PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 35 999
ocen
8,0 10 1 35999
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

Zauważyłem, że większość tu komentujących ma problem z przebiegiem kilku wątków, więc
wyjaśniam:

- Kyle był podżegany do zabójstwa i dokonał go w afekcie. Na koniec strzelił sobie w głowę
klęcząc w rozpaczy, czyli tak jak przewidywał od początku Holder.

- Linden nie oddaje go w ręce policji dlatego, że przyznał się do zabicia jego młodszej siostry -
Linden wiedziała o tym cały czas. Kyle jest aresztowany dlatego, że sam tego chce - kluczowe
jest sformułowanie, które kieruje do Linden, gdy ta obiecuje mu pomóc w każdy sposób: "I need
a way out". Linden mierzy się z tym samym, ją też ściga sumienie i wie, że spowiedź ze swoich
czynów oraz poddanie się karze to jedyne lekarstwo dla sumienia. Prosi go o opowiedzenie
przebiegu zdarzeń i w tym samym momencie Linden pojmuje, że i ona musi się przyznać, co robi
kilka scen później.

- Holder rozstał się z matką swojego dziecka, opiekują się nim oddzielnie. Wiemy to po
subtelnym wtrąceniu w dialogu, kiedy Holder mówi do córki, że odbierze ją w sobotę od mamy.

- Holder i Linden w związku intymnym to raczej nadinterpretacja. Niewykluczone przecież, że
Stephen ma kogoś, podczas gdy finałowy dialog pomiędzy nim a Sarą wyraźnie dotyczy przyjaźni.
Jest dramatyczna, bo oboje są postaciami tragicznymi, prześladowanymi przez swoje demony:
depresję, pracoholizm, narkotyki, ale pomimo konfiktowości ich relacji, znajdują w sobie
nawzajem zrozumienie.

użytkownik usunięty
efes

Dokładnie, chociaż nie zgodzę się z wątkiem miłosnym jako nadinterpretacją. Owszem, nie jest to przedstawione w klasyczny, przereklamowany i bezpośredni sposób, ale subtelnie - tak jak wiele innych informacji w serialu.

uwielbiam takie przedstawienie wątku miłosnego. w tym serialu - mistrzostwo.

ocenił(a) serial na 10
nunax4

Ja też, chociaż tak bardzo chciałam ich pocałunku... ;-) Grali praktycznie tylko twarzami i spojrzeniami, a to wielka sztuka... W ich spojrzeniach było o wiele więcej erotyzmu, niż w niektórych dosłownych scenach tego typu.

ocenił(a) serial na 9
malgorzataprusaczyk

ja się bardzo cieszę że nie było pocałunku. ich wątek był po prostu perfekcyjny, chyba w żadnym serialu ani filmie nie widziałam równie dobrego

efes

Wg mnie akurat chodziło o miłość- Linden mówiła coś w stylu, że to czego cały czas szukała było właśnie obok niej. On z kolei nie miał nikogo- powiedział, że jest wolny...

ocenił(a) serial na 9
efes

Fajnie gdybyś na początku zaznaczył, o którego sezonu zakończenie chodzi. (podejrzewam, że zepsułeś mi fun z trzeciego/czwartego sezonu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones