PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 526
ocen
8,1 10 1 32526
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Wiemy, że Doctor Who pozostawiło nas z wieloma pytaniami bez odpowiedzi, więc pomyślałam, że
możemy tu wypisać rzeczy, które nie zostały do tej pory wyjaśnione. Potrzebuję trochę tych
informacji, więc czy pomożecie? ;) Tylko ograniczmy się do NewWho i starajmy się nie powtarzać
pytań, dobrze? Z góry dzięki ;)

ocenił(a) serial na 1
Anabelle09

Grób Doctora na Treznalore- może wymienię po kolei:
- Jak Clara i Doctor wydostali się z Timestreamu? Co było sztuczką dzięki której Doctor mógł wskoczyć w swoje szczątki i powrócić? Moff nie miał pomysłu.
- Jeżeli Doctor nigdy nie umarł na Trenzalore, to jakim cudem Clara mogła wskoczyć w jego Timestream, zostać rozrzucona po całej linii czasu Doctora, uratować go wiele razy i w końcu go spotkać? Nazwijmy to "paradoksem Trenzalore", bo to najbardziej pokręcona rzecz w całym whoniversum :D Co prawda mam teorię, ale jest ona tak samo wymyślona na siłę jak niektóre tłumaczenia Moffa...
Cała reszta:
- Jakim cudem Clara mogła wylądować na Gallifrey, skoro planeta ma założonego Timelocka? I niech nikt mi nie tłumaczy, że w Day of the Doctor znowu przepisano czas i nie ma time locka, bo gdyby to tak działało, to Doctor mógłby się cofnąć w czasie i po raz kolejny próbować uratować Gallifrey ;P
- Jakim cudem Orson Pink jest Orsonem Pinkiem, jeśli jego dziadek umarł nim zdążył zrobić dziecka jego babci :P (Pesymistyczna teoria- w chwili śmierci Dannyego linia czasowa z Orsonem przestała istnieć i w taki sposób ten nigdy się nie narodził :D)
- W jaki sposób i dlaczego River Song była połączona mentalnie z Clarą?
- Kiedy Doctor dał River swój śrubokręt, żeby ta poszła do biblioteki?
- W jaki sposób Missy uciekła z Gallifrey i którym jest wcieleniem? Skąd Master miał regeneracje? Gdzie podział się TARDIS Mastera?
- Czemu do cholery Jedenasty nie starzeje się przez 400 lat, ale po 800 wygląda jak zasuszony dziad? Wolałem wierzyć że gdyby Doctor umierał ze starości i tak miałby twarz taką jak w chwili regeneracji :/
- Jakim cudem Doctor uzdrowił złamaną rękę River Song energią regeneracyjną, skoro już jej nie posiadał?
- Dlaczego Dwunasty ma twarz którą widział już wcześniej?
Jest tego znacznie, znacznie więcej, ale na chwilę obecną z pamięci mogę wymienić tylko tyle :)

Fass_

- Doctor być może dał śrubokręt River podczas ich spotkania pod Śpiewającymi Wieżami? (+ mam pytanie: River chyba mówiła 10 Doctorowi, że dostała śrubokręt od niego, jednak czy chodziło o to, że zrobił nowy specjalnie dla niej, czy że oddał jej swój własny? bo nie przypominał on za bardzo śrubokręta 11., a jej wypowiedź chyba bardziej wskazywałaby na to drugie).

Dodam.

- Skąd Canton miał bloki z gwiezdnego karła, skoro w ich czasach sam telefon Amy był dla nich dość dziwnym urządzeniem? Być może Cisza miała coś z tym wspólnego?
- co oznacza napis na starej kołysce Doctora?
- kim jest kustosz grany przez Toma Bakera? Ja naprawdę nie mam pojęcia.
- kiedy River poznała imię Doctora (osobiście mam teorię, że zrobił to Let's kill Hitler, ale nie wiadomo)
- kiedy Amelia została porwana i podmieniona na gangera?
- zastanawia mnie, czemu River odmówiła stałego podróżowania z Doctorem, gdy Amy i Rory odeszli? Może spowodowałoby to jakiś paradoks, albo coś przeznaczonego zniknęłoby później z kart historii??
- co się stało z Madam Kovarian, czy żyje bądź nie? Dlaczego tak ot tak zniknęła i ogólnie ta cała sprawa związana z nią. Bo Amy zapamiętała, że zabiła ją w alternatywnym świecie, więc czy Madam K. powinna zapamiętać, że została zabita? A może Amy zapamiętała obie wersje wydarzeń ze względu na to, że dorastała przy szczelinie?
- dlaczego wątek z Listen został tak po prostu ucięty i porzucony? To jedna z tych rzeczy, za które jestem trochę zła na Moffata. Wielu uważa, że Listen to taki genialny odc. jak Blink, ale ja tak nie sądzę głównie ze względu na strasznie poucinane wątki, dziury w fabule itp. I wkurza mnie to, po prostu.
-------------------

odp.
- myślę, że Doctor może czasem po prostu tzw. 'dziedziczyć' twarze po jakichś ludziach,
- osobiście uważam, że najbardziej poplątany wątek w DW to wątek River i cały odcinek The Wedding of River Song, to była katastrofa,
- Moffat wypowiadał się w kwestii Orsona - http://gallifrey.pl/moffat-o-tajemnicy-orson-pink/ - aczkolwiek Moffat to troll i nie wierzę w żadne wypowiedziane przez niego słowo. chyba, że będzie tu tak samo, jak w przypadku wyjaśnienia o timestreamie z Trenzalore ( http://gallifrey.pl/steven-moffat-wyjasnia-paradoks-trenzalore/ ) - że nie zostanie to wyjaśnione w serialu do dziś i zwyczajnie będziemy musieli przyjąć wersję przedstawioną przez Moffata w wywiadzie.

ocenił(a) serial na 1
Anabelle09

Moje odp.
- Chyba sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie. Ewentualnie stopy wykonano z jakiegoś meteorytu który spadł na ziemię a nazwanie go gwiezdnym karłem czy jakoś tak to fantazja autora :)
- Napis na kołysce Doctora oznaczna jego imię, no bo co innego może być zapisane na jego własnej kołysce :D
- Pewnie nigdy do tego nie wrócą. Po prostu, trzeba było wrzucić jakoś klasycznego Doctora. I osobiście wolę "kustosza" niż gdyby mieli go wcisnąć w strój z młodych lat, co byłoby trochę upokarzające.
- Nie mam pojęcia. Może dopiero pozna? A może rozstanie River i Doctora jeszcze nadejdzie?
- Amelia została porwana w domu dziecka w którym żył ten ześwirowany facet któremu zbyt częste kasowanie pamięci spowodowało pranie mózgu. Ewentualnie pomiędzy 1 a 2 odcinkiem 6 (nie wiemy do końca co tam się wydarzyło, nikt tego nie pamięta ze względu na obecność Silence). Nie widzę innej możliwości :)
-Wydaje mi się że to mogłoby być zbyt bolesne dla niej. Albo dla niego. Albo dla obojga :D Posiadanie linii czasowych które lecą w przeciwnych kierunkach może naprawdę utrudnić miłość, trust me :)
- Widocznie zginęła.
-To że wątek z Listen jest porzucony dla mnie na plus, ponieważ pozostawia tę tajemnicę i niedopowiedzenie (w dobrą stronę, nie tak jak w innych odcinkach :D). Czy te istoty istnieją naprawdę? Pozostawia w człowieku coś o czym nie da się prosto zapomnieć, jak dla mnie nie trzeba było szokować tym ukazaniem młodego Doctora bo bez tego odcinek jest świetny.
"- myślę, że Doctor może czasem po prostu tzw. 'dziedziczyć' twarze po jakichś ludziach,"
Czasem? Jakoś dotąd tego nie robił :) Okej, być może to przez odnowiony cykl regeneracyjny (do którego jeszcze wrócę) pozwala mu na takie coś. Ale czemu w momencie regeneracji miałby pomyśleć akurat o tej twarzy? Bez sensu i naciągane, mam nadzieję że wrócą do tego w 9 sezonie i w końcu porządnie wyjaśnią.

Wedding of River Song jest fajnym odcinkiem. Fajnie pokazali ten czas dziejący się jednocześnie na raz, super motyw. Fantastyczne zakończenie odcinka, mające w sobie więcej mocy niż cały sezon 8 razem wzięty :D

Moffatowi nie wierzę. On wiecznie kłamie i już nawet nie chce mi się czytać co on ma do powiedzenia bo to jest daremne. Miało nie być Mistrza- żyje. Moriarty strzelił sobie w łeb, hue hue. I tak dalej i tak dalej.
-------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------

Moje pytania.

- Czemu regeneracja Jedenastego Doctora trwała tak krótko? Pop i już po wszystkim.
- Ile Doctor ma regeneracji w nowym cyklu? W Kill the moon pada stwierdzenie: "będę się dalej regenerował. Szczerze mówiąc nie wiem, czy nie będę się regenerował w nieskończoność". Czyli że niby co, Doctor nie wie nawet ile ma regeneracji? Bez sens.
- Czemu do cholery nikt nie szuka Gallifrey, chociaż wszyscy wiedzą że ona istnieje (bo istnieje, ktoś musiał mu przedłużyć regeneracje)?
- Jakim cudem z księżyca mogło wykluć się ogromne zwierzę wielkości księżyca które złożyło kolejny ogromny księżyc tej samej wielkości co ono samo xDDD?


ocenił(a) serial na 10
Fass_

Jak dla mnie regeneracja jedenastego trwała właśnie dość długo. Przecież po fali regeneracyjnej jeszcze długo trwał ten reset. Dłuższa była chyba tylko regeneracja 10. Wydaję mi się, że Doktor będzie miał jeszcze 12 innych wcieleń. To z regeneracją w nieskończoność podejrzewam, że mogło mu chodzić o następne cykle regeneracyjne, które w razie potrzeby może dostawać "w nieskończoność".
Ja mam jedno pytanie- jak zakończył się wątek z Zygonami z odcinka "Day of the Doctor"?

Fass_

Tak jak kolega powyżej, regeneracja zaczęła się podczas ataku Daleków, zresztą nie wszystkie regeneracje muszą mieć ten tzw. wielki ogien, przy regeneracji dziewiątego było to sensowne, bo Doctor pochłonął energię Bad Wolfa od Rose, ale przy obu regeneracjach 10. i regeneracji 11 (mimo, że tu na samym końcu było pyknięcie - tj. nazywane przeze mnie 'kichnięcie' :D)? Po co? Twórcy powinni zobaczyć jak wyglądały regeneracje w ClassicWho, tam wyglądały nieco różnie. Chociaz ten ogien to taka tradycja w NewWho, jak pierwsze słowa po regeneracji o jego odnowionych częściach ciała.
- Nie rozumiem twojego pytania o Gallifrey. Kto niby poza Doctorem miałby szukać? Wszyscy Time Lordzi (nie licząc Mastera i Doctora) są właśnie po tej drugiej stronie wszechświata na Gallifrey
- A jeśli chodzi o calusieńki wątek Missy o to jak wróciła i ogólnie to na pewno będzie to w przyszłości wyjasnione, Missy z pewnością wróci, zbyt duzy był szum z nią przez cały sezon, by znowu porzucić wątek Mastera (a o tym, ze to on było wiadomo tylko w 2 odc., a to za mało).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones