jak ze snu jakiegos ;].Cos pieknego.Ogladam zawsze 1 raz w roku i zawsze klimaty wylewa sie z ekranu tak samo ;].

allusia

poziom lepszy niż w naszym Wiedźminie przynajmniej. Co do mistycyzmu, magii. Lynch dał tu ciała raczej, gdzie u Lyncha operowanie głosem, błyskawiczne ruchy? U Lyncha wszystko jest wydumane, a nie magiczne. Jak w Miasteczku Twinpeaks :P
Adaptację Lyncha podawałem jako przykład jak nie należy realizować adaptacji powieści.

W miniserialu brak wam mistycyzmu? A sceny świątyni czaszki? A wizje Paula?

LoNGMaNik

ja uważam że wiedźmin jako adaptacja filmowa nie był kiepskim dziełem.
Czy ta diuna trzyma poziom lepszy niż Wiedźmin? Możliwe, że Twoim zdaniem tak.
Moim zdaniem nie. Tak jak mam wielki sentyment do tej powieści tak surowo oceniam jej adaptacje.
Adaptacja Diuny nie jest może wybitna ale kiepska także nie jest. Chylę czoła za to, że ktoś próbował ekranizować tą książkę ;)

LoNGMaNik

Właśnie u Lyncha wszytko jest bardziej mistyczne, ten serial jest strasznie nijaki a zacząłem go oglądać z nastawieniem że wszytko będzie w nim lepsze. A tu praktycznie żadne wybór aktora nie przypadł mi do gustu tak samo jak i role Paula i Jesici. Paul od samego wydaje się zagubiony i nie czuć jego przywódca, nie pasuje jednym słowem do proroka diuny. Duna lyncha ma swoje duże minusy ale klimatem i muzyką wygrywa. Tak jak inni nie mogą przebrnąć przez film ja nie mogę przez serial

myszczur

kolejny remake io9.gizmodo.com/dune-is-about-to-make-a-major-comeback-1789227586

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones