PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 909
ocen
7,7 10 1 33909
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

Niesamowity serial!

ocenił(a) serial na 10

Fabuła niezwykle rozwinięta i powiązana. Wiele wspaniałych scen, przedstawiających piękność chwil. Zakochałem się po pierwszym odcinku. Aktorstwo pierwsza klasa. O muzyce nie wspomnę, gdyż nie ma słów które mogą je określić. Zawroty akcji obracający serial o 180 stopni sprawiają, że potrzebujesz więcej i więcej. Ale to co mi się podoba najbardziej to kontrowersja. Serial porusza kwestie oraz przedstawia sytuacje delikatne, o których niechętnie się rozmawia (np. homoseksualizm, transseksualizm). Przekracza wszelkie granice (ponieważ dlaczego miałby mieć jakiekolwiek?) takie jak zamordowanie niemowlęcia (rzadko widzi się takie coś na ekranie). Penny Dreadful, serial który bawi się nie tylko postaciami oraz światem jaki stworzył, ale również widzami. Jeden z moich ulubionych seriali, polecam wszystkim.

ocenił(a) serial na 10
godmod98

Mam takie samo zdanie. Obsada jest cudowna.

ocenił(a) serial na 7
godmod98

Chyba mówisz o pierwszej serii, bo w drugiej fabuła jest tak skopana, że nie wiem czy chce mi się oglądać trzeci sezon... :/

Lotta_Rosie

Ja się, zgodzę z przedmówcą. Cały ten serial jest zrobiony jakby scenariusz pisało 20 osób i nie do końca się miedzy sobą komunikowali. Motywacje bohaterów są chaotyczne podobnie jak sami bohaterowie, nie wspominając o ich wspólnych relacjach. Nie wiem jak dalej, ale powinni w to jeszcze wpleść Jeckyla i jego alter ego, może jakąś mumię, dobrego wampira, może jeszcze pożerającą ludzi galaretę i kuzyna kamerdynera czyli Barona Semedi.
Pomysł był niezły ale wykonanie w moim mniemaniu jest mocno przeciętne jeśli nie słabe. W zasadzie to spektakl jednego aktora, bo Eva Green naprawdę daje z siebie wszystko i potrafi być przekonywująca, choć też do czasu. Pozostałe postacie płaskie i jednowymiarowe na czele z fundatorem całego cyrku Malcolmem.
Choć powiem szczerze, że scenografia w tym serialu czy kostiumy robią wrażenie, a nawet efekty specjalne (jeśli lekko przymknie się oko na manekinowość scen gore).

ocenił(a) serial na 7
madmarx

Podpisuję się. Eva jest świetna, a to, że faktycznie nie zawsze jest w 100% przekonująca w drugiej serii jest związane z tym, jak jest prowadzona jej postać, nie z nią samą jako aktorką. Pierwsza seria od połowy robiła na mnie coraz większe wrażenie, w drugiej scenariusz jakby wymknął się spod kontroli i nie trzymał się kupy. Jedynie wątek Greya i jego "Concity Wurst" był dość ciekawy ;) Te skaczące demonice potrafiące niczym kameleony zlać się z tapetą, bibeloty z kuferka, na których są niby jakieś szatańskie hieroglify i baba z lalkami voodoo, ani mnie nie przekonały, ani nie przestraszyły.
To sprawia, że na trzecią serię czekam bez napięcia.
Na drugą czekałam bardzo, zwłaszcza po tym, kapitalnym filmiku promocyjnym:
https://www.youtube.com/watch?v=1CRHYXrF4xs

ocenił(a) serial na 1
madmarx

Przecież od pierwszego odcinka widać było że to będzie serial wielowątkowy. Ciekawe jest jak wpletli różne postacie z grona bohaterów Grozy. "Niby" główny wątek z Eva Green i mnóstwo pobocznych fabuł pozostałych bohaterów. I to jest właśnie najlepsze w tym serialu, nie jest to dróżka jednokierunkowa, ale autostrada z postaciami. Właśnie skończyłem drugi sezon i w sumie na tym mogliby już zakończyć serial. Jak czytam wypowiedzi innych, to serial nie skończony i jest niedosyt. Tu faktycznie, serial robi wrażenie że można go byłoby kręcić dotąd aż skończą sie bohaterowie Grozy. Jedyne co mi przeszkadza w tym serialu - poematy. Przez to niektóre sceny się wydłużały i to cholernie.

użytkownik usunięty
madmarx

Przecinki, powstawianie, w, niedodpowiednich, miejscach.

Lotta_Rosie

Drugi sezon

artur_suplado

Flmweb powiedzial mi, ze za ostro pojechalem po serialu to sobie musze darowac krytyke. Po poczatku drugiego sezonu to stwiedrdzam, ze kupa. Sezon pierwszy to sie lux zapowiadal.

ocenił(a) serial na 8
Lotta_Rosie

Mnie 2 seria bardzo się podobała, nawet bardziej od trzeciej.

ocenił(a) serial na 3
godmod98

Mam pytanie, rozpocząłem oglądanie 5 odcinka i na razie jak dla mnie to są ciurki, przedłużanie, rozwlekanie itp. Kiedy się zacznie ten tytułowy Dom Grozy???

ocenił(a) serial na 9
typisb

nigdy. to tłumaczenie polskie nijak ma sie do serialu. oryginalnie należałoby to przetłumaczyć jako " tanie czytadło z dreszczykiem" - taki odpowiednik "pulp fiction". jeśli komuś nie odpowiada konwencja to go moze znudzić. dla mnie 10/10 za klimacik, gre aktorską , muzykę Korzeniowskiego.... wessał mnie ten serial jak żaden od dawna.... warto dla samej Evy Green

ocenił(a) serial na 3
marek_molenda1

dzięki, faktycznie tytuł sugeruje grozę w każdym kącie

typisb

Darowac sobie musisz.

godmod98

Zawroty akcji to sie 780 stopni obracaja w tym srialu.

ocenił(a) serial na 10
godmod98

jeden z niewielu seriali gdzie fabuła jak i aktorstwo jest na najwyższym poziomie

ocenił(a) serial na 5
godmod98

Dla mnie zmarnowany potencjał, o ile pierwszy sezon mimo mielizn ciekawy, tak kolejne bez sensu, groch za kapustą, niespójne postaci, żenujący patos, bohaterowie się zmieniają po przez wygłaszanie szmirowatych monologów, a nie działanie, śmieszny nieudany miszmasz mitologii. Główna bohaterka gra kostiumami, stanem fryzury i wielkością cieni pod oczami :) Billie Piper szarżuje nieznośnie, jej wątek zniszczono okrutnie. Josh Hartnett dostał śmierdzącego zbuka, bo to co zrobiono z jego postacią w 3 sezonie woła o pomstę do nieba. W 3 sezonie tylko Camargo jako Alexander Sweet stworzył sensownego bohatera, wszystko inne rozłazi się w szwach. Ładne zdjęcia (chociaż za dużo ładnych kadrów skomponowanych tylko po to, by były), ładna muzyka.

godmod98

Po obejrzeniu dwóch i trzech czwartych sezonu mam tylko jedno pytanie. Parafrazując zespół Smoky "Who the f... is Penny Dreadful"??? Czy ta tajemnicza osoba pojawi się choć raz w serialu?
Wątek Lily został wepchnięty całkowicie na siłę i nie wiadomo po co. Na dobrą sprawę Dorian Gray też się snuje i on sam nie wie o co mu chodzi. Nie znaczy to, że serial mi się nie podoba. Podoba się, w końcu prawie trzy sezony za mną. Ale kim jest do cholery Penny Dreadful?

godmod98

Niewątpliwie wciągająca historia, i realistyczne, wręcz turpistyczne, okazanie londyńskiej codzienności, z końca XIX w, tej epoki ludzi bezdomnych, z najbogatszego, (hic)!Imperium, zaprawdę godni byli swych demonów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones