PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615572}

Dom po sąsiedzku

La Casa de al Lado
7,7 191
ocen
7,7 10 1 191
Dom po sąsiedzku
powrót do forum serialu Dom po sąsiedzku

Rewelacja ;)

ocenił(a) serial na 9

Telenowela jest cudowna, jedna z najlepszych jakie oglądałam, a trochę ich było. Jest inna niż większość, które opowiadają głównie o miłości. Pełna tajemnic, nieprzewidywalna. Ledwie przeżyliśmy jeden szok, a tu już kolejna niespodzianka, której nikt się nie spodziewał. Zwykle w telenowelach kibicowałam tym dobrym, a to była pierwsza, w której chciałam dobra, ale jednak mimo wszystko dopingowałam tym złym ( Ismael i Ińaki ), bo budzili moją sympatię. Osobiście dałabym troszkę inne zakończenie, ale cóż, każdy ma inny gust :)
Godna polecenia :D

ocenił(a) serial na 8
lajinete

Potwierdzam. I nigdy nie spodziewałabym się, że Gonzalo to zły człowiek, który popełni tyle zbrodni... Tak poza tematem - moją ulubioną postacią była Ignacia. Szkoda, że tak skończyła... Dobra koniec spoilerów:)

ocenił(a) serial na 3
petit_fleur

Początek był naprawdę świetny, ale z czasem tracił blask.
Nie podobało mi się zakończenie niektórych wątków.
Obejrzałam ją tylko dla mojej ulubionej postaci - Caroli.

doti1808

Mnie akurat dopiero z czasem telka wkręciła :)

lajinete

ja przed chwilą obczaiłam ostatni odc i się zawiodłam koniec głupi i ten Javier jego stary dom on 1szy raz tu jestem żenada

ocenił(a) serial na 9
lajinete

Super serial, może znacie podobne telenowele do tej tzn. takie bardziej kryminalne niż romans?

darisss

Polecam z Telemundo "Ktoś cię obserwuje", "Diabeł wie lepiej" a przede wszystkim "Królową Południa"

jomar

''Królowa Południa'' mnie akurat mnie nie wciągała, natomiast polecam telenowele ''Królowa serc'' - Natomiast to połączenie romansu i akcji, nie każdemu to odpowiada :)

buterfly

Widziałam, ale mnie nie zachwyciła. Fajnie się oglądało ale zbyt wiele absurdalnych wątków. Moim zdaniem LRDS bije ją na głowę. Przede wszystkim rozmachem realizacji, świetnymi zdjęciami - no i mam słabość do Perez Reverte. Ale też nie zawsze - ostatnio oglądałam Queen od the South i mnie bardzo rozczarowała.

buterfly

Choć bardzo mi się podobał wątek Sary/Virginii i Picassa no i uwielbiam Paolę Núñez.

jomar

Cóż kwestia gustu mnie zdjęcia nie zachwyciły, uważam biły nadmierną sztucznością w dodatku główna bohatera mnie w swojej roli nie przekonała - Ale oczywiście są różne gusta i guściki :)

Co do ''Królowej Serc'' uwielbiam tą telkę za ciekawy wątek Estefaní i co ważne dobrze zagrany, oraz oczywiście za główną parę uważam idealnie dopasowani czuć było od nich właśnie tą namiętność.

Dlatego cieszę się bardzo że Paola rozwija swoją karierę w USA, najpierw serial ''Syn'' a teraz długo oczekiwana kontynuacja ''Bad Boys''.

buterfly

Żartujesz? Plenerowe zdjęcia biły sztucznością? Które, te kręcone na Morzu Śródziemnym, Atlantyku, w Melliji czy Maladze? No i szczerze mówiąc moim zdaniem Kate była idealne do tej roli. Ale ona mnie przekonuje w każdej roli, dlatego po La Mentira, nie przekonałą mnie już Silvia Navarro (którą lubię) w CME. I tak myśałam, kto inny mógłby zagrać Teresę Mendozę, ale nie znalazłam innej aktorki, która pasowałby do książkowego pierwowzoru Może Ana Brenda, jak się wyrobi

jomar

Chodziło mi głównie o sceny z pierwszych odcinków, chociażby gdy główna bohaterka leciała samolotem - Cóż mnie niestety raziły one sztucznością i nie pomagały ładne widoki z zewnątrz :)

Co do roli Kate to mnie akurat w tej roli nieprzekonanła i to od początku, zwłaszcza w zachowaniu swojej bohaterki ):

Jednak rozumiem że każdy ma swój indywidualny gust :)

buterfly

To nie kwestia gustu, bo Kate inaczej grała w Mentirze, inaczej w Rozwinąć skrzydła, a inaczej w Królowej Południa. Po prostu takie było zapotrzebowanie akurat w tej produkcji. Bohaterka była dokładnie taka, jak w książce, a książka była inspirowana faktami. Ja osobiście lubię silne protki z charakterem, a nie trawię sierot w stylu Adeli Noriegi czy Leticii Calderon w Esmeraldzie

jomar

Też nie trafię dlatego też telka ''Esmeralda'' to nie moja bajka.

Co prawda książki nie czytałem, jednak nie zmienia to mojego zdania że Kate w ''Królowej Południa'' mnie nie przekonała :)

jomar

Dodam tylko jeszcze że w tej roli widziałbym właśnie Catherine Siachoque widziałem ją w trzech rolach i uważam że świetnie spisuje się w mocnych postaciach, za każdym razem przyciągnęła moją uwagę niestety Kete tutaj tego nie zrozbiła ):

buterfly

Catherine sprawdza się w rolach 100 procentowych villan, Teresa taka nie była. Pomijając fakt, że w ogóle typ urody Catherine nie pasuje do postaci pod względem wizualnym (za wysoka, za często się uśmiecha,a przede wszystkim - zero azteckich rysów twarzy) jej bohaterki to tupeciary i intrygantki, Teresa natomiast mimo wszystko walczyła uczciwie. Robiła co robiła bo walczyła o przetrwanie ale bazowała raczej na ponadprzeciętnej inteligencji. No i nie wyobrażam sobie Catherine w strojach Teresy.

jomar

Pozwolę sobie na odmienne zdanie :) - Po pierwsze nie zgodzę się że bohaterki grane przez Catherine to tupeciary, owszem często są intrygantkami jednak również bardzo inteligentnymi.

Dwa według różnych źródeł między nimi jest tylko z 3 centymetry wzrostu, po trzecie też nie zauważyłem zbytnio mocnych rysów azjatyckich u Kate.

Co do strojów to uważam Catherine wyglądałaby jeszcze lepiej ;) - Cóż to jednak tylko moje zdanie.

buterfly

Nie piszę rysach azjatyckich lecz azteckich. Zresztą zarówno na scenariusz jak i dobór głównych aktorów, duży wpływ miał sam Arturo Perez-Reverte

jomar

Oj sorki ;) - Okej na pewno dobrze że zaangażował się w telke.

Natomiast nie zmienia to mojego zdania że telenowela nie trafiła w moje gusta, ani pod względem wydarzeń ani aktorskim :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones