PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 525
ocen
8,1 10 1 32525
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Pierwsza rzecz - Danny zginął a przecież widzieliśmy w "Listen" prawnuka czy tam praprawnuka
Dannego i wiemy że ów prawnuk miał przodków którzy też podróżowali w czasie. Więc mamy trzy
opcje, albo Clara jest w ciąży, albo Danny już zrobił sobie kiedyś dziecko, albo jakieś zaburzenia
paradoksy te sprawy.
Kolejną sprawą która mnie ciekawi jest to czy pozostałe Clary rozrzucone po osi czasu Doktora też
"zmartwychwstały" w postaci cybermanów.
I co w końcu z Gallifrey i jak udało się Missy stamtąd uciec.
I jeszcze co z tym chłopcem którego Danny przywrócił do życia?

ocenił(a) serial na 10
kszysiug

jak missy mogła uciec z gallifrey jak ostatnim razem jego/jej ciało doctor spalił

ocenił(a) serial na 9
kwiatekskav

Ostatnim razem gdy Master pojawił się w DW to zniknął on razem z Gallifrey.

ocenił(a) serial na 10
kszysiug

W świecie DW każdy punkt w czasie ma swoje alternatywne rozwinięcie wydarzeń. “Every point in time has its alternative,[...]" (odcinek Pyramids of Mars - Part Two). Przykład: Jeżeli Doktor widział Ziemie z 2300 roku zamieszkaną przez ludzi, potem leci TARDIS do 1920, i tam spotyka kogoś kto tą Ziemie chce zniszczyć, nie zapobiega zniszczeniu Ziemi w roku 1920 i z powrotem leci do 2300, to w 2300 ta Ziemia będzie zniszczona i wszyscy ludzie nie żyją. Bo swoją decyzją stworzył alternatywny Wszechświat. Dlatego Doktor w każdym odcinku nie ucieka gdzieś TARDIS tylko wydarzenia dzieją się na bierząco.
Więc po tym finale Clara może nie mieć już przyszłości z Dannym którą miała przed finałem i nie będzie mieć z nim dzieci.
Pozostałe Clary nie zmartwychwstały w postaci Cybermanów bo na Trenzalore Doktor miał zginąć, ale dostał od Władców nowy cykl regeneracji. Więc jeżeli nie zginął, to nie było grobu Doktora do którego Clara mogłaby wejść. Będzie pamiętać to że tam była bo w jej strumieniu czasowym to się wydarzyło, ale Wszechświat w którym obecnie żyje się zmienił i Doktor w nim nie umarł, więc nie ma tam jej wcieleń.
Nie wiadomo jak Missy uciekła z Gallifrey, może wyjaśnić się w następnych odcinkach. Może to wcielenie jest sprzed wpadnięcia na Gallifrey?
A ten dzieciak jest mało ważny. Załóżmy, że Clara znalazła mu dom i żył gdzieś w Iraku długo i szczęśliwie.

ocenił(a) serial na 10
kszysiug

W świecie DW każdy punkt w czasie ma swoje alternatywne rozwinięcie wydarzeń. “Every point in time has its alternative,[...]" (odcinek Pyramids of Mars - Part Two). Przykład: Jeżeli Doktor widział Ziemie z 2300 roku zamieszkaną przez ludzi, potem leci TARDIS do 1920, i tam spotyka kogoś kto tą Ziemie chce zniszczyć, nie zapobiega zniszczeniu Ziemi w roku 1920 i z powrotem leci do 2300, to w 2300 ta Ziemia będzie zniszczona i wszyscy ludzie nie żyją. Bo swoją decyzją stworzył alternatywny Wszechświat. Dlatego Doktor w każdym odcinku nie ucieka gdzieś TARDIS tylko wydarzenia dzieją się na bierząco.
Więc po tym finale Clara może nie mieć już przyszłości z Dannym którą miała przed finałem i nie będzie mieć z nim dzieci.
Pozostałe Clary nie zmartwychwstały w postaci Cybermanów bo na Trenzalore Doktor miał zginąć, ale dostał od Władców nowy cykl regeneracji. Więc jeżeli nie zginął, to nie było grobu Doktora do którego Clara mogłaby wejść. Będzie pamiętać to że tam była bo w jej strumieniu czasowym to się wydarzyło, ale Wszechświat w którym obecnie żyje się zmienił i Doktor w nim nie umarł, więc nie ma tam jej wcieleń.
Nie wiadomo jak Missy uciekła z Gallifrey, może wyjaśnić się w następnych odcinkach. Może to wcielenie jest sprzed wpadnięcia na Gallifrey?
A ten dzieciak jest mało ważny. Załóżmy, że Clara znalazła mu dom i żył gdzieś w Iraku długo i szczęśliwie.

ocenił(a) serial na 10
kszysiug

W świecie DW każdy punkt w czasie ma swoje alternatywne rozwinięcie wydarzeń. “Every point in time has its alternative,[...]" (odcinek Pyramids of Mars - Part Two). Przykład: Jeżeli Doktor widział Ziemie z 2300 roku zamieszkaną przez ludzi, potem leci TARDIS do 1920, i tam spotyka kogoś kto tą Ziemie chce zniszczyć, nie zapobiega zniszczeniu Ziemi w roku 1920 i z powrotem leci do 2300, to w 2300 ta Ziemia będzie zniszczona i wszyscy ludzie nie żyją. Bo swoją decyzją stworzył alternatywny Wszechświat. Dlatego Doktor w każdym odcinku nie ucieka gdzieś TARDIS tylko wydarzenia dzieją się na bieżąco.

ocenił(a) serial na 10
kszysiug

Więc po tym finale Clara może nie mieć już przyszłości z Dannym którą miała przed finałem i nie będzie mieć z nim dzieci.
Pozostałe Clary nie zmartwychwstały w postaci Cybermanów bo na Trenzalore Doktor miał zginąć, ale dostał od Władców nowy cykl regeneracji. Więc jeżeli nie zginął, to nie było grobu Doktora do którego Clara mogłaby wejść. Będzie pamiętać to że tam była bo w jej strumieniu czasowym to się wydarzyło, ale Wszechświat w którym obecnie żyje się zmienił i Doktor w nim nie umarł, więc nie ma tam jej wcieleń.
Nie wiadomo jak Missy uciekła z Gallifrey, może wyjaśnić się w następnych odcinkach. Może to wcielenie jest sprzed wpadnięcia na Gallifrey?
A ten dzieciak jest mało ważny. Załóżmy, że Clara znalazła mu dom i żył gdzieś w Iraku długo i szczęśliwie.

ocenił(a) serial na 10
czarny02

kurde, sory myślałem że się nie wysłało i za duzo razy kliknąłem

ocenił(a) serial na 10
czarny02

Jeśli wcielenia Clary nie istnieją to czemu w Deep Breath nasi dziewiętnastowieczni przyjaciele dobrze pamiętali Clarę z ich czasów?

ocenił(a) serial na 10
kszysiug

Mogli zachować się w tej linii czasowej :)

ocenił(a) serial na 10
kszysiug

Czy Amy i Rory też zmartwychwstali jako te roboty?! xd

ocenił(a) serial na 10
_Imp_

W ogole sie zastanawiam czemu Doktor ich nie odwiedzał w przeszłości, co mu zabraniało? Ogolnie o co chodzi z tym placzem na Amy i Rorym, przeciez sobie normalnie zyli, tylko ze te 50 lat wczesniej, przeciez mogli sie z Doktorem normalnie spotkac przeciez.

ocenił(a) serial na 10
manga_maniak

Ja to zrozumiałam w ten sposób, że jak ten anioł ich przeniósł to w takie miejsce, gdzie Tardis nie mogła się dostać czy jakoś tak. Ogólnie mimo wszystko jest to dla mnie nadal nie jasne, a wątek np. z River, któa w odcinku specjalnym wspomniała, ze jest połączona z Clarą też jest nieskończony xd Ale nawet jak wszyscy poumierali to chyba powrócili w formie tych cybrmenów, no nie?? Jejku, jakoś te ostatnie odcinki są niezrozumiałe i niedokończone. Ehhh.

_Imp_

Była mentalnie połączona poprzez tą rozmowę. Nic więcej. Wątek zakończony.
Doktor przeczytał książkę w której Amy się z nim żegnała i pisała że się nigdy już nie spotkali. Poza tym tak samo Doktor mógł wrócić po każdego z towarzyszy który nie umarł.

ocenił(a) serial na 1
manga_maniak

Ponieważ gdy Anioły odsyłają kogoś w przeszłość, tworzy się tak zwany "fix point in time"- wydarzenie którego nie można zmienić, przesunąć czy anulować. Gdyby Doctor tak zrobił, byłyby z tego jakieś straszliwe konsekwencje- nie pytajcie mnie co to, przypuszczam że wyrwałoby kawałek wszechświata albo po raz kolejny czas na ziemi zacząłby dziać się jednocześnie i zmaierać, tak jak w "Wedding of River Song" ;)

ocenił(a) serial na 10
Fass_

dzięki za odpowiedź :)

ocenił(a) serial na 10
Fass_

Dobrze, ale czy Doktor nie mógłby cofnąć się na przykład jakieś bliższy okres. Załóżmy, że Pondowie zostali wysłani do 1920 roku, to Doktor nie może spotkać się z nimi w 1921? I

ocenił(a) serial na 10
bartoszu88

Też o tym myślałam, inna data i po kłopocie, ale doctor mówi coś o tym, że już nigdy nie wyląduje TARDIS w Nowym Jorku. W takim razie czy mógłby wylądować w innym miejscu i dostać się tam w ''zwykły'' sposób? Wydaje mi się, że nie bo przeczytał list od Amy z którego wynika, że nigdy się już nie spotkali. To tak, jak ze złamaną ręką River ''Amy o tym przeczytała i nie mam wyboru''.

ocenił(a) serial na 1
martadrw

Doctor chyba w ogóle nie może ingerować w linię czasową Pondów, tak mi się wydaje i to jest najprostsze wyjaśnienie.

Tylko co w takim razie jeśli sobie przyjdzie na nogach do NY akurat w tym 1921 i przez przypadek się na nich natknie :D?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones