PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 015
ocen
8,0 10 1 36015
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

głównej bohaterki Sarahy Linden granej przez Mireille Enos. Gdy tylko się pojawia nie mogę się
niekiedy powstrzymać i najchętniej obróciłbym głowę i nie patrzył na nią... kto w ogóle wpadł na
pomysł, że to właśnie ona będzie dobrym wyborem do odegrania głównej roli, nie rozumiem tego
całkowicie. Nie dość, że nie jest jakaś "strasznie urokliwa" to jej gra aktorska jej mimika twarzy i
całokształt wiele w tyle za jej urodą nie zostają... gra tak i strzelami minki i rozkminki jakby ktoś jej
wąsa gównem pod nosem namalował i non stop musiała go wąchać... serial dużo przez nią traci.

iIxXxIi

jasne, najlepiej jakby dali cycatą blondi w miniówie

iIxXxIi

mnie absolutnie nie przeszkadza jej typ urody, gra aktorska nie jest wybitna, ale również nie jest znów taka najgorsza. ale mam jedno zasadnicze zastrzeżenie do powierzchowności granej przez nią postaci: czy na serio musi wciąż ubierać takie sweterki w stylu Kononowicz/ norweski wzór z Trucji?

ocenił(a) serial na 10
iIxXxIi

Wg mnie jest idealna do tej roli. Kogo widzisz na jej miejscu?

iIxXxIi

potwierdzam, ja też obejrzałem jak do tej pory kilkanaście odcinków a jak ją widzę to oprócz tego co ty napisałeś cały czas mam przed oczami jak biegnie w pierwszej scenie pierwszego odcinka w 1S, jakoś tak nienaturalnie biegła, szeroko stawiając nogi jak by faktycznie miała kupę lub przynajmniej spore odparzenie, tak mnie to zraziło że nie mogę sobie dać rady

iIxXxIi

Po pierwszym odcinku myślałam tak jak Ty. Później jednak się do niej przekonałam i nie wyobrażam sobie kogoś innego na jej miejscu. Według mnie jest przekonująca w swojej roli, a postać głównej bohaterki jest jedną z ciekawszych jakie widziałam.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

Dokladnie, tez mnie z poczatku irytowala, ale teraz uwazam ze jest fascynujaca, mimo specyficznej urody i gry aktorskiej rewelacyjnie sprawdza sie w roli, jest przekonujaca i nie wyobrazam sobie innej aktorki na jej miejsce.

iIxXxIi

kobieta w wyciągniętym swetrze i bez makijażu raczej nie wpisuje się lansowane typy urody, ale może warto pomyśleć, że właśnie taka jest jej postać, właśnie takie robi miny i właśnie tak się zachowuje....osobiście przepadam za nią, no ale nie każdy musi.

iIxXxIi

Według mnie główni bohaterzy są dobrani idealnie.

ocenił(a) serial na 8
iIxXxIi

Potwierdzam wypowiedź ares765
własnie skonczyłam ostatni sezon , masakra ( zjadłam 3 sezony w 4 dni )
Początkowo przy 1 odcinku miałam sceptyczne nastawienie, ponieważ jej postać mnie drażniła.. ale po kolejnych odcinkach i sezonach - nie wyobrażam sobie chyba kogoś innego :)
Myśle, że na swój sposób ma w sobie''mega'' urok ( wylizane włosy, kozackie sweterki i specyficzny sposób chodzenia :D } aczkolwiek chyba o to chodziło , świetny duet
Przeskoczyłam na serial w sumie przypadkiem , po zakończeniu mojego ulubionego duetu z True Detective
Cóż, teraz trzeba szukać czegoś kolejnego :)

ocenił(a) serial na 7
elMoniquee

Polecam Tobie z najlepszych seriali obowiązkowo te:
Robin of Sherwood, Rzym, Gra o tron, Twin Peaks, Oz, The wire, Breaking Bad, Sopranos.
Twin Peaks długo był uważany za najlepszy serial ever, teraz za taki uważa się się Breaking Bad.
Ale z seriali kryminalnych Twin Peaks jest lepszy od X-files, Sherlock, True Detective, Killing, Millenium.
Breaking Bad oraz The wire dwa najlepsze seriale gangsterskie.
Sopranos najlepszy o mafii.
Oz najlepszy o więzieniu.
Rzym czy Gra o tron to klasa sama w sobie.

ocenił(a) serial na 8
returner

Dziękuję za sugestie :) ale wszystko już obejrzałam :) i nie mam pomysłu na nowy serial, choć teraz jestem na hannibalu :)
Dla mnie generalnie True Detective - jeden z najlepszych seriali jakie oglądałam aktualnie no i Hannibal rzecz jasna.
Teraz nie wiem zbytnio co zacząć.. bo wszystko już obejrzane..
Ja Tobie z kolei polecam The Take ( choć zapewne widziałeś)

ocenił(a) serial na 7
elMoniquee

Obejrzałaś wszystko co zasugerowałem z 13 seriali. Wow jesteś świetna :)
Nie widziałem "The Take", bo ja seriali nie oglądam tylko filmy, te wymienione to wyjątki od reguły :)
Raczej jest zwolennikiem kina ambitnego i artystycznego z Europy, Azji, Stanów począwszy od początku lat 30'
Filmów widziałem ponad 4 tysiaki. Seriali widziałem ok 20.
Ale może się skuszę ze względu na rolę Hardego.
Znam jeszcze te:
Janosik 1973 13odc, Alternatywy 4 1983 9odc, Dekalog 1988 10odc
Północ-południe 1985-1986, Dexter, Sześć stóp pod ziemią HBO ,Tudors,
Spartacus, Borgias, Vikings, Walking Dead

ocenił(a) serial na 8
returner

hehe też widziałam :) Ale jak też piszę że widziałam, to niekoniecznie we mnie większość trafiła ( zamknęłam na niektórych sezonach i dałam sobie spokój ) Czekam na jakieś nowości, bo reszta jest mi znana, a od dłuższego czasu złapałam zajawkę na seriale i tak jakoś poleciała gruubaaa lista wyżej wymienionych ^.^
The Take jak dla mnie świetny, miniserial ale na plus- polecam ( szybko, sprawnie w jeden wieczór/noc można zjeść - dla samego chociażby genialnego w swej roli Toma)
Co do tego, co teraz wymieniłeś : Dexter wiadomo ( szał szał - ale po jakimś sezonie już mnie zamulał, a finał nie bardzo we mnie trafił, Sześć stóp pod ziemią na wielkim plusie, Tudors również , no i Borgias wielkiii plus, WD we mnie nie trafia.. obejrzałam parę odcinków, i jakoś nie moja zajawka.. a reszta to wiadome, obejrzane ;)
Muszę chyba odwyk zrobić od seriali i zejść na filmy, bo staje się to dosyć męczące i czasochłonne dla snu ... :)
Dzisiaj coś ze staroci Lyncha zjem ...
Dobrej nocy ;)

ocenił(a) serial na 7
elMoniquee

Wiem. Walking Dead i Spartacus to najgorsze z wszystkich wymienionych.
Zresztą Spartacus 2 i 3 sezon to wręcz niski poziom.

ocenił(a) serial na 7
elMoniquee

Lynch uwielbiam gównie za serial "Twin Peaks" 1990, filmowy prequel serialu z 1992 ,
"Zagubiona autostrada" 1997 oraz "Mulholland Drive" 2001.
Ale z nowszych filmów równie udane i klimatyczne były kryminały innych twórców np:
Milczenie owiec 1990, Siedem 1995, Rzeka tajemnic 2003, Labirynt 2013 czy
koreańskie Zagadka zbrodni 2003, The Chaser 2008, Ujrzałem diabła 2010.

elMoniquee

Może spodoba Ci się "The fall". Taki spokojny, ale dobrze się go ogląda i jest krótki.

iIxXxIi

Zamiast Mireille Enos powinna być Robbie Margot lub Vanessa Hudgens, wtedy postać i serial nabrały by autentyczności. Polecam serial "Castle", tam pani detektyw jest zawsze estetyczna,wymyta, pachnąca, wydepilowana i ma nienaganny makijaż nawet gdy wstaje rano z łóżka. No i nawet gdy goni jakiegoś przestępcę lub wyważa drzwi jednym kopnięciem to robi to zawsze z gracją i w szpilkach na nogach.

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 8
szamgar

widzę żartowniś mi się trafił. Uroda w jej przypadku ma dla mnie najmniejsze znaczenie, najbardziej ta specyficzna jej gra aktorska mnie odpychała i jej sposób bycia, więc zluzuj trochę pośladki bo Ci żyłka na hemoroidzie strzeli.

ocenił(a) serial na 8
iIxXxIi

No niestety Twój wątek sugeruje, że jesteś fanem wytapetowanych policjantek rodem z serii CSI.
Mnie się podoba i Linden (aktorkę przyuważyłam z World War Z i jest dla mnie cudna) i Holder - bo nie są standardowo ładni i zawsze poubierani w modne sweterki czy garniaki.

ocenił(a) serial na 8
szamgar

10 points for Gryffindor :D

ocenił(a) serial na 7
iIxXxIi

Orientujesz się, kiedy premiera 4 sezonu ? Czerwiec czy może później ?

ocenił(a) serial na 8
iIxXxIi

Rzeczywiście, jako aktorka nie powala, powiedziałabym, że jest mocno średnia. O urodzie nie ma co dyskutować, bo to pojęcie względne, ale zgazdam się, że nie jest powalająco piękna. Chyba właśnie oto chodziło twórcom- by widz skupił się na akcji, a nie zastanawiał się, czy między Linden a Holderem cś będzie.

ocenił(a) serial na 10
iIxXxIi

Wg mnie dzięki swojej specyficznej urodzie i zachowaniu jej postać nabiera realizmu. Jeśli dowiadujemy się, że nie spała całą noc to ona tak właśnie wygląda - ma podkrążone oczy i te same ubranie na sobie, W żadnym innym amerykańskim serialu nie widziałam, by twórcy przykładali się tak do szczegółów by stworzyć realny odbiór określonych sytuacji. Linden budzi się nie umalowana i rozczochrana - nie jak w innych serialach wypindrowane paniusie wstają z łóżka i wyglądają jakby właśnie wyszły od kosmetyczki.

ocenił(a) serial na 6
iIxXxIi

Zgadza się. Ona wygląda i się porusza jakby ktoś jej wsadził kijek w du... A jej partner to jakiś bezdomny ćpun. Sory ale obsada porażka. Zresztą 2 sezony jakie obejrzałem to dno i nuda. True Detective to jest to!!

marcin0218

True Detective to taka wydmuszka - z wierzchu niby piękna i atrakcyjna, ale w w środku pusta. Mnóstwo w nim pseudofilozoficznego bełkotu i metafizycznych haseł, które tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia.

ocenił(a) serial na 6
szamgar

N9 zgadza sie. Tzn tak jak pisalem w innym temacie do 5 odcinka True Detective bardzo mnie ciekawil a potem klaaapaaaaa. Pomysl super ape zakonczenie porażka.

SPOILERRR

Natomiast dochodzenie zaciekawilo mnie na poczatku. A potem jak co chwile niby mysleli raz ze to ten morderca to tamten to zaczynal mnie ten serial nudzis. Niewiem jak to okreslic. Taki dretwy byl jak glowna bohaterka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones